Система на работа при картите

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Попаднах на разни обяснения как не било добре да се гледа за трети лица, които не са те молили да го правиш. Т.е "ще се разделят ли Х и У", например. Но аз не мисля, че така по някакъв начин нарушавам личното им пространство или изобщо се намесвам в живота им, особено като не им споделям гледането си, т.е не ги настройвам с мнението си.
      Какво мислите по въпроса?
      Това е несериозен въпрос. Който се прави на голям уж моралист и принципен, а всъщност лицемер, да не се занимава с Таро. Мога да гледам на всеки за всичко, на Таро никак не му пука кой какво си мисли и какво чувства.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Armid написа:

Попаднах на разни обяснения как не било добре да се гледа за трети лица, които не са те молили да го правиш. Т.е "ще се разделят ли Х и У", например. Но аз не мисля, че така по някакъв начин нарушавам личното им пространство или изобщо се намесвам в живота им, особено като не им споделям гледането си, т.е не ги настройвам с мнението си.

Какво мислите по въпроса?
      Аз споделям мнението ти. Теглила съм карти без да са ме молили в някои случаи,за да си изясня ситуация за себе си или съм искала да видя какво ще покаже Таро за даден човек и/или даден случай. Не споделям за гледането си,но винаги е било полезно в крайна сметка,научила съм много по този начин. Най-малкото на своя език картите отварят пътища за размисли и често напомнят за съществуването на неотчетени обстоятелства и гледни точки.
    • Mona написа:

Сега малко математика.

Колко са възможните комбинации в Таро, някой задавал си е този въпрос? В Таро архив бях писала за възможните комбинации в Таро, но сега ще повторя с някои допълнения.

Ако гледаме с 3 карти от общо 78, умножаваме 78x77x76 = 456 456 комбинации само от работа с 3 карти.
      Ако гледаме с 3 карти за 5 категории въпроси:
      любов
      здраве
      пари
      работа
      пътуване
      получаваме 2 282 280 комбинации.

Ако човек гледа всеки ден по 3 пъти с по 3 карти, за 416 години ще се изчерпат всичките 456 456 комбинации, ако не се повтаря комбинацията (което би било изключение).

Трябват да се хвърлят по 25 поредни хвърляния на ден с по 3 карти, за да може да се минат всичките комбинации - 456 456 за 50 години, но само за една категория въпроси, да уточним.

Моят разчет е: за 16 години работа с Таро, като вземам предвид, че не гледам регулярно, приемам усреднено по 2 пъти на ден с по 3 карти хвърляния, съм стигнала само 2,6% от възможните комбинации (456 456), което е равно на 9 129 комбинации. За да видя всичките комбинации от 456 456, ще ми трябват 625 години, една добра перспектива :) Но тук не включвам големите гледания.

Следната формула ще ви даде справка къде сте вие: 16 x 365 x 2/456 456 x 100
      16 (или колкото години е вашата практика с Таро)
      365 (брой дни в годината)
      2 (по-малко или повече среден брой хвърляния на ден), делено на
      456 456 (възможни комбинации при гледания от 3 карти)
      x 100 (изчисляване на процента от общия брой комбинации)

Примерно: за да разбереш колко са 2% (числовото им изражение в примера, който разгледах за себе си), умножавате 0,02 x 456 456.

Да сметнем сега и 2 282 280 комбинации - за да се изчерпат тези комбинации, ни трябват 1202 години, ако гледаме с по 3 карти по 1 хвърляне на категория (от горепосочените).

За големите гледания, няма смисъл да се пише, там цифрите са чудовищни с +18 нули и т.н.
      Уточнявам, че в изчисленията не съм включила големите гледания, като Келтския кръст например и други, говорим приоритетно за гледания с по 3 карти.
      Не знам колко това е още от полза, но някак си исках да го припомня.
    • Едни по-различни размисли върху Таро и хората.

Би трябвало да е направило впечатление на всички, че например, от 10 гледания, 9 се напълно безсмислени, в смисъл, не носят никаква информация. На самите карти просто не им се занимава с нищо човешко, така изглежда.

Да оставим настрана, че въпросите са нелепи или са зададени от хора, които изобщо не са наясно какво искат самите те. Да оставим и процента отговори, в които картите отговорят на различни въпроси - приятно ги наричаме, "важните въпроси, на които Таро счита за важно да отговори". Да бе, да.

Та тогава какъв е смисълът да се гледа с карти Таро, ако процентът на брака е толкова висок. Ако наистина картите изобщо не им се занимава с нас - да не говорим с какви свръхочаквания ги натоварваме, едва ли не, те ще живеят нашия живот и ще вземат решения взместо нас?
      Това е абсурдно, не само нелепо.

Когато всеки посяга към картите, трябва да е болезнено откровен със себе си и да отграничи фантазмите си от реалността, защото, колкото повече сме фантазни, толкова повече картите ни оплитат в емоционално-фантазния си свят и няма спасение. Само, че това е невъзможно - никой не може да живее извън себе си, и Будда да е.
      В този смисъл, светът на Таро е измислил виртуалното столетия преди Интернет и метавселените, в които ние същестуваме изцяло онлайн. Мозъците ни са енти брой кодове, които, всеки момент, могат да бъдат поразени от вирус, а крайният вариант, е софтуер за унищожение на .... душата.

Таро е дрога, за която лечение още не е измислено. В много случаи, картите първо се отказват от човека, като неблагонадежден за осъществяване на езотеричните си фантазии - в търсенето на приемник, те са готови да общеаят един чудесен свят, ама са пропуснали да споменат и ценовата листа ...
      В други, редки случаи, те стават като услужливи малки кученца, пажченца, изпълняващи желанията на господаря си - още по-лошият вариант. Тогава така наречената "човешка душа" изцяло се пренася върху негатива на Таро, точно като снимка, и двата обекта са взаимосвързани, като организъм и раковата му клетка. Странно сравнение, но верно: всички знаем, че раковите клетки са част от нашия организъм, който излиза, че почва да се бори със самия себе си, не може да установи врага и докато се сприятелява с него, вторият го убива с усмивка.

Изобщо, проблемът е много сериозен. Ето такива мисли ме занимават тези дни.
      И си мисля, че Портите на Рая се отварят от Пазители на Ада.
    • Да си кажа честно, преди малко повече да навляза в Таро,като четох форума си мислех,че някои отговори са много жестоки,че хората тук са осъдителни и такива неща.
      Но с малко практика виждаш,че наистина е така. Повечето хора търсят за елементарни проблеми. Или просто не познават себе си и имат нужда от терапевт и сериозно вглеждане в себе си, а не от Таро.
      Потърси ме косвено, приятелка на приятелка, дето е наебала целия град и пак пита за любов за поредния приятел. Как пък не, гнус ме хвана, откъде накъде ще й гледам, тя по принцип може сама да си гледа, прави го на разни хора,но чрез друг инструмент.
      Няма да си унижавам картите така.
      Гледам само на хора, които обичам или не ме питат за неща, които са ясни и без карти.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Би било добре, на въпроси, задавани от други, да хвърлите и вие карти. Особено за теми, които са ви неясни или не можете да схванете чуждите изтеглени карти. Собствените ни карти просто най-добре ни разбират.
    • Mona написа:

Би било добре, на въпроси, задавани от други, да хвърлите и вие карти. Особено за теми, които са ви неясни или не можете да схванете чуждите изтеглени карти. Собствените ни карти просто най-добре ни разбират.
      Благодаря, така да се каже. Винаги го правя да си обясня нещата за себе си, но понякога ми е било едно такова.. неудобно сякаш.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Mona написа:

Би било добре, на въпроси, задавани от други, да хвърлите и вие карти. Особено за теми, които са ви неясни или не можете да схванете чуждите изтеглени карти. Собствените ни карти просто най-добре ни разбират.
      Благодаря, така да се каже. Винаги го правя да си обясня нещата за себе си, но понякога ми е било едно такова.. неудобно сякаш.
      Е, от какво ти е неудобно? Разрешение ли чакаш?
      Няма такъв филм в Таро, ползвай всеки удобен случай да гледаш за други хора, не за себе си. Картите са всеядни и не обичат монодиети :)
    • Сега да припомним нещо, наричам го Законът на първото гледане на въпрос.
      Т.е., ако сте задали въпрос и вече имате комбинация върху него, каквито и последващи въпроси да зададете с каквито и да са карти, то остава значението на първата. Това не може да се промени, то е неотменимо.

Само по себе си, това звучи много обезсърчаващо, но наистина е закон.

В по-нататъшните си гледания, картите се променят, като обезсилват значенията си и тежи само първото, само то носи ситуационно значение. Особено, ако се отнася до практичен въпрос с да или не, или изобщо за някакво конкретно развитие.
      Няма СИЛА, КОЯТО ДА ПРОМЕНИ ЗНАЧЕНИЕТО НА ПЪРВАТА КОМБИНАЦИЯ. Таро вече се е произнесло, а другите въпроси, приема като изтезание. Изчерпва се и изчезва като мъгла над блато.
    • Mona написа:

Сега да припомним нещо, наричам го Законът на първото гледане на въпрос.
      Т.е., ако сте задали въпрос и вече имате комбинация върху него, каквито и последващи въпроси да зададете с каквито и да са карти, то остава значението на първата. Това не може да се промени, то е неотменимо.

В по-нататъшните си гледания, картите се променят, като обезсилват значенията си и тежи само първото, само то носи ситуационно значение. Особено, ако се отнася до практичен въпрос с да или не, или изобщо за някакво конкретно развитие.
      Няма СИЛА, КОЯТО ДА ПРОМЕНИ ЗНАЧЕНИЕТО НА ПЪРВАТА КОМБИНАЦИЯ. Таро вече се е произнесло, а другите въпроси, приема като изтезание. Изчерпва се и изчезва като мъгла над блато.
      Т.е. почват да се появяват карти, като Луната, Силата, карти от боя чаши; като Слънцето, Императрица, Страшният съд, Папата и т.н.

Малък жокер, има надежда, ако първа, средна или особено трета, се падне 2 пентакли - само тогава има шанс.
      НО това е изключение.
    • Mona написа:

Mona написа:

Т.е. почват да се появяват карти, като Луната, Силата, карти от боя чаши; като Слънцето, Императрица, Страшният съд, Папата и т.н.
      Малък жокер, има надежда, ако първа, средна или особено трета, се падне 2 пентакли - само тогава има шанс.
      НО това е изключение.
      Мона,може ли да дадеш пример за такъв случай с 2-ка пентакли? На мен това ми се е случвало,но чак сега осъзнавам,че има особено значение. Това значи ли,че събитията все още не са “предначертани” или все още се решават?
    • Moon написа:

Mona написа:

Mona написа:

Т.е. почват да се появяват карти, като Луната, Силата, карти от боя чаши; като Слънцето, Императрица, Страшният съд, Папата и т.н.Малък жокер, има надежда, ако първа, средна или особено трета, се падне 2 пентакли - само тогава има шанс.
      НО това е изключение.
      Мона,може ли да дадеш пример за такъв случай с 2-ка пентакли? На мен това ми се е случвало,но чак се осъзнавам,че има особено значение. Това значи ли,че събитията все още не са “предначертани” или все още се решават?
      Хубаво е, че си спомняш, но пък и няма как да е иначе, това са изключения.
      Ако все още има 2 пентакли, то Времето още предстои да се случва и Съдбата още не е дала решението си, още самата тя размисля и дава избор. Странна ситуация, нали? На фона на всичките митове за предначертаното?!

Т.е. времето/смисълът, с който е натоварено, все още не е изградено като негатив върху лентата на Акаша (т.е. тя няма памет за него - у нея всичко е минало, което при нас е бъдеще - малко объркващо), и още има шанс за промяна. Наистина редки случаи, в които още ние имаме шанс да прозрем, да разберем, но не и да се намесим реално.
      Ние все така си оставаме странични наблюдатели.
      А да се намесиш - някой го наричат магия, аз го наричам - ЖЕРТВАНЕ, се изискват други познания, които не винаги са полезни от гледна точка на инвестицията.

Има две посоки и нива на времеслучването: едното е линейно, другото е параболично, от тука идва и разликата. Картите се движат по парабола, но онова, за което питат хората и се ползват /картите/, е линейно, определено от хората като минало, настояще и бъдеще, което е голяма грешка - Таро не разсъждава така. Оттук идват и големите недоразумения при анализата.

Например: на резонен въпрос за развитие на ситуация, се падат:
      Императорът, 10 меча, Обесеният

Обезсърчаващо, нали>

НО човекът не приема така ситуацията и пита - добре де, ами след седмица, няма ли да е различно и се падат:
      8 чаши, Страшният съд, 2 пентакли

е пощаден. Т.е., има шанс нещата да се променят и той да си отдъхне.

Но това са изключения.
      Мисля си, че трябва да навлезем в някои парадигми на езотериката, за да станат нещата по-ясни, но не зная доколко сте готови за това. Само така по-добре ще се разберат времевите симулации и в Таро.
      Според мен, в Таро най-много се бърка в ситуирането на събитията и разполагането им в определен времеви отрязък.
    • Kalika написа:

Умереността, дали би имала сходно на 2 пентакли значение (или примерно Колелото, или Справедливостта на 2ра)?
      Не, единствено и само 2 пентакли.
      Както е обърната 2 жезли, на едно друго ниво.
    • Mona написа:

Kalika написа:

Умереността, дали би имала сходно на 2 пентакли значение (или примерно Колелото, или Справедливостта на 2ра)?
      Не, единствено и само 2 пентакли.Както е обърната 2 жезли, на едно друго ниво.
      За целта ще се наложи да мислим миналото като настояще, а настоящето като бъдеще.
      Но истината е, че реалността го доказва - всеки миг, който вече е помислен, вече е отнет от миналото, сиреч от смъртта, а бъдещето протича, докато го мислим за бъдеще и то отново става .. минало.

Т.е. първият закон е: не можем да фиксираме нищо в настоящето - то или принадлежи на миналото или на бъдещето. А Бъдещето квантово не съществува. Т.е. на квантово ниво, то е идентично с миналото му битие. И отново опира до минало-настояще-бъдещия континуум. Лесно може да се разбере, като си представим, че стоим на едно ниво с хоризонта - той близко ли или е далеч? Как се преценява това? Близко и далеч са като минало и бъдеще. Има само един субект - човекът, гледащ към хоризонта и какво вижда в момента на случването, докато той гледа нещо. А къде се намира човекът, докато гледа хоризонта - от гледна точка на миналите си желания, от гледна точка на осъзнаването на сегашното си битие, или от гледна точка на бъдещите си планове. А къде се намира хоризонта спрямо субектът, той негов обект или субект?
      Вече получаваме две нива, два пласта на възприемане на времето - като обект и като субект: обектът може да е праиторическо цвете, а субектът може да иска да живее в далечна галактика през 3658 година.
      Същото е и с Таро - защо Папата на първа може да значи бъдеще, а на трета - също минало, така нареченото обърнато време в картите
      ...
      Искам да зная дали ме разбирате, как си го представяте и да ми дадете примери.
      За да видя докъде можем да стигнем.
    • Mona написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Не, единствено и само 2 пентакли.Както е обърната 2 жезли, на едно друго ниво.
      За целта ще се наложи да мислим миналото като настояще, а настоящето като бъдеще.Но истината е, че реалността го доказва - всеки миг, който вече е помислен, вече е отнет от миналото, сиреч от смъртта, а бъдещето протича, докато го мислим за бъдеще и то отново става .. минало.

Т.е. първият закон е: не можем да фиксираме нищо в настоящето - то или принадлежи на миналото или на бъдещето. А Бъдещето квантово не съществува. Т.е. на квантово ниво, то е идентично с миналото му битие. И отново опира до минало-настояще-бъдещия континуум. Лесно може да се разбере, като си представим, че стоим на едно ниво с хоризонта - той близко ли или е далеч? Как се преценява това? Близко и далеч са като минало и бъдеще. Има само един субект - човекът, гледащ към хоризонта и какво вижда в момента на случването, докато той гледа нещо. А къде се намира човекът, докато гледа хоризонта - от гледна точка на миналите си желания, от гледна точка на осъзнаването на сегашното си битие, или от гледна точка на бъдещите си планове. А къде се намира хоризонта спрямо субектът, той негов обект или субект?
      Вече получаваме две нива, два пласта на възприемане на времето - като обект и като субект: обектът може да е праиторическо цвете, а субектът може да иска да живее в далечна галактика през 3658 година.
      Същото е и с Таро - защо Папата на първа може да значи бъдеще, а на трета - също минало, така нареченото обърнато време в картите
      ...
      Искам да зная дали ме разбирате, как си го представяте и да ми дадете примери.
      За да видя докъде можем да стигнем.
      Мисля, че горе -долу схванах. Настояще реално не съществува - имаме човек (субект), минало и бъдеще. Всеки осъзнат миг се превръща в минало. Бъдещето е обусловено от миналото (бъдещето е минало и миналото е бъдеще).
      Има две нива на възприятие за времето - като обект и спрямо човека (субекта). Дали той е осъзнат в настоящето, живее в миналото или мечтае за бъдещето.
      Правилно ли съм разбрала?
    • Имам въпрос. Вчера гледах на една жена. Въпросът не беше от типичните “любовни въпроси”,но касаеше мъж. Изтеглих й карти,тълкувах,всичко ок,но когато прибирах картите в калъфчето,видях,че две карти са останали в него-Рицар чаши и Рицар пентакли. Мона беше писала някъде във форума,че това не засяга прогностиката с картите по същество,ако не се лъжа. Въпросът ми е какво се опитва да каже Таро чрез двата рицаря. Сиреч тези карти добър или лош знак са от Таро? Дали проявлението им изобщо липсва по въпроса или пък обратното-това е същината му? Как мислите?
    • Moon написа:

Имам въпрос. Вчера гледах на една жена. Въпросът не беше от типичните “любовни въпроси”,но касаеше мъж. Изтеглих й карти,тълкувах,всичко ок,но когато прибирах картите в калъфчето,видях,че две карти са останали в него-Рицар чаши и Рицар пентакли. Мона беше писала някъде във форума,че това не засяга прогностиката с картите по същество,ако не се лъжа. Въпросът ми е какво се опитва да каже Таро чрез двата рицаря. Сиреч тези карти добър или лош знак са от Таро? Дали проявлението им изобщо липсва по въпроса или пък обратното-това е същината му? Как мислите?
      Не означава нищо съществено, ако гледаше за здраве, вече щеше да е различно, но за любовни въпроси - не.