Таро и човешките отношения

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ceca написа:

alissa написа:

Приключила ли е връзката на М и К окончателно? Става въпрос за сестра ми и приятеля и, разделиха се преди 2 месеца. Никой не знае какво се случи, никой от двамата не дава индикации за сдобряване. Според мен тя много го мисли и желае (9 меча), но той няма да предприеме нищо, ако тя не се пречупи и помоли ( крал Пентакли), което не вярвам да се случи и следователно това е края- Смъртта.
      Да го кажем така: Връзката им няма да е приключила окончателно, ако тя му "припадне". Сестра ти се тормози достатъчно за това, но не мисля, че никой не знае какво се е случило. Крал пентакли е кофти тръпка и тя това го знае...
      Реших да проверя какво би се случило между тях, ако все пак тя му "припадне"- 6 меча- паж жезли- рицар чаши
      Чаши с жезли- нищо. Ще има, може би, временна комуникация заради доброто старо време и накрая пак нищо няма да се получи с чаши накрая. Няма хепи енд
    • Здравейте момичета! Забърках се с един мъж и търся малко помощ. Аз доста го харесвам, но той ме обърква. Искрен ли е към мен- не знам. Ако имате възможност и желание да ми погледнете. Въпросът ми е : Какво чувства към мен този мъж и ще създам ли връзка с него?
    • Здравей, можеш да напишеш същото мнение в темата "Таро онлайн". Тя е за хора, които нямат свои карти, а имат въпрос.

Тази тук е за хора, имащи карти и работещи с тях.

Обикновено питащите получават своите отговори.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • moonlover написа:

Жена ще има ли приятел в срок до 3 месеца?
      1.Рицар жезли 2.9 чаши 3.Кралица жезли

Тук виждам,че в нейните очи за нея равен няма. Така си обяснявам Рицар-Кралица.Сякаш никой не е достатъчно добър.9 чаши ми е индикатор за търсене на удоволствия,на нея да й е добре,но също може да означава и самота.Като отговор на въпроса ... тази кралица не знам дали дава положителен отговор.Може и да се появи някой,но не смятам ,че ще отговори на очакванията й. Пък може и да го приеме само като за забавление.
      Имам развитие по този въпрос затова реших да пиша,ако на някой му се е сторило интересно.При жената наистина се е появил ухажор,но нейните думи бяха "точно той ли?". Сподели,че не го смята за правилният за нея. Все пак щели да се срещат днес.. кой знае.Като цяло мисля,че съм се доближила до истината. :) :)
    • Kalistro написа:

Armid написа:

Kalistro написа:

Здравейте момичета,
      Попитах как ще продължи връзка между мъж и жена. И двамата имат семейства, но от години демонстрират близост. Връзката им е приятелска, не е сексуална. Жената пита какво следва.

3 меча, Крал чаши, 8 меча
      Щом жената пита и на средна позиция се пада Крал чаши, има проблем с нейната Анима, възприела е негативните черти на мъжко поведение, агресивна ли е, тя ли е инициаторката за подобна връзка? или по някаква причина не иска да приеме своята женска същност.3 меча отразява примирението, че мъжът е с друга жена, въпреки демонстрацията на близост. Жената познавала ли е мъжа преди той да стане семеен?Какво следва? - според мен няма да има нищо съществено. Някога е можело да има връзка, сега - едва ли.
      Благодаря, Армид. Да, жената познава мъжа преди той да се запознае със съпругата си.
      Днес, около година поо-късно, зададох същия въпрос за тези хора:

Звезда, Крал пентакли, Отшелник

Май отговорът е същия, даже ситуацията изглежда още по-поляризирана - жената е с придобила качествата на Краля пентакли и си е самодостатъчна.

Попитах и още "Какво чувства мъжа към жената?"
      6 чаши, 7 меча, Смъртта

Че ситуацията е стара, е ясно от 6 чаши. Кой кого сега мами обаче, какво крие и за какво се бори, въобще нямам идея. Комбинацията 7 меча и Смърт ми изглежда като отрезвяване след целенасочено нанесен удар.
    • Обсъждах вчера с Улф една комбинация, много ми е интересно да чуя и вашите мнения ? Може да ви се стори малко идиотско но ми е важно.
      Опитвам се да пусна един слух (който е верен, де...) с цел да унижа и нараня бившия ми. Просто не мога да приема, че той си се разхожда необезпокояван в новата си кола и купонясва след всичко което ми е причинил, че за пореден път излъга детето, че иска да ме 'накаже' за раздялата и прочие, при това разбрах че всичките ми съмнения за изневери са били верни (което е най-малкият проблем де), просто нещо ставам доста отмъстителна с възрастта, а преди не бях.
      Та, разказах информацията на когото трябва, М., знаейки, че е плямпало, но дали ще стигне където трябва, дали ще се разпострани из целия град ? (защото той е приятел на бившия и може да иска да не го нарани, колкото и да обича да плямпа.) Картите са :

Обърната 2 меча - Ас Меча - 5 Пентакли.

С 2 меча сякаш отначало е решил да си мълчи, напира му отвътре де, обаче картата в един момент се обръща и човекът изръсва информацията. Може и да е следствие от чужди действия по някакъв начин. Асото е право, в един момент мисля че ще избие информацията... 5 пентакли са резултатът - страдание, освен ако не бъркам някъде, разбира се. Освен това 5иците обикновено предполагат разширение, удължаване на агонията и прочие.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Обсъждах вчера с Улф една комбинация, много ми е интересно да чуя и вашите мнения ? Може да ви се стори малко идиотско но ми е важно.
      Опитвам се да пусна един слух (който е верен, де...) с цел да унижа и нараня бившия ми. Просто не мога да приема, че той си се разхожда необезпокояван в новата си кола и купонясва след всичко което ми е причинил, че за пореден път излъга детето, че иска да ме 'накаже' за раздялата и прочие, при това разбрах че всичките ми съмнения за изневери са били верни (което е най-малкият проблем де), просто нещо ставам доста отмъстителна с възрастта, а преди не бях.
      Та, разказах информацията на когото трябва, М., знаейки, че е плямпало, но дали ще стигне където трябва, дали ще се разпострани из целия град ? (защото той е приятел на бившия и може да иска да не го нарани, колкото и да обича да плямпа.) Картите са :

Обърната 2 меча - Ас Меча - 5 Пентакли.

С 2 меча сякаш отначало е решил да си мълчи, напира му отвътре де, обаче картата в един момент се обръща и човекът изръсва информацията. Може и да е следствие от чужди действия по някакъв начин. Асото е право, в един момент мисля че ще избие информацията... 5 пентакли са резултатът - страдание, освен ако не бъркам някъде, разбира се. Освен това 5иците обикновено предполагат разширение, удължаване на агонията и прочие.
      Рокси, според мен човекът няма да успее да премълчи т.е ще се разприказва, но по тези карти нямам чувството, че това “изпускане” ще достигне до субекта- бившия ти.

Като мъка и удължаване на агонията за 5 пентакли- ок, но в крайна сметка това е много стагнираща карта. Сиреч ако става въпрос за някаква болка, унижение и подобни чувства, бих сложила 10 меча, 7 меча и най-вече 5 меча на трета. Така можем да кажем, че човекът ще се разтърси и ще се почувства гнусно, ще е на тръни. 5 пентакли в контекста на въпроса ми изглеждат като висящи в пространството думи, които не отиват никъде. За стигане до някъде, осъществяване на цел, определено не ми се струват релевантни 5 пентакли в случая. Освен ако ,както казваш и ти - въпросният приятел не отлага нарочно да предаде тези думи, за да не нарани бившия ти и да се терзае дълго време дали да му каже или не.

Такива разсъждения имам аз. Нещо не ми се струва стабилна тази конструкция. Бих ти теглила, но нямам карти с мен в момента.
    • Много ти благодаря Муун, да и аз усещах нещо подобно, не ми седеше стабилна тази 5 Пентакли, но не знаех как да го изразя... Да подчертая, че основната идея не е той да иде му каже, а да се разтропа информацията из целия град, защото е доста унизителна за бившия ми, а аз знам как да го настъпя, че да го заболи. И колкото по-късно го научи, колкото от по-далечни хора, толкова по-унизително и ужасно ще бъде за него. Мисълта ми беше - достатъчно ли е че казах на М. (той няма как да му каже, че го е научил лично от мен, тоест не би отишъл да му разкаже директно, но може да го разптропа на по чашка с общи приятели, а Ница е малка...) или да се целя и другаде, та да разпространя слуха. Ако искаш и ти да ми теглиш, много ще се радвам, благодаря ти пак за влючването !

(Ся сигурно ще кажете, Рокселано запрала те е сачмата май, ами тъй си е... Не ми е достатъчно, че страда от раздялата, искам да бъде жестоко унизен, само там наистина ще го заболи, достатъчно зло ми причини болното му его, нека поне ми бъде от полза то сега...)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Много ти благодаря Муун, да и аз усещах нещо подобно, не ми седеше стабилна тази 5 Пентакли, но не знаех как да го изразя... Да подчертая, че основната идея не е той да иде му каже, а да се разтропа информацията из целия град, защото е доста унизителна за бившия ми, а аз знам как да го настъпя, че да го заболи. И колкото по-късно го научи, колкото от по-далечни хора, толкова по-унизително и ужасно ще бъде за него. Мисълта ми беше - достатъчно ли е че казах на М. (той няма как да му каже, че го е научил лично от мен, тоест не би отишъл да му разкаже директно, но може да го разптропа на по чашка с общи приятели, а Ница е малка...) или да се целя и другаде, та да разпространя слуха. Ако искаш и ти да ми теглиш, много ще се радвам, благодаря ти пак за влючването !

(Ся сигурно ще кажете, Рокселано запрала те е сачмата май, ами тъй си е... Не ми е достатъчно, че страда от раздялата, искам да бъде жестоко унизен, само там наистина ще го заболи, достатъчно зло ми причини болното му его, нека поне ми бъде от полза то сега...)
      Моите карти са :
      Крал пентакли, паж меча, 3 жезли

Интрижката добре ще се заформи (паж меча+3 жезли) и доста хора ще разберат за думите ти. Това беше и въпросът, който зададох- успешна ли ще бъде твоята интрига.

Проблемът обаче е в тоя пуст Крал пентакли. Който е доста кофти в много отношения, особено в лични, поне на мен това ми се доказва. Нищо чудно, че ти е скъсал нервите. Думите ти ще стигнат до него според мен, но не знам дали ще се постигне ефектът, който ти целиш, а именно да го нараниш жестоко и да страда. Според мен по-скоро би ти отговорил по подобен начин със същото- да ти реди яко зад гърба. Отново няма високи мечове или депресивни чаши... което ме навежда пак на мисълта, че това нещо няма да го засегне толкова този човек. Даже имам чувството, че той го очаква от теб и хич няма да е изненадан. Ще си остане все така самовлюбен и няма да види по-далече от носа си. Ако идеята е това да го вкара във някакъв филм, едва ли ще стане така.

Дано да съм помогнала. Беше ми интересно как ще отговорят моите карти в случая.
    • Благодаря ти много Муун ! Хммм тук не знам дали по-скоро Кралят Пентакли не е другият забъркан човек, заради когото всъщност досега мълчах, и който не трябва да знае, че интригата идва от мен, защото ще ми се разсърди... обикновено той ми е излизал като Крал Пентакли. Дали комбинацията не ме предупреждава, че той ще се усети откъде идва интригата. Не ми пука особено, де, въпросният вече не представлява за мен интерес, а и да е мислил къде си слага главата... Ще се оправдая, че съм изтърсила нещото на пияно. Твоята комбинация ме обнадеждава, че планът ми ще успее, а че бившият ще страда жестоко от унижението не се съмнявам. Всички узнали ще му се смеят зад гърба, което ще го умори, познавам го... а вероятно ще има и конфликт с Краля Пентакли. Много съм доволна. Благодаря ти пак ;) !

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Какво е жената XX за мъжа XY?

Касае дългогодишни отношения. Двойката живее на семейни начала и има деца.

9 пентакли изпада още докато вадя тестето от кутията.
      При размесване - изпада Колело

Звезда, Крал чаши, 5 меча

Какво мислите за тези отношения и какъв бекграунд виждате? Аз имам и директни наблюдения и ще споделя.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Какво е жената XX за мъжа XY?

Какво мислите за тези отношения и какъв бекграунд виждате? Аз имам и директни наблюдения и ще споделя.
      На мен всичко в тази комбинация ми крещи “нездравословно”.

Изпадналите карти ми говорят за стабилност и удобство, но и застиналост на отношенията. Отдавна са заедно - Колелото. Отвън по всяка вероятност нещата изглеждат ок, но динамиката на отношенията отвътре е доста отровна и манипулативна ( Крал чаши+ 5 меча). И преди сме виждали, че Крал и Кралица чаши за сериозни дългосрочни връзки се представят зле, при мен са показвали и партньор алкохолик нерядко. В този случай не е изключено и такова нещо да има- ще е интересно да кажеш после.

5 меча за интимни отношения нажежават до червено откъм страст и патологични желания, но в действителност при мен почти винаги показват, че някой е много наранен и обиден и често това е потиснато и няма излаз навън, просто се таи вътре и разяжда. Някаква манипулация има в тези отношения, нещата са доста нереалистични ,особено със Звездата на първа...

Не знам, случвало се е да гледам на някои много “влюбени” двойки и да излиза Звездата с чаши- типичната сладка сбъдната мечта с тотално временен характер.

Мисля, че това, което държи тази двойка заедно е някаква илюзия, мечта дори, но със сигурност спокойствие и нормално общуване не виждам лично аз.
    • Oпасно точен анализ.

Става дума за класическа връзка на жертва и нарцис. Жената прави всичко за мъжа, но тази линия на жертвоготовност е еднопосочна. Разказвала ми е колко компромиси е правила за него, като например преместване в друг град против нейната и на децата воля. Преглътнала е, че собственият й мъж не я е защитил от насилието, което е преживявала от свекървата, докато са живели всички заедно. Излизала съм с тях двамата като двойка и аз виждам неговото анти-мъжкарско и доста използваческо отношение. Проблемът е, че жената възприема ужаса и унижението, в които живее, като най-нормалното нещо на света.

Ще посоча някои нередности, случили се съвсем реално, а някои от тях и наскоро: мъжът се задяваше с мен пред нея, позволяваше си да отправя унизителни забележки за нея отново пред мен. Понеже се сближихме много, я виждам, че основно тя върти къщата и децата, но също така често е овиквана, независимо какво прави. И това ако не е Крал чаши, здраве му кажи. В случая тук освен него, показва и нейната заблуденост и реенето в собствен сос. Мъжът и неговата майка са имотни, но отказват да продадат част от имотите, което поставя жената и децата в ситуация те да живеят сега под наем, и евентуално да теглят ненужен заем, който може и да не могат да изплатят.
      Отдавна не бях виждала и чувала нещо по-грозно.

Абсолютно всичко във връзката е патология, да. Звездата показва болестен процес, а 9-те пентакли са просто оголеният нерв до краен предел (точно обратно на идилията...)

Жената има причини да е толкова заблудена, колкото е. Израснала е в студена, неотзивчива среда, родителите й не са я обичали. За някои може да звучи сълзливо, но когато не си усетил никога обич, нормално е от теб да излезе наранен и увреден човек. Когато ти е показвано, че си боклук, от някой, който би трябвало да те обича - мама и татко, е нормално да интернализираш всичко това и да го приемеш за лична истина.И да се обграждаш със същите образи, каквито са родителите ти, защото това ти е познато и това смяташ за норма. Пълно е с такива хора на всякакви възрасти. Така, както сме си споделяли, направо става дума за генерационна травма и модел на отношения жертва-насилник, касаещ всички членове на нейната фамилия, и фамилията на мъжа й. Подобното привлича подобно... Трудно е да се отърсиш от определени модели на поведение. Трудно е първо да се осъзнаеш, а после надскочиш. Странно е как уж интелигентни хора, оправни във всяко едно друго отношение, емоционално са толкова безкритични към това, което им се случва. Това си е истинска лична трагедия.

Искрено ми е жал за нея и искам да се пробуди, затова изтеглих картите.

Има много неща да се напишат за тази двойка, вкл. съвсем реална фактология, но няма да ставам досадна.
      Несвойствено за форума, излагам тук нещата по толкова емоционален начин. Но вярвам, че всички ние първо трябва да сме хора. И такива истории се случват постоянно, и Таро може да ги разказва най-добре.
      А от нас, гледащите, зависи дали можем да помогнем или не.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Какво е жената XX за мъжа XY?

Това, което мога да кажа за тези карти е, че тази жената отдавна е минало за този мъж, отдавна не е това което е била, изолира я и за съжаление това няма как да се промени. Потдържат се едни дипломатични отношения, въпреки неприязънта към нея. Това е в общи линии тази жена за мъжа си - минало.

А колкото до тава,че е жертва някаква малко не съм съгласна. Каква жертва? За кого? В името на какво? Горката многострадална Геновева...проявила жертвоготовност, преживяла насилие от свекърва си, живее в ужас и унижение, израстнала в студена неотзивчива среда, необичана от родителите си и т.н. ...айде сгига! В крайна сметка човек сам избира дали да е под или над подметката. И никой с никакви психологически похвати и сълзливи ситуации от детството не може да ме убеди в обратното.
      Сори за спама!
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Първото нещо, което ми хрумна по картите на Кюриъс е, че тази жена не е била "първият избор" за мъжа... Убеден е и до ден днешен, че е заслужавал "по-добро", примирил се е с нея, едва ли не и прави услуга, че е с нея... И заради всичко това не спира да я наказва, което, разбира се, е част от патологията, която описа Кюриъс. Много е неприятно да си свидетел в такива ситуации, а нищо да не можеш да направиш...
    • Здравейте. Регистрирах се , защото два пъти вече сънувам разклади на Таро по ситуация, която руните не ми дават отговор. По-точно ми дават, но показват това, което аз искам да видя. С картите Таро и изобщо с карти съм на вие. Нищо не ми говорят. Някой готов ли е да ми помогне , като направи разклад по ситуация на отношения?