Арабска музика

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Арабска музика

На връщане от една друга арабска държава, бях на концерта на Amr Diab в Кайро, не беше предвидено, но събитето и случката бяха уникални.

Поводът е, че малко се знае за това, незначително се знае за тези хора, а те са известни в целия Блзък Изток. Радвам се, че подобни творци са поводи, да видим арабските жени в една друга светлина - с разкошни коси и красиви рокли, дори и в Дубай.
      Пък отделно от този факт, наравно с Хулио Иглесиас, Марая Кери и самият Амр Диаб, бяха този август в Миконос - един малък остров в Гърция, но огромен за музикалния бизнес и то само на една тънка ивица плаж, където всяко лято се събират едни от най-големите звезди от шоу бизнеса. Добре е да се види

Започвам темата именно с Амр Диаб, после следват други - като Наташа Атлас, Офра Хаза и други ...
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Идва август и най-големите купони на остров Миконос. С това и почнах темата. Там чест гост е Amr Diab.

Ето и заглавното парче от новия му албум. Всъщност, това е целият албум, готино.

Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Страхотен е Амр Диаб ! Пък аз за чий х... правих изобщо темата за "Северноафриканската" музика ?
      :D
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."