Таро и човешките отношения

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ани,важното е че парите са върнати ! ^^ :!:

Картите имат различни интерпретации и всеки ги тълкува ,както той ги вижда и разбира...имат различни нива на проявление ..
      Сега ми идва на ум още една :

Може би са продали или заложили нещо за да се сдобият с необходимата сума ,която ви дължат ...

:)
    • Какво незнам в отношенията си с Х?
      3 Мечове - 9 Мечове - 10 Жезли

Картите са ясни. Тук чуденката ми е , като гледам картите - описват моите чувства, емоции и състояние, в което се намирам и чувствам. Предполагам, че не описват човекът, за когото питам, макар и не е изключено да се чувства и той така, но понеже знам какво чувствам аз - ги определям за мен.

Питам се, защо картите описват мен, въпреки въпроса, който съм задала? Аз знам какво чувствам, исках да разбера, какво незнам в отношенията ни, а не моите чувства, притеснения и страхове.

Но сега, се замислих (разсъждавам на момента)-да това е моето положение и чувства в настоящия момент, но те също ми дават и отговор - по 10 Жезли, че няма да е лесно, ще има още изпитания... и ако имам издръжливостта и волята, ще постигна моето си.
      Също така от картите се вижда, че има много страдащ човек+10 Жезли - показва колко е тежък този товар и болка.

Мога много да пиша, но е излишно тук 9 Мечове - ме подведе поначало, защото имам известни наблюдения за нея. Почти винаги когато ми се е падала на въпроси свързани с отношения на първа или втора позиция - е показвала мен-моите мисли, страхове и притеснения, не човекът, за който се пита . Местя се в темата за Малките Аркани.

П.С. Мона, не съм сигурна, дали въпроса ми е за тази тема, не можах да преценя, но понеже е свързан с отношения писах тук.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Какво трябва да направя, за да си оправя отношенията ми с един човек?
      Умереността - 10 Жезли - 6 Жезли

Положението не е от скоро, това по Умереността,тази ситуация носи много напрежение и товара е голям, но скоро ще последва подобрение, ако се вслушам в съвета на Таро.
      Съвета тук според мен е да не правя нищо, да запазя търпението, сдържаност, баланс в емоциите , да не предприемам нищо, колкото и да ми е трудно и тежко. Да оставя нещата такива, от мен се очаква просто да бъда издръжлива и със силна воля. Просто да понеса" товара" си и да удържа в това положение- Умереността +10 Жезли.
      Ако не предприемам някакви действия спрямо ситуацията, то ще последва - 6 Жезли .

Вие как мислите?

И понеже не се сдържах, зададох и друг въпрос, публикувам го, защото ми харесва логичната връзка и продължение и допълнение, към първия:

Какво ме очаква в отношенията ми със същия човек (от горния въпрос) до 1 седмица?
      4 Пентакли - Асо Пентакли - 6 Жезли

Общо казано, след период на непромяна, на едно положение /ситуация на пасивност, на едва ли не като на "замръзнало" време, се дава шанс за раздвижване за промяна.
      6 Жезли е завършваща и в двете комбинации.
      Първия въпрос е за съвет, втория за бъдещо развитие с определено време.
      От първата комбинация Умереността е заменена с 4 Пентакли, а10 Жезли с Асо Пентакли. Съвета от първата комбинация - да не правя нищо,а да изчакам, изтърпя, да проява воля - 10 Жезли.
      Във втората комбинация - Асо Пентакли ми изглежда като дар, като награда за това и ми поднася радостта като подарък - 6 Жезли. 6 Жезли е триумфа след не лека битка.
      Т.е. това, което ме очаква до седмица, ще ме зарадва, слушайки съвета от първата комбинация.
      Чакам мнения, може би греша в тълкуванията си

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• ..."Какво трябва да направя, за да си оправя отношенията ми с един човек?
      Умереността - 10 Жезли - 6 Жезли... "

Правила си много компромиси в името на връзката, освен това сте и много различни като характери.( Умереността). Нужно е много търпение и сдържаност. Това ти коства много усилия, а е и непосилна задача. Много жезли има тук, а това контрастира на Умереността.
      Много ще ти е трудно да си подобрите отношенията.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Може би трябва да попиташ какво очаква той от теб, за да се сдобрите.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Сега задавам въпрос свързан с друг човек, мъж на който много държа, но много гадно се издъних пред него, предадох доверието му, нещо много, много долно, но стана без да искам и без да съм го желала ;(

Ще придобият ли стабилност отношенията ни с Х ?

Сега интересното тук, е че два пъти при размесването на картите изхвърча Асо Пентакли.
      След това изпаднаха при размесването пак, оставих тях, не съм теглила други :

Рицар Чаши - Крал Пентакли - Обърната 3 Жезли - 10 Пентакли

Тук Асо Пентакли два пъти изпада, предполагам показва желанието ми за сдобряване с него, но едва ли само това...
      Понеже съм силно пристрастна, блокирвам...
      Така по Обърната 3 Жезли мога да съдя, за това, че той не е очаквал това от мен,доверието разклатено, неоправдано, но последвана от 10 Пентакли ми говори за стабилност,здрави основи. Не мисля, че Обърната 3 Жезли е в състояние да събори 10 Пентакли.
      Рицар Чаши +Крал Пентакли - израстване, за този Крал Пентакли, съм забелязала, че е стабилен, силно обича, не се отказва от човека, когото обича и уважава, и на който държи, но това не го спира да наказва сурово, ако някой го е обидил, наранил или постъпил нечестно и неблагодарно към него. Без значение дали е умишлено или не.
      Прощава почти винаги, но след като е причинил болка на виновника, след като го е смазал емоционално... Той не бърза за никъде,колкото и силно да обича, може да накара обекта на чувствата си да страда силно, да не се подаде на жал, колкото и да му е тежко и когато реши, че е получил заслуженото и наказанието си, да го прегърне и целуне и да покаже обичта си много силно. Имам голям опит с този Крал, не е лесно, но те учи да цениш и малките неща, и малките жестове.
      Рицар Чаши +Крал Пентакли +10 Пентакли - според мен тази комбинация описва стабилност в отношенията, въпреки, временната нестабилност и загуба на доверие (Обърната 3 Жезли).
      Какво още означава Асо Пентакли според вас, не мисля, че точно тя изпадна 2 пъти един след друг?
    • Рицар чаши, Крал пентакли, обърната 3 жезли
      Според мен мъжът ще се опита да постави условия, да заяви изисквания, да се наложи, да придобие пълна хегемония във връзката - той да определя правилата, негово да е крайното решение по всички въпроси, думата му не просто да се чува, а да е закон. И естествено това ще наруши комуникацията помежду ви.
      А асото пентакли те предупреждава да внимаваш какво си пожелаваш.
    • Kalistro написа:

Рицар чаши, Крал пентакли, обърната 3 жезли
      Според мен мъжът ще се опита да постави условия, да заяви изисквания, да се наложи, да придобие пълна хегемония във връзката - той да определя правилата, негово да е крайното решение по всички въпроси, думата му не просто да се чува, а да е закон. И естествено това ще наруши комуникацията помежду ви.
      А асото пентакли те предупреждава да внимаваш какво си пожелаваш.
      Благодаря за мнението ти :)
      Това Асо ме преследва от скоро време...
    • Ани, аз не разбрах защо са 4 картите, може би е някаква друга подредба, и даже не им обърнах внимание.
      Според мен 10 пентакли на края показва устойчивото положение, нещо което няма да се промени лесно. За това говори и обърнатата 3 жезли - ако търсиш сдобряване това да не е агресивно, а го прави стъпка по стъпка. Човека наистина се чувства предаден. Пък и той малко преиграва. Рицар чаши е склонен да украсява нещата, да преувеличава.
      Тук аз не мисля, че той ще се опита да се наложи във връзката (Ако вместо Крал пентакли имаше Император - да). Мисля, че Крал пентакли и 10 пентакли - имате някакви финансови интереси заедно, заради които ще ви се наложи да комуникирате, все пак.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Здравейте,този форум е чудесен.Мога ли да помоля някой да погледне картите по въпрос за отношения,а въпросът е " ще се съберем ли отново с К",аз нямам карти и не мога да изтегля,а и немога да тълкувам.Предварително благодаря!
      <3 <3 <3
    • Armid написа:

Ани, аз не разбрах защо са 4 картите, може би е някаква друга подредба, и даже не им обърнах внимание.
      Според мен 10 пентакли на края показва устойчивото положение, нещо което няма да се промени лесно. За това говори и обърнатата 3 жезли - ако търсиш сдобряване това да не е агресивно, а го прави стъпка по стъпка. Човека наистина се чувства предаден. Пък и той малко преиграва. Рицар чаши е склонен да украсява нещата, да преувеличава.
      Тук аз не мисля, че той ще се опита да се наложи във връзката (Ако вместо Крал пентакли имаше Император - да). Мисля, че Крал пентакли и 10 пентакли - имате някакви финансови интереси заедно, заради които ще ви се наложи да комуникирате, все пак.
      Армид благодаря ^^

Картите са 4, защото те изпаднаха при размесването и не съм теглила други и преди това два пъти Асо Пентакли изпадна от тестето като размесвах и като изпаднаха тези 4 сметнах, че няма нужда да продължавам да меся и тегля други. Не е някаква подредба :) .
      Права си, че по принцип преиграва и се прави доста често на жертва. Но в случая имам голяма вина ;( ... човек без да иска може жестоко да нарани човек на когото много държи ;(
      Финансови интереси нямаме, незнам... но на мен все ми се струва, че 10 Пентакли описва нашата връзка, че въпреки всичко имаме изградени стабилни основи в отношенията си... Пък и правя голяма грешка всеки ден тормозя картите с въпроси свързани с него(в повечето случаи едни и същи) , картите хвърчат, падат от ръцете ми, често дори трудно ги размесвам. Трябва да ги оставя да си починат от мен.
      В последно време ми излиза все Страшният Съд за нас беше на средна позиция преди, вече се измества като резултат. Трудна ми е тази карта - поемане на отговорност, прераждане, освобождение, пречистване, промяна към добро, но за отношения не знам как да я тълкувам. Погледнах мои записки, не ми се е падала често, но съм писала, че е имало сдобряване и много по силно сближаване, като по - високо ниво, сливане на душите и по силно и чисто обвързване,спокойствие.
      Надявам се да се прояви пак с това и значение..
    • Защо ме мрази С.?
      ("приятел" от дълго време се познаваме, в една компания сме, но изобщо не съм му приятна)
      Асо Чаши - Асо Жезли - Паж Жезли

Като видях картите изведнъж в главата ми се появи чувството, че ме мисли за клюкарка някаква - Асо Жезли +Паж Жезли - незнам защо точно това ми навяха като мисъл тези карти и то без да се замислям, просто изплува в съзнанието ми ?(
      (Впрочем, това той го прави, той говори зад гърба ми на други,но все лъжи :S )
      Вода и огън, е не си пасваме, но не е и задължително.

Попитах за причината поради, която ме мрази
      5 Чаши изпадна
      Кралица Чаши - 10 Жезли - 6 Пентакли
      Явно нещо му тежи и то много(5 Чаши) , сякаш не може да сподели чувства, които трупа и това го натоварва и избива в неадекватни постъпки и отношение - Кралица Чаши + 10 Жезли - (точно коя кралица само) много е насъбрал, като бент, който едва не е прелял, а и няма отдушник, с който да сподели - 6 Пентакли.
      Абе това момче да не е влюбено в мен ?( 8| 8| 8| , или незнам с нещо съм го засегнала дълбоко.
    • Хм, ако тази Кралица чаши излиза за него.... Много често това са мъжки истерички , пак лъжци, интриганти, хора с вкус към подмолните изяви, изобщо хора, усвоили в себе си женското, по-точно - неговите недъзи. Кралица чаши обаче е Анима, и пада ли се често за мъж, е проблем огромен, по същата причина, както и Краля, когато се пада за жена. То е достатъчно и веднъж да се падне, за да се види, че нещо не е наред. (Цитирам от Архива).
      Така, че според мен проблема не е в твоя телевизор, а в неговия :) и тази 10 жезли показва точно някакво тежко бреме, което носи.
      La vie en rose
    • И двете сте прави.Жените го подтискат . Насъбира много гняв ,които не може да канализира и това го разяжда отвътре и по -този начин се саморазрушава .Това може да доведе до заболяване ( 6 пентакли ) , нещо хормонално..

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Армид, колко хубаво си го описала! :thumbsup:
      Лилит, да насъбира много гняв към жените най - вече, защото го зарязват, докато той си въобразява разни неща и винаги хленчи и недоволства от живота си. Той не е добре и иска никой да не е добре, но ми създава ядове пикльото
    • Какво е влиянието на жена над мъж?
      Колелото на съдбата - 5 Мечове - Справедливостта

По първата карта разбирам, че те си имат история заедно, не е нова връзка, но има доста... как да се изразя - интриги, обидени, наранени в тази връзка.
      По Справедливостта - всеки ще отговаря за постъпките си, действията до сега. Разрешение на проблема, на ситуацията, тук "кой ще се радва, кой ще плаче" не се знае, но нещата неможе повече и няма да продължават така. Това е от една страна, което ми говорят картите.
      А на въпроса , който е - Колелото на съдбата + Справедливостта -се изненадах, освен ако не греша в тълкуването, разбира се.
      Това са сериозни карти и то точно тези - според мен тази жена има силно влияние над този мъж. 5 Мечове в подредбата ми навява мисли и на шантаж или манипулация, един вид "изнудване",но понеже знам, че тя не е такъв човек, не би се държала така, допускам, че той постъпва така.
      Какво мислите вие по тези карти?
    • Ани, ти познаваш ли тези хора?

Това, което аз мисля по тези карти е, че техните отношения са - карат се, сдобряват се (някакво примие сключват), после пак някой запалва искрата и така. Те малко мазохистично се нуждаят от тази връзка. В някакво бъдеще те ще се разделят най-накрая, в момента в който единия от двамата се освободи от тази зависимост. Но Колелото трябва да се завърти на отсрещната страна и настъпи изтрезняването.
      La vie en rose
    • Armid познавам ги, но не толкова отблизо, в смисъл не съм много запозната с тях и връзката им лично . Случваме се понякога в една компания. Но моя приятелка е близка с тях. И да така е било, както казваш, карат се, сдобряват се. От нея знам, че много се искат, обичат, ревнуват особено много, но мъжът е от онези дето много се цупят, докачлив. И бързо се сърди. В момента пак бил сърдит. Но жената си държала на него много. Лошото е че имало странични хора, които интригантсват.
      Около мен такива двойки с проблеми в отношенията много и аз се тренирам на тях :D то и аз съм в такова положение де. Ужас.
      Мерси за мнението ти!
    • И понеже ми стана интересно и любопитно, а и искам да се тренирам най - вече, зададох още въпроси :
      Каква е ситуацията в момента между тях?
      Рицар Чаши - 10 Пентакли - Паж Мечове

Чувствата ги има, любовта я има (Рицар Чаши) +10 Пентакли ми говори за стабилност, за споделени чувства, дълбоки, но този Паж Мечове - ме навежда на мисълта за прикриване на тези чувства. Някой крие чувствата си и не иска да ги показва. Вместо това сякаш нарочно пази дистанция и наблюдава отдалеч. Информира се скрито за другия.
      Предполагам, че това е мъжът.

Какви са чувствата на мъжът към жената?
      9 Мечове - Асо Мечове - 5 Пентакли

?( Няма чаши(но пък има 5 Пентакли - доста наситена емоционално карта, болезнена) , няма жезли. Този мъж се разкъсва от съмнения, страхове, напрежение. Този човек чувства болка или тя му носи такава.
      Асото разделя 9 Мечове от 5 Пентакли, сякаш не намира къде и как да се освободи от напрежението, което го владее и всичко остава в него заключени. Но от друга страна, мисля, че точно това Асо Мечове, ще му "окастри пътя" да търси начин да излезе от този капан на мисли, страхове дори според мен са нереални, а негови "сценарии". Това няма да е никак лесно.
      Странно какво чувства този мъж към нея? 5 Пентакли -онази болезнената, любов, отхвърлена едва ли, защото не тя, а той страни от нея. ?( сам си причинява болка, като си въобразява страшни неща?

Как ще постъпи с нея?

Изхвърча Крал Жезли
      7 Жезли - Асо Мечове - Глупак
      Пак Асо Мечове на средна. Но този път ми харесва, че е там, защото ще сложи край на упорството и ината му(7 Жезли) ,на страховете и лутането му(9 Мечове - 5 Пентакли) ще последва Глупакът. Освобождението, олекването на душата, нещо хубаво.
      Крал Жезли с Глупакът - този крал не е егоист, напротив за връзки е една много добра карта, не мисля, че означава, че ще се раздели с нея, а че ще я изненада приятно с промяната в него.

Така почувствах картите. Между другото последно време, забелязвам, че при тълкуване - картите, ми навяват значения, които по принцип не бих им придала такива значения. ?( Незнам защо..