Препоръчай филм

• По HBO 3 има страхотен сериал - Сестра Джаки. Уникален е.
      Буквален, жесток, истински и човешки.
      imdb.com/title/tt1190689/

Нашите сериали за доктори са тотална скука и режисьорско безумие, няма какво да го обсъждам, но трябва да ти е срамно да правиш толкова тъпи сериали и да не се учиш от големите.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Basic instinct
      Режисьор : Paul Verhoeven

С тази своя роля Sharon Stone изгрява. За мен си е шедьовър отвсякъде,никога няма да ми омръзне.

Ninth gate
      Режисьор : Roman Polanski

Филмът съм го гледала многократно и всеки път откривам нови теми за размисъл. Доста интерпретации има сюжетът,но аз намирам чар именно в това. Зона,в която мозъкът може да се развихри на воля. А и все пак в главната роля е Джони Деп...

Kingdom of Heaven
      Режисьор : Ridley Scott

Тук думи за мен не са необходими. Просто трябва да се гледа. Да се усети. Неповторим...
    • Днес гледах филмът за Жана Д'арк (1999 г), изключително силен и смислен филм, но този откъс ми направи впечатление:

No, that was a sign.
      No, that was a sword in a field.
      It can't just get there by it self, it can't. A sword doesn't get get there by it self.

Yet from an infinite numbers of possibilities, you had to pick this one ( и тук мечът пада необяснимо от небето).

You didn't see what was Jeanne. You saw what you wanted to see.

Това ми напомня за опита ми с Таро. Виждам това, което ми се иска да видя.
      Мисля си за знаците... че всичко става с причина и не може да се случва туко-тъй.
      Трябва да има някакъв велик замисъл!

Въпросът е, че няма замисъл, просто се въртим в една въртележка, която се преповтаря отново и отново.
      Карти, които не разбирам... комбинация едно към едно в портала.
      Хора, които си мисля, че са различни... ето ме пак в същата ситуация.
      Хората, декора и сцените се сменят, да.

Но сцената е една.

Декорът се сменя, когато и аз се променям.

Отклоних се от клипчето малко, то по-скоро ми говореше, че в картите понякога виждаме някакви много велики конспирации... а те просто онагледяват нещо съвсем-съвсем простичко.
      Като това как някой е минал с кон покрай реката и е изспуснал меча си.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.