Таро и и човешките отношения

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Освен всичко друго, което си написала, което е абсолютно вярно, за което те поздравявам, изниква и друг, основен въпрос от твоята комбинация. А именно - въпросът за ценностите, които споделяте вие двамата и до колкото те са близки или се различават - това е самотната 9 пентакли, заобиколена от две слаби по сила аса - слаби са, защото никак не подхождат да са компания на един диамант. Представи си пръстен с диамант, но с железна конструкция ...

Това е компромисна връзка, вие сте много различни като хора и най-вече като приоритети. Потенциала от 9 пентакли няма кака да се развие при това положение на нещата. Вечно ще си остане като желание за промяна, която обаче няма как да се състои - ако в комбинацията имаше още един пентакъл, който да е "съмишленик" на 9 пентакли, щеше да има шанс ситуацията между вас, най-после да придобие стабилни перспективи.

Въпросът е: какво получаваш, какво даваш (и за двамата). Кон за кокошка, казано най-елементарно.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Аватар

Kolevaani1 написа:

Мона,благодаря ти !
      Мога само да кажа,че всичко, което си написала е самата истина-различни сме много,това ,което e важно за мене е маловажно за него.Просто няма какво да допълня това е самата истина,което си написала!
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Здравейте :)
      Мона, дълго се чудех каде да пиша,моля,ако не е за тази тема да я преместиш

Аз искам да дам един пример,за нещо,което много ме вълнува в Таро,имам и обратна връзка :)

Имах уговорена бизнес среща и съответно попитах картите -
      19.03.2015
      Как ще протече разговора днес с Х,в моя полза ли ще е ?

9 Меча -2 Пентакли обърната -10 Меча

не гледам все още с обърнати карти,но тя се е обърнала в тестето,може при разбъркването, така както и да е .
      Та аз като видях тези карти си казах -Лелеее наистина съм притеснена доста.но явно няма да се разберем и ще ми е доста зле след това,ето ще бъда разочарована няма да има сделка .
      Да,но какво последва-Нямашe среща,човека не дойде ,нямаше разговор.

После погледнах картите които ми се паднали за случая и 2 Пентакли обърната ми се наби разбира се пак на очи-тя ми е показала че всъщност -Неизпълнение, нестабилност, нерешителност, колебание, пропуснати възможности-са няколко от значенията и когато е обърната

Исках да дам просто пример,за това как аз тълкувах как ще протече срещата,а тя такава нямаше,предполагам трябва доста опит,докато започна да различавам тези неща :)
      Лек и хубав ден на всички :)
    • Аз пак съм тук :)
      На въпрос -Има ли разбирателство между двама съпрузи?
      От дълго време са женени.
      Рицар Пентакли-Кулата-Обърната Любовниците

Мисля,че в момента изживяват голяма криза ,срив,проблеми,които са се натрупали със времето.
      Кулата-О.Любовници-мисля,че бракът им е пред разпадане.Вече не е същото,както преди,няма доверие и спокойствие,няма любов.Отлагал се е важен избор,който сега води до Кулата.
      Незнам защо,но усещам,че тук Любовниците трябва да я тълкувам като първа карта,
      а Кулата ,като следствие от нея. Струва ми се,че времето е обърнато тук,ако приемем че,ги тълкуваме
      от ляво на дясно като-минало,настояще и бъдеще.Може и да греша,моля поправете ме,ако е така!
      Но според мен този брак е пред разтурване.
      Ще се радвам на други мнения :)
    • Ами и аз виждам разрив, но по О Любовници по-скоро бих казала, че не могат да се разделят, не могат да минат на друго ниво.
      Все едно си остават с тази кула и нямат право на избор... защо ли... да не би да смятат, че не бива да се разделят заради деца?
    • Аватар

kolevaani1 написа:

Аз пак съм тук :)
      На въпрос -Има ли разбирателство между двама съпрузи?
      От дълго време са женени.
      Рицар Пентакли-Кулата-Обърната Любовниците

Мисля,че в момента изживяват голяма криза ,срив,проблеми,които са се натрупали със времето.
      Кулата-О.Любовници-мисля,че бракът им е пред разпадане.Вече не е същото,както преди,няма доверие и спокойствие,няма любов.Отлагал се е важен избор,който сега води до Кулата.
      Незнам защо,но усещам,че тук Любовниците трябва да я тълкувам като първа карта,
      а Кулата ,като следствие от нея. Струва ми се,че времето е обърнато тук,ако приемем че,ги тълкуваме
      от ляво на дясно като-минало,настояще и бъдеще.Може и да греша,моля поправете ме,ако е така!
      Но според мен този брак е пред разтурване.
      Ще се радвам на други мнения :)
      И аз мисля, че има разрив между тях, но са си подредил живота спрямо сигурните неща, материалните неща (рицар пентакли) и няма да правят нищо, страхуват се да направят важен избор и да преминат на друг етап, не смеят да се разделят(об.Влюбени).
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Благодаря Sha и Alfa_Kentavar :)
      Sha не е заради деца, защото нямат.
      Аlfa_Kentavar правилно е че материално са много стабилни, може би заради това немогат да се решат да се разделят. Аз явно се заблудих като си мислех, че времето е обърнато.
      Благодаря ви за включването и мнението ви :)
    • Предлагам една комбинация за отношение на една жена към друга жена
      8 пентакли, 2 пентакли, 10 чаши

Според мене има промяна по 2 пентакли на средна позиция, но не се ли удавя тя във водите на 10 чаши, в света на емоциите, които са пак неясни сами по себе си :).
      Как мислите?
    • По 8 ца пентакли едната жена се е почувстсвала приета , давайки си сметка , че има много да учи и и заради голямото желание да е приета да учи и да се развива е променила отношението си по 2 ка пентакли , но са удавили всичките й желания и намерения по 10 ка чаши ! Тук изобщо няма отношения , защото " 10 чаши на трета - няма база " - цитат на Мона .
    • Аватар

Toni написа:

По 8 ца пентакли едната жена се е почувстсвала приета , давайки си сметка , че има много да учи и и заради голямото желание да е приета да учи и да се развива е променила отношението си по 2 ка пентакли , но са удавили всичките й желания и намерения по 10 ка чаши ! Тук изобщо няма отношения , защото " 10 чаши на трета - няма база " - цитат на Мона .
      Мисля, че грешиш за това, което пишеш. В тия отношения нямаме нито учене, нито приемане.Ако искаш опитай пак.
    • Аватар

Lora написа:

Аватар

Toni написа:

По 8 ца пентакли едната жена се е почувстсвала приета , давайки си сметка , че има много да учи и и заради голямото желание да е приета да учи и да се развива е променила отношението си по 2 ка пентакли , но са удавили всичките й желания и намерения по 10 ка чаши ! Тук изобщо няма отношения , защото " 10 чаши на трета - няма база " - цитат на Мона .
      Мисля, че грешиш за това, което пишеш. В тия отношения нямаме нито учене, нито приемане.Ако искаш опитай пак.
      Да , помислих малко и съм съгласна да коригирам отговора си , 8 пентакли има вече вложено , има ново начало , но има и вложен труд . Дал си нещо от себе си .
    • Аватар

Lora написа:

Предлагам една комбинация за отношение на една жена към друга жена

Според мене има промяна по 2 пентакли на средна позиция, но не се ли удавя тя във водите на 10 чаши, в света на емоциите, които са пак неясни сами по себе си :).
      Как мислите?
      Тези жени отскоро ли се познават - по 8 пентакли? Струва ми се, че едната жена си е направила прибързани заключения за другата, без да я познава добре. Преценката й е погрешна, няма да се учудя, ако е и проективна - по 10 чаши.
    • Аватар

Tanya написа:

Аватар

Lora написа:

Как мислите?
      Тези жени отскоро ли се познават - по 8 пентакли? Струва ми се, че едната жена си е направила прибързани заключения за другата, без да я познава добре. Преценката й е погрешна, няма да се учудя, ако е и проективна - по 10 чаши.
      От година се познават, но задочно, не лично. За останалото си в десетката :) .
      Ако искаш гледай и виж какво е било отношението преди :) .
    • Аватар

Lora написа:

Аватар

Tanya написа:

Аватар

Lora написа:

Как мислите?

Изтеглих - Колесницата, Крал жезли, Императрицата :) .
      По Колесницата си мисля, че не живеят в едно и също населено място тези жени. Струва ми се, че в основата на проблема стои мъж - по Крал жезли. Колебая се, дали е обвързан или едната жена му е майка - по Императрицата ?( .
      Борби за надмощие има тук, така предполагам.
    • Аватар

Tanya написа:

Аватар

Lora написа:

Аватар

Tanya написа:

Аватар

Lora написа:

Как мислите?

Изтеглих - Колесницата, Крал жезли, Императрицата :) .
      По Колесницата си мисля, че не живеят в едно и също населено място тези жени. Струва ми се, че в основата на проблема стои мъж - по Крал жезли. Колебая се, дали е обвързан или едната жена му е майка - по Императрицата ?( .
      Борби за надмощие има тук, така предполагам.
      В едно населено място живеят и двете. И да, едната е майката :) .
      Изненадаха ме тези карти, честно казано. За мен те показват процес или движение - Колесницата с Крал жезли, но удавен в Императрицата, която тук усещам като вода, и разглеждам като "утроба", но всичко се размива и ако не беше Императрицата, може би щеше да е друго.
      Тези карти според мен показват и конкуренция, без да има карти указващи това.
    • Пускам комбинации, касаещи отношения между мъж и жена.

Какво е неговото отношение към нея? - Любовниците, Паж меча, 8 жезли
      Как ще се развият отношенията им до 3 м.? - 4 пентакли, Дявол, Кралица чаши
      Как ще се развият отношенията им до 1 г.? - 7 пентакли, 8 меча, 9 меча

По първите карти се колебая доста - дали става въпрос за прибързано взети решения, задкулисия разни и скрити истини... Тези карти много ми напомнят на страстно желание, без особно премисляне. По втората комбинация - 4 пентакли, Дявол, Кралица чаши - някакво налгане на едната страна, ревност, преследване, психически натиск, породени от лабилна психика. Това заради Дявола с Кралица чаши като отговор на затлачеността и чувството за притежание по 4 пентакли. По трета - 7 пентакли, 8 меча, 9 меча - всякаш описва състоянието на всеки един от тях, в следствие на натрупаното напрежение и неразрешените конфликти, ако е ималко такива изобщо. 7 пентакли се чудя дали не показват възможността все пак тези отношения да се развият положително, след етап на спадове и проблеми.
    • Аватар

Gee написа:

Какво е неговото отношение към нея? - Любовниците, Паж меча, 8 жезли
      Аз го виждам като един наперен петел, който се опитва да й се хареса, но самия той не зна какво иска, непостоянен е в желанията си, превъзбуден, скача от едн желание на друго. Но търси одобрението в очите на другите.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Защо Лили се държи по начина по който се държи? - Рицар меча - 3 жезли - Рицар чаши - По тези карти мога ли да предположа, че ще има преход от агресивното й и кофти поведение към едно по-приятелско такова? И понеже Рицаря остава рицар, а не се покачва аркана, няма да вземе надмощие, а ще се "смири", ще разбере, че от конфронтация няма смисъл?
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Аватар

Armid написа:

Защо Лили се държи по начина по който се държи? - Рицар меча - 3 жезли - Рицар чаши - По тези карти мога ли да предположа, че ще има преход от агресивното й и кофти поведение към едно по-приятелско такова? И понеже Рицаря остава рицар, а не се покачва аркана, няма да вземе надмощие, а ще се "смири", ще разбере, че от конфронтация няма смисъл?

Това, което си написала звучи логично. По мои стари комбинации на подобни въпроси (за отношения от нелюбовен тип) Рицар чаши се е явявал, когато гарда се сваля при откриване на начин и възможност за взаимна изгода за двете страни - тоест "дай да не си пречим в този момент", нещо като танто за танто. Направо съм се чудила дали Рицар чаши не е другото лице на Рицар меча в такива моменти - лице на стратег...
    • Лили смята, че нещо й е отнето, което й се полага: инфантилно поведение. 3 жезли ще попречи на Рицаря чаши да прояви благородство.
      Привидно подобрение ще има, но огънят ще си тлее.