Аз и Те

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Мона, каква карта на мястото на 3 жезли би показвала истинска промяна в поведението?
      Парадоксално, но една 5 пентакли щеше да промени нещата, защото щеше да доведе до осъзнаване на грешката, до резигнация, до премисляне и до прошка.
      Но в твоя случай, 3 жезли, особено пък след Рицар меча, е натоварена с много яд и то необоснован, афективен, което ме навежда на друга мисъл, че това е общо-взето, типично поведение за тази Лили.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • На какво се дължи отдръпването на мъж Х от жена? Имали са флирт, но изведнъж се отдръпнал от нея, спрял да я търси от два дена.

ИМПЕРАТОР- 8 ПЕНТАКЛИ - СВЕТЪТ
      Има задължения и отговорности, които нос, ссвързани с работата си, бизнеса. Мисля, че няма време за нищо, изцяло погълнат от работа. 8 ПЕНТАКЛИ - СВЕТЪТ - мисля, че трябва да завърши някакъв проект за определено време и се опитва да го спази, да го завърши навреме.
      Какво е вашето мнение :)
    • А може и нищо да не значат картите. какво беше - първа и последна - големи аркани, показват собствената ни проекция върху ситуацията.

намерих го: "Всяка тройка от карти, започваща с голям аркан и свърщаща с голям аркан, няма нищо общо със ситуационни преживявания - обяснението е много просто - човекът не е допринесъл с нищо да се задействат архетипите му" - цитат
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Armid написа:

А може и нищо да не значат картите. какво беше - първа и последна - големи аркани, показват собствената ни проекция върху ситуацията.

намерих го: "Всяка тройка от карти, започваща с голям аркан и свърщаща с голям аркан, няма нищо общо със ситуационни преживявания - обяснението е много просто - човекът не е допринесъл с нищо да се задействат архетипите му" - цитат
      Така е, но оттук-насетне почват анализите: защо имаме точно тези Големи Акрани, не други и защо спойката е 8 пентакли.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Armid написа:

А може и нищо да не значат картите. какво беше - първа и последна - големи аркани, показват собствената ни проекция върху ситуацията.

Да, този цитат е на Мона, чела и препрочитала съм всичко изписано от нея, не мисля, че е имала в предвид да не се тълкуват изобщо , и не мисля, че една тройка от карти започваща със голям аркан и завършващ пак с голям аркан, не значи нищо, не мисля, че това е искала да каже или е имала в предвид такова нещо. Тогава в примера си беше писала да обърнем внимание на средната карта и да тълкуваме нея, да не отразяваме големите, но мисля, че в смисъла да не придаваме голямото си внимание на тях, въпреки, че аз и на тях предадох.
      Всъщност Армид благодаря, сега по разсъждавах повече върху написаното на Мона
    • Mona написа:

Armid написа:

Така е, но оттук-насетне почват анализите: защо имаме точно тези Големи Акрани, не други и защо спойката е 8 пентакли.
      Мона, не бях видяла, че си писала, тъкмо щях да се обърна към теб с въпрос, но видях, че си дала отговор на това, което щях да питам.
    • Най-доброто, което можеш да направиш е да го оставиш сам с разсъжденията му. Не се намесвай, не изисквай, прояви воля.
      Той, когато е готов, ще те потърси.
      А ако не го направи, майната му.

Мъжете станаха твърде глезени, а сладкишите все пак струват пари, захарта е скъп продукт на световните пазари.
    • Полезно, ето пак научих нещо. На мен, когато ми се падне подобна комбинация, директно се "отказвам" от нея. Вече ще мисля повече :)

Защо тук точно тези Големи аркани - от една страна стои подредения човек, обичащ реда, следващ навиците си, уповаващ се на логиката - Императора и от друга страна - Светът. Поправете ме, ако греша, но двете карти ми изглеждат направо противоположни. В Светът човекът е намерил себе си, докато в Императора се уповава на мнението на другите, на догмите на социума, прави "каквото трябва".
      А по средата - 8 пентакли - т.е. той трябва да реши на кой остров иска да остане и дали да направи крачката от едното към другото.
      Възможно ли е в тази посока да е разсъждението?
    • Май пак се забравя, че се работи с карти Таро.
      Действайте и мислете буквално: Импператорът е ограничение, а Светът - разширение, ала условно.

Ако върнем историята назад, ще видим, че същият този човек не е имал размах, заради същия Император, опитал е да се надскочи, да се промени - ала нещо не може. Светът говори, че е предпочел бягството.

Това не променя конструкцията, затворената конструкция между Императорът и Светът и опитът за промяна по 8 пентакли.
      Връщайки назад лентата, няма как да не кажем, че питащият не знае това и от тази гледна точка на него му е ясно всичко.
    • Mona написа:

Най-доброто, което можеш да направиш е да го оставиш сам с разсъжденията му. Не се намесвай, не изисквай, прояви воля.

Той, когато е готов, ще те потърси.
      А ако не го направи, майната му.

Мъжете станаха твърде глезени, а сладкишите все пак струват пари, захарта е скъп продукт на световните пазари.
      Така и стана, потърси ме, извинението беше работата, но и гузен от постъпката си. Явно е че нещо ми се е засегнал, но предпочете да изчезне, без да каже защо.
      Мразя такива страхливци... Да опита се да се надскочи... като се правеше на такъв, какъвто му се иска да е, но не издържа много...
    • Я горе главата.
      Ще го преживееш, ще поплачеш и ще ти мине.

Имаш и друг вариант - да се направиш на луда, да си затвориш очите.
      Избираш ти.
    • Mona написа:

issa написа:

Здравейте, все по-рядко гледам, защото почти не намирам време да остана сама и някак си се отдалечих от картите си в последно време. Но по настояване на моя приятелка сутринта и гледах за мъж, с който отношенията са прекъснати и единствена им връзка в момента са социалните мрежи .. "
      Имам идентична лична история , ще използвам темата за да я споделя и да ви помоля за съвет . Отговорът на Таро също е интересен ...
      От години не си говорим с един човек - аз не му вдигам ,не му пиша , не му стъпвам на евенти ....а пък на него май не му ѝ пука много много..Къде е проблема ,ще кажете вие - проблемът ,е че той ме е хакнал ,( разбрах от трети страни )за него нещата не са приключили , мрази ме , насъбрал е много ГНЯВ в себе си , иска да си отмъсти ( и той незнае за какво ) , създал си е една нереална негативна представа за мен - незнам какво се опитва да направи , какво иска от мен ...и цялата тази неяснота ме плаши , побърках се ..какъв е изходът в такава ситуация ? - Чувствам се безпомощна , уплашена ..
      Какво да направя ?! Той си играе с мен . Използва интернет , анонимността , под шапката на виртуалното и нереалното да се скрие . Заблуждава ме , като фантом се е загнездил в подсъзнанието ми и от там използва страховете ми за неговата си двойнствена игра . Прави се на добър ..на лош ...
      Шизофреник . Той е като Глупакът - може да бъде всеки и всичко ...Той е актъорът - аз съм публиката , и като такава трябва да му ръкопляскам и възхищавам ...иначе не е доволен .. А сцената е виртуалното , нереалното ;

И сега какво ?! - Да му се обадя ? Да се видим ? Да го посетя на парти ?!
      (На 13ти имаме неофициална " среща" )

....Или просто да се напия и да му тегля една майна - така както аз си знам.. Това ще стане скоро; нямам нерви вече .
      Отговорът на Таро :
      Рицар меча - 7 жезли - Папата :| ?(
      Борба , борба и пак борба .Може да се стигне до насилие .Изход от ситуацията не виждам. Съвет -също ;

Моля ви за съвет :/

*Някой , ако иска да направи друга подредба-ще съм благодарна :)
    • Извън Таро - ако няма публика, няма и актьори :)
      По Таро, мисля, че ти си жегнатата, ти си Рицаря тръгнал да си търси "правата", и да отстояваш себе си, колкото и да твърдиш обратното (особено след като си разбрала за неговите действия). Папата ми е неясен тука, може би той изисква едно по-открито изясняване на отношенията.
    • Интересно. Този пролог беше дълъг и "добър", но къде се крие съществената информация?
      И къде видя насилие в тия карти? :) Наистина, бих се радвала да дадеш аргумент в полза на твърдението си за "насилие".

Рицар мечове бе обсъждана съвсем скоро, в темата Дворцовите карти в Таро. Направи паралел и изводи. Тук тя (отново) не значи нищо съществено и Армид е права за засегнатото лице. Дадената комбинация е хаотична по своето същество с така затворените по средата 7 жезли. Всичко е в ума на питащия - да се върнем пак на Рицар меча. А и, струва ми се, задалият въпроса иска да каже нещо, но няма смелостта да го оповести публично /Папата/.
    • Ако можем да сме полезни с нещо в Таро, то това е да бъдем обективни. Най-малкото отклонение е катастрофално за всеки анализ, видно е.
      Не зная как по-добре да го обясня, за да е разбираемо. Таро не е личен инструмент, дори да се употребява като някакъв предмет. Има си свойствена структура, за която е необходимо време да бъде осъзната. Не е езотерична работилница с рекламна цел "Ела да ни гледаш всеки ден". Съветвам ви първо да обърнете внимание на "поведението" (т.е. проявлението) на Големите Аркани - базови значения, архетипна контекстуалност, релация към реалността и прочие. Всеки носи лична отговорност.
    • Didi написа:

Интересно. Този пролог беше дълъг и "добър", но къде се крие съществената информация?
      И къде видя насилие в тия карти? Наистина, бих се радвала да дадеш аргумент в полза на твърдението си за "насилие".
      Рицар мечове бе обсъждана съвсем скоро, в темата Дворцовите карти в Таро. Направи паралел и изводи. Тук тя (отново) не значи нищо съществено и Армид е права за засегнатото лице. Дадената комбинация е хаотична по своето същество с така затворените по средата 7 жезли. Всичко е в ума на питащия - да се върнем пак на Рицар меча. А и, струва ми се, задалият въпроса иска да каже нещо, но няма смелостта да го оповести публично /Папата/.
      Аз направих предположение ,а не твърдение - искам ето това да разбереш , разликата е огромна ...Не " видях " насилие . Рицар меча предполага такова , само когато му се предоставят подходящи условия , сиреч в комбинация с карти отговарящи на неговата природа / характер ... както и да е ...

Няма как да направя паралел и изводи - там обсъждахме нещо съвсем друго. Комбинациите са различни , нямат нищо общо . Там ставаше въпрос за присъствието на Рицар меча , редом до друга дворцова карта - за конкретни комбинации ! Къде са аналогиите тук ? - Аз не ги намирам ...Съгласна съм напълно с Армид -аз съм представена от Рицар меча ...

Тук си права .Искам да кажа нещо на някого ,но и да потърся съвет. Досетливите вече ме разбраха ;)

Модераторска бележка:
      Обръщам се към всички, които не знаят как да използват цитиране - правете го ясно и точно, не удължавайте излишно постове с пирамиди от цитати! Мястото на вашите думи е извън цитата.
    • Jozephine, общото в двата случая е Рицар меч като първа карта и като основа , и ставаше въпрос ,че като такава не води до устойчиви комбинации и до нищо съществено като развой на събитие.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Josephine написа:

Рицар меча предполага такова , само когато му се предоставят подходящи условия , сиреч в комбинация с карти отговарящи на неговата природа / характер ... както и да е ...

Имала ли си комбинации, показващи действително насилие? 8o Дай да ги разнищим ако имаш такива, на мен ми стана любопитно.