Таро/Система на работа при картите

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Мона беше писала, дали тук или в Архива, не се сещам, но - че когато хвърчат картите, нещо не е наред с въпроса или с питащия. Май за питащия става дума.

Вие забелязали ли сте такова нещо?
      Моята колода (а сигурна съм, и вашите) е много пластична. Откакто почнах да се упражнявам да гледам на други хора, забелязвам как от въпрос до въпрос поведението на колодата е различнo. За някои жени колодата лепне, за други е много лека и много приятно се подрежда. За някои питащи (казах жени, щото повечето са жени :D), се усеща огромно напрежение дори само да се размесва, за други не е така. И като цяло по друг начин се чувстват в ръцете ми. За някои жени има брутално хвърчене, разпиляване, а не съм несръчна.

Споделете опит.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Мона беше писала, дали тук или в Архива, не се сещам, но - че когато хвърчат картите, нещо не е наред с въпроса или с питащия. Май за питащия става дума.

Вие забелязали ли сте такова нещо?
      Моята колода (а сигурна съм, и вашите) е много пластична. Откакто почнах да се упражнявам да гледам на други хора, забелязвам как от въпрос до въпрос поведението на колодата е различнo. За някои жени колодата лепне, за други е много лека и много приятно се подрежда. За някои питащи (казах жени, щото повечето са жени :D), се усеща огромно напрежение дори само да се размесва, за други не е така. И като цяло по друг начин се чувстват в ръцете ми. За някои жени има брутално хвърчене, разпиляване, а не съм несръчна.

Споделете опит.
      Преди всичко се радвай, че така реагират картите - т.е., че реагират различно на различните хора, значи че имаш ЖИВО Таро.
      След време и самите картите ще успокоят и няма вечно да е така, просто и на тях ще им писне от повторяеми въпроси.

Никога не трябва да забравяме, че Таро е жива материя.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Омръзна ми от картите - ето казвам си го, искрено и лично.
      Искам ги далеч от мен, без да ги изхвърлям де. Просто да са далеч.

Мисълта да гледам на мен си, на друг човек, на който и да е - повдига ми се.
      Даже има наченки на омраза, на противно.

И на картите им писна.
      Не им се занимава повече с мен.
      Усещам го, ако ще да звучи много налудничаво.

Смятам да си дам почивка.
      откъсване
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Омръзна ми от картите - ето казвам си го, искрено и лично.

И на картите им писна.

откъсване
      Имах същия период за няколко месеца през лятото. Виждах картите близо до мен,но не исках да ги пипам. Не исках отговори и разяснения за нищо.
      Оставих ги. Дадох почивка и на тях и на себе си.

Чувствах се добре.

После отново ги взех,но този път чувствах и себе си и картите различни. Все едно нещо се промени безгласно в общуването ни. Усещам ги все така мои,но вече тонът се попромени. Ако преди съм била склонна да гледам за някоя глупост или дреболия,сега вече - не. По-строго. По-индивидуално и по-лично.
    • curi0us написа:

Омръзна ми от картите - ето казвам си го, искрено и лично.

И на картите им писна.

откъсване

Не познавам някого, който да не се е почувствал така в определен момент. И рядко е само веднъж - обикновено има повторяемост, отдръпване, привличане, после пак отдръпване. Както навсякъде и във всичко. За себе си правя сравнение с ретроградното движение на планетите, тъй като при някои от тях го усещам много силно и знам, че започне ли ретроградния цикъл не е време за действие, а за рефлексия. Знам, че често носи фрустрация и усещане на безпомощност и че всичко ще ми е трън в очите и, естествено, по пътя на проекцията аз самата ще съм често трън за някого.

Имаше много хубав пасаж от Юнг, как без шизоидизъм и последващото състояние на нигредо няма психичен прогрес (много свободна препратка, но не ми се рови за точния пасаж). Всяко лично преживяване и интимна връзка (не само с хора, а и с обекти, по силата на катексис) подлежи на промяна. Затова не всички аркани в Таро са Светове и Слънца и шестици, имаме си петици, да ни подбутват наляво - надясно, имаме си Обесен, Отшелник, Кула, цяла весела компания.

Колкото по-естествено приемам неприязънта си към каквото и да било, толкова по-бързо се сприятелявам с нея. Най-малкото, абсолютно всичко около нас е енергия и вибрационно поле, излъчващо различни честоти, а никой от нас не е универсален приемник.

So I'll start a revolution from my bed
      'Cause you said the brains I had went to my head

• Ще споделя нещо, което може би беше доста крайно, но решението го взех след доста обмисляне и все още мисля, че беше правилно.

Изхвърлих картите си.

Не знам кога точно, минаха доста месеци, все още нямам. Каня се да си купя отново, което не знам кога точно ще стане. Казвам често, че е защото нямам пари, но когато имам пари не ги купувам. Страх ме е не дали ще ме приемат или отхвърлят, ясно е, че за Таро аз не съм нищо интересно и невиждано.

Страх ме е, че когато размеся картите въпросите няма да са правилните, че ще мълчат, когато най-много имам нужда от тях, че ще ми удрят шамари, когато имам нужда от прегръдка и надежда, че отново ще сънувам неща, които не искам.

Защо мисля, че беше редно да изхвърля картите си?
      Защото до толкова се бях фокусирала в тях, до толкова много исках да ми помогнат, НА МЕН. А как да ми помогнат се питам, когато самата аз не исках да си помагам?

Възприемам Таро почти като човек, с когото можеш да разговаряш. Трябва да усещаш сам в главата си какво би могъл да го попиташ и кога. Да се съобразяваш с "личното му пространство", да го оставяш да диша, но не и да го забравяш, да го разнообразяваш и изненадваш, когато не очаква. Да не се плашиш от мощта и силата му, защото Таро не обича страхливците.

Последните дни, Ас пентакли се беше измачкал ужасно и почти винаги излизаше на първа позиция. Картите бяха се слепили, заключили в себе си, а аз, представете си... имах нужда от тях.

Защо мълчаха, защо?! Примирих се, че нито съм готова да ги чуя, нито мога да понеса да ги чуя. И реших, че е време да ги оставя зад гърба си.

Така е, в най-тежките си моменти сме сами.

Това което ми дава е ключ към друг свят, ключ към света на другите. Да прозра мечтите им, тайните им, да им дам надежда ако има такава.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Аз не възлагам никакви очаквания на картите, не им вменявам надежди да ми помагат или да ми казват разни неща. Не се допитвам до тях за всяко нещо, за всеки въпрос. Приемам ги като нещо, което е там, съществува и без мен и със сигурност не заради мен.
      До сега не съм почувствала някаква тежест заради тях, те са там , винаги мога да посегна към тях, но мога да ги оставя и със седмици недокоснати.
      За момента не ми е идвало на ум да ги изхвърля, не защото са мои, а защото има нещо в тях, което е живо.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • wolfy написа:

Изхвърлих картите си.

Не знам кога точно, минаха доста месеци, все още нямам. Каня се да си купя отново, което не знам кога точно ще стане. Казвам често, че е защото нямам пари, но когато имам пари не ги купувам.
      А сега какво тесте ползваш?

На мен ми е идвало наум нещо подобно,но чак да ги изхвърля-не. По-скоро ги прибирам някъде на много забутано място.
    • Moon написа:

wolfy написа:

Изхвърлих картите си.

Не знам кога точно, минаха доста месеци, все още нямам. Каня се да си купя отново, което не знам кога точно ще стане. Казвам често, че е защото нямам пари, но когато имам пари не ги купувам.
      А сега какво тесте ползваш?
      На мен ми е идвало наум нещо подобно,но чак да ги изхвърля-не. По-скоро ги прибирам някъде на много забутано място.
      Отново Уейт, то ми допада най-много :)

• Здравейте, имах едно препъни камъче, което много ме объркваше, а именно при гледане на Таро онлайн в раздела ни, хора задават въпроси с инициали само, например :
      Р обича ли К? ; М ще замине ли за чужбина? ; К и Л ще се срещнат ли? или имаме само ника на питащия, който съвсем не е името му и пита дали някога ще бъдат заедно с приятеля си....
      Та аз се чудех как да задам въпроса, който ги вълнува като нямам нито поне едно име, усуквах си езика с интересните да кажа ник имена и тотално се изнервях, или пък като започна да казвам буквата на единия и другия просто се отказвах.
      Как вие процедирате?
    • kolevaani1 написа:

Здравейте, имах едно препъни камъче, което много ме объркваше, а именно при гледане на Таро онлайн в раздела ни, хора задават въпроси с инициали само, например :
      Р обича ли К? ; М ще замине ли за чужбина? ; К и Л ще се срещнат ли? или имаме само ника на питащия, който съвсем не е името му и пита дали някога ще бъдат заедно с приятеля си....
      Та аз се чудех как да задам въпроса, който ги вълнува като нямам нито поне едно име, усуквах си езика с интересните да кажа ник имена и тотално се изнервях, или пък като започна да казвам буквата на единия и другия просто се отказвах.
      Как вие процедирате?
      Ани, аз също много съм умувала по въпроса. Когато съм теглила, съм ползвала ник-а. Пробвам как ще се получат нещата. И по обратната връзка (който е дал) , се вижда, че Таро няма грешка.

Според мен лично трябва който пита да дава имена- поне малко име. С инициали изобщо не се занимавам аз. Направо ми е ставало смешно като съм тръгвала така.
    • Аз казвам ника на човека и съответно въпроса става нещо от рода на:

Дали (сложен ник, който фъфля) и човекът, с когото са имали отношения преди Х години, и в момента му е на сърце, ще имат по-нататъшни отношения?
      В другия случай казвам: (Сложен ник) пита дали Г. и М. ще бъдат заедно?

Обичайно, бог знае как, Таро разбира какво му приказвам и изплюва разни карти, които както се вижда са доста отвеяни, ниски регистри, или пък обърнати, защото е прекалено страшно да се кажат две имена и да се напишат към въпроса.

Да живее потайността!

П.С. Аз лично се съмнявам мъжът Г. да преглежда Таро форумите и да следи дали М. си мисли за него... но може би М има приятелка В., която следи всичко... светът е малък и опасности дебнат от всякъде!

• Така момичета, зададох въпроса и в скайп чата и както винаги Мона е насреща. Какво ми каза Мона -Че няма никакво значение имената на хората, започваме със следното- жената, която пита за еди какво си.. Картите веднага ще разберат, също така обясняваме с малко думи на картите- жената, мъжът...
      Споделям го тук, защото и вие като мен се чудите и ползвате ник имена, букви, псевдоними.. И става една каша...
      А нещата са били простички, просто с малко думи обясняваме на картите си и дори не е нужно от имена. Това е за таро онлайн, когато гледаме. Разбира се, за мен лично е добре с имена, но това вече за хора, които не си гледат онлайн.
      Исках да споделя с вас това, за да улесним работата си в онлайн, когато редим карти за непознати само с инициали, когато задават въпросите си.
      Надявам се да съм била от полза :)
    • kolevaani1 написа:

Здравейте, имах едно препъни камъче, което много ме объркваше, а именно при гледане на Таро онлайн в раздела ни, хора задават въпроси с инициали само, например :
      Как вие процедирате?
      Много е просто.
      Нямат никакво значение имената на хората, нито техните никове. НИКАКВО!.

Затова е илюзия да се казват рождени дати, имена и т.н. до 9-то коляно роднини, това няма никаква връзка с прогностиката. Таро картите не са маолумни, че да им превеждате за кого идва реч питането.

Просто казвате - жената от еди коя си тема или жената, която ми писа, жената, която иска да разбере, жената от следобед, мъжът от вторник преди обед; обяснявате на картите си ситуацията й и толкова.
      Това е предостатъчно.

Не подценявайте картите си и не надценявайте себе си. Просто правило.
    • Как да се учат картите, когато не искаме, ние хората, да споделяме историите зад картите. Не само текущите, а и развитието. И не говорим за случките, не говорим за обратна връзка непременно. А че нещата се случват като вътрешен процес много често, и не всеки иска да си споделя мизериите и срамотиите пред всички.
      Аз много се чудя дали да не бъда болезнено откровена за моите комбинации, после се чудя, защо?
      Ей така за науката, това е ценно.
      Но и саморазголването може да е опасно, защото с желаещи да се учат не е препълнено, а по-скоро с хиени.

Просто малко размишления!
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Нещо, н което досега не сме обръщали внимание или поне не сме коментирали.
      Задължително обръщайте внимание на картата/картите (но особено, ако е само една), докато размесвате картите си, без обаче да задавате някакъв въпрос.

Това е най-бързата "морзова" азбука на Таро и е въпрос на моменталност/бързина на случване.
    • Mona написа:

Много е неприятно да го кажа, но Таро е чиста математика.
      Ами така кажи де... :)
      Сега вече ми стана ясно, защо броя на картите Таро е точно 57 ;)
      Благодаря!
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Mona написа:

Ами така кажи де... :) Сега вече ми стана ясно, защо броя на картите Таро е точно 57 ;)
      Благодаря!
      Дано и на ме ми стане ясно защо някога.
      Харесвам математиката, но съм доста ограничена от към ресурси за нея, т.е. тъпа съм, не ги схващам нещата. Начална математика, максимум до 4 клас, не знам как съм изкласила, че и 2 висши съм карала. Сори за офф-а.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Ceca написа:

Mona написа:

Ами така кажи де... :) Сега вече ми стана ясно, защо броя на картите Таро е точно 57 ;)
      Благодаря!
      Би ли споделила, защото математиката не ми е силна страна ☺

Мнението бе променено 1 път, последно от mimik78 ().