Tarot/Celtic Cross spread

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Най-после направих един келтски кръст. Става въпрос за една сделка, която трябва да стартира до март, но с инвеститора още се надлъгваме. Въпроса е ще подпишем ли договор до 3 месеца
      1-4 чаши
      2- 8 жезли
      3 2 меча
      4 асо меч
      5 10 чаши
      6 любовниците
      7 императора/ 7 пентакли
      8 жреца
      9 отшелника
      10 кула/седем меча/7 чаши

Ами 1-2-7 Бездействието, чакането ме изнервят яко. А циклене и чакане ще има и то доста. 3-тата позиция показва същото като 1-2 и 7 ма - момента за избор (6-та позиция) не е дошъл.Но финала по Кулата-7 меча-7 чаши не е много вдъхновяващ- всички илюзии ще бъдат разбити, след като се намеси конкуренцията.
    • Ето и моят КК за 2019 г
      1/2. крал жезли, 9 жезли
      3. 4 пентакли, 8 пентакли, 8 чаши
      4.рицар пентакли, дяволът, 7 меча
      5. Глупака, 10 пентакли, 5 жезли
      6. Силата, 2 меча, 9 меча
      7. 2 жезли, 6 меча, колелото на съдбата
      8. 2 чаши, 4 чаши, рицар чаши
      9.слънцето, асо пентакли, кралица на чашите
      10/11/12 висша жрица, крал меч, справедливост
      1/2 Проблема е човек, който се страхува да вземе решение, да отстои позициите си и по 7 опитвам се да взема решение дали да остана с него. По скоро ми се иска да се отдалеча, да се оттласкам, но за момента съм зациклила по колелото.
      3 ми показва, че да се трудя много и все да съм с малко пари в джоба ми е писнало и вече искам почивка. По 4 много искам финансова стабилност като разчитам на нови стратегии и други хора. 5. Всичко започва от оптимизма ми за просперитет, добро благосъстояние и семейно щастие
      По 6. Дали ще имам сили да взема решения, от които се страхувам, какви компромиси ще направя?
      По 7,8,9 ще има емоции. Искам да получа шанс, слънцето да стопли душата ми, да се случи всичко, което ми тревожи сърцето. По 10,11,12 въпреки че съм емоционална в ситуацията ще подходя със здрав разум и интуиция, като се надявам на справедлив резултат.
      Моля помагайте, все още съм нова в Таро и не съм сигурна в тълкуването.
    • Здравейте :)
      Тук рядко се пише/коментира, а не трябва - според мен КК е доста информативен.

Ето един КК от мен. Питам за жена, семейна с дете - ситуацията около нея.

1. 6 пентакли
      2. 8 жезли
      3. Рицар жезли, 2 жезли, Императрица
      4. Жрец, Крал пентакли
      5. 3 чаши, Глупак, Луна
      6. 10 чаши, Крал меч, Кралица пентакли
      7. Умереност, Отшелник, 3 пентакли
      8. 7 меча, Рицар чаши, 3 меча
      9. 5 пентакли, 4 чаши, Паж пентакли
      10. Асо мечове, 9 жезли, 10 пентакли

Ето и моите разсъждения, като ще се радвам на коментари :)
      Жената е получила предложение, на което трябва да реагира бързо - 1/2, а тя общо взето се мотае, изчаква, мисли и т.н., защото приема прекалено емоционално положението си в работата и отлага разговора, който трябва да проведе - 7. Предложението е свързано с преместване, проведени са разговори, освен това е и сериозно, законно и т.н. - 3-1/2-4. Притесненията ѝ идват, че няма да са ок там, как ще се чувства дете ѝ, че всичко почва от начало, ще излезе от комфорта си и т.н. - 9. Очаква някой друг да вземе решение вместо нея, за да е ок тя или е зависима от решението на друг - 6, а цялото ѝ притеснение е за семейството, финансите и жилището - 10, но пък има кой да ѝ помогне и който всъщност ѝ е предложил да се премести - 8
      Другото, което прави впечатление е липсата на активти карти, както и много малко мечове т.е. много действие няма. Няма го и мъжът тук, което пък говори,за това, че явно решенията зависят от нея.

Та какво мислите вие :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Изтеглих един келтски кръст сутринта. Въпроса е за служебна тенденция до един месец ( хич не съм доволна от сегашното положение и имам нужда от промяна) Та ето и картите:
      1 крал Пентакли
      2-рицар Меч/Глупакът
      3- 3 жезли, 7 меча, Жрецът
      4- Кралица жезли, 8 жезли, Императорът
      5- 9 жезли; 6 чаши, 8 меча
      6- рицар Чаши, 6 жезли, Магът
      7- Силата, 2 меча, 2 пентакли
      8- кралица Пентакли, 9 пентакли, кралица Меч
      9- 2 чаши, ас пентакли, паж жезли
      10-6 пентакли, звездата, обесеният
      Цялата подредба е пълна с напрегнати, стагниращи карти. Само Обесеният на последна е достатъчен, за да се види, че колкото и да ми се иска ( звезда+ 6 пентакли) нищо няма да се промени. По 5-та позиция се вижда, че съм под огромно напрежение втази ситуация без изход от дълго време. Вижда се и яда ми по рицар Меч на 2-ра, както и безсилието ми да променя нещо( сила-2 меча-2 пентакли). Единствено 8-ма позиция, завършваща на кралица Меч ми дава някъква надежда за маалка положителна промяна, но не знам дали има значение, заради Обесения. Явно още ще вися в това положение ☹