Tarot/Celtic Cross spread

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Здравейте на всички,

От съвсем скоро се интересувам от Таро, но нямам абсолютно никакъв опит в тълкуването засега. Чета различни форуми и книги, но информацията е доста разнородна. Мисля, че един конкретен пример на Келтски кръст, който се опитах да си тълкувам, сравнен с експертен прочит, ще ми е от голяма полза, нещо, на което да стъпя като начало. А ето и примера, въпросът ми беше генерален, съвет, посока, какво се случва в живота ми като цяло, ще имам ли успех в любовта през годината, лично щастие и т.н.

ПС. Гледам с тарото на Салвадор Дали, ако има значение.

1 - 6 мечове
      2 - 10 пентакли
      3 - 10 чаши (обърната)
      4 - Луната
      5 - 2 чаши (обърната)
      6 - 2 жезли (обърната)
      7 - Асо пентакли
      8 - 7 пентакли
      9 - Глупакът (обърната)
      10 - Силата (обърната) (на моята колода пише, че картата се казва Justice)

Благодаря предварително!
    • Добре дошъл/ла в сайта! :)

Интересен Келтски Кръст, но тук имаме обичай първо сами да тълкуваме картите си, а после другите да помогнат, ще се радвам да споделиш своя анализ дори и да ти е трудно.

Интересно ми е също защо ползваш обърнати карти, за начинаещите е по-добре да се придържат към правите.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ето ви един КК и от мен

1/2
      4 пентакли/Смъртта

3 - 3 жезли+ Колелото на Съдбата
      4 - Паж меча + Ас пентакли
      5 - 8 меча + Страшният съд
      6 - Ас чаши _ Колесницата

7 - Паж пентакли + Висша жрица
      8 - Кулата + Влюбените
      9 - Папата + 9 пентакли

10 , 11, 12
      5 жезли, 8 жезли, Рицар жезли
    • Mona написа:

Ето ви един КК и от мен

1/2
      4 пентакли/Смъртта

3 - 3 жезли+ Колелото на Съдбата
      4 - Паж меча + Ас пентакли
      5 - 8 меча + Страшният съд
      6 - Ас чаши _ Колесницата

7 - Паж пентакли + Висша жрица
      8 - Кулата + Влюбените
      9 - Папата + 9 пентакли

10 , 11, 12
      5 жезли, 8 жезли, Рицар жезли
      1/2-7 Нужно е настоящото положение да бъде променено, има идеи за това, но са доста неопределени все още.
      1/2-7-9 Тези идеи обаче няма персона, която да ги наложи, социума прекалено силно влияе.
      5-7-9 - Потвърждава се, че настоящата ситуация е от дълго време и е доста неприятна, затоява явно и промяната не може да стане така лесно
      Идеите са едно, реалността е друга, а именно, че ситуацията е строга, подвластна на щателни проверки. (така малко на едро говоря, защото няма конкретна тема въпроса).
      7-8-9-10-11-12 Идеите не са добре обмислени, бързо ще прегорят и няма да намерят съмишленици.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • wolf написа:

Добре дошъл/ла в сайта! :)

Интересен Келтски Кръст, но тук имаме обичай първо сами да тълкуваме картите си, а после другите да помогнат, ще се радвам да споделиш своя анализ дори и да ти е трудно.

Интересно ми е също защо ползваш обърнати карти, за начинаещите е по-добре да се придържат към правите.
      Привет, използвам обърнати карти, понеже си мислех, че така трябва. То силно казано използвам, понеже чета значението на всяка карта от книгата, която е включена в комплект с колодата на Дали, и там не пише как се променя значението, ако са обърнати.

В допълнение, мисля, че различните автори и източници посочват различно значение на картите, или по-скоро се интерпретират спрямо това, какво е нарисувал художника и как е адаптиран всеки символ. И от там идва разнородната информация, съответно е трудно за начинаещ да навлезе в тематиката. Но вероятно въображението и интуицията на гледащия имат голямо значение, затова надали има еднозначен прочит.

С тези уговорки, ето аз как го интерпретирам, ще помоля после за мнение и прочит и от някой с опит тук във форума. Благодаря :)

1. За какво гледаме - 6 мечове - картата подсказва, че питащият трябва да избисти ума си, да се отърве от целия ненужен умствен багаж. Излишни притеснения, тревоги. Би било хубаво да се прочисти съзнанието и да се използва настоящия момент, за да разбере какво го мотивира най-много. И е хубаво да комуникира емоционалните си нужди с останалите, вместо да се затваря в себе си.
      2. Какво ще срещне питащият по пътя на разрешаване на проблема от т. 1 - 10 пентакли вещае само хубави неща - радост от живота, материално състояние, щастие, индивидуалност. Но индивидуалността не може да бъде постигната в изолация, трябва да се намери мост към хората. Няма обективна причина питащият да спре да живее живота и да му се радва. Не трябва да се прави нищо, с което да се жертва независимостта, но в същото време е хубаво да се живее споделяйки и с усещането, че принадлежи към група, и допринася за благото на други хора.
      3. Едно от нещата в основа на проблема с тревогите е емоционалността и натрупването на емоции, наслагването до точка на кипене (10 чаши, пълни догоре с емоции). Възможно е дълго подтискани страсти и желания да са били освободени, но също така и доза фалшив романтизъм! Необходимо е питащият да се запита за това как сам вижда мястото и пътя си в живота и също да помисли върху човешката природа като цяло.
      4. За силно емоционално сътресение в миналото подсказва и Луната в 4-та позиция. Питащият трябва да се примири с чувставата си и да ги приеме като реалност, която иска да бъде изживяна. Трябва да заживее в мир и хармония със себе си!
      5. 2 чаши отново са свързани с емоциите и по-точно с тяхната полярност. Тук става въпрос за крайности - симпатия и апатия, любов и омраза и т.н. И отново - необходимо е да се научи как да владее тези чувства.
      6. Двойка жезли (една карта, която ми се пада доста често) - първични инстинкти, с които е трудно да се справим. Аз го тълкувам като нещо, което ще се случи в близко бъдеще, до 3 месеца. Може би става въпрос за краткотраен интерес към нещо или някакъв друг конфликт, например да обичаш или да се срещаш с двама човека едновременно и да не можеш да решиш какво искаш. Но както винаги, има решение на проблема - той трябва да се разбие на по-малки въпроси и точки, с които е по-лесно да се справим. Също не са излишни воля и ентусиазъм, никога да не се оставяш да те подценяват, действай когато си уверен и имаш ясна визия и план.
      7. Как се чувстваме в момента, на какво сме готови - или какво представлява моето Его :) Асо пентакли - в моята колода картата изобразява ръка, която излиза от вагина, и държи монетата с пентаграм. И е обяснено, че това подсказва двойнственост - женски и мъжки елемент, или както аз предпочитам - ин и ян. Не зная, дали тази карта значи това в други тестета и попринцип. Може да значи и, че както всеки човек, и аз имам много плюсове и минуси, а също и конфликт между очаквания и реалност/ резултати.
      8. Хора и обстоятелства около мен - 7 пентакли подсказва, че човек трябва да си постави нови цели, нови предизвикателства, които да гони. И да се учи от несполуките и трудностите, да не отстъпва и да използва своята индивидуалност навсякъде.
      9. Надежди и страхове - ей тук се изненадах с този Глупак. Страх ме е да не живея живота си безцелно и безсмислено, и това беше добро напомняне. Като цяло само потвърждава казаното по-горе, поставяй си цели, питай се за смисъла на всичко. Значи също и ново начало, старт от 0! (Това е много релевантно за мен в момента). Човек трябва да бъде отворен към експерименти и да се учи от всички преживявания. Също като глупака, питащият е привилегирован да не знае отговорите на много въпроси и да променя гледната си точка както иска и както му е удобно.
      10. Като обобщение на цялото гледане - Силата - трябва да обичаме както лошите, така и трудните моменти, както непознатото, така и познатото и да не ни е страх да се изправяме пред нищо. Има ли по-точно значение картата?
      Май звучи много относително и общо и малко конкретика, но той и въпросът ми беше общ. Та споделете мнение, плс :)
    • Пускам един Келтски Кръст за близко момиче, който ме притесни - ще се радвам на коментари, момичета, предварително благодаря. Баща иска да знае защо дъщаря му не желае да общува с него, момичето е с тежък пубертет...
      1. 3 Чаши
      2. 10 жезли
      3. Обърната Императрица
      4. Обърната 7 жезли
      5. Обърната 8 чаши
      6. 4 чаши
      7. Обърнат Рицар Жезли
      8. Обесеният
      9. Висшата Жрица
      10. Обърнат Дяволът
      11. Обърната 5 Меча
      12. Светът

Последните три карти ме накараха да подскоча, сякаш момичето продължава да има суицидни мисли и малко и трябва за да мине към действие. Всички малки аркани и съпоставки ми говорят за въртене в омагьосан кръг, от който не вижда друг изход. С 3 чаши на първа, плюс Обесен, плюс Обърнат Дявол, тежко нарцисично разстройство което минава към злоупотреба с вещества... дано греша... ! Нито един пентакъл, който да я върне към реалността. Женското имаго е увредено, което и пречи да намери себе си, да намери опора. Дано е само период и не извърши някоя глупост, но наистина ме тревожат тези карти.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Освен един обърнат Рицар жезли няма друга дворцова карта. Дали това не дава тежест на някаква раздяла, която тя не е могла да понесе? Това на първо четене.
      La vie en rose
    • Armid написа:

Освен един обърнат Рицар жезли няма друга дворцова карта. Дали това не дава тежест на някаква раздяла, която тя не е могла да понесе? Това на първо четене.
      Благодаря за коментара, Армид. Аз изтълкувах този Рицар (плюс обърната 7 жезли, плюс 10 жезли на втора ) като някакъв личен неуспех, което да е тласнало нещата, защото от бащата знам че девойката няма проблеми в любовта, има по-скоро стабилна връзка. Радялата на родителите и, може би, да е оставила отпечатък ? (преди много години... бабата и дядото по майчина линия са токсични и доста са допринесли, в моменти и те са тези, които и мътят мозъка.) Много обичам бащата, който страда жестоко от цялата история, и много искам да помогна. Виждаш ли и ти като мен зависимост и риск от опит за самоубийство ???
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Не мисля, че има риск от самоубийство.
      3 чаши на първа позиция???
      1/2-7-9 3 чаши - 10 жезли - об.рицар жезли - висша жрица - ами изненадало я е нещо неприятно, ама тя нищо не прави по въпроса, стои и гледа безучастно
      1/2-3-5 3 чаши - 10 жезли - об.Императрица- об.8 чаши - възможно е проблемите да идват от страна на майката/ бабата, но според мен те се разсейват
      1/2-4-6 струва ми се, настоява да стане на нейното, но изобщо в целия КК няма карта с която да се заяви.
      Няма я, не може да се наложи, стои и гледа безучастно, каквито и мисли да има в главата си, те ще останат там.
      4-7-8 - об.7 жезли - об.рицар жезли - Обесен - отново е въприела ролята на жертва.
      La vie en rose
    • Armid написа:

Не мисля, че има риск от самоубийство.
      3 чаши на първа позиция???
      1/2-7-9 3 чаши - 10 жезли - об.рицар жезли - висша жрица - ами изненадало я е нещо неприятно, ама тя нищо не прави по въпроса, стои и гледа безучастно
      1/2-3-5 3 чаши - 10 жезли - об.Императрица- об.8 чаши - възможно е проблемите да идват от страна на майката/ бабата, но според мен те се разсейват
      1/2-4-6 струва ми се, настоява да стане на нейното, но изобщо в целия КК няма карта с която да се заяви.
      Няма я, не може да се наложи, стои и гледа безучастно, каквито и мисли да има в главата си, те ще останат там.
      4-7-8 - об.7 жезли - об.рицар жезли - Обесен - отново е въприела ролята на жертва.
      Огромно благодаря, Армид ! Притесниха ме Рицар Жезли + Обърнат Дявол + Светът. Да, огромен проблем са майката и бабата (не се храни, което винаги е свързано с проблематика с майката) , и да, настоява на нейното, а бащата отказва да поддаде на капризи и манипулации - което пък от своя страна наистина я води да се изживявава като жертва (правила си е скарификации...) Но тежките нарцисични разстройства често водят до доживотна злоупотреба с вещества, което мен ме притеснява. Дано се стабилизира.
    • Здравейте момичета :ehey:
      Преди малко наредих Келтски кръст и имам нужда от мнения по картите.

Нека поясня - майка и съпругът ѝ имат предложение да продадат заведението в Амстердам и да вземат друго в Зандам (друг град) и още един ресторант, за който трябват отделно пари.
      Зададох въпроси от 3 карти, защото искат да включат и брат ми, но трябва да даде и не малка сума. Но нашите, все си правят сметки без кръчмар и почти винаги са прецакани, та могат да завлекат и брат ми, а той тази година изгуби много пари. Ресторанта и заведението са затворени към момента, защото били в ремонт.

Въпросът е - Каква е ситуацията, положението, около ресторанта и заведението в Зандам и ще има ли развитие?

1 - Справедливостта
      2 - Крал Мечове
      3 - Асо Чаши - 8 Чаши
      4 - Асо Пентакли - Паж Мечове - 10 Пентакли
      5 - Паж Жезли - Рицар Жезли - 3 Мечове
      6 - Кралица Пентакли - Жрецът - 3 Жезли
      7 - Дяволът - 2 Чаши - 4 Мечове
      8 - Глупакът - 8 Пентакли - 4 Чаши
      9 - 6 Пентакли - Смъртта - Висшата Жрица
      10 - 5 Мечове
      11 - Луната
      12 - Обесеният

Оффффф само като видях Дяволът и Луната ми е ясно, че има някаква измама, а и Обесеният на края, какво развитие...

1 и 2- Справедливостта и Крал Мечове показва според мен, че е належащо да се обърне сериозно внимание на положението, ситуацията е заплетена и трябва да се погледне строго и безпристрастно, а не емоционално, както виждаме в позиция 4.

5 позиция - показва, че идеята е от скоро, на скоро е приказвано и предложено, но 3 Мечове показва и че нещо не е ОК, някакво притеснение, което води до 1 и 2 - Крал Мечове и Справедливостта , а те до 6 позиция - Кралица Пентакли - Жрецът - 3 Жезли, които не мога да схвана като послание. Освен, че явно жена ще изиграе някаква роля. 3 Жезли е и изчакване и документи. Папата не мога да я схвана.

4 позиция - показва неуредици и дефицит в парите, има все още неясни неща със ресторанта и заведението .

1,2 към 7 позиция - Справедливостта, Крал Мечове и Дяволът - 2 Чаши - 4 Мечове.
      Мисля си, че си затварят очите към реалното положение, ситуация към ресторанта и заведението, премълчават и се крият нарочно факти.

7-9 позиции- Дяволът - 6 Пентакли - отново за измама, лъжа, големи обещания, но всичко е въздух, преувеличено.

6-10-11-12-Кралица Пентакли 5 Мечове Луната Обесеният - някой иска така да омае и заблуди за положението на ресторанта и заведението, представя го в съвсем различна светлина, укрива и спестява доста неща.

Да обобщя накратко - ситуацията около ресторанта и заведението е много оплетено, много неща не са уредени, има проблеми,някой лъже и гледа да скрие истината за ситуацията около тях. Има проблем с документите също. Представено е много хубаво, но реално нещата са много сложни и оплетени. Няма да има развитие.
      По - добре е брат ми изобщо да не влиза в тази работа, както и майка и мъжа ѝ. Тук ми мирише на загуба.
      Какво мислите момичета. Аз дадох по на кратко, че ми е много изморено... Едвам пиша...
    • Един КК от мен с въпрос дали идея за определен бизнес има потенциал и как би се развил. Не съм поставяла срок

1. 5 пентакли
      2. Паж пентакли
      3. Паж меч+ Кралица меч обърната
      4. 5 жезли+ 10 меча
      5. Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли
      6. Императрица+ 2 чаши обърнати
      7. Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли
      8. 3 меча+ 10 пентакли
      9. Рицар чаши + Крал жезли
      10-11-12 - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

1/2 -7 -9
      5пентакли - Паж пентакли - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - Рицар чаши + Крал жезли
      не ми е много ясна ролята на 5 пентакли, но Пажа пентакли е самото ново начинание, нещо, което е ново за самия човек като материя. Човекът твърдо е решил да го доведе до края (Светът), да го завърши, да участва активно (Крал жезли), да вложи пари.
      Факт е в случая, че участват 2-ма мъже и мисля, че са застъпени тук. Основния, за когото се пита, би трябвало да е Крал пентакли, а другия - Крал жезли, а Рицар чаши му е атрибутивен. Т.е с този Рицар чаши той постъпва малко алтруистично? (? поправете ме ако греша)

1/2 - 7 - 8-10
      5пентакли - Паж пентакли - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - 3 меча+ 10 пентакли - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

Застъпени са 3 дворцови- Паж - Крал - Рицар пентакли (и в допълнение 10 пентакли) - което ми говори за един вид "взимане нещата в свои ръце", има кой да служи на Краля. Тези пентакли не ми говорят за стагнация, а за стабилност в положителния смисъл. Хубавото тук, с тези чаши, е че няма жезли. Водата напоява земята и от това може да произлезе нещо стабилно, да има сериозен резултата след положени усилия.

4-7-8
      5 жезли+ 10 меча - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - 3 меча+ 10 пентакли
      Човекът няма илюзии, че ще е лесно (5 жезли с 10 меча), но ще вложи необходимото - може би повече като паричен ресурс, отколкото като работа и усилия.

1/2 -3- 5
      5пентакли - Паж пентакли - Паж меч+ Кралица меч обърната - Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли
      Тук направо с тия обърнати Крал и Кралица мечове...отлагане, протакване.. нещо такова

1/2-5-6-10
      5пентакли - Паж пентакли - Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли - Императрица+ 2 чаши обърнати - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

Да кажа само, че няма нищо общо с роднини бизнеса, не затова Император и Императрица се появяват тук. Импаратрицата подсказва подходящите условия, дали ще се развие... с тия чаши след нея... може и да са прекалено оптимистични очакванията, но пак Рицар пентакли дава реален, сериозен резултат.
      La vie en rose
    • Armid написа:

Един КК от мен с въпрос дали идея за определен бизнес има потенциал и как би се развил. Не съм поставяла срок

1. 5 пентакли
      2. Паж пентакли
      3. Паж меч+ Кралица меч обърната
      4. 5 жезли+ 10 меча
      5. Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли
      6. Императрица+ 2 чаши обърнати
      7. Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли
      8. 3 меча+ 10 пентакли
      9. Рицар чаши + Крал жезли
      10-11-12 - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

1/2 -7 -9
      5пентакли - Паж пентакли - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - Рицар чаши + Крал жезли
      не ми е много ясна ролята на 5 пентакли, но Пажа пентакли е самото ново начинание, нещо, което е ново за самия човек като материя. Човекът твърдо е решил да го доведе до края (Светът), да го завърши, да участва активно (Крал жезли), да вложи пари.
      Факт е в случая, че участват 2-ма мъже и мисля, че са застъпени тук. Основния, за когото се пита, би трябвало да е Крал пентакли, а другия - Крал жезли, а Рицар чаши му е атрибутивен. Т.е с този Рицар чаши той постъпва малко алтруистично? (? поправете ме ако греша)

1/2 - 7 - 8-10
      5пентакли - Паж пентакли - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - 3 меча+ 10 пентакли - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

Застъпени са 3 дворцови- Паж - Крал - Рицар пентакли (и в допълнение 10 пентакли) - което ми говори за един вид "взимане нещата в свои ръце", има кой да служи на Краля. Тези пентакли не ми говорят за стагнация, а за стабилност в положителния смисъл. Хубавото тук, с тези чаши, е че няма жезли. Водата напоява земята и от това може да произлезе нещо стабилно, да има сериозен резултата след положени усилия.

4-7-8
      5 жезли+ 10 меча - Светът +Крал пентакли+ 6 пентакли - 3 меча+ 10 пентакли
      Човекът няма илюзии, че ще е лесно (5 жезли с 10 меча), но ще вложи необходимото - може би повече като паричен ресурс, отколкото като работа и усилия.

1/2 -3- 5
      5пентакли - Паж пентакли - Паж меч+ Кралица меч обърната - Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли
      Тук направо с тия обърнати Крал и Кралица мечове...отлагане, протакване.. нещо такова

1/2-5-6-10
      5пентакли - Паж пентакли - Император обърнат+ Крал меч обърнат + 7 пентакли - Императрица+ 2 чаши обърнати - 6 чаши - 3 чаши - Рицар пентакли

Да кажа само, че няма нищо общо с роднини бизнеса, не затова Император и Императрица се появяват тук. Импаратрицата подсказва подходящите условия, дали ще се развие... с тия чаши след нея... може и да са прекалено оптимистични очакванията, но пак Рицар пентакли дава реален, сериозен резултат.
      Само едно ще кажа: 5 пентакли/Паж пентакли/Светът
      Човекът, който иска да порасне и да бъде самостоятелен, дори да избяга.

Светът/3 меча/Рицар чаши (Крал жезли)

Няма да го направи.

• Ето и Келтски кръст за мен, без въпрос, за срок около 3м.
      Въпрос може и да има де :) Kартите усещат какво ни боли и какво ни сърби обикновено :)

Ако позициите не са стандартните, се извинявам, но така съм свикнала. Ако са сгрешени, ще трябва да се оттуча. Приемам всякакви конструктивни забележки.
      Но така или иначе Таро никога не бърка - бъркаме ние, хората.

1. Светът
      2. 9 меча
      3. Обесен / 7 меча
      4. 4 чаши / 8 жезли
      5. 8 меча / 10 чаши
      6. 5 меча
      7. Смърт /Рицар пентакли, 10 пентакли
      8. 3 меча / 9 жезли
      9. Крал чаши /Дявол, Крал жезли
      10. Кралица чаши / 6 пентакли, Умереност

Не ми харесва особено този стагниран Келтски кръст, заради финала - Кралица чаши, възможно най-неадекватната Кралица, и съжалявам, ако обиждам някого с това.
      С натрупването на повече карти, както ме посъветва Мона, кръстът стана много информативен. Първо ще анализирам позициите при първоначалното изтегляне, а веднага след това ще обогатявам с натрупаната информация.

По малкия кръст (позиции Свят - 9 меча) и по-големия кръст (оста 8 меча - Свят - 5 меча, пресечена с 4 чаши - Свят - Обесен) се вижда едно особено голямо желание за промяна, което обаче не идва отникъде, защото питащият е муден, бавен, обезверен и се надява на някакво чудо (питащия - това съм аз). Ситуацията, в която се намира питащия е по-скоро изнервяща, тревожна и некомфортна. Има пориви за промяна, но към този момент това са по-скоро желания без действия. Има съпротивление с това да свикнеш със ситуацията, след като нямаш желанието, силите и/или мотивацията активно да я промениш.
      В корена на проблема лежи едно нежелание да си размърдам задника, може би очаквания, че нещо ми се полага по презумпция. Истерични емоции, ниско самочувствие - 4 чаши-8 жезли. Времето си прекарвам в мечтания за по-добри дни, а знам, че няма да дойдат просто така от само себе си (8 меча - 10 чаши). Надявам се на някакво чудо отвън, не ми се иска да свиквам със ситуацията (Обесен - 7 меча).

Ситуацията датира отдавна, поне от 6 м., но и повече.

7мата позиция за съжаление не е активна - Смърт, но оказва насилствен и тромав процес на нежелание за промяна, трудност да се извърши тя. Като някакъв тумор, бавно (Смърт-Рицар пентакли) се случва всичко, визирам излизането от тази ситуация. Не мога да скъсам със своето семейство - да се разбира фигуративно (Смърт - Рицар Пентакли - 10 пентакли) . С нещата, които са ми познати, които са ми некомфортни, но поне известни... Страх от непознатото. Ах, тази 10 пентакли - мой вододел.

Позиции 9 и 10 ме хвърлиха в шаш. Искрено не ми харесаха - говорят за зависимост, страхове и нереален начин на мислене, стагнация и потъване, вместо излизане и триумф от ситуацията.
      Надеждата ми са допълнителните карти на 10-та позиция. Кралица чаши - 6 пентакли - Умереност - има поне някаква малка гаранция, че това, което се случва е справедливо и правопропорционално на моите собствени действия и не-усилия.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Ето и Келтски кръст за мен, без въпрос, за срок около 3м.
      Въпрос може и да има де :) Kартите усещат какво ни боли и какво ни сърби обикновено :)

Ако позициите не са стандартните, се извинявам, но така съм свикнала. Ако са сгрешени, ще трябва да се оттуча. Приемам всякакви конструктивни забележки.
      Но така или иначе Таро никога не бърка - бъркаме ние, хората.

1. Светът
      2. 9 меча
      3. Обесен / 7 меча
      4. 4 чаши / 8 жезли
      5. 8 меча / 10 чаши
      6. 5 меча
      7. Смърт /Рицар пентакли, 10 пентакли
      8. 3 меча / 9 жезли
      9. Крал чаши /Дявол, Крал жезли
      10. Кралица чаши / 6 пентакли, Умереност
      Няма да се намесвам в анализите, но е интересната средната линия на хоризонта, а именно:
      8 меча (10 чаши)/Светът/9 меча/7 меча/5 меча/3 меча (9 жезли).

Също и съотношението между Смъртта/Рицар пентакли/10 пентакли спрямо Крал чаши, Дяволът, Крал жезли.
    • Здравейте :)
      Ето и един КК от мен. Няма конкретен въпрос. Личен и професионален план - за жена е КК

1. Рицар чаши
      2. Крал чаши
      3. Паж меч
      4. 4 меча+Кралица чаши
      5. 3 пентакли+9 чаши
      6. Луна+6 жезли+10 меча
      7. Крал пентакли+ Обесен
      8. 3 меча+6 пентакли
      9. Жрец+Кулата+8 меча
      10. 9 пентакли
      11. 2 меча
      12. Кралица жезли

Нямаме сериозни карти тук, но имаме почти всички дворцови чаши
      Какво мислите вие по този КК?
      Изображения
      • IMAG0413_opt.jpg

42.31 kB, 400×226, прегледано 6 пъти
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ново

Mona написа:

Ето и от мен КК. Каква е ситуацията около един мъж?
      Това са моите карти ветерани, моля да не ви прави впечатление :)

Ще нахвърлям, какво виждам тук.

Ситуацията му е катаклизъм на средата. Но и вътрешна. Разбира, че предстои нещо съвсем различно. Осъзнаване на света и живота като цяло.

По принцип е имал сравнително спокоен живот. Мислел си е, че всичко е под контрол и наистина нещата са си вървели като по вода, тихо, спокойно, предвидимо дори.

Сега обаче е твърдо решен да приключи и да промени статуквото.

Трябва да направя една вметка обаче - чета ги картите като изправени (тъй като ползвам обърнати и тогава знам, кои са блокажите)

Предполагам, че има възможност Кралят Меч тук да се прояви в ниска октава, тъй като е с пояснителна 10 Меча. Т.е. ако човекът е силен и с по-високо ниво на осъзнаване, може да приеме приключването на определен етап от живота си и да планира по-нататъшните си действия.

Но ако е с ниско проявление, то е много възможно да има психически проблеми, които да се изявят по неприятен начин - и спрямо него самия, и спрямо хората около него.

Предстои му излизането от комфортната зона по 5 Пентакъла, което в началото може и да му е трудничко заради 8 Меча, но при силна личност, тези карти ще се проявят като внимателно планиране, рисърч и организация на по-нататъшните стъпки.

И се вижда, че ще излезе от тази ситуация по 6 Меча, само че ми е интересен този Крал Чаши - това или е той - емоционално зрял и управляващ емоциите си или на ниско ниво обвинява всичко и всички. А е възможно и да е приятел на помощ.

Средата обаче си остава закостеняла и с остарели методи на действие, които вече са го разочаровали. Т.е. другите или ситуацията, или средата не могат да се променят.
      До скоро са давали сигурност, дори уют, но по Кула и Свят се вижда, че трябва да напусне всичко онова, което смятал за сигурно и стабилно.

Надява се всичко да потръгне и да срещне подкрепа.
      9-та позиция освен Надежди и Страхове имаше някъде и друго много яко значение, но за съжаление не помня какво.

Последните три говорят, че най-накрая се е вслушал в себе си и колкото и да му е трудно в момента, ще постигне спокойствие... колкото да следва собствената си истина и приоритети.
    • Ново

Sha написа:

Mona написа:

Ето и от мен КК. Каква е ситуацията около един мъж?
      Това са моите карти ветерани, моля да не ви прави впечатление :)

Ще нахвърлям, какво виждам тук.
      Ситуацията му е катаклизъм на средата. Но и вътрешна. Разбира, че предстои нещо съвсем различно. Осъзнаване на света и живота като цяло.

По принцип е имал сравнително спокоен живот. Мислел си е, че всичко е под контрол и наистина нещата са си вървели като по вода, тихо, спокойно, предвидимо дори.

Сега обаче е твърдо решен да приключи и да промени статуквото.

Трябва да направя една вметка обаче - чета ги картите като изправени (тъй като ползвам обърнати и тогава знам, кои са блокажите)

Предполагам, че има възможност Кралят Меч тук да се прояви в ниска октава, тъй като е с пояснителна 10 Меча. Т.е. ако човекът е силен и с по-високо ниво на осъзнаване, може да приеме приключването на определен етап от живота си и да планира по-нататъшните си действия.

Но ако е с ниско проявление, то е много възможно да има психически проблеми, които да се изявят по неприятен начин - и спрямо него самия, и спрямо хората около него.

Предстои му излизането от комфортната зона по 5 Пентакъла, което в началото може и да му е трудничко заради 8 Меча, но при силна личност, тези карти ще се проявят като внимателно планиране, рисърч и организация на по-нататъшните стъпки.

И се вижда, че ще излезе от тази ситуация по 6 Меча, само че ми е интересен този Крал Чаши - това или е той - емоционално зрял и управляващ емоциите си или на ниско ниво обвинява всичко и всички. А е възможно и да е приятел на помощ.

Средата обаче си остава закостеняла и с остарели методи на действие, които вече са го разочаровали. Т.е. другите или ситуацията, или средата не могат да се променят.
      До скоро са давали сигурност, дори уют, но по Кула и Свят се вижда, че трябва да напусне всичко онова, което смятал за сигурно и стабилно.

Надява се всичко да потръгне и да срещне подкрепа.
      9-та позиция освен Надежди и Страхове имаше някъде и друго много яко значение, но за съжаление не помня какво.

Последните три говорят, че най-накрая се е вслушал в себе си и колкото и да му е трудно в момента, ще постигне спокойствие... колкото да следва собствената си истина и приоритети.
      Браво, Ша. Впечатли ме.
      Поздравявам те (y)