Пътуване в Европа

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Пътуване в Европа

Какъв е вашият опит с европейските дестинации, за туристически агенции, на които можем да разчитаме и други, които не са коректни.
      Индивидуално пътуване ли предпочитате или организирано?
      Разкажете
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • За всички от нас Гърция е изключително популярна дестинация, така е.

Аз обаче ви препоръчвам да посетите специално големите острови, както в Йонийските морета, така и от другата страна на полустрова, в Егейско море.
      Специално ви препоръчвам да посетите остров Корфу, аз лично имам незабравими спомени от там - изключително красива природа, прекрасни заливи, добри хора и не на последно място - вкусна храна Благодарение на това, че за няколко века венецианците са владеели острова, той има друг облик, по-различен от другите гръцки острови, това най-вече се вижда в столицата Керкира.
      Няколко мои снимки от остров Корфу:

• Toni wrote:

В Гърция за мен , най - забележителното е Метеора . Такава огромна мощ на природата не съм изпитвала никъде . Жалко , че снимките не могат да покажат цялата сила и прелест на това място .

• Сега за Испания. За съжаление, Южна Испания, южните провинции са доста по-различни от северните, като уточнявам, че не съм ходила в Сан Себастиян, страната на баските, една от най-богатите в икономическо отношение, провинции. Неслучайно и те, и Каталуня, искат да се отделят - 3 провинции издържат цялата испанска икономика, наричайки другите мързеливци. Познато, а, само дето тук няма таквиа водещи региони, които да изхранват останалите.

Другото е, че испанците никак не обичат да говорят на английски език, въпреки, че го разбират, дори и в хотелите. Честно казано, това ме порази. Но, понеже има много френски туристи, френският език е добре приет и слава богу, че говоря и френски, та се оправях лесно Няма как човек да знае подобни неща, ако не види лично, не "пипне" и не почувства.

Сега, малко снимки от тук и оттам.

Алтантическото крайбрежие на Испания, Коста балена - 4 прилива и отлива за едно денонощие

Отново Атлантика, ала вечер - идват красивите испански коне Наистина няма такава красота!

Севиля, площад Испания

Празник на Американския флот, Коста балена

И накрая, залезите - няма такива залези, както са в най-западната част на Европа, отвъд които е само Атлантика ...
    • Пътуването трябва да има познавателна цел. Не толкова да се насладиш на природата, всеки гледа с различни очи, а и красотата може да бъде видяна навсякъде. Средата, която ни заобикаля, се самоорганизира.

Пътуванията са интересни заради другите хора. Това как са организирали обществото си, как са регулирали отношенията помежду си, както и механизмите и целите, които има групата. Сравнението с нашият микроклимат и регулацията в нашето общество.

Скорошното ми пътуване до Германия, беше последвано с едноседмична депресия и вече обоснована нетърпимост, към нашата действителност.

Страшният факт, че на едва 1800 км от нас има съвсем различен свят - усмихнат, приветлив и съпричастен vs нашият - намръщен, стреснат и завистлив.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Мини и през Ривиерата да пием по едно rosé de provence на плажа ;)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Аз лично с голямо удоволствие бих се разходила още веднъж до Камаргия и до Арл. Била съм вече но за ужасно кратко, за съжаление не мога да кача снимки на пейзажи тъй като съм временно без компютър...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Ще се радвам, ако предложите дестинация за почивка, без присъствието на маймуни.
      Благодаря.

Днес зададох същият въпрос на колегите си, но отговор не получих, искам да планирам малка ваканция/почивка. И се чудех къде има място без маймуни.
    • На мен също ми е огромен мерак някое италианско средиземноморско селце, потапям се в разказите на Съмърсет Моъм...
      За Франция - само докато стигнеш до селцето, Curious, на сто маймуни ще налетиш :D а вероятно и таксиметровия, и стюарта в самолета, и бакалина...
    • curi0us wrote:

Хахахах големи сме расисти :D
      Не сме расисти.
      Бели хора сме. За другите има още 100 континента.

Европа е колко беше, само 3,9% или 2,8% от общата площ на света. Защо всички маймуни решиха да дойдат тук?
    • Щото е по-сладко наготово....
      Мъничко спам, да се посмеете - нашият бакалин е арабин, обаче не си признава. И лъже, че се казва "Gilles" :D (Жил)
    • За който не му пука от маймуни по трасето, бих препоръчала Елзас и Пътят на Виното. Живяла съм в Страсбург 7 години и още ми се доплаква, като си го спомня... А най-прекрасното, пълно с цветя, приказно и пъстро селце във Вожите, в подножието на разрушен замък и с чуден Gewurtztraminer за разпивка в ханчетата - Ribeauvillé. Ще пусна снимки при първа възможност.
    • Венеция е владяла остров Крит в продължение на 4 века - Кандия (Duchy of Candia). На пристанището още съществува старият форт, който мисля, също се води с наименованието Кандия. Преди броени дни го отвориха, бил е в реставрация или просто затворен през изминалите години. Има много запазени градски стени от венецианския период, фонтан, пристанищни помещения и други сгради.

postimg.org/image/k0cpzgrf1/
      postimg.org/image/cclrxrm43/
      postimg.org/image/k6xqvgqdf/
      postimg.org/image/n60wpmmrj/
      postimg.org/image/xsfyzl64f/
      postimg.org/image/xzq273v2h/
      postimg.org/image/nrjgku9uh/
      postimg.org/image/j1f7vgobh/
      postimg.org/image/fauna79kr/
      postimg.org/image/m9ztqejed/