Таро/Система на работа при картите

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Аз предполагам вече защо ))
      78 са картите Таро. 22 големи аркана, 56 малки аркана.

Малките, 56, са активни и събитийни. Те са феноменални, вместо ноуменални (цит. Мона). Затова и конструкции само от големи аркани рядко говорят за развитие, по-скоро за застой, за нещо оттеглено и отвлачено във времето.

Защо 57, ами явно една от Големите аркани се присъединява към 56-те малки аркани ('човешките' аркани - с много условности). Предполагам това е Глупакът като начало и край на всичко. Или пък Магът, защото е Азова карта?

Да разсъждаваме! :)
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Аз предполагам вече защо ))
      78 са картите Таро. 22 големи аркана, 56 малки аркана.

Малките, 56, са активни и събитийни. Те са феноменални, вместо ноуменални (цит. Мона). Затова и конструкции само от големи аркани рядко говорят за развитие, по-скоро за застой, за нещо оттеглено и отвлачено във времето.

Защо 57, ами явно една от Големите аркани се присъединява към 56-те малки аркани ('човешките' аркани - с много условности). Предполагам това е Глупакът като начало и край на всичко. Или пък Магът, защото е Азова карта?

Да разсъждаваме! :)
      Моята логика е друга :)
      Не казвам, че е правилна, но си въобразявам, че е математически издържана :D Но нека и други се включат. Ще е интересно да поразсъждаваме.

Ще споделя и аз - само дс се добера до компютър,че от телефона ми е ужас писането :(
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Mona написа:

Към дамите, които гледат.
      Никога не гледайте по два пъти на едни и същи въпроси, ако няма времева разлика между тях поне от 6 месеца.

Има въпроси, които не трябва да се повтарят поне за година. Но преди всичко, от самата комбинация ще се разбере какво време е нужно изобщо, ако трябва въпроса да се повтори.

Независимо какви желания имат питащите.
      Понеже имам интерес, пренасям дискусията тук.

Кои въпроси НЕ трябва да се повтарят до 6 месеца и как разбираме това?

Аз приемам за категоричен отказ Колелото на Съдбата на 3-та , също и 3 меча. За последващо гледане приемам 7 пентакли на 3-та или 2 пентакли на 1-ва и 3-та. Предполагам има още индикации, които не са ми известни.
    • Moon написа:

Mona написа:

Никога не гледайте по два пъти на едни и същи въпроси, ако няма времева разлика между тях поне от 6 месеца.

Има въпроси, които не трябва да се повтарят поне за година. Но преди всичко, от самата комбинация ще се разбере какво време е нужно изобщо, ако трябва въпроса да се повтори.

Понеже имам интерес, пренасям дискусията тук.
      Кои въпроси НЕ трябва да се повтарят до 6 месеца и как разбираме това?

Аз приемам за категоричен отказ Колелото на Съдбата на 3-та , също и 3 меча. За последващо гледане приемам 7 пентакли на 3-та или 2 пентакли на 1-ва и 3-та. Предполагам има още индикации, които не са ми известни.
      Няколко типа въпроси:
      - за брак, за бременност, за болести/смърт (освен, ако човекът не е много болен и му предстоят интервенции и лечение), за заминаване в чужбина (ако се очаква виза, е най-добре да се гледа месец преди окончателното решение на властите).

Няколко типа отговори от Таро:
      - Глупак на първа позиция
      - 7 чаши на първа позиция
      - всички Ас-а на първа позиция и на трета позиция (без Ас пентакли с условности - има изключения, защото, ако завършва с Ас чаши както вече казах, няма смисъл от гледането)
      - Ас жезли и Ас меча на средна позиция, без обърнати Ас чаши и Ас пентакли/ изключение - ако 9 пентакли е на трета след Ас жезли - имаме отговор и първа карта е ситуационен Аркан
      - Кралица чаши/Кралица жезли на първа позиция
      - Луната на първа позиция
      - 2 чаши/3 чаши на първа позиция
      - Паж чаши на първа или на средна позиция
      - Слънцето на първа позиция
      - 8 меча на трета позиция
      - Страшен съд на трета позиция
      - 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета
      - Справедливостта на първа позиция и на трета позиция

П.С.
      Имайте предвид, че има и изключение, както е при Ас жезли преди 9 пентакли и след ситуационен Аркан. Но сега не говорим за изключенията, защото ще ми е необходим нов сайт :) Но се надявам, поне 10% от изключенията в Таро да ги обсъдим.
    • Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Понеже имам интерес, пренасям дискусията тук.Кои въпроси НЕ трябва да се повтарят до 6 месеца и как разбираме това?

Няколко типа въпроси:- за брак, за бременност, за болести/смърт (освен, ако човекът не е много болен и му предстоят интервенции и лечение), за заминаване в чужбина (ако се очаква виза, е най-добре да се гледа месец преди окончателното решение на властите).

- всички Ас-а на първа позиция и на трета позиция (без Ас пентакли с условности - има изключения, защото, ако завършва с Ас чаши както вече казах, няма смисъл от гледането)
      - Ас жезли и Ас меча на средна позиция, без обърнати Ас чаши и Ас пентакли/ изключение - ако 9 пентакли е на трета след Ас жезли - имаме отговор и първа карта е ситуационен Аркан
      - 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета

П.С.
      Имайте предвид, че има и изключение, както е при Ас жезли преди 9 пентакли и след ситуационен Аркан. Но сега не говорим за изключенията, защото ще ми е необходим нов сайт :)
      При Глупакът, Слънцето, Паж чаши и аса на първа - въпросът би трябвало да е несъстоятелен, няма я нужната сериозна основа за по-нататъшно развитие.
      При 3та - Страшният Съд, 8 чаши, 8 меча, 5 чаши - сходна ли е ситуацията или просто отговорът е "не", без значение?
      За Кралица жезли на първа е ново за мен, макар че като се замисля - има логика :) .
    • Kalika написа:

Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Понеже имам интерес, пренасям дискусията тук.Кои въпроси НЕ трябва да се повтарят до 6 месеца и как разбираме това?
      Няколко типа въпроси:- за брак, за бременност, за болести/смърт (освен, ако човекът не е много болен и му предстоят интервенции и лечение), за заминаване в чужбина (ако се очаква виза, е най-добре да се гледа месец преди окончателното решение на властите).
      - 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета

П.С.
      Имайте предвид, че има и изключение, както е при Ас жезли преди 9 пентакли и след ситуационен Аркан. Но сега не говорим за изключенията, защото ще ми е необходим нов сайт :)
      При Глупакът, Слънцето, Паж чаши и аса на първа - въпросът би трябвало да е несъстоятелен, няма я нужната сериозна основа за по-нататъшно развитие.При 3та - Страшният Съд, 8 чаши, 8 меча, 5 чаши - сходна ли е ситуацията или просто отговорът е "не", без значение?
      За Кралица жезли на първа е ново за мен, макар че като се замисля - има логика :) .
      Въпрос на времето в Таро е - това са непреходни карти и изискват време да се случат и е безсмислено да се задават въпроси, преди процесът да е приключил - процесът по Страшният съд, по 8 чаши, 8 меча и т.н. От тези карти, единствено 8 меча, може да премине и за миг/час/ден/два дена/седмица, но онова, което няма да премине толкова бързо е скрито зад посланията на картата.
      Ето пример за изключение при 8 меча: Кулата с 8 меча/ Глупак с 8 меча. Тук не само, че няма нужда от още един въпрос, ми нещата ще се случат бързо и човек трябва да осъзнае, че всякакви и още въпроси, са излишни.

Кралица жезли е ситуационна и непостоянна карта, като всички жезли, впрочем. Няма как такава дворцова карта да даде основа за още едно скорошно гледане - днес Кралица жезли може и да изгори, а утре от нейния пламък да не остане нищо, което от една страна говори, че въпросът е маловажен и няма смисъл да се гледа наново, или да се уталожи процеса по "огньовете" така, че да се извлече максимална полза от картите/от техния отговор, един ден. Един ден, когато Кралицата ще бъде усмирена.
    • Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

- 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета

П.С.
      Имайте предвид, че има и изключение, както е при Ас жезли преди 9 пентакли и след ситуационен Аркан. Но сега не говорим за изключенията, защото ще ми е необходим нов сайт :) Но се надявам, поне 10% от изключенията в Таро да ги обсъдим.
      Еха, аз сериозно трябва да ревизирам тефтера и да видя какво е ставало. Помня поне няколко подобни случая със сигурност.

За Кралица жезли и на мен ми е ново. Честно казано не мога да си го навържа. Кралицата чаши и аз я приемам за несериозна индикация, писала съм и тук, че в нея виждам сигнал, че питащият е нестабилен. За Глупакът на първа- аз го приемам за несъстоятелен въпрос, тотално нереалистична представа за нещата т.е питащият грам не е наясно какво и защо пита. Със 7 чаши положението стои по същия начин горе-долу.

Интересна ми е логиката при Страшния съд и Справедливостта. Нея на първа я приемам като закъсняло питане, на трета обаче... като последния случай с картите на Любави за изпита. Трудна ми е.

За Ас-ата също се чудя за средната позиция. Имах наскоро една комбинация : 6 меча, ас жезли, Светът. Приех я за положителна, но както разбирам, има и друг подтекст.
    • Ето една такава комбинация:
      Глупак - Сила - 5 пентакли
      Въпросът беше дали една жена ще забременее до 6 месеца.
      Мислих да питам и уточняващи въпроси, но изобщо необходимо ли е?
      Не, питах "какъв е проблема при тази жена" - 9 жезли - Справедливост - 7 меча
      Тези карти пък съвсем не ми харесват, особено за връзка - все пак, за да има бременност, трябва и връзка да има. Говорят ми направо как единия ще прецака другия, гледа на страни, и си мисли как да го зареже без да го заболи.
      Та, може би за това няма как да има бременност до 6 месеца.

Исках да е във връзка с писаното от Мона и последвалите разисквания, но ми е ясно, че малко се отклоних. Ако трябва, да го преместим. Но ми се иска и вие да изкажете мнение по въпросите.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Ето една такава комбинация:
      Глупак - Сила - 5 пентакли
      Въпросът беше дали една жена ще забременее до 6 месеца.
      Мислих да питам и уточняващи въпроси, но изобщо необходимо ли е?
      Не, питах "какъв е проблема при тази жена" - 9 жезли - Справедливост - 7 меча
      Тези карти пък съвсем не ми харесват, особено за връзка - все пак, за да има бременност, трябва и връзка да има. Говорят ми направо как единия ще прецака другия, гледа на страни, и си мисли как да го зареже без да го заболи.
      Та, може би за това няма как да има бременност до 6 месеца.

Исках да е във връзка с писаното от Мона и последвалите разисквания, но ми е ясно, че малко се отклоних. Ако трябва, да го преместим. Но ми се иска и вие да изкажете мнение по въпросите.
      В тази конструкция, първата, всичко е бетонирано.

По-напред съм пропуснала и 5 пентакли като ужасяваща стагнация. И Силата.
      Просто "ужасните" карти в Таро са в пъти повече от условно от добрите.

Нещо, за което почти никой не говори, освен мен. Мисля, че наистина трябва да се напише и опише всичко, систематизирано.
      Сега го правя на парче, осъзнавам, но нямам физическата възможност да го направя на хартия.

Например, като има карти, които за едни области и сегменти от живота са условни добри, а за всички са супер зле, като 4 пентакли. И други, които винаги са условно зле и безусловно също, като 8 меча. Като 4 чаши, като 5 чаши, и 5 пентакли.

И други карти, които са вездесъщо относителни и зависят изцяло от другите карти, като Висшата Жрица и т.н. Тези неща убягват на гледащите, а е добре да ги знаят. И да ги имат предвид. Това са
      безусловни неща в науката за картите.
    • За да проработят най-накрая тези карти, не е зле човек да приеме, че просто картите не могат да значат тъкмо това, що му се иска;

Както и да приеме, че те не са и това, което той иска те да бъдат;

И/или предназначението им не е това, което си мисли човек, че трябва да бъде.

Трудна за правене разлика, ала необходима:
      желание-реалност;
      какво си мисля за нещо-какво е;
      каквото ми се иска да бъде-какво е;
      какво мисля,че значи-какво значи;
      нещо може ли да се случи или не може;
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

За да проработят най-накрая тези карти, не е зле човек да приеме, че просто картите не могат да значат тъкмо това, що му се иска;

Както и да приеме, че те не са и това, което той иска те да бъдат;

И/или предназначението им не е това, което си мисли човек, че трябва да бъде.

Трудна за правене разлика, ала необходима:
      желание-реалност;
      какво си мисля за нещо-какво е;
      каквото ми се иска да бъде-какво е;
      какво мисля,че значи-какво значи;
      нещо може ли да се случи или не може;
      Абсолютно!
      И най-вече : какво питам- какво ми се отговаря. :D
    • Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

- 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета

П.С.
      Аз искам да питам следното - какво се случва, ако картите са обърнати? При кои от тези, изброените, ако се падне обърната, действието се засилва/затвърждава и при кои, обратно, би имало смекчаващ ефект?
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Вички битове, които имат еднакво разположоение спрямо конструкцията, имат едно и също значение. Условното значение или квантоване на всеки код има/представлява сумата/ значението на всички послания на общата конструкция в един код.
      Единственият проблем е амплитудата на измерване на времевите квантования, т.е. амплитудата на времевите измерения.

Обикновено, хората усещат само еднополярните сигнали на квантоването, ако съм неясна, се извинявам.

В Таро използваме нещо от квантовата физика:

Код на Грей
      Кодът на Грей е наричан още код с разстояние на Хеминг 1 ("single-distance code"). При този код всеки две съседни кодови думи се различават само по 1 бит, като се стремим да променяме най-малкия значещ бит. Това позволява значително да се намали грешката при кодиране на сигнали.
      Мисля, че много неща ще си обясните с това.

12 = (1.20) = 1.1 = 110
      102 = (1.21) + (0.20) = 2 + 0 = 210
      10112 = (1.23) + (0.22) + (1.21) + (1.20) = 8 + 0 + 2 + 1 = 1110
    • Mona написа:

Вички битове, които имат еднакво разположоение спрямо конструкцията, имат едно и също значение. Условното значение или квантоване на всеки код има/представлява сумата/ значението на всички послания на общата конструкция в един код.
      Единственият проблем е амплитудата на измерване на времевите квантования, т.е. амплитудата на времевите измерения.

Обикновено, хората усещат само еднополярните сигнали на квантоването, ако съм неясна, се извинявам.

В Таро използваме нещо от квантовата физика:

Код на Грей
      Кодът на Грей е наричан още код с разстояние на Хеминг 1 ("single-distance code"). При този код всеки две съседни кодови думи се различават само по 1 бит, като се стремим да променяме най-малкия значещ бит. Това позволява значително да се намали грешката при кодиране на сигнали.
      Мисля, че много неща ще си обясните с това.

12 = (1.20) = 1.1 = 110
      102 = (1.21) + (0.20) = 2 + 0 = 210
      10112 = (1.23) + (0.22) + (1.21) + (1.20) = 8 + 0 + 2 + 1 = 1110
      Искам някой да направи анализ по горния пример.
    • Пример ви давам:

Имаме:
      Ас пентакли, Слънцето, Страшният съд

Какъв е бинарният код, какво е квантоването на конструкцията, колко са битовете, каква е общата сума на посланията и каква е амплитудата на времевите измерения?

И как можем да различим кодът на Грей, т.е. single-distance code и има ли такъв в конструкцията?
      Две съседни кодови думи/карти се различават само по 1 бит/по едно нюансирано/стихийно значение на боята, като се стремим да променяме най-малкия значещ бит. т.е. да приведем, анализа до завършен вид.
    • Mona написа:

Пример ви давам:

Имаме:

Какъв е бинарният код, какво е квантоването на конструкцията, колко са битовете, каква е общата сума на посланията и каква е амплитудата на времевите измерения?

И как можем да различим кодът на Грей, т.е. single-distance code и има ли такъв в конструкцията?
      Две съседни кодови думи/карти се различават само по 1 бит/по едно нюансирано/стихийно значение на боята, като се стремим да променяме най-малкия значещ бит. т.е. да приведем, анализа до завършен вид.

Ако всяка карта я представим с числовата й стойност, то тогава бинарния код на тази конструкция ще го изведем с двоичните числа, но ако имаме дворцови карти?! ?( Как ще изведем кода на Грей?
      Хвърли ме в интересни размисли...

Ако всяка карта е носител на един бит информация, то тогава тук имаме:
      1 бит информация, който има две значения 0 или 1
      2 бит информация, който има две значения 0 или 1
      3 бит информация, който има две значения 0 или 1
      Сумарно трите имат 6 значения,но обединени в едно съобщение. Самото съобщение обаче може да има 8 различни значения.
      А при подредба от по 7 - 10 - 12 карти ... навалица от значения.

Ще разсъждавам още...
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Mona написа:

Пример ви давам:

Имаме:

Какъв е бинарният код, какво е квантоването на конструкцията, колко са битовете, каква е общата сума на послята и каква е амплитудата на времевите измерения?

Ако всяка карта я представим с числовата й стойност, то тогава бинарния код на тази конструкция ще го изведем с двоичните числа, но ако имаме дворцови карти?! ?( Как ще изведем кода на Грей?
      Хвърли ме в интересни размисли...

Ако всяка карта е носител на един бит информация, то тогава тук имаме:
      1 бит информация, който има две значения 0 или 1
      2 бит информация, който има две значения 0 или 1
      3 бит информация, който има две значения 0 или 1
      Сумарно трите имат 6 значения,но обединени в едно съобщение. Самото съобщение обаче може да има 8 различни значения.
      А при подредба от по 7 - 10 - 12 карти ... навалица от значения.

Ще разсъждавам още...
      Такааа, ето че ти сега ми проясни друго, а именно, че както знем, една карта има различни значения до различни карти, или по правилно е да кажа, носи различна информация (бита) , като допълва другата, и се свежда до една информация.
      В главата ми се появи това-азбука (картите), от всяка една буква се образуват думи, от тяхната съвкупност, с едно значение, което носи смисъл, информация, буквите, са кодовете(картите) една до друга- дават информация, може да един, два, три бита... на различно времево пространство, да означават съвсем различно, във времето в конструкцията, може да има повече от едно време, искам да кажа, една карта с другите да дават различна информация, за различно време, които да са различни по информация (значение).
      Сега си обяснявам, онзи мой израз- " по друга лайсна", който използвам, за да мога да обяснявам съвсем различното значение на картите, след основното тълкуване, което долавям и "виждам" в една комбинация и често не мога да го обясня, затова използвах този израз. Получава се сякаш едно "пакетиране" на битове в един пакет, образувайки едно цяло по смислов ред и логика и друг пакет, и трети пакет може по същия начин, но те да са с различно време, дори и значения, но все пак свързани по смисъл.
      Но същата карта, например ще е със съвсем друго знчение при друг въпрос и карти, защото ще носи друга информация.
      Много объркано писах, но в момента си обяснявам нещата пишейки и на момента.
      Но въпреки всичко, всяка карта има една основна информация, другите и значения са вариации и променливи според зависи... Таро си има система и затова всяка карта се пада точно на място свързана с информацията, която и е базисна, но да подаде още информация, всичко е така систематизирано като невидими нишки свързани помежду си, със перфектна конструкция и формула... Няма хаос в системата, няма случайност.
      Отклоних се от темата, но за мен всичко е свързано... Ако поста ми не е за тук, го махнете или преместете...

Мона сега разбирам по добре, това което повтаряш често, че Таро е математика, точно и ясно, няма случайности, че е система... Осъзнавам го, разбирам те повече...

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Mona написа:

- за брак, за бременност, за болести/смърт (освен, ако човекът не е много болен и му предстоят интервенции и лечение), за заминаване в чужбина (ако се очаква виза, е най-добре да се гледа месец преди окончателното решение на властите).

- 3 меча на трета
      - 8 чаши на трета
      - 5 чаши на трета

П.С.
      Aз имам едно питане.

Говоря за случая с ас жезли и ас меч на средна позиция при гледане с 3 карти. Изхождаме от това, че втората позиция е ключова в гледането. Ако ас жезли или ас меч са на втора, енергията се пилее напразно т.е никъде не отива?

Гледах на една жена, която очаква обаждане от конкретен човек за стажантска позиция.

Ще я потърси ли човекът тази седмица? паж пентакли, ас меч, Крал жезли

За мен комбинацията е позитивна, бих казала, че ще получи обаждане най-вече заради Крал жезли на трета. Има ли изключение този път? Аз тълкувам, че ще получи обаждането и изобщо няма да има смисъл от повтаряне на гледането. Въпросът е пропускам ли нещо. Може би ас мечове проваля връзката между първа и втора позиция - като струя въздух. Асото не е качествен проводник. Някакво такова виждане имам.

Ще се радвам да обсъдим. :)

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().