TV сериали

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tricks wrote:

Гледам Vikings най-вече, защото ми харесват всякакви неща свързани с боговете на северните народи. Специално за този сериал ми допадна много актьорската игра и продължих да го гледам. Всъщност и за другите два сериала ми допадна актьорската игра. Общо взето ми харесва, когато персонажите са живи така да се каже.

Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Интересен е True detectives - има неща, коитто не очакваш, и точно за това си задаваш въпроси как ти би постъпил на негово място. И кои са движещите мотиви. И хладнокръвното поведение на Матю Макхонъхи...
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • lilac_realms wrote:

Здравейте, открих един сериал, който се отнася за таро, но засега още не съм намерила линк откъде да си го изтегля. Изглежда интересен :)
      youtube.com/watch?v=ahD3eAlfAhg
      Картите Таро в кино индустрията

Можеш да пишеш в тази тема :) Тя е за тази цел.
      Добре дошла.
    • Не съм любител на сериалите, трябва да ги следиш, да помниш и да чакаш следващата серия. Но с удоволствие ще препоръчам три сериала, които ме заинтригуваха.

The 100
      - препоръчвам го, защото показва какво е да си водач, какво означава да се сблъскаш с други силни личности и какво означава да взимаш решения и да носиш последствията от тях.

Penny Dreadful
      - сериалът е с езотеричен привкус, като оставим озъбените вампири в първия сезон и също толкова озъбените вещици във втория, на заден план се прокрадва един тънък аромат на тъга от непосилното бреме на това да бъдеш какъвто си и да живееш с демоните си. Сериалът има елегантна бруталност и чувствена жестокост, неща които няма да се понравят на всеки, но живота понякога е такъв, а и осъзнаваш колко по-страшен е реалният, където врага е трудно разпознаваем.

Hannibal
      - името говори достатъчно, но все пак сериалът си заслужава. Лабиринтите на мозъка се пренасят в действителността. Светът на един психопат, който става и свят на другите. Странно колко това напомня и на нашият живот.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • The 100 - бих казала една модернизирана версия на "Повелителят на мухите". Дълго се колебаех дали да започна да го гледам. Изненада ме приятно.

Fringe - имам лична история с този сериал. Той бележи много важен период от живота ми. Не може да се опише с думи, защото е наблъскан със символи и смисли. Определно си струва.

The Mentalist - Започнах да го гледам заради Simon Baker :saint: но ме грабна. Последните 2 сезона обаче не стават,

Последно гледах Person of interest - харесва ми и никак не е далеч от реалната ситуация в 21 век.
    • imdb.com/title/tt3507484/

"Танц от плът и кръв"
      неверояно психарски :D
      всеки от героите е толкова "увреден", че неволно започваш да се питаш къде си ти в картинката. и дори не се питам "струва ли си", а напротив - става ти ясно, че само така, "на ръба" на психиката можеш да живееш. Ако си "нормален" всъщност си умрял.
      La vie en rose
    • Напоследък гледам сериала Луцифер: започна леко шеговито, да не кажа тъпо, но. Но, започна да става супер интересен, да се появяват изкл. интересни интерпретации, свърани с Ада и Рая и техните обитатели.
      Какво да кажа, Джери Брукхмаймър отново е на висота.

Уникален сериал. Снощи догледах последните серии от първия сезон, те са общо 13, тая вечер ще се появи и новият преведен с бг субтитри, ако не на английски ще карам. Лошото е, че актьорът е англичанин и аз имам проблем с бритиш произношението, ще ме убият с това "гълтане" на вокали и т.н.

imdb.com/title/tt4052886/?ref_=fn_tv_tt_1

• Този Луцифер ми е уникален, най - накрая да не го представят толкова долен, гаден и и аз не знам какво...
      Изгледах първия сезон, ще чакам втория целия и така да го изтегля, ако устискам. Хареса ми, когато обяснява, че не той е лошият, а хората с техните решения и беше ядосан и наранен, че преписват всичко на него... Уникален е наистина и браво на актьора, играе перфектно ролята си.
    • kolevaani1 wrote:

Хареса ми, когато обяснява, че не той е лошият, а хората с техните решения и беше ядосан и наранен, че преписват всичко на него...
      Да, и на мен ми хареса различния поглед върху "личността" на Дявола.
      Но иначе като цяло целия сериал много ми бие на "Касъл".
      La vie en rose
    • И аз почнах да го гледам, но бързо ми се изпари ентусиазмът, който го имах в началото. Искам повече дилеми между Ада и Рая, повече хитри хрумки и вмъквания за природата на "злото" и на дявола и кой всъщност е виновен... За съжаление на мен тези неща ми се сториха единици сред преобладаващите кримка и халтура между двамата главни персонажи. Явно ако беше жанр драма щеше да ме изкефи повече. Въпреки всичко ще се опитам да изгледам сериала до самия му край.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

И аз почнах да го гледам, но бързо ми се изпари ентусиазмът, който го имах в началото. Искам повече дилеми между Ада и Рая, повече хитри хрумки и вмъквания за природата на "злото" и на дявола и кой всъщност е виновен... За съжаление на мен тези неща ми се сториха единици сред преобладаващите кримка и халтура между двамата главни персонажи. Явно ако беше жанр драма щеше да ме изкефи повече. Въпреки всичко ще се опитам да изгледам сериала до самия му край.
      Ами не, има доста тънък хумор, задкулисна ирония - зад привидната лекота и "докосване по стъклото", се усещат драмите, описани във всяка една книга по психоанализа.
      Но да оставим това - идеята да се появи и майка на двамата сина: белият и черният Ангели - съпругата на Бога, богинята на Съзиданието, която е натикана в килера на забравата, наблъскана в подземията и заточена в Ада, е като илюстрация на изтласканата Анима, на забравената нумининозност на архетипа.

Да, лесно е да се представи като жена сред човеците, както и да се представи като черна котка - сред децата.
      Иначе кримката е перфектна, сюжетните линии се преплитат, но остават въпросите за вината, изкуплението и наказанието. Най-сложно е да се представи светът като лесен ребус, без претенции за усложненост (каквато липсва реално на сложните фрази), по-трудно е да бъдеш лек, разсеян, дори небрежен, когато говориш за бездните.
      Така го виждам аз.