Пътуване в Европа

• Mona написа:

Mona написа:

wolfy написа:

Някой от тук минавал ли е Ел Камино? :)
      Доколкото знам, не. Но това е идея на Vendor. Дори проучваше маршрути, но не от Франция, а направо в Испания, т.е. не целият път Ел Камино. Но не като поклонение, а просто като пътуване.
      Лично аз, някога имах такова желание, но само мисълта да спя в общи спални с още 50 човека, ме дистанцира; не е за мен това.
      Но това е пътуване в Европа, странно защо си писала тук :)

Ами защото съм заплес... затова...

Иначе мен живо ме интересува,но както ти каза, като път, по който да мина.
      Много искам да се случи още тази година, усещам, че трябва да го мина.
      Харесах си някои маршрути, та ми се искаше да обсъдя с някой от тук, ако го е минал, какво мисли, за едно евентуално пътуване през зимата.

А за 50 души на едно място... както и не обичам да съм все с хора... сигурно може и зле да ми се отрази, но знам, че трябва да го направя.

Според мен няма особено голямо значение дали ще го изминеш съвсем целия, важно е възриятитето. Аз също не мисля, че е нужно чак от Франция, пък и не мога да си позволя толкова дълго време да съм на път :/

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Mona написа:

Mona написа:

wolfy написа:

Някой от тук минавал ли е Ел Камино? :)
      Доколкото знам, не. Но това е идея на Vendor. Дори проучваше маршрути, но не от Франция, а направо в Испания, т.е. не целият път Ел Камино. Но не като поклонение, а просто като пътуване.
      Лично аз, някога имах такова желание, но само мисълта да спя в общи спални с още 50 човека, ме дистанцира; не е за мен това.
      Но това е пътуване в Европа, странно защо си писала тук :)

Ами защото съм заплес... затова...

Иначе мен живо ме интересува,но както ти каза, като път, по който да мина.
      Много искам да се случи още тази година, усещам, че трябва да го мина.
      Харесах си някои маршрути, та ми се искаше да обсъдя с някой от тук, ако го е минал, какво мисли, за едно евентуално пътуване през зимата.

А за 50 души на едно място... както и не обичам да съм все с хора... сигурно може и зле да ми се отрази, но знам, че трябва да го направя.

Според мен няма особено голямо значение дали ще го изминеш съвсем целия, важно е възриятитето. Аз също не мисля, че е нужно чак от Франция, пък и не мога да си позволя толкова дълго време да съм на път :/
      Много време отнема, поне 3 месеца. Трябва да има човек цялото това време и аз го нямам.
      По същия начин, много хора заминават за ашрами в Индия или в Бали.

На мен ми стига да съм на някой океански бряг и да няма никого наоколо. Нищо не мога да сравня с океана, с тази гледка.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Да, в Индия също много ми се ходи, надявам се някой ден да имам хем парите, хем времето.

Иначе за океана, несравнимо е, но предпочитам планините и горите, само шума на дърветата и вековните ели, които са във вековно мълчание. Планината носи тишината и липсата на необходимост да мислиш, говориш. Само ти и земята.

Искам да изпитам това по пътя на Камино, няма да е баш толкова идеалично, но определено ще е магично.

• wolfy написа:

Да, в Индия също много ми се ходи, надявам се някой ден да имам хем парите, хем времето.

Иначе за океана, несравнимо е, но предпочитам планините и горите, само шума на дърветата и вековните ели, които са във вековно мълчание. Планината носи тишината и липсата на необходимост да мислиш, говориш. Само ти и земята.

Искам да изпитам това по пътя на Камино, няма да е баш толкова идеалично, но определено ще е магично.
      То и Камино накрая свършва на океанския бряг...
      Не знам, планини и гори не са ми толкова по вкуса.

Желая ти да осъществиш мечтата си :)
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • wolfy, братовчедка ми минава Камино миналата година, мога да я поразпитам. Но помня, че тя май не го беше минавала целия, а някъде от средата тръгват, съкращаваха някаква част.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Да, ще бъде супер, мерси за включването!
      Всяка споделена история е важна за мен, може ли ако говориш с нея да я попиташ, кое е било най-важното, което е научила и дали би минала отново пътя, макар и по друг маршрут?