Важна тема Аубедо /Ас пентакли/

• Ще бъда ли в града Х. през август 2017г. ?
      8 жезли,2 чаши,ас пентакли
      Стори ми се интересна тази комбинация. 8-цата показва моите колебания,които имам от известни време. Знам какво и как да направя,за да отида,но все не го правя,даже ме е страх малко,затова все не съм се решила и не съм се хванала сериозно. Това непостоянство и несигурност преливат в ас пентакли. Аз тълкувам,че идеите и желанията ми ще се "заземят" така казано. На трета асът пентакли обещава успех,така че по мое мнение-да,ще бъда там.
      Само да вметна,че преди 2,3 месеца пак теглих за това дали ще отида там през 2017-та и пак излезе ас пентакли на трета. Малко след това се появи и реалната възможност да отида,която още не съм използвала.
      Това ме навежда на мисълта,че асът пентакли действително образува една закрила върху даденото нещо,за което се пита,когато бива изтеглен на 3-та позиция. Първият път,когато теглих нямаше никакъв изглед за подобно нещо и бавно и постепенно събитията се наредиха идеално и точно както трябва и е най-удобно за мен и то без активно мое участие. Просто се случи така. Сега пак го виждам на трета и се убеждавам,че правилно взех решение да се оставя на събитията преди време,да не прибързвам и да не се чудя постоянно какво,как и кога ще стане. Сега е абсолютно реална възможност да отида там,остава единствено аз да взема решението.
    • Отличителна черта на обратната страна на Луната е почти пълната липса на лунни „морета“, базалтови равнини с ниско албедо.
      Говорихме за Аубедо и Албедо в Таро конструкции, ето сега изяснявам част от нещата.

За съжаление, никой не попита.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Защо Аубедото/Ас пентакли е най-голямата земна защитина зона: космическите апарати и кораби се намират в РАДИОСЯНКАТА на Луната, когато са кацнали на обратната страна на Луната или се намират над нея.
      Всъщност обратната страна на Луната е най-защитеното от земни РАДИОВЪЛНИ в цялата Слънчева система.
    • Mona написа:

Защо Аубедото/Ас пентакли е най-голямата земна защитина зона: космическите апарати и кораби се намират в РАДИОСЯНКАТА на Луната, когато са кацнали на обратната страна на Луната или се намират над нея.
      Всъщност обратната страна на Луната е най-защитеното от земни РАДИОВЪЛНИ в цялата Слънчева система.
      А защо свъзвам Ас пентакли/Аубедо с Луната е нещо друго, ново - точно.
    • Искаш да кажеш, че Ас пентакли/ Аубедо, те защитава от всичко видимо и невидимо, но само ако си от правилната страна?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Искаш да кажеш, че Ас пентакли/ Аубедо, те защитава от всичко видимо и невидимо, но само ако си от правилната страна?
      Ас пентакли защитава правилните хора, дори и да са от неправилната страна, но изобщо не визирах защита на хора, не говорех и за правилни и неправилни страни.

Говорех за физически понятия, които не се знаят и е пропуск да не се знаят.
    • Тук ключово е "приема стойности от 0 до 1" и "албедото зависи от ъгъла на падане на светлината и отражателната способност на повърхността".

Т.е. Ас Пентакли в завиимост от комбинациите и нашите цели, може да приеме абсолютно всяка една стойност от 0(началото), до 1(максимума).
      В математиката вероятността се измерва от 0 до 1, т.е. отражението което Ас-а може да даде върху който и да е предмет е в зависимост от фиксираната стойност.

И още нещо интересно, питах:

Какъв е проблемът на Х.?

Албедо (Ас Пентакли) - Съдията (Справедливостта) - Ас жезли

Човекът ми каза, че проблемът му е, че е на крачка да направи стъпка към това, което го прави щастлив, но винаги изпада и отлага.
      И аз го виждам до известна степен така. Асото е мостът, по който трябва да мине, Съдията на втора говори, че моментът е дошъл, че трябва да предприеме действия. Ас жезли е моментното решение, искрата, която ще му даде тласък.

Не съм сигурна, защото е нещо ново и не мога да тълкувам тук как е, но във всяка комбинация Албедото приема стойности от 0 до 1, които влияят процентно върху вероятността за осъществяване на самата прогностика. Другите карти допълват процентите, така че да се образува един финален отговор, който ние да разчетем.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • The four phases of alchemy:
      the work at theyellow stage (citrinitas),
      the work at the red stage (rubedo),
      the work at the white stage(albedo),
      and the work at the black stage (nigredo)

Това са етапи при работата на алхимиците, за постигане или създаване на философския камък.
      Хрумна ми да го вметна в тази тема за всеки случай :saint:

Според различните източници, фазите представят различни етапи в изготвянето му...
    • Замислих се за Ас пентакли като начало на човешкото себеосъзнаване. Като средство за прекрачване и превъзмогване на собствените ни граници. И то основно тези, които нашието съзнание ни поставя.

Освен това чисто математически, в пропорциите, за които Леонардо Да Винчи говори: Vitruvian Man намирам още една дълбока връзка.
      Ас пентакли като инструмент за подреба на човешкото несъзнавано чрез "идеалните" пропорции, които олицетворява и съдържа в себе си.

Защо поставяме Ас пентакли под главата ни ако ни е зле?
      От Ас пентакли почва осъзнаването, там свършва Егото и признанието, че сме безсилни пред природата. Зад него се крие Слънцето, като символ на егоизма и егото.

Сънувах как вървя с едно момче, с което се запознах вчера. Той видя 5 стотинки и аз му казах, вземи ги - ти ги видя пръв. Стана му неприятно, но ги взе. Аз му казах, не бой се и за мен има, обърнах поглед и сякаш призовах един лев при мен. Усмихнах се и казах: късмет.

Преди време намерих един лев и в съзнанието ми изникна като Ас пентакли, бог знае защо. Може би защото монетата има две страни, точно както сме говорили горе за Аубедо. Хвърляме нагоре и се пада ези или тура... 0 или 1. Зависи от нашата ръка. Но и от съдбата.

Ас пентакли на втора позиция за мен е хвърлената във въздуха монета, която още не е избрала своето ези или тура.
      Изображения
      • vitruvio01-400x562.jpg

81.64 kB, 400×562, прегледано 2 пъти

• wolfy написа:

Ас пентакли на втора позиция за мен е хвърлената във въздуха монета, която още не е избрала своето ези или тура.
      Това е уникално прозрение и мисъл. Впечатлена съм.
    • Благодаря ти. :rolleyes:

Мен лично Ас пентакли ме плаши. Най-вече заради избора, който е на 50 % в твоите ръце.
      Както се казва в Mr. Nobody, един уникален филм, който обичам и препоръчвам да гледате:

As long as you don't choose everything remains possible.