Система на работа при картите

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Система на работа при картите

Темата Как работи Таро има за цел да осветли пътят на картите до познанието за бъдещето, или как и чрез какви механизми, прави възможно точното прогнозиране на настоящи, но най-вече на бъдещи събития. Визирам събития от всякакъв ред и характер: от здраве до природни катаклизми.

Ясно е, че по света има много прогностични системи (не обичам думата гадателски), които перфектно чертаят и обрисуват бъдещи събития. Такива системи са Книга на промените или И-Дзин, Астрологията. За разлика от Астрологията и И-Дзин обаче, картите Таро не спазват нито математическа логика, нито пространствена (изключвам условността на посоката ляво-дясно, като правилна в контекста на минало-бъдеще при гледането с по-малко на брой карти).
      Ако, Астрологията работи с карти – кръг, в който има разположени планети, които следват своите строги правила в качеството си на аспекти и т.н., то при Таро, такива формулировки и правила не съществуват, което го прави, може би най-трудната система за прогнозиране на бъдещи събития.

Това, че условно се знае коя карта какво значи в Таро, реално няма особена връзка с точната прогностика, защото Таро работи чрез комбинациите си от карти и така образува своя специфичен код, език, който задълбочено трябва да се изучава.
      Отделен е въпроса за медиатора, който борави с картите – очевиден е фактът, че много малко хора добре се справят. Но това не е обект на анализ в темата, просто го споменавам в контекста на общата формулировка.

Кои са онези скрити връзки, чрез които картите улавят и „виждат“ бъдещето толкова точно? Как си обяснявате вие самите за себе си причинно-следствената верига, тръгваща от картите, отиваща напред във времето, и после, връщайки се като точна рефлексия?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Сега малко математика.

Колко са възможните комбинации в Таро, някой задавал си е този въпрос? В Таро архив бях писала за възможните комбинации в Таро, но сега ще повторя с някои допълнения.

Ако гледаме с 3 карти от общо 78, умножаваме 78x77x76 = 456 456 комбинации само от работа с 3 карти.
      Ако гледаме с 3 карти за 5 категории въпроси:
      любов
      здраве
      пари
      работа
      пътуване
      получаваме 2 282 280 комбинации.

Ако човек гледа всеки ден по 3 пъти с по 3 карти, за 416 години ще се изчерпат всичките 456 456 комбинации, ако не се повтаря комбинацията (което би било изключение).

Трябват да се хвърлят по 25 поредни хвърляния на ден с по 3 карти, за да може да се минат всичките комбинации - 456 456 за 50 години, но само за една категория въпроси, да уточним.

Моят разчет е: за 16 години работа с Таро, като вземам предвид, че не гледам регулярно, приемам усреднено по 2 пъти на ден с по 3 карти хвърляния, съм стигнала само 2,6% от възможните комбинации (456 456), което е равно на 9 129 комбинации. За да видя всичките комбинации от 456 456, ще ми трябват 625 години, една добра перспектива :) Но тук не включвам големите гледания.

Следната формула ще ви даде справка къде сте вие: 16 x 365 x 2/456 456 x 100
      16 (или колкото години е вашата практика с Таро)
      365 (брой дни в годината)
      2 (по-малко или повече среден брой хвърляния на ден), делено на
      456 456 (възможни комбинации при гледания от 3 карти)
      x 100 (изчисляване на процента от общия брой комбинации)

Примерно: за да разбереш колко са 2% (числовото им изражение в примера, който разгледах за себе си), умножавате 0,02 x 456 456.

Да сметнем сега и 2 282 280 комбинации - за да се изчерпат тези комбинации, ни трябват 1202 години, ако гледаме с по 3 карти по 1 хвърляне на категория (от горепосочените).

За големите гледания, няма смисъл да се пише, там цифрите са чудовищни с +18 нули и т.н.
      Уточнявам, че в изчисленията не съм включила големите гледания, като Келтския кръст например и други, говорим приоритетно за гледания с по 3 карти.
    • А ако се гледа и с обърнати карти, отново с 3 карти само на една категория, без да се повтарят, стигаме до 3 651 648 комбинации.
    • Не е лошо да си повтаряте и припомняте всеки ден, за милионите Таро комбинации. Действа отрезвяващо. Особено за онези, които се хвърлят да гледат за неща, за които нямат никакъв опит (никакъв натрупан брой различни комбинации).

Както и не е лошо да изчислите къде сте вие по дадената формула.
    • Тъкмо мислех по проблема с множествеността на комбинациите и произтичащото от това значение... Ти казваш и доказваш, че те наистина са много, и са сложни, но според мен вторият решават фактор е обектът, за който или когото се прави анализ. Третият фактор, нека кажем, е анализиращият субект. В обекта и знанието за него се съдържа определено количество информация, която отсява възможността да има други модалности на проявление, така че факторите се ограничават, което да повиши успеваемостта в точна прогноза. Според мен за всяка ситуация критериите могат да варират, а негативът, който виждам у анализиращите е, че се придържаме към дадени стереотипни модели, т.е. прилагаме един архетипов модел на анализ в повечето случаи. Но и няма как да отсеем информацията, пишейки си само във форумна среда, което се доближава до твоята теза, която би била вярна, ако Таро е самостойно действаща единица.
    • Didi написа:

Тъкмо мислех по проблема с множествеността на комбинациите и произтичащото от това значение... Ти казваш и доказваш, че те наистина са много, и са сложни, но според мен вторият решават фактор е обектът, за който или когото се прави анализ. Третият фактор, нека кажем, е анализиращият субект. В обекта и знанието за него се съдържа определено количество информация, която отсява възможността да има други модалности на проявление, така че факторите се ограничават, което да повиши успеваемостта в точна прогноза. Според мен за всяка ситуация критериите могат да варират, а негативът, който виждам у анализиращите е, че се придържаме към дадени стереотипни модели, т.е. прилагаме един архетипов модел на анализ в повечето случаи. Но и няма как да отсеем информацията, пишейки си само във форумна среда, което се доближава до твоята теза, която би била вярна, ако Таро е самостойно действаща единица.
      Способността да се анализират и тълкуват комбинации, няма никаква връзка с това, че комбинациите са милиони, милиарди, с числа колкото вероятно е и числото на Греъм. Това е неоспорим факт.

Затова и направих тази формула, която смятам за перфектна за изчисляване на процента. Комбинациите са огромно число, все едно дали има кой да анализира и какво да се анализира, дали си мисли нещо, дали не си мисли нищо и изобщо, мисли ли си ... Говорим за математика, точният анализ е нещо съвсем различно. Но и това може да се изчисли, всичко може да се изчисли. Дори мога да направя формула колко пъти може да се падне картата Глупакът в гледания от 3 карти за работа с Таро от 50 години, например.

Видно е, че дори и когато говорим само за цифри, пак отлитаме в абстракции.
      Вместо да се замислим, че Таро е единственото, което предлага такава Вселена от числа и вариации от комбинации. Истинско пиршество на логиката и на замисъла за едно различно битие.
    • Аз не искам да оспорвам математическата формула и резултата от нея, при все че той е повече от очевиден, и аз няма смисъл да се "излагам" с изчисляване на достигнатия от мен процент. Чистата математика е чиста математика, няма спор. Но когато се намесят други цели, нещата търпят съчеване, смесване. Например, това е и основният проблем, за който си говорим: при питане за едно нещо се отговаря на друго... Така че няма как всички тези 456 456 числа за комбинации да са верни само за една категория, което усложнява нещата. Чисто хипотетично да предположим, че гледащият няма да изпадне в ситуация на проекция. В една от науките бе казано, ако не греша, че нито една система не може да остане съвършена.
    • Didi написа:

Например, това е и основният проблем, за който си говорим: при питане за едно нещо се отговаря на друго... Така че няма как всички тези 456 456 числа за комбинации да са верни само за една категория, което усложнява нещата. Чисто хипотетично да предположим, че гледащият няма да изпадне в ситуация на проекция. В една от науките бе казано, ако не греша, че нито една система не може да остане съвършена.
      Да повторя, няма никакво значение дали се пита за нещо, а Таро отговаря за друго: комбинациите от 3 карти отново ще са толкова и толкова, ако се гледа с 4 карти ще са отново толкова и толкова (отново точно число). Проекциите са субективен елемент, тълкуването е субективен елемент, числото не е. У числото няма емоция: то отчита даден процес по натрупване. Няма понятие като верни или погрешни: за една категория въпроси, числото е 456 456, ако се гледа за 2 категории, числото ще стане двойно и т.н.

После, за системата: когато ние се чувстваме уязвени по някакъв начин, търсим проблеми в системата - нещо типично. А и аз не говоря за системата по принцип на работа с Таро, а за милиардите възможни комбинации (комуникации) на картите.

Didi написа:

Аз не искам да оспорвам математическата формула и резултата от нея, при все че той е повече от очевиден, и аз няма смисъл да се "излагам" с изчисляване на достигнатия от мен процент.
      Очаквах подобна реакция, не визирам конкретно теб, която отново доказва, че имаме свръхценни мисли и искаме за малко време да станем добри с картите - това е невъзможно. Колкото по-бързо приемем този факт, толкова по-добре за нас самите - толкова по-малко обвинения, самообвинения, тръшкания и депресивни състояния.
      Ще се отвървем от желанието си да се втурваме в неподходящи за нивото ни теми и въпроси, и да разберем, че ученето е процес стъпка по стъпка и нива не могат да се прескачат (не може до вчера да си боравил с дървена тояга, а днес да искаш да управляваш стелт); който е свързван с ежедневни занимания, еждневни анализи, ежедневно четене, ежедневно израстване, високо ниво на емоционална интелигентност: сиреч - точна лична самооценка и това да не се приема за "излагане", а за нормален път.

Не зная защо това се подценява: не може примерно да се учи медицина средно около 10 години, а за наука като Таро, да се мисли, че за няколко месеца цялата тази огромна информация, ще се интегрира, преработи и ползва както трябва?!
      Това е голямо подценяване на картите Таро. Неслучайно наблегнах на цифрите, на тези сложни числа, особено при гледането на големите гледания, за да се разбере, че предизвикателството е огромно и има нужда от отдадени на науката адепти.
    • Mona написа:

Кои са онези скрити връзки, чрез които картите улавят и „виждат“ бъдещето толкова точно? Как си обяснявате вие самите за себе си причинно-следствената верига, тръгваща от картите, отиваща напред във времето, и после, връщайки се като точна рефлексия?
      Мона, ти имаш ли отговор на този въпрос? Т.е предполагам, че имаш и ако сметнеш за удачно може да го споделиш. Таро си съществува независимо от мен/ или всеки един "гледащ", така че ако аз наредя карти, те ще "виждат" бъдещето точно, независимо дали аз ще ги анализирам правилно или не. До колко човека, който нарежда картите им влияе, има ли такова нещо като предаване на енергия и пр.?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • И на мен ми е интересна тази тема- как Таро улавя бъдещето и как питащият и онзи който реди картите, им влияят с онова ,което чувстват и мислят. Ясно е ,че Таро има връзка с подсъзнанието и съзнанието, това обяснява проективноста , но това не обяснява как улавя бъдещето. Предполагам, че улавят енергията (подобно на кристалите) и я връщат на питащия под формата на образи. Мисля си, че ако положителната настройка на питащия понякога води до проективност, тогава би следвало да има и отрицателна проективност - негативната настройка,че нещо няма да се случи или ще се случи най-лошото, да предизвиква появата на тежки Аркани.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Armid написа:

Mona написа:

Преди години , когато за пръв се докоснах до Таро , от маганзинчето на Шишман ( или на Самуил беше) от което си ги взех ,жената ,която работеше там ми каза ,че : "Таро не предсказва , а отразява моментното състояние на питащия" -Картите са огледало на човешката душа и разказват нейната история..Мостът между този и онзи свят. Между тук и сега . Между колективното несъзнавано и индивидуалното- " Кой си ти всъщност" ..Вървейки пътя на Таро , човек може да достигне най-отдалечените кътчета на своята душа ,до които няма достъп и да развие неподозирани способности .Човешката психика е необятна и съзнанието често се губи някъде по средата на пътя ,в търсене на истината ...
      Самите карти са метаморфоза-минало ,настояще и бъдеще не съществуват..

Таро е медиаторът ,и Медиаторът е Таро ..

Може да се изпише още много по въпроса , най-добре е всеки сам да намери отговорите си .
    • За да отразят моментното състояние на човека, картите, чрез своето енергиийно поле влизат в контакт с био-енергийната обвивка на питащия. Тази обвивка е огромна, безгранична и мощна енергия. Тя защитава, дава, взаимодейства и съзидава. Тази енергия е неотделима от човека и в нея е скрита цялата информация за него. Тя открива достъп до тайните на душата и тялото. От там картите черпят информация за моментното им състояние . Но това не обяснява как те могат да предскажат бъдещи събития. Явно има и друга енергийна струкрура( на бъдещите събития),която се намира някъде извън човека.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Armid написа:

Mona написа:

Мона, ти имаш ли отговор на този въпрос? Т.е предполагам, че имаш и ако сметнеш за удачно може да го споделиш. Таро си съществува независимо от мен/ или всеки един "гледащ", така че ако аз наредя карти, те ще "виждат" бъдещето точно, независимо дали аз ще ги анализирам правилно или не. До колко човека, който нарежда картите им влияе, има ли такова нещо като предаване на енергия и пр.?
      имам, разбира се и това е нещо, за което пиша отдавна, но не в общите теми ... визирам тороидалната същност на Таро и "огъването" на самите хартиени носители ..

та вече знаеш сигурно за потвърждението на теорията на Айнщайн за гравитационните вълни.
      "Гравитационните вълни сами по себе си представляват колебания в тъканта на пространство-времето, които се разпръскват от масивни обекти, движещи се с променливо ускорение."
      и още:
      "Гравитационните вълни са генерирани от леки смущения в тъканта на пространство-времето под въздействие на преместването на обект с голяма маса, като например черни дупки или неутронни звезди. Разпространяват се със скоростта на светлината."

т.е.: всичко онова, което ще бъде, вече е било, ала на друг план на битието, а картите Таро имат уникалната способност да улавят тези променливи, да създават времево-пространствен миг в настоящето, който е огледален, но не изцяло на събитията, които вече някъде са се случили, като "някъде" и "някога" са условни понятия - то е извън човека, извън света изобщо - то битува в собствен времеви континуум, и след 1000 години, отново ще бъде същото ...

Необяснимо е за човешкия мозък това преплитане на време и пространство, но то е единственият начин Таро да бъде разбрано правилно - ако приложим формулата и вместо масата, намесим човешкото тълкуване (тотално лишено обаче от проективност, т.е. човекът и личното му отношение трябва да бъде сведено до кота нула), ще получим идеалния вариант, място за таро като медиатор между времето и пространството, то се явява онова камъче, което образува "кръговете във водата или с мрежа, в която е поставена тежест, като мрежата е модел на пространство-времето."

ако не е ясно, ще продължим, ще се радвам и на въпроси :)
    • В тази връзка имам въпрос: има ли човек свободна воля и избор или всичко е предрешено? Извън Таро и неподкрепено от никакви доказателства, аз непоколебима вярвам, че ключовите моменти в живота са предначертани, свободна е волята на човека да определи пътя си от една точка до друга - може да е прав и къс, може да е дълъг, труден и оплетен като лабиринт, но това не променя факта, че ще премине по предварително определеното трасе. И точно тези "жалузи" показва Таро.
    • Kalistro написа:

В тази връзка имам въпрос: има ли човек свободна воля и избор или всичко е предрешено? Извън Таро и неподкрепено от никакви доказателства, аз непоколебима вярвам, че ключовите моменти в живота са предначертани, свободна е волята на човека да определи пътя си от една точка до друга - може да е прав и къс, може да е дълъг, труден и оплетен като лабиринт, но това не променя факта, че ще премине по предварително определеното трасе. И точно тези "жалузи" показва Таро.
      Имаш избор вътре в системата, извън нея - нямаш никакъв избор. Ние сме матрица.
      Всяко излизане извън системата е осъзнат избор, огромен риск, направо смърт, малцина оцеляват, но въпреки това - отново са в системата.
      Един Вселенски Оруел. Затвор.
    • И още нещо за Системата, т.е. за предопределеността - тя притежава само безпогрешна логика (причинно-следствена връзка поне на 10 нива), не и отношение към някого; на Системата не й пука за живота на определен човек, тя само констатира нивото на уеднаквяване и синхронизиране със самата нея; у нея няма градация на емоции, като емпатия или антипатия - системата, т.е. колкото повече резонираш на нейните вълни (за които говоря по-горе), то толкова повече си "защитен", казано на човешки език и си важен за системата, защото си осъществил първоначалния й план на функциониране.

Звучи жестоко, но е факт. Във Вселена/Система, в която, всеки миг умират и се раждат звезди (и същности), а други продължават битието си отвъд изкривяването на време-пространството, никой няма и нищо няма да се занимава специално с хората, продукт именно на тази система.
    • В такъв случай нямам идея защо тази Вселена/система, чийто продукт сме, е решила да ни снабди с его и себеценност, това явно е някакъв особен вид ирония, макар че "тя" не може да изпитва и такива чувства...
      Ако не можем да надскочим системата, има ли смисъл нашето съществуване?
    • Armid написа:

В такъв случай нямам идея защо тази Вселена/система, чийто продукт сме, е решила да ни снабди с его и себеценност, това явно е някакъв особен вид ирония, макар че "тя" не може да изпитва и такива чувства...
      Ако не можем да надскочим системата, има ли смисъл нашето съществуване?
      отиваме в други хоризонти, но егото е проективно на създателите - също толкова еготични индивиди, но далеч по-потентни като възможности за влияние, отделно от това, човешкият род не е създаден, за да благоденства, а за да бачка и да бъде "обслужващ персонал" в по-голямата си част, може би ще дойде време да отворим и такава тема, ако има интерес ..

колкото до смисъла на нашето битие, то такъв няма, вече няма
    • Значи не сме нищо повече от едни амеби..

Да, аз искам такава тема, защото толкова много теории се насъбраха... и всички обещават рая и рога на изобилието, ако обаче изпълняваш стриктно указанията им... а съм сигурна, че всичко това е прах в очите.
    • Armid написа:

Значи не сме нищо повече от едни амеби..

Да, аз искам такава тема, защото толкова много теории се насъбраха... и всички обещават рая и рога на изобилието, ако обаче изпълняваш стриктно указанията им... а съм сигурна, че всичко това е прах в очите.
      Фактът, че общуваме с Таро и то е разчетено, никак не значи че сме амеби :)

Зависи за кои теории говориш, защото аз не говоря за теории, а за реалности, а дали ние ги харесваме или не, е друга тема.
      Трябва човек да е силен, адекватен и да приеме съдбата си в системата, тя може да даде много, ако синхронизираш "вълните си" с нея, Боговете са оставили много след себе си, тяхната изначална жертва по създаването ни не може да е без резултат, нали?

Но пак да напомня, жертвата по създаването не е емоционално решение, а логистично. В другата тема ще обсъдим.