Келтският Кръст

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Реших да направя един Келтски кръст,защото имам нужда от по-мащабен поглед върху ситуацията.Допълнителни карти не съм слагала.
      Въпросът е : Защо даден човек ме търси въобще?
      Това е същият човек,за когото си бях теглила последния път,но противоречивите му действия започват да ми омръзват вече и изобщо не го разбирам.
      1. Кралица чаши
      2. 4 чаши
      3. 5 пентакли
      4. ас жезли
      5. 7 меча
      6. Кулата
      7. 6 жезли
      8. 5 жезли
      9. 6 пентакли
      10. Императорът
      В момента има доста емоции очевидно.Възможно е Кралицата чаши да съм самата аз,защото все съм в крайности относно тази ситуация.В негови гледания съм или Кралица чаши ,или Кралица меча,рядко Императрицата.Не съм склонна да предполагам,че Кралицата чаши тук е в значението си на любимата жена,по-скоро показва напълно емоционалния подход в ситуацията и колко силно усещам някои неща ,свързани с нея.4-ката чаши на мен ми говори за моята умора към нещата,загубата ми на вяра и мотивация да се оправи положението и факта,че имам още много неща на главата,за които да мисля и че това променливо и неясно положение ми тежи.Склонна съм да мисля,че и при него има нещо такова.

Третата позиция за мен едновременно показва,че сме натоварени от ситуацията,търси се някакъв изход,но човекът явно не иска да ме загуби,страхува се от самотата и от това,че няма да ме има в един момент около него.Подсъзнателно има някакъв порив и желание,но съзнателната нагласа им препречва пътя да излязат на повърхността и този ас жезли си остава неоползотворен. В близкото минало беше ту така,ту иначе,недоизказани неща,незасегнати теми,направо отбягване от изясняване,чисто измъкване.Хем показвам,че те искам,хем правя неща,които демонстрират обратното.Манипулация-особено с тези 7 меча.

В близкото бъдеще се задава кулминация явно.Кулата често ми се появява напоследък,затова мисля,че показва моето желание да прекратя тези отношения,направо да ги изтръгна от корен.Имам нужда от голяма позитивна промяна в живота си,което няма как да се случи без да премахна някои излишни структури от него.По всяка вероятност ще го и направя.Моето отношение към ситуацията - 6 жезли,да,искам да изляза като победител и да се движа напред,нямам победенческо мислене,но естествено понякога ми се ще всичко да беше далеч по-просто.По 8-мата позиция съдя,че и двамата имаме конфликт със себе си относно тези отношения,има голямо противоречие и освен това и двамата сме заети хора и далеч не ни е само това на главата.6-цата пентакли ми е интересна тук.На мен тя винаги ми е показвала хармония,баланс и спокойствие,разбира се-аз точно това искам.Не виждам как човек може да се страхува от това.

Като резултат човекът се държи точно като Император-студен,опитва се да демонстрира хладнокръвие и решителност,лаконичен,изобщо според мен не си позволява много много да чувства,а рационализира,не мисли за мен,а за себе си,от своята камбанария гледа и се опитва това да го пренесе в отношенията ни-да определя правилата.
      Възможно е и да съм си напаснала някои карти,защото съм объркана.Искам да разнищя тази ситуация.Ако някой има време и желание,бих се радвала да изкажа мнение. :)

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Препоръчвам, когато споделяте Келтски Кръст, да не описвате ролите на картите, защото в подредбата те са почти условни, а за нивото на този форум, те са и излишни.

Достатъчно е да описвате само номерацията на картите. Отделяйте абзаците, когато пишете, за да има повече прегледност. Не сливайте текста е в един общ наратив.

И един жокер към теб: замисли се защо в твоя КК няма нито една друга дворцова карта, с изключение на Кралица чаши, там е заровено кучето.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Мъж желае развод, но съпругата му не иска и започнала да създава проблеми.
      Мъжът е разговарял с адвокат вече.
      Въпросът е :
      Мъжът Х ще се разведе ли със съпругата си до края на тази година?
      1 - Отшелникът
      2 - Обърнат Жрецът
      3 - Справедливостта
      4 - 3 Мечове
      5 - 5 Мечове
      6 - 7 Мечове
      7 - Страшният съд
      8 - 10 Чаши
      9 - 10 Жезли
      10 - 7 Пентакли
      11 - 9 Пентакли
      12 - Любовниците
      По първата и втората карта се вижда, че семейството е разпаднато, има отчуждение (мъжът живее отделно от около 2 месеца, изнесъл се е ).
      От 5 позиция показва, че има сериозни проблеми, интриги , дори омраза в случая, която води до Обърнатия Жрец и Отшелникът, и което положение преминава в 7 Мечове(6 позиция) . Едно дебнене, отбягване.
      Справедливостта на 3 позиция ми говори за взето решение, осъзнато, въпреки, че е било доста трудно и болезнено по 3 Мечове, но раздялата е факт.
      Страшният съд на седма човекът, осъзнава всичко, колко по тежко е станало като е отлагал до сега. Отшелникът - Обърнат Жрецът - Страшният съд - според мен тези карти ясно показват, развод, такава нагласа поне, но в подредбата липсва дворцова карта, някак не виждам действие.
      Страшният съд с 10 Жезли, това е изключителен период на напрежение, но и поемане на отговорност сякаш, където е било бягано от такова преди.
      7 Пентакли - 9 Пентакли - Любовниците.
      Предполагам картите показват, че няма да приключи бързо и отново ще се налагат вземане на решения. Уж е ясно желан развода, но няма да приключи бързо и безпроблемно. Ще има протакване. Дали няма да се разколебае мъжът в последствие?
    • Наредих един келтски кръст, и след като видях картите се зарадвах, че съм питала само за един месец

1. Кралица меча
      2. Умереност (Баланс)
      3. Крал пентакли
      4. 8 меча + 6 жезли
      5. Страшния съд (Спасението)+ Кулата (Его контрол)
      6. 2 чаши
      7. Колелото (Пазар)+ Обесен (Затвор)
      8. Рицар чаши + Дявол (Змия)
      9. 10 меча+ 7 меча
      10 Кралица пентакли 4 пентакли, Крал жезли

Не знам има ли смисъл да тълкувам при наличието на Колелото + Обесен на 7-ма позиция. Ясно е, че месец август ще е без особено развитие.
      По пресечените - Кралица меч и Умереност - направо несъвместими понятия, които са стопирани от Колелото, Обесения, както и мечовете на 9 позиция. Голям товар, голяма драма.
      После - Страшния съд с Кулата- направо съм изпъната струна, всяко препятствие ме стресира до степен на Кулата и това ще доведе до 2 чаши, явно- едно преливане от напрегнатото състояние към по лежерно? Явно от там пентаклите на 10-та позиция. Окопавам се? Установявам се?
      Но и нагласата май е за установяване, за успокояване на темпото, само не знам тази 8 меча какво иска да каже?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост

У е млад мъж. Старае се, поставил е основите на кариерата си - 8 пентакли, но приема случващото се някак безгрижно и безотговорно - Глупак, или усилията не му костват нищо, защото просто му харесва това, което прави. Явно търси връзки за този конкурс - 7 меча. Ще излезе емоционално изцеден от този опит да пробие - 5 чаши. Иска да го забележат, да го оценят и харесат - Рицар чаши, което няма да е никак лесно - по 5 меча и Дявол. Колебая се как да тълкувам Справедливостта - че ще получи заслуженото, но в какъв смисъл - в крайна сметка ще го назначат ли или не. Силните дворцови карти - Кралица жезли и Крал меч също ми убягват. Защото съм запозната със ситуацията, си мисля, че Кралица жезли е жена, която му съдейства, вътре в организацията. Като цяло подредбата ми изглежда като трудно постигнат успех. Моля за мнения, момичета, ако някой иска да погледне.
    • Kalistro написа:

Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Нещо като обратна връзка: човекът, за когото бяха картите, се отказа да участва в конкурса. Мисля, че Глупакът надделя.
    • Kalistro написа:

Kalistro написа:

Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Нещо като обратна връзка: човекът, за когото бяха картите, се отказа да участва в конкурса. Мисля, че Глупакът надделя.
      Хм, за Глупака не знам, но Дяволът със сигурност си е „казал думата“ :D
      Дяволът е нашите, често неосъзнати страхове, комплекси и разни такива. Понякога дори да се правят целенасочени действия за постигането на нещо, подсъзнанието ни „дърпа“ назад.
      Малко е жалко, защото човек съзнателно влага ентусиазъм, воля и желание, а подсъзнанието му го саботира.
      Май нещо такова с Дявола на девета позиция в този КК :(
    • Пак за същия човек, У: Ще работи ли в тази организация?
      1- Крал пентакли
      2 - Асо жезли
      3 - Паж меча
      4 - Рицар пентакли
      5 - 5 чаши
      6 - Крал жезли + 2 пентакли
      7 - Кулата
      8 - 2 жезли
      9 - 7 чаши
      10 - 9 пентакли + Кралица жезли, Кралица пентакли

Първо, прави ми впечатление наличието основно на жезли и пентакли. Би трябвало идеята да е уточнена и да се работи по осъществяването й. Добре е, че обидите и емоциите (5 чаши) са останали в миналото. Лошото е, че У има напълно нереална представа за действителната ситуация (7 чаши). Като че ли сам си пречи (Кулата, 2 жезли, 7 чаши). Решението засяга различни интереси, хора (дворцовите карти) са оплетени в тази ситуацията. Би трябвало да успее, но ще е бавна и мъчно работа.

Ще съм благодарна за помощ.
      Изображения
      • 2017-09-16 19.55.43.jpg

219.69 kB, 534×609, прегледано 10 пъти

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Kalistro написа:

Kalistro написа:

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Не е надделял Глупакът, а това че няма протекции или поне такива, на каквито се е надявал. Тук е заровено кучето.
      Веригата 8 пентакли/Глупакът/7 меча/Дяволът е просто ясна.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Kalistro написа:

Пак за същия човек, У: Ще работи ли в тази организация?
      1- Крал пентакли
      2 - Асо жезли
      3 - Паж меча
      4 - Рицар пентакли
      5 - 5 чаши
      6 - Крал жезли + 2 пентакли
      7 - Кулата
      8 - 2 жезли
      9 - 7 чаши
      10 - 9 пентакли + Кралица жезли, Кралица пентакли
      От това, което написа Мона за другия Келтски кръст - веригата 1/2, 7, 9 карта, настоящият също не ми изглежда позитивен: Крал пентакли/ Асо жезли, Кулата, 7 чаши . Хъсът на краля ще доведе до драматични събития, които ще променят ситуацията, но той сякаш няма да си даде сметка какво е предизвикал.
    • Зададох въпрос: Как ще се развие в работен план ХХ до 2 месеца? Питащата е млада жена.
      Изпада Рицар чаши

1. Рицар меча, 2. Император
      3. Кралица меча
      4. Слънце
      5. 9 меча
      6. Ас чаши
      7. Дяволът
      8. 10 жезли
      9. Кралица жезли
      10. Висша жрица / 7 пентакли, 5 чаши

Това което аз видях по този кръст е, че дамата няма много поле да се развива на тази работна позиция. ХХ зависи от много хора, макар че не го вижда много ясно. Тя знае, че има нещо в тази фирма/компания/работно място - нещо, което не е съвсем наред, нито честно, но далеч не вижда всичко, нещо й убягва. Намесени са много хора. Тя зависи от много хора. От жени, от лелички. Тук и двете кралици представляват реални хора (нищо че за Кралица меча това е рядкост!)
      Няма особено място за ХХ, няма къде да "диша", нито идеите й да срещат реализация и истинска почва, истинско разбиране. Среща непрекъснато стена пред себе си. Тя обаче продължава като някое овне да упорства. Почнала е много надъхана и с идеализирани, нереални очаквания.
      Питащата е много нетърпелива. Реално има място за нея, има възможност да бъде полезна в работата си, но не й се дава това пространство и място, няма и да й се даде.
      Ще трябва да потърси нещо друго.

Ситуацията ще се точи бавно, ще е мъчително за нея.
      На ново място/в нова ситуация ще й е по-добре, макар че и там няма да е лесно.

Жрицата е напълно отделена, тя сякаш няма общо с този фарс.
      Всичко ще е наред, с цената на изпиляване на нервите.

Моля и за вашите коментари по този КК.
      Изображения
      • KK-xx-rabota2m.jpg

96.51 kB, 854×480, прегледано 3 пъти
      • KK-xx-rabota2m-.jpg

103.74 kB, 854×480, прегледано 4 пъти
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur