октомври 20, 2019, 08:20:41 pm

Автор Тема: Въпроси и отговори  (Прочетена 1500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

март 06, 2015, 08:19:38 pm
В тази тема всеки може да зададе въпросът, който го притеснява и да получи отговора, който ще му помогне да се ориентира лесно в материята на астрологията.

Като основна идея е да се задават въпроси, които не се вписват в тематиката на съществуващите теми, както и въпроси, които ще помогнат за насочване към правилният раздел, където да се развие диалог по същество.

Поздрави!
"Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина

Отговор #1 март 10, 2015, 11:08:16 pm
Здравей, Вендор!
Мен ме интересува дали приемаш теорията, че не съзвездията са тези, които влияят, а Слънцето и неговите енергии.
Зодиакът е по-скоро циферблатът, по който се движи Слънцето, което съответно си има периоди на различни вибрации и съответно влияния.
Отдавна не съм се занимавала с астрология, но тя винаги ме е привличала и е чудесен език да разбираме себе си и света около нас.
Това по-горе го бях чела в книга... не съм сигурна от кого... дали беше Саспортас, Стивън Аройо или Ръдиар... не помня...

Отговор #2 март 10, 2015, 11:57:05 pm
В базиса на астрологията е преди всичко смесването на качествата. Това включва взаимоотношенията на планетите, това как те си взаимодействат и как се променят една друга. Това са много обширни теми, затова ще обясня основното.

Зодиака представлява графика, измерителна линия, за това как се променя природата на Слънцето. Знаците не влияят на планетите или светилата, ако мога така да се изразя. Те представляват сектори от еклиптиката, които са със сходна или противоположна природа на дадена планета, както например Рак и Луна. От тази гледна точка, да, основният фактор в астрологията е Слънцето, то формира всички основни показатели, които влияят на всички останали планети.

Това е и причината западната астрология да използва тропическия зодиак. Защото основата е движението на Слънцето и промяната на неговата природа, която най-ясно проличава в изменението на сезоните. Равноденствията дават началото на пролетта и есента, слънцестоенето - на зимата и лятото, съответно това са и първите градуси на определени знаци.
"Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина

Отговор #3 март 11, 2015, 08:13:41 am
Благодаря за отговорът! Това резонира и с моята представа за нещата.

Отговор #4 март 13, 2015, 05:52:55 pm
Искам да попитам следното - при построяването на слънчевата революция за годината, кои координати е редно да се използват - на рожденото място или на населеното място, където е нативът към момента / на рождения ден / ?

Отговор #5 март 14, 2015, 03:33:02 pm
Искам да попитам следното - при построяването на слънчевата революция за годината, кои координати е редно да се използват - на рожденото място или на населеното място, където е нативът към момента / на рождения ден / ?

По принцип се използват координатите на мястото на раждане. Но ако човек прекара повече време в друго населено място, в периода на възврата на Слънцето, имам предвид повече от дванадесет дни, картата на революцията се строи на координатите на другото населено място. Това може да се използва и като вид елекция, с помощта на която човек да планира екскурзия, и да подобри или избегне проблеми, които се крият в картата на революцията за населеното място на раждане.

Отговор #6 март 14, 2015, 03:43:08 pm

По принцип се използват координатите на мястото на раждане. Но ако човек прекара повече време в друго населено място, в периода на възврата на Слънцето, имам предвид повече от дванадесет дни, картата на революцията се строи на координатите на другото населено място. Това може да се използва и като вид елекция, с помощта на която човек да планира екскурзия, и да подобри или избегне проблеми, които се крият в картата на революцията за населеното място на раждане.
Благодаря  :)

Отговор #7 април 04, 2015, 12:42:37 am
Здравей, Вендор, около мен хора, които се занимават с астрология взимат предвид при разглеждане на транзити и на самите натали Лилит, Хирон, по-рядко Селена - ти какво мислиш за тях?

Отговор #8 април 04, 2015, 05:26:50 pm
Здравей, Вендор, около мен хора, които се занимават с астрология взимат предвид при разглеждане на транзити и на самите натали Лилит, Хирон, по-рядко Селена - ти какво мислиш за тях?

В световен мащаб се наблюдава тенденция за отказ от Хирон, подобните му астероиди, транссатурновите планети, както и много фиктивни точки.

Специално за Хирон няма какво да кажа - фантасмагории. Но за Лилит и Селена има просто обяснение. Това са точки от орбитата на Луната, които фиксират нейната скорост - нейното увеличаване и намаляване. Тези точки нямат астрологично значение, затова и транзитите им нямат значение.
« Последна редакция: април 04, 2015, 05:30:06 pm от Вендор »

Отговор #9 октомври 17, 2016, 02:42:13 pm
Някой астролог иска ли да му дам списък с лица- една част ще са рално съществуващи, една част ще си ги измисля аз... Да ми каже астрологът кои лица си измислих... За да няма налучкване, все за села ще става дума... Само дето в една част от селата никога няма да са се раждали лицата, които ще дам за правене на хороскоп...

Правенето на хороскоп на несъществуващо лице е показателно защо астрологията (като и сходните логии), не е нищо повече от налучкване , ползващо ефект на Форер... Ако беше нещо повече- нямаше да има проблем да открие къде никога не се е раждал човек...