Келтският Кръст

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Tanya написа:

Ани, каква е картата на 8-ма позиция :) ?
      Аз бих сложила допълнителни карти до дворцовите за повече яснота.
      2 Чаши е на 8 - ма позиция, пропуснала съм я :S .
      Таня щеше да е добре ако се бях съобразила да тегля допълнителни, но аз така едвам се справям си помислих да не се объркам повече следващия път ще тегля на които ме затрудняват предполагам че ще са на всичките...
      Таня между другото следвам твоя начин, както ти си тълкувала, опитвам се и аз, но си остава трудна подредбата за мен. Ти умееш да тълкуваш прекрасно Келтският кръст, дано и аз се науча ^^

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Ани, провокира ме и аз най-накрая да се престраша с този Келтски кръст. Редя го за първи път и не очаквах картите да са толкова буквални. Затрудняват ме най-вече позиции с големи аркани. Въпросът е дали ще се преместим до 1г?
      1 - 8 жезли
      2 - Смъртта
      3 - Рицар жезли + Паж чаши
      4 - Кралица чаши + Император
      5 - 3 пентакли + 5 чаши
      6 - Справедливост + глупак
      7 - Рицар меч + 8 чаши
      8 - Крал пентакли + 10 пентакли
      9 - 7 пентакли + 7 жезли
      10 - Ас чаши + Висша жрица

В цялата подредба виждам едно противопоставяне на моето нетърпение и желание за скъсване със всичко старо (Позиция 1 и 2) срещу Ас чаши (едно голо желание) с Висшата жрица (която съветва да се вгледаме в себе си, на първо време). Ако трябва да дам отговор на въпроса веднага е - 1 г е кратък срок, трябва да се извърви повече път. От друга страна, Глупакът на 6-та позиция показва период на новости, време, в което животът започва от начало. ( А Справедливостта?)
      Показателна е 7 позиция - гневна съм на всичко наоколо, искам някакси всичко да приключи, дори за мен то е приключило (8 чаши). Трудно свързвам позиция 9 тук - може би се надявам на проявление на воля и способности, за да се осъществи намерението ми. Без усилия нищо няма да стане, няма да ми падне от небето.
      В миналото имаме разговори за намеренията си, както и разочарованията, от които са породени тези намерения. 8-ма позиция също е много буквална. За мен лично външните фактори са партньора ми (крал пентакли) и дългосрочните инвестиции, които трябва да се приключат (10 пентакли). И двете карти са пентакли, така че според мен съветват за приземяване, на фона на всички тези желания и мечти.
      Трудно тълкувам позиция 4 (даже хич :) )
      Коментари?
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица

Мнението бе променено 1 път, последно от Armid ().

• Armid написа:

Ани, провокира ме и аз най-накрая да се престраша с този Келтски кръст. Редя го за първи път и не очаквах картите да са толкова буквални. Затрудняват ме най-вече позиции с големи аркани. Въпросът е дали ще се преместим до 1г?

1 - 8 жезли
      2 - Смъртта
      5 - 3 пентакли + 5 чаши
      7 - Рицар меч + 8 чаши
      9 - 7 пентакли + 7 жезли

Добре си разтълкувала. Може би е добре да се обърне внимание на дребните детайли, 5-та позиция. По последните 2 карти явно наистина няма да стане толкова бързо. Все едно имаш 10-ти аркан там - Колелото. Би трябвало да знаеш как да постъпиш.
    • Armid написа:

Ани, провокира ме и аз най-накрая да се престраша с този Келтски кръст. Редя го за първи път и не очаквах картите да са толкова буквални. Затрудняват ме най-вече позиции с големи аркани. Въпросът е дали ще се преместим до 1г?

1 - 8 жезли
      2 - Смъртта
      5 - 3 пентакли + 5 чаши
      7 - Рицар меч + 8 чаши
      9 - 7 пентакли + 7 жезли

В цялата подредба виждам едно противопоставяне на моето нетърпение и желание за скъсване със всичко старо (Позиция 1 и 2) срещу Ас чаши (едно голо желание) с Висшата жрица (която съветва да се вгледаме в себе си, на първо време). Ако трябва да дам отговор на въпроса веднага е - 1 г е кратък срок, трябва да се извърви повече път. От друга страна, Глупакът на 6-та позиция показва период на новости, време, в което животът започва от начало. ( А Справедливостта?)
      Показателна е 7 позиция - гневна съм на всичко наоколо, искам някакси всичко да приключи, дори за мен то е приключило (8 чаши). Трудно свързвам позиция 9 тук - може би се надявам на проявление на воля и способности, за да се осъществи намерението ми. Без усилия нищо няма да стане, няма да ми падне от небето.
      В миналото имаме разговори за намеренията си, както и разочарованията, от които са породени тези намерения. 8-ма позиция също е много буквална. За мен лично външните фактори са партньора ми (крал пентакли) и дългосрочните инвестиции, които трябва да се приключат (10 пентакли). И двете карти са пентакли, така че според мен съветват за приземяване, на фона на всички тези желания и мечти.
      Трудно тълкувам позиция 4 (даже хич :) )
      Коментари?
      Armid, аз също смятам, че преместване в рамките на година, няма да има.

По пресечните карти и 7-мата позиция съдя, че тече процес на трансформация, на преоценка на ситуацията и сбогуване с минали вярвания и убеждения. Притесняват ме картите на 6-та позиция - Справедливостта с Глупакът - сякаш миналото се повтаря и се стига отново до изходно положение, прилича ми малко на омагыосан кръг.

Струва ми се, че идеята за заминаване е все още хипотетична, няма стабилна основа. Затова и на 10-та позиция картите са неясни като краен резултат. Императорът е като преграда, стена пред мечтите на Кралица чаши за реализация.
      Вероятно има пречки и от материален характер или противопоставяне между риск / финансова стабилност.

Мисля, че няма външни спънки в това да заминете - по-скоро дилемата е вътрешна и въпрос на личен избор.
    • kolevaani1 написа:

Tanya написа:

Ани, каква е картата на 8-ма позиция :) ?
      Аз бих сложила допълнителни карти до дворцовите за повече яснота.
      2 Чаши е на 8 - ма позиция, пропуснала съм я :S .

Таня щеше да е добре ако се бях съобразила да тегля допълнителни, но аз така едвам се справям си помислих да не се объркам повече следващия път ще тегля на които ме затрудняват предполагам че ще са на всичките...
      Таня между другото следвам твоя начин, както ти си тълкувала, опитвам се и аз, но си остава трудна подредбата за мен. Ти умееш да тълкуваш прекрасно Келтският кръст, дано и аз се науча ^^
      Ани, един добре разбран Келтски Кръст не означава обезателно, че съм добра в тълкуването. Обикновено след това следват няколко неясни :) . Главоблъсканиците в Таро нямат край..
    • Би трябвало да се възползвате максимално от възможностите на Келтския кръст, защото това е една от малкото подредби, да не кажа единствената, която има ясен път на обвързаност/и между тази или онази позиция. С времето установих стройни взаимовръзки по осите:

• 1/2 към 7 - 9 (вътрешно звено А)
      • малкият пресечен кръст 5 - 1/2 - 6 + кривата към 10/11/12 (ако слагате допълнителни 11-та и 12-та карта) - проследяване на ситуацията в динамиката от минало към настояще и опции за развитие в бъдещето
      • стълбът 3 - 1/2 - 4 (вътрешно звено Б)
      • съотношението 8 - 10/11/12 (външно звено)

Ако искате да ви е по-лесно, направете си подобни схеми и действайте по горепосочената конструкция. Описвайте и след време ще свикнете. Но важно условие е Келтските кръстове, които редите, да не са приоритетно за вас. Разширявайте кръга от въпроси и от ситуации.

Излишно е да казвам, че условие, без което не може е, да владеете много добре картите като значения, особено в комбинации.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Armid написа:

Картите на позиция 11 и 12 като допълнение на 10-та позиция ли са или имат конкретни значения?
      Нямат конкретни значения, всички са все 10-та позиция. Тези 11-та и 12-та карта е моя технология, която я няма в други анализи.
      Реално, в Таро, ако на една позиция имаш първа карта еди коя си и сложиш допълнителни карти, не тълкуваш първата изтеглена като важна, защото другите, които впоследствие си изтеглил, могат да се окажат по-силни. Всичко е въпрос на интерпетация на комбинации.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Мен ме затрудняват противоречията ( когато ги има ) в отделните позиции на КК. Например: имаме активни карти на 9-та и 10-та позиция - да речем Кралица меча, Светът, но на 7-ма позиция има Обесен или 10 чаши - това индикация за проективност ли е?
      По схемата за тълкуване - ако едното звено А е съставено от активни карти, а другото не е, това до какъв резултат води?
    • Tanya написа:

Мен ме затрудняват противоречията ( когато ги има ) в отделните позиции на КК. Например: имаме активни карти на 9-та и 10-та позиция - да речем Кралица меча, Светът, но на 7-ма позиция има Обесен или 10 чаши - това индикация за проективност ли е?
      По схемата за тълкуване - ако едното звено А е съставено от активни карти, а другото не е, това до какъв резултат води?
      Ами ясно е, че е проективност и че човекът има нереалистични очаквания.

За второто - ако има силни карти във вътрешното/вътрешните звена, а другите са слаби карти, значи че потенциалът не е достатъчно разгърнат, но това отново би могло и се вижда по вътрешните звена, където винаги ще има конфликт, който да ни даде база да преценим, че няма как с подобен вътрешен конфликт, да има добър и градивен резултат.
    • Отдавна не е писано в тази тема, както и аз самата дълго не съм писала във форума, но ви четях и така здравейте на всички ^^
      Все още не го мога този Келтски Кръст, но не се отказвам :thumbsup:
      Въпросът е на една моя добра позната , която има връзка с женен мъж. Попита ме :
      Предстои ли развод или раздяла в семейният /съвместният живот на мъжът Х и жена му У?
      1- Крал Чаши
      2- Любовниците
      3- 7 Жезли
      4- 4 Чаши
      5- Слънце
      6- Магьосникът
      7- Асо Пентакли
      8- Обърната 7 Мечове
      9- Кралица Пентакли
      10- Обърната 2 Пентакли
      Така, както казах питащата има връзка с мъжът - пресечените карти Крал Чаши и Любовниците, описват много добре според мен ситуацията.Намесата на трети човек(питащата)
      С карти Крал Чаши /Любовниците - Асо Пентакли - Маг бих ги тълкувала като умеенето на този мъж да прикрива добре връзката си, както и че ще направи съдбоносен избор и план на действие, който да следва.
      Кралица Пентакли си мисля, че е питащата, защото тя винаги, ми излиза представена от Таро с тази кралица, когато съм редила карти за нея и защото пак тя задава въпроса смятам, че е тя, но честно незнам.
      Крал Чаши / Любовниците - Асо Пентакли - Кралица Пентакли - мисля, че мъжът няма да се откаже от питащата, а напротив ще настоява да е с нея.
      Тук изобщо не съм сигурна ?(
      В миналото в това семейство е имало разбирателство - Слънцето, но сега се намесва трети човек в отношенията и следва всичко да се обмисля и запланува добре 5-1/2-6 да прибавим и 10-та позиция Обърната 2 Пентакли, мисля, че това ще го изтощава, изморява и няма да се справя добре, ще трябва да се откаже от едната (две дини подмишниците са трудна работа).
      3-та позиция - 7 Жезли отстояване на неговото, защита на позиция, гледна точка + 1/2 карти сякаш иска да брани връзката с питащата (или да се брани от нея сега ми хрумна) което ще доведе до 4 Чаши - умора, досада
      8 ма позиция - Обърната 7 Мечове - прилича ми на разкриване, разобличаване, ако я свържа с 1/2 карти сякаш ще се разбере връката им, няма да е толкова тайна вече, която ще доведе до проблеми (разбира се) - Обърната 2 Пентакли.
      Мисля, че тръгнах в друга посока и тълкувам тотално погрешно, но толкова писах няма са трия а ще го постна. Според мен развод няма да има, поне засега не виждам.
      Ще се радвам да се включите и вие ^^
      Чудя се защо ме затруднява толкова тази подредба Келтски Кръст X/ много се излагам на тази подредба, чак не се понасям
    • Аз мисля, че в Магът+ 2 пентакли обърната има голям потенциал за раздвижване на ситуацията, има някакво освобождаване. Питащата също е наясно, че ако продължава по стария начин, промяна няма да има - тя иска да предизвика разкриването на връзката - 7 меча об. и 7жезли, а и Кралица пентакли е готова на много неща, за да стане на нейното. А ми се струва, че на мъжът му е комфортно в сегашното положение и не смята да го променя. Питащата е тази, която да осъществи Мага, да промени живота си (но може би не с този мъж).
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • kolevaani1 написа:

Предстои ли развод или раздяла в семейният /съвместният живот на мъжът Х и жена му У?
      1- Крал Чаши
      2- Любовниците
      3- 7 Жезли
      4- 4 Чаши
      5- Слънце
      6- Магьосникът
      7- Асо Пентакли
      8- Обърната 7 Мечове
      9- Кралица Пентакли
      10- Обърната 2 Пентакли
      Така, както казах питащата има връзка с мъжът - пресечените карти Крал Чаши и Любовниците, описват много добре според мен ситуацията.Намесата на трети човек(питащата)
      С карти Крал Чаши /Любовниците - Асо Пентакли - Маг бих ги тълкувала като умеенето на този мъж да прикрива добре връзката си, както и че ще направи съдбоносен избор и план на действие, който да следва.
      Кралица Пентакли си мисля, че е питащата, защото тя винаги, ми излиза представена от Таро с тази кралица, когато съм редила карти за нея и защото пак тя задава въпроса смятам, че е тя, но честно незнам.
      Крал Чаши / Любовниците - Асо Пентакли - Кралица Пентакли - мисля, че мъжът няма да се откаже от питащата, а напротив ще настоява да е с нея.
      Тук изобщо не съм сигурна ?(
      В миналото в това семейство е имало разбирателство - Слънцето, но сега се намесва трети човек в отношенията и следва всичко да се обмисля и запланува добре 5-1/2-6 да прибавим и 10-та позиция Обърната 2 Пентакли, мисля, че това ще го изтощава, изморява и няма да се справя добре, ще трябва да се откаже от едната (две дини подмишниците са трудна работа).
      3-та позиция - 7 Жезли отстояване на неговото, защита на позиция, гледна точка + 1/2 карти сякаш иска да брани връзката с питащата (или да се брани от нея сега ми хрумна) което ще доведе до 4 Чаши - умора, досада
      8 ма позиция - Обърната 7 Мечове - прилича ми на разкриване, разобличаване, ако я свържа с 1/2 карти сякаш ще се разбере връката им, няма да е толкова тайна вече, която ще доведе до проблеми (разбира се) - Обърната 2 Пентакли.
      Мисля, че тръгнах в друга посока и тълкувам тотално погрешно, но толкова писах няма са трия а ще го постна. Според мен развод няма да има, поне засега не виждам.
      Ще се радвам да се включите и вие ^^
      Чудя се защо ме затруднява толкова тази подредба Келтски Кръст X/ много се излагам на тази подредба, чак не се понасям
      Ще се опитам да анализирам и аз- Слънцето, Крал чаши, Любовниците+Ас пентакли, Кралица пентакли - картите описват ясно връзката на питащата с женен мъж, големите очаквания,които е възлагала на тези отношения(Слънцето) и нейното желание да има стабилна и постоянна връзка с него( Ас пентакли,Кралица пентакли). Тя се бори с всички сили и средства ,за да бъде с него(7жезли). Несъзнателно обаче (4 чаши) има нужда да се дистанцира, защото не е уверена в неговите чувства. Гледната точка на мъжа (об. 7меча + об.2 пентакли) говори за лъжа, измама, даване на лъжливи обещания,воден от желанието да балансира между различни интереси,между различни партньори, като вече му е все по-трудно да удържа този баланс.Изходът от ситуацията( Магът+ об. 2пентакли) - за мен тези карти показват играч,който умее да си прави сметката, ловко маневриращ между двама партньори и тъй като двойката носи принципа на дуалността, на този етап ще продължи крепенето на баланса и промяна в ситуацията няма да има.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • kolevaani1 написа:

Мона КК от 12 карти, тези +2 карти имат ли и те значение или са продължение на 10 - та позиция резултат?
      Ето един КК от днес(имам от месец април една подредба, но е за отношения, а исках нещо съществено да е, затова днес наредих нов КК)
      Днес споменах, че ми е трудна тази подредба затова и трябва практика, а не да я подминавам.
      Така днес проследих как е тълкувала Таня нейната последователност, на тази база тълкувах и аз.

Ще се осъществи ли заплануваният бизнес на Х в (име държава)до 3 месеца?
      1-опсание на ситуацията в момента същината на въпроса-3 пентакли
      2-какво помага или се противопоставя-Отшелникът
      3-съзнателна нагласа-Асо Мечове
      4-подсъзнателни влияния - Звездата
      5-близкото минало -4 чаши
      6-близко бъдеще- кралица пентакли
      7-отношението на питащия към ситуацията- крал мечове
      8-външни обстоятелства - кралица чаши
      9-надежди и страхове - 9 мечове
      10-резултат - крал пентакли

По първите две карти виждам, че вече е обсъждано и разговаряно със страните, свързани със бизнеса(3 пентакли) . Но реално действие няма, има обмисляне, анализиране, умуване, забавяне(Отшелник). По 7-ма позиция(Крал Мечове)разбирам , че той е много сериозен в това отношение, има план за действие, добре обмислено е всичко, това, което зависи от него ще е точно направено. В миналото е преживял нещо, което го е обезокуражило малко,сякаш бил изгубил интерес, почти се е бил отказал, мисля че поради външни причини, от които му писнало.
      Но по 4 карта - звездата се вижда че той все пак се надява, има вяра не я е изгубил. На 3-та позиция виждам, че е нахъсан, решителен,иска яснота, изясняване на ситуацията, информация, отговори може би.
      Кралица пентакли на 6-та позиция поява на жена в близко бъдеще (малко се затруднявам тук) може би ще му даде идея, план за действие или ще го насърчава ?(
      Този мъж го измъчват страхове, притеснения. Неспокойство от незнанието дали ще се осъществи или не бизнеса, който иска да започне. резултат крал пентакли-ами това не е крал на действието, няма развитие според мен всичко остава на ниво "сметки и желание" само.
      Този път ми беше по лесно от преди, но все още ми е труден и се обърквам
      Така минало е доста време от направата на подредбата, искам да дам обратна връзка :
      Заплануваният бизнес не се осъществи.
      Бизнесът зависеше от жена, в случая тя от Кралица Пентакли преминава в нестабилната Кралица Чаши, докато беше решена да бъде сериозна, защото имаше нужда от пари и е свикнала да разполага, тя се влюби и емоциите надделяха, незнаеше какво да прави ту искаше ту не, и в крайна сметка Х просто разбра че неможе да се разчита на нея и всичко остана на ниво приказки само
    • kolevaani1 написа:

Въпреки, че ми е труден Келтски кръст, продължавам с още един.
      Въпросът е - Ще приемат ли жена на работа?

1- СТРАШНИЯТ СЪД
      2- 8 МЕЧОВЕ
      3- РИЦАР МЕЧОВЕ
      4- ЖРЕЦЪТ
      5- КОЛЕСНИЦА
      6- КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ
      7- КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА
      8- 8 ЧАШИ
      9- РИЦАР ПЕНТАКЛИ
      10- КРАЛ ЖЕЗЛИ - допълнителни карти - СМЪРТТА - 8 ЖЕЗЛИ - 9 ПЕНТАКЛИ (нямаше нужда от третата карта, но незнам изтеглих по инерция)

В тази подредба ме притеснява най - вече 7-карта - КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА. Като я свържа с 1 и 2 - СТРАШНИЯТ СЪД и 8 МЕЧОВЕ, мисля, че жената сама се спира, налага си сама стоп,на психическа основа. Тази Тройка карти ме навежда на мисълта, че времето е спряло, но си мисля (може и да греша), че това са мислите ѝ, т. е. тя се намира в такъв капан.
      По 1/2 карти - виждам състоянието, че тя е под влиянието и страха ѝ от минали събития (Страшният съд - винаги ме затруднява при тълкуване като значение :( ... ) и сякаш се изживява като жертва.
      В миналото (близкото) тя е била нахъсана и стимулирана вътрешно, да се бори за това работно място, имала си е вяра(Колесница). Освен това нагласата ѝ е устременост и силно желание, както и нетърпеливост да започне там по Рицар Мечове.
      По 4 позиция - ЖРЕЦЪТ - мисля, че очаква помощ и подкрепа от по висшестоящ.
      Но пак всичко остава само на ниво силно желание - Рицар Мечове - Жрецът- Колелото на съдбата.
      6 позиция - КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ-това,едва ли е тя, но може, като се замисля да показва нея, в бъдеще време, получила работата (тук просто предполагам)
      8 позиция - 8 ЧАШИ - предполагам това това е заминаването, напускането на другата жена от работното място (пенсионирвала се)
      9- та позиция РИЦАР ПЕНТАКЛИ - надеждите и страховете -надеждата за стабилна работа
      Като резултат КРАЛ ЖЕЗЛИ +СМЪРТТА - 8 ЖЕЗЛИ - 9 ПЕНТАКЛИ
      Крал Жезли е преходна, не стопирва развитието и допълнителните карти като Смъртта и 8 Жезли дават развитие, край и начало на новото +9 ПЕНТАКЛИ - Мисля, че ще я приемат на работа, стига да действа, по въпроса.
      Вие как мислите, картите показват ли, че ще я приемат
      Още една обратна връзка - тук жената не започна работа на желаното място, по простата причина, че не си подаде документите, мисля защото не вярваше, че ще я приемат и не се опита дори
    • kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Ще се осъществи ли заплануваният бизнес на Х в (име държава)до 3 месеца?

1- 3 пентакли
      2- Отшелникът
      3- Асо Мечове
      4- Звездата
      5- 4 чаши
      6- кралица пентакли
      7- крал мечове
      8- кралица чаши
      9- 9 мечове
      10- крал пентакли
      Така минало е доста време от направата на подредбата, искам да дам обратна връзка :Заплануваният бизнес не се осъществи.
      Бизнесът зависеше от жена, в случая тя от Кралица Пентакли преминава в нестабилната Кралица Чаши, докато беше решена да бъде сериозна, защото имаше нужда от пари и е свикнала да разполага, тя се влюби и емоциите надделяха, незнаеше какво да прави ту искаше ту не, и в крайна сметка Х просто разбра че неможе да се разчита на нея и всичко остана на ниво приказки само

Ани, редактирах ти значенията на позициите към КК, редно е да отбележа пак, че те не са особен ориентир и само ще те объркат допълнително :D Да минем на въпроса.
      Отговорът е много лесен в този КК: 3 пентакли е супер слаба карта и като такава сигнализира за отсъствието на каквито и да било планове, които де факто да бъдат приведени в действие. Гледаме и друга карта, за да ни светне червената лампа, че наистина нещо куца - Звездата. Всичко това са "пожелателни" карти.
      От Асо меча и Звездата може да се извади извода, който вече описа, а именно, че става въпрос за услуга. От 4 чаши пък си вадим извод за бекграунда, който върви под фоновата музика на нечий оркестър.
      Началото на нещата не е чисто и е лично. Тоя КК е в позиция stand by :D
    • Диди благодаря ^^
      Може би и защото гледам буквално значенията дума по дума на позициите и се опитвам да се ръководя само от тях и зациклям, обърквам доста. Явно трябва да се ръководя по смисъла им само, а не буквално ^^
    • kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Въпреки, че ми е труден Келтски кръст, продължавам с още един.
      Въпросът е - Ще приемат ли жена на работа?

1- СТРАШНИЯТ СЪД
      2- 8 МЕЧОВЕ
      3- РИЦАР МЕЧОВЕ
      4- ЖРЕЦЪТ
      5- КОЛЕСНИЦА
      6- КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ
      7- КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА
      8- 8 ЧАШИ
      9- РИЦАР ПЕНТАКЛИ
      10- КРАЛ ЖЕЗЛИ - допълнителни карти - СМЪРТТА - 8 ЖЕЗЛИ - 9 ПЕНТАКЛИ (нямаше нужда от третата карта, но незнам изтеглих по инерция)

В тази подредба ме притеснява най - вече 7-карта - КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА. Като я свържа с 1 и 2 - СТРАШНИЯТ СЪД и 8 МЕЧОВЕ, мисля, че жената сама се спира, налага си сама стоп,на психическа основа. Тази Тройка карти ме навежда на мисълта, че времето е спряло, но си мисля (може и да греша), че това са мислите ѝ, т. е. тя се намира в такъв капан.
      По 1/2 карти - виждам състоянието, че тя е под влиянието и страха ѝ от минали събития (Страшният съд - винаги ме затруднява при тълкуване като значение :( ... ) и сякаш се изживява като жертва.
      В миналото (близкото) тя е била нахъсана и стимулирана вътрешно, да се бори за това работно място, имала си е вяра(Колесница). Освен това нагласата ѝ е устременост и силно желание, както и нетърпеливост да започне там по Рицар Мечове.
      По 4 позиция - ЖРЕЦЪТ - мисля, че очаква помощ и подкрепа от по висшестоящ.
      Но пак всичко остава само на ниво силно желание - Рицар Мечове - Жрецът- Колелото на съдбата.
      6 позиция - КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ-това,едва ли е тя, но може, като се замисля да показва нея, в бъдеще време, получила работата (тук просто предполагам)
      8 позиция - 8 ЧАШИ - предполагам това това е заминаването, напускането на другата жена от работното място (пенсионирвала се)
      9- та позиция РИЦАР ПЕНТАКЛИ - надеждите и страховете -надеждата за стабилна работа
      Като резултат КРАЛ ЖЕЗЛИ +СМЪРТТА - 8 ЖЕЗЛИ - 9 ПЕНТАКЛИ
      Крал Жезли е преходна, не стопирва развитието и допълнителните карти като Смъртта и 8 Жезли дават развитие, край и начало на новото +9 ПЕНТАКЛИ - Мисля, че ще я приемат на работа, стига да действа, по въпроса.
      Вие как мислите, картите показват ли, че ще я приемат
      Още една обратна връзка - тук жената не започна работа на желаното място, по простата причина, че не си подаде документите, мисля защото не вярваше, че ще я приемат и не се опита дори
      В тоя Келтски кръст, най-стагнираща е позицията на Колелото на 7-ма. Но и другите карти са доста песимистични като послание. Като по учебник е този КК - пример за ситуации и положение, в които всичко е против човека. Но и той самият е против себе си. Лошо.
    • Всъщност, Келтският кръст си остава може би най-добрата подредба, така че по-често се допитвайте чрез нея.
    • Имам два КК за влианието на една и съща ситуация върху човека, които са редени през един месец. Първият е:

• 1- 9 пентакли
      • 2- 4 жезли
      • 3- 8 пентакли + Рицар жезли
      • 4- 10 пентакли + Влюбените
      • 5- Звезда + Обесен
      • 6- Паж пентакли
      • 7- Кула + 4 меча
      • 8- 7 пентаклиэ + Ас пентакли
      • 9- 7 меча + Смъртта
      • 10- Отшелник + Света

Трудно ми е да преценя в следствие на какво се появява Кулата с 4 меча на 7 позиция и естественя завършек на Отшелника в след влианието на Кулата. Скриваш се и ближеш рани след пораженията на Кулата , която те изненадва и идва отвън или пък Кулата е собствен , личен избор на човека в дадената ситуацияи отдръпването му - Отшелника и Света. Ентусиазмът на Пажа пентакли + 8 пентакли бързо се изпарява и всичките му планове и намерения / 7 меча/ претърпяват провал. Но не мога да преценя защо. Като че ли липсва в случая и подкрепа от вън – 7 пентакли + Ас пентакли са прекалено стационарни и някак си стоят извън ситуацията, като наблюдатели. Възмож ли е те да предизвикват Кулата с бездействието им, с изчакването?
      Вторият КК е:

• 1- 9 чаши
      • 2- Кралица пентакли
      • 3- Глупака + 9 жезли
      • 4- Папата + 2 чаши
      • 5- Крал жезли + 3 жезли
      • 6- Асо жезли + Колелото + Кралица меча
      • 7- 5 меча + 4 пентакли
      • 8- 4 жезли + Рицар пентакли
      • 9- 10 меча + Асо чаши
      • 10- 10 жезли + Кралица чаши

И тука ми е калабалък. Като че ли е минало времето да се направи каквото може и вече всичко отива в сферата на мечтите и пожеланията– Глупака . Много рядко ми се е падало КК да завършва с две десетки, както е в случая и това допълнително ме обърка. Безсилието и озлоблението на 5 меча в следствие на влианието Кралица пентакли ли е или 5 меча са насочени точно към нея...