Препоръчай филм

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• По HBO 3 има страхотен сериал - Сестра Джаки. Уникален е.
      Буквален, жесток, истински и човешки.
      imdb.com/title/tt1190689/

Нашите сериали за доктори са тотална скука и режисьорско безумие, няма какво да го обсъждам, но трябва да ти е срамно да правиш толкова тъпи сериали и да не се учиш от големите.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Basic instinct
      Режисьор : Paul Verhoeven

С тази своя роля Sharon Stone изгрява. За мен си е шедьовър отвсякъде,никога няма да ми омръзне.

Ninth gate
      Режисьор : Roman Polanski

Филмът съм го гледала многократно и всеки път откривам нови теми за размисъл. Доста интерпретации има сюжетът,но аз намирам чар именно в това. Зона,в която мозъкът може да се развихри на воля. А и все пак в главната роля е Джони Деп...

Kingdom of Heaven
      Режисьор : Ridley Scott

Тук думи за мен не са необходими. Просто трябва да се гледа. Да се усети. Неповторим...
    • Днес гледах филмът за Жана Д'арк (1999 г), изключително силен и смислен филм, но този откъс ми направи впечатление:

No, that was a sign.
      No, that was a sword in a field.
      It can't just get there by it self, it can't. A sword doesn't get get there by it self.

Yet from an infinite numbers of possibilities, you had to pick this one ( и тук мечът пада необяснимо от небето).

You didn't see what was Jeanne. You saw what you wanted to see.

Това ми напомня за опита ми с Таро. Виждам това, което ми се иска да видя.
      Мисля си за знаците... че всичко става с причина и не може да се случва туко-тъй.
      Трябва да има някакъв велик замисъл!

Въпросът е, че няма замисъл, просто се въртим в една въртележка, която се преповтаря отново и отново.
      Карти, които не разбирам... комбинация едно към едно в портала.
      Хора, които си мисля, че са различни... ето ме пак в същата ситуация.
      Хората, декора и сцените се сменят, да.

Но сцената е една.

Декорът се сменя, когато и аз се променям.

Отклоних се от клипчето малко, то по-скоро ми говореше, че в картите понякога виждаме някакви много велики конспирации... а те просто онагледяват нещо съвсем-съвсем простичко.
      Като това как някой е минал с кон покрай реката и е изспуснал меча си.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Versace: american crime story

Филмът би бил доста перверзен за бг вкуса, но това е истината. Общо взето, толкова сме зле, че все едно тепърва откриваме, че има огромни гейски общности и свръзаните с тях "истории".
      Брутален филм. За един ужасен убиец.
    • Сега по btv cinema: Най-добрата оферта

Държава: Италия / Жанр: Драма, Романтичен / Режисьор: Джузепе Торнаторе/ В ролите: Джефри Ръш, Джим Стърджис, Доналд Съдърланд, Силвия Хьокс

Филмът интригува с една неспираща игра между главните герои, непостоянни отношения и неочаквани събития. Ако си решил, че италианското кино не го бива, дълбоко грешиш. Трудно ще се сетиш за друг филм, който по толкова неусетен начин ще те плени и остави безмълвен.
      Уникален филм с уникална игра на великана Ръш.
    • This film is very underrated. It might be the very best that i have ever seen.
      In the beggining whole story is being built on a tragical sequence of events seen from ones perspective. At the end insight given on these events viewed from other persons perspective, who partially was depicted as antogonist or threat, changes message of the film completely.
      Besides that film is quite enjoyable, it's beautiful, acting is great, many scenes have hidden semiotic signs, it has great rythm, there are no downsides that i can think about at this moment.

10/10 must see.

• Не видях предложение към този филм, който определено би се харесал на всеки, който се е сблъсквал с по-продължителните циклажи в живота или пък се е питал за предполагаемата същност на синхроничността.