Келтският Кръст

• Реших да направя един Келтски кръст,защото имам нужда от по-мащабен поглед върху ситуацията.Допълнителни карти не съм слагала.
      Въпросът е : Защо даден човек ме търси въобще?
      Това е същият човек,за когото си бях теглила последния път,но противоречивите му действия започват да ми омръзват вече и изобщо не го разбирам.
      1. Кралица чаши
      2. 4 чаши
      3. 5 пентакли
      4. ас жезли
      5. 7 меча
      6. Кулата
      7. 6 жезли
      8. 5 жезли
      9. 6 пентакли
      10. Императорът
      В момента има доста емоции очевидно.Възможно е Кралицата чаши да съм самата аз,защото все съм в крайности относно тази ситуация.В негови гледания съм или Кралица чаши ,или Кралица меча,рядко Императрицата.Не съм склонна да предполагам,че Кралицата чаши тук е в значението си на любимата жена,по-скоро показва напълно емоционалния подход в ситуацията и колко силно усещам някои неща ,свързани с нея.4-ката чаши на мен ми говори за моята умора към нещата,загубата ми на вяра и мотивация да се оправи положението и факта,че имам още много неща на главата,за които да мисля и че това променливо и неясно положение ми тежи.Склонна съм да мисля,че и при него има нещо такова.

Третата позиция за мен едновременно показва,че сме натоварени от ситуацията,търси се някакъв изход,но човекът явно не иска да ме загуби,страхува се от самотата и от това,че няма да ме има в един момент около него.Подсъзнателно има някакъв порив и желание,но съзнателната нагласа им препречва пътя да излязат на повърхността и този ас жезли си остава неоползотворен. В близкото минало беше ту така,ту иначе,недоизказани неща,незасегнати теми,направо отбягване от изясняване,чисто измъкване.Хем показвам,че те искам,хем правя неща,които демонстрират обратното.Манипулация-особено с тези 7 меча.

В близкото бъдеще се задава кулминация явно.Кулата често ми се появява напоследък,затова мисля,че показва моето желание да прекратя тези отношения,направо да ги изтръгна от корен.Имам нужда от голяма позитивна промяна в живота си,което няма как да се случи без да премахна някои излишни структури от него.По всяка вероятност ще го и направя.Моето отношение към ситуацията - 6 жезли,да,искам да изляза като победител и да се движа напред,нямам победенческо мислене,но естествено понякога ми се ще всичко да беше далеч по-просто.По 8-мата позиция съдя,че и двамата имаме конфликт със себе си относно тези отношения,има голямо противоречие и освен това и двамата сме заети хора и далеч не ни е само това на главата.6-цата пентакли ми е интересна тук.На мен тя винаги ми е показвала хармония,баланс и спокойствие,разбира се-аз точно това искам.Не виждам как човек може да се страхува от това.

Като резултат човекът се държи точно като Император-студен,опитва се да демонстрира хладнокръвие и решителност,лаконичен,изобщо според мен не си позволява много много да чувства,а рационализира,не мисли за мен,а за себе си,от своята камбанария гледа и се опитва това да го пренесе в отношенията ни-да определя правилата.
      Възможно е и да съм си напаснала някои карти,защото съм объркана.Искам да разнищя тази ситуация.Ако някой има време и желание,бих се радвала да изкажа мнение. :)

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Препоръчвам, когато споделяте Келтски Кръст, да не описвате ролите на картите, защото в подредбата те са почти условни, а за нивото на този форум, те са и излишни.

Достатъчно е да описвате само номерацията на картите. Отделяйте абзаците, когато пишете, за да има повече прегледност. Не сливайте текста е в един общ наратив.

И един жокер към теб: замисли се защо в твоя КК няма нито една друга дворцова карта, с изключение на Кралица чаши, там е заровено кучето.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Мъж желае развод, но съпругата му не иска и започнала да създава проблеми.
      Мъжът е разговарял с адвокат вече.
      Въпросът е :
      Мъжът Х ще се разведе ли със съпругата си до края на тази година?
      1 - Отшелникът
      2 - Обърнат Жрецът
      3 - Справедливостта
      4 - 3 Мечове
      5 - 5 Мечове
      6 - 7 Мечове
      7 - Страшният съд
      8 - 10 Чаши
      9 - 10 Жезли
      10 - 7 Пентакли
      11 - 9 Пентакли
      12 - Любовниците
      По първата и втората карта се вижда, че семейството е разпаднато, има отчуждение (мъжът живее отделно от около 2 месеца, изнесъл се е ).
      От 5 позиция показва, че има сериозни проблеми, интриги , дори омраза в случая, която води до Обърнатия Жрец и Отшелникът, и което положение преминава в 7 Мечове(6 позиция) . Едно дебнене, отбягване.
      Справедливостта на 3 позиция ми говори за взето решение, осъзнато, въпреки, че е било доста трудно и болезнено по 3 Мечове, но раздялата е факт.
      Страшният съд на седма човекът, осъзнава всичко, колко по тежко е станало като е отлагал до сега. Отшелникът - Обърнат Жрецът - Страшният съд - според мен тези карти ясно показват, развод, такава нагласа поне, но в подредбата липсва дворцова карта, някак не виждам действие.
      Страшният съд с 10 Жезли, това е изключителен период на напрежение, но и поемане на отговорност сякаш, където е било бягано от такова преди.
      7 Пентакли - 9 Пентакли - Любовниците.
      Предполагам картите показват, че няма да приключи бързо и отново ще се налагат вземане на решения. Уж е ясно желан развода, но няма да приключи бързо и безпроблемно. Ще има протакване. Дали няма да се разколебае мъжът в последствие?
    • Наредих един келтски кръст, и след като видях картите се зарадвах, че съм питала само за един месец

1. Кралица меча
      2. Умереност (Баланс)
      3. Крал пентакли
      4. 8 меча + 6 жезли
      5. Страшния съд (Спасението)+ Кулата (Его контрол)
      6. 2 чаши
      7. Колелото (Пазар)+ Обесен (Затвор)
      8. Рицар чаши + Дявол (Змия)
      9. 10 меча+ 7 меча
      10 Кралица пентакли 4 пентакли, Крал жезли

Не знам има ли смисъл да тълкувам при наличието на Колелото + Обесен на 7-ма позиция. Ясно е, че месец август ще е без особено развитие.
      По пресечените - Кралица меч и Умереност - направо несъвместими понятия, които са стопирани от Колелото, Обесения, както и мечовете на 9 позиция. Голям товар, голяма драма.
      После - Страшния съд с Кулата- направо съм изпъната струна, всяко препятствие ме стресира до степен на Кулата и това ще доведе до 2 чаши, явно- едно преливане от напрегнатото състояние към по лежерно? Явно от там пентаклите на 10-та позиция. Окопавам се? Установявам се?
      Но и нагласата май е за установяване, за успокояване на темпото, само не знам тази 8 меча какво иска да каже?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост

У е млад мъж. Старае се, поставил е основите на кариерата си - 8 пентакли, но приема случващото се някак безгрижно и безотговорно - Глупак, или усилията не му костват нищо, защото просто му харесва това, което прави. Явно търси връзки за този конкурс - 7 меча. Ще излезе емоционално изцеден от този опит да пробие - 5 чаши. Иска да го забележат, да го оценят и харесат - Рицар чаши, което няма да е никак лесно - по 5 меча и Дявол. Колебая се как да тълкувам Справедливостта - че ще получи заслуженото, но в какъв смисъл - в крайна сметка ще го назначат ли или не. Силните дворцови карти - Кралица жезли и Крал меч също ми убягват. Защото съм запозната със ситуацията, си мисля, че Кралица жезли е жена, която му съдейства, вътре в организацията. Като цяло подредбата ми изглежда като трудно постигнат успех. Моля за мнения, момичета, ако някой иска да погледне.
    • Kalistro написа:

Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Нещо като обратна връзка: човекът, за когото бяха картите, се отказа да участва в конкурса. Мисля, че Глупакът надделя.
    • Kalistro написа:

Kalistro написа:

Каква е ситуацията около конкурса, в който У се готви да участва? Става въпрос за работа. Преди няколко дни попитах дали У ще спечели конкурса и изтеглих Крал жезли, 5 меча, 6 пентакли.

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Нещо като обратна връзка: човекът, за когото бяха картите, се отказа да участва в конкурса. Мисля, че Глупакът надделя.
      Хм, за Глупака не знам, но Дяволът със сигурност си е „казал думата“ :D
      Дяволът е нашите, често неосъзнати страхове, комплекси и разни такива. Понякога дори да се правят целенасочени действия за постигането на нещо, подсъзнанието ни „дърпа“ назад.
      Малко е жалко, защото човек съзнателно влага ентусиазъм, воля и желание, а подсъзнанието му го саботира.
      Май нещо такова с Дявола на девета позиция в този КК :(
    • Пак за същия човек, У: Ще работи ли в тази организация?
      1- Крал пентакли
      2 - Асо жезли
      3 - Паж меча
      4 - Рицар пентакли
      5 - 5 чаши
      6 - Крал жезли + 2 пентакли
      7 - Кулата
      8 - 2 жезли
      9 - 7 чаши
      10 - 9 пентакли + Кралица жезли, Кралица пентакли

Първо, прави ми впечатление наличието основно на жезли и пентакли. Би трябвало идеята да е уточнена и да се работи по осъществяването й. Добре е, че обидите и емоциите (5 чаши) са останали в миналото. Лошото е, че У има напълно нереална представа за действителната ситуация (7 чаши). Като че ли сам си пречи (Кулата, 2 жезли, 7 чаши). Решението засяга различни интереси, хора (дворцовите карти) са оплетени в тази ситуацията. Би трябвало да успее, но ще е бавна и мъчно работа.

Ще съм благодарна за помощ.
      Изображения
      • 2017-09-16 19.55.43.jpg

219.69 kB, 534×609, прегледано 9 пъти

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Kalistro написа:

Kalistro написа:

1 - 8 пентакли
      2 - Глупак
      3 - Кралица жезли
      4 - Рицар чаши
      5 - Крал меч
      6 - 5 чаши
      7 - 7 меча
      8 - 5 меча
      9 - Дявол
      10 - Справедливост
      Не е надделял Глупакът, а това че няма протекции или поне такива, на каквито се е надявал. Тук е заровено кучето.
      Веригата 8 пентакли/Глупакът/7 меча/Дяволът е просто ясна.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Kalistro написа:

Пак за същия човек, У: Ще работи ли в тази организация?
      1- Крал пентакли
      2 - Асо жезли
      3 - Паж меча
      4 - Рицар пентакли
      5 - 5 чаши
      6 - Крал жезли + 2 пентакли
      7 - Кулата
      8 - 2 жезли
      9 - 7 чаши
      10 - 9 пентакли + Кралица жезли, Кралица пентакли
      От това, което написа Мона за другия Келтски кръст - веригата 1/2, 7, 9 карта, настоящият също не ми изглежда позитивен: Крал пентакли/ Асо жезли, Кулата, 7 чаши . Хъсът на краля ще доведе до драматични събития, които ще променят ситуацията, но той сякаш няма да си даде сметка какво е предизвикал.