Съобщение За абсолютно начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• julia написа:

И отново изтеглих карти ,дали ще се обади до края на месеца,
      6 МЕЧ 6 ЖЕЗЛИ КУЛА
      И кулата на последна позиция разваля всичко
      Даже малко ме е страх от тази карта :(
      Много сме горди бе,ако я нямаше тази негова гордост само. Ако може да я преглътне само,щеше да е различно. Наранено,накърнено его,което му пречи за да предприеме нещо.
    • kolevaani1 написа:

julia написа:

И отново изтеглих карти ,дали ще се обади до края на месеца,
      6 МЕЧ 6 ЖЕЗЛИ КУЛА
      И кулата на последна позиция разваля всичко
      Даже малко ме е страх от тази карта :(
      Много сме горди бе,ако я нямаше тази негова гордост само. Ако може да я преглътне само,щеше да е различно. Наранено,накърнено его,което му пречи за да предприеме нещо.
      Благодаря ти много за мнението Ани.И аз мисля така,но не че комбинацията ми говори нещо ,а просто защото го познавам.
    • Здравейте момичета!
      Аз съм абсолютно начинаеща с Таро, за това имам нужда от вашата помощ.
      На въпрос: Ще получили К коледен паричен бонус, ми се падат:

IV - Императорът; четворка мечове; кралица на пентаклите

Ако приемем, че Императорът олицетворява шефът(фирмата), а четворка мечове я тълкувам като трудности, застой, тази кралица пентакли ми е трудно да я определя. Изобщо тези дворцови карти са ми все още мъгла, пък и не само те :)

Моля, ако мнението ми не е за тази тема, модераторите да го преместят!
    • тук най-паричната ти карта е Кралица пентакли. Обаче хм, надявал се е отдавна май на тоя бонус.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Здравейте, на въпрос "Какво чувства към мен?" изтеглих Крал чаши, 2 чаши и влюбените. Цепя на Асо жезли, 5 пъти поред изпада или се обръща паж чаши. И аз, и мъжа, за когото е зададен въпроса сме обвързани с други хора. Имаме отношения от няколко месеца. Моето виждане за картите е следното:
      Крал чаши го олицетворявам с него- зодия Рак е, 2 чаши- начало на нова любов, в комбинация с Влюбените- избор, който трябва да направи- раздвоение между две връзки (жени). Асото плюс постоянно изкачащият паж ми говорят, че момента на избора е настъпил. Ще се радвам да разбера и вашето мнение.
    • alissa написа:

Здравейте, на въпрос "Какво чувства към мен?" изтеглих Крал чаши, 2 чаши и влюбените. Цепя на Асо жезли, 5 пъти поред изпада или се обръща паж чаши. И аз, и мъжа, за когото е зададен въпроса сме обвързани с други хора. Имаме отношения от няколко месеца. Моето виждане за картите е следното:
      Крал чаши го олицетворявам с него- зодия Рак е, 2 чаши- начало на нова любов, в комбинация с Влюбените- избор, който трябва да направи- раздвоение между две връзки (жени). Асото плюс постоянно изкачащият паж ми говорят, че момента на избора е настъпил. Ще се радвам да разбера и вашето мнение.
      Здравей,Алиса ! :)
      Първо един съвет - остави го това с цепенето на нещо. Тук не се практикува подобно нещо.
      По картите - красиви приказки се говорят, някой обещава много неща, но никъде не се вижда, че ще ги спази. Емоция има, но бъдещето на отношенията не е решено. Да, предстои избор. Тъй като картите са само от боя чаши- няма нещо конкретно и стабилно, на което да стъпят тези отношения.
      Друг е въпросът с Крал чаши. Той обича да лавира от място на място, има дар слово и умее да очарова с приказки. Не знам защо, но си мисля, че това не е първата му изневяра.
    • alissa написа:

Здравейте, на въпрос "Какво чувства към мен?" изтеглих Крал чаши, 2 чаши и влюбените. Цепя на Асо жезли, 5 пъти поред изпада или се обръща паж чаши. И аз, и мъжа, за когото е зададен въпроса сме обвързани с други хора. Имаме отношения от няколко месеца. Моето виждане за картите е следното:
      Alissa, здравей, добре дошла във форума. Сега първо издишай дълбоко и забрави всичко, което си чела до момента :) Забрави всички клишета за 2 чаши. Погледни ТРЕЗВО на ситуацията, все едно не участваш ти в нея, а някой, когото не познаваш и изобщо не ти пука за него/нея.
      За начало.
      Помисли какви за тези чаши и какво носят, имат ли заряд в себе си. Какво е отношението на чашите към Влюбените и има ли топла връзка между тях, за да се осъществят?
      Изпадналия Паж за какво ти говори, как Пажа се "вписва" в картинката, каква експозиция дава на останалите карти?
      Забрави за Ас жезли, той не носи никаква информация, напротив, само размива и те отдалечава от това, което трябва да видиш. Ако трябваше да значи нещо, щеше да е в комбинацията.
      La vie en rose
    • moon написа:

Armid написа:

alissa написа:

Alissa, здравей, добре дошла във форума. Сега първо издишай дълбоко и забрави всичко, което си чела до момента :) Забрави всички клишета за 2 чаши. Погледни ТРЕЗВО на ситуацията, все едно не участваш ти в нея, а някой, когото не познаваш и изобщо не ти пука за него/нея.За начало.
      Помисли какви за тези чаши и какво носят, имат ли заряд в себе си. Какво е отношението на чашите към Влюбените и има ли топла връзка между тях, за да се осъществят?
      Изпадналия Паж за какво ти говори, как Пажа се "вписва" в картинката, каква експозиция дава на останалите карти?
      Забрави за Ас жезли, той не носи никаква информация, напротив, само размива и те отдалечава от това, което трябва да видиш. Ако трябваше да значи нещо, щеше да е в комбинацията.
      Изпадналия паж ми говори за известие, съобщение... Като се замисля, връзката ни е предимно на Вайбър, така и започна- живеем в различни градове.
      Колкото до трезвото гледане- тук е и едната част от проблема- аз съм доста прагматичен човек, винаги гледам рационално, докато той е по-емоционален и това изрязяване на емоции открито и бързо ми звучи фалшиво..
    • ОК, имаме двама човека, обвързани. Имаме коуникация между тях по интернет. Имаме карти САМО от боя чаши - емоции, които не срещат нищо рационално, няма пентакъл, който да им даде силата да покълнат, да израсте от това нещо. Имаме само едни Влюбени, които нямат нищо общо с названието си. Те, след всичите тези чаши, няма как да се осъществят, този Избор за който си мислиш, няма да бъде направен, защото на никой не му стиска да го направи. Всички чувства и емоции ще се разлеят, ще се размият.
      Паж чаши отново ни води към това - сладур за 1 ден, после си подвива опашката. Няма как един Паж чаши да вземе решение да остави комфорта си и да предприеме действия, които изискват от него отговорност. В съчетание с Крал чаши - много приятни приказки, хубаво говори, омайва, и едновременно с това показва една слабост, която много майчински настроени жени харесват, иска някой да го обгрижва. Сега, нямам идея дали сте осъществили сексуален контакт, обаче ми се струва, че и в леглото е гола-вода :)
      Накратко - той няма да излезе от връзката, в която е, спри да възлагаш каквито и да било надежди на това и да му се вързваш на приказките.
      La vie en rose
    • alissa написа:

moon написа:

Armid написа:

alissa написа:

Alissa, здравей, добре дошла във форума. Сега първо издишай дълбоко и забрави всичко, което си чела до момента :) Забрави всички клишета за 2 чаши. Погледни ТРЕЗВО на ситуацията, все едно не участваш ти в нея, а някой, когото не познаваш и изобщо не ти пука за него/нея.За начало.Помисли какви за тези чаши и какво носят, имат ли заряд в себе си. Какво е отношението на чашите към Влюбените и има ли топла връзка между тях, за да се осъществят?
      Изпадналия паж ми говори за известие, съобщение... Като се замисля, връзката ни е предимно на Вайбър, така и започна- живеем в различни градове.Колкото до трезвото гледане- тук е и едната част от проблема- аз съм доста прагматичен човек, винаги гледам рационално, докато той е по-емоционален и това изрязяване на емоции открито и бързо ми звучи фалшиво..
      Съгласна съм с всичко от поста на Армид.
      Само да допълня нещичко. Паж чаши сам по себе си не говори за никакви съобщения и новини. Традиционно се свързва с това, но на практика е различно.

За да дам пример ,ще пусна мои комбинации за съобщения,които са дали вече резултат.

Ще ме потърси ли някой днес?

Магът, Крал жезли, Отшелника
      Да, потърсил ме е.

Крал меч, 10 пентакли, 7 жезли
      Тук също отговорът е бил “да”.

Колесницата, Кралица меч, Императрицата
      Тук ме е потърсил на следващия ден. Т.е. има забавяне от 1 ден.

Сила, Кралица пентакли, Кралица жезли
      Също отговор “да”.

4 жезли, Обесен, Маг
      Отговор “не”.

4 чаши,ас пентакли, 2 меча
      Отговор "не".

И така като погледнем конструкциите, които са дали положителен отговор (човекът ме е потърсил), става ясно на пръв поглед - няма карти от боя чаши. Няма и пажове. Дворцовите карти са само от другите бои. Мъжете са представени като Крал меч/ Крал жезли, жените от Кралица пентакли/Кралица жезли. Само в една комбинация има карта от боя чаши - и то 4 чаши, в комбинация с отрицателен отговор. Това е от моята практика.

Моят съвет е да разгледаш условните значения в темите за малки аркани и да хвърлиш и по едно око на останалите теми. Така ще стане по-ясно кое е реално и кое е пълен мит.
      Поне този за чашите отдавна е развенчан. Успех! :)

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Или още по-просто казано, дворцовите Паж и Крал чаши аксиоматично значат, че нищо няма да се случи. Казвам от опит.

Често говорят за незрелост.

Успех в изучаването на Таро и добре дошла и от мен!
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Намерих комбинация, която съм записала преди 2 седмици? Въпроса е как ще се развие във времето вързката? Ползвала съм само големи аркани.

1 Аз-магът 2 Той- Влюбените-обърната, 3 резултат Страшния съд 4 усещания- кулата обърната, 5 отношения между нас- папата. Малко се шашнах, като видях тази кула, но като помисля, в момента се чувствам точно пред разруха. Мага на картата за мен не си го обяснявам0- АЗ съм доста откровена в тези отношения, а тази карта я виждам като един лъжец, един човек, който има за цел умишлено да заблоуди другия. Влщюбените винаги излизат при въпрос, отнасящ се за този човек- тълкувам ги като раздвоение- той е женен. И от там и Папата между нас- може ли да е символ на брачната институция като цяло? Страшния съд в резултат ми е много зловеща, все едно ще трябва да си понесе някой наказанието-той или аз... Може ли да ми кажете вашето виждане за комбинацията?
    • alissa написа:

Намерих комбинация, която съм записала преди 2 седмици? Въпроса е как ще се развие във времето вързката? Ползвала съм само големи аркани.

1 Аз-магът 2 Той- Влюбените-обърната, 3 резултат Страшния съд 4 усещания- кулата обърната, 5 отношения между нас- папата. Малко се шашнах, като видях тази кула, но като помисля, в момента се чувствам точно пред разруха. Мага на картата за мен не си го обяснявам0- АЗ съм доста откровена в тези отношения, а тази карта я виждам като един лъжец, един човек, който има за цел умишлено да заблоуди другия. Влщюбените винаги излизат при въпрос, отнасящ се за този човек- тълкувам ги като раздвоение- той е женен. И от там и Папата между нас- може ли да е символ на брачната институция като цяло? Страшния съд в резултат ми е много зловеща, все едно ще трябва да си понесе някой наказанието-той или аз... Може ли да ми кажете вашето виждане за комбинацията?
      А защо си ползвала само ГА? Не ми е позната тази подредба лично на мен.

Иначе - по картите, които си изтеглила- дават човек, който изобщо не си дава зор да решава нещо или да прави избор. В резултат на това се насъбира болка, гняв и безсилие. Реалността започва да изкристализира и не прощава на никого. И тя е именно, че той е обвързан и точка.

Магът не е винаги човек, който е неискрен и лъже. Ако е определен човек, най-често дава характеристиката на личност, която се възползва от всяка възможност- но има тази възможност. Така че- абсолютно ти е по силите да се справиш с тази ситуация. Само трябва да го поискаш. Успех! :)
    • Нищо няма да се развива, време е за поемане на отговорност, поемане на нова посока, някакво ново начало и да си обереш всички последствия, и не, не го приемай като наказание, защото не е.

Недей да гледаш с измислени подредби. Класиката - първите три. Като задобрееш, пробвай други подредби.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • alissa написа:

Намерих комбинация, която съм записала преди 2 седмици? Въпроса е как ще се развие във времето вързката? Ползвала съм само големи аркани.

Хем само Големи Аркани, хем и обърнати - няма логика.
      Събери цялата колода и тогава гледай. Препоръчвам с 3 карти и задай кратък срок.

Никога не трябва да се ползват само Големи или само Малки аркани, това е нелогично и извън Таро логиката. Всяка карта е важна. Още повече, че Големите аркани обозначават архетипни/ноуменални събития, а Малките - феноменални, т.е. могат да имат съвсем реална практическа изява. Не подценявай малките аркани.

Опитай пак и пиши.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

alissa написа:

Хем само Големи Аркани, хем и обърнати - няма логика.Събери цялата колода и тогава гледай. Препоръчвам с 3 карти и задай кратък срок.

Никога не трябва да се ползват само Големи или само Малки аркани, това е нелогично и извън Таро логиката. Всяка карта е важна. Още повече, че Големите аркани обозначават архетипни/ноуменални събития, а Малките - феноменални, т.е. могат да имат съвсем реална практическа изява. Не подценявай малките аркани.

Опитай пак и пиши.
      Опитах и ето го резултата на същия зададен въпрос:
      10 пентакли- Крал жезли- 7 меча
      Четох из темите, че високите дворцови карти, особено когато са в средата се олицетворяват с конкретен човек- ок, до тук добре- прилича ми на крал жезли, егоист е, деспотичен, по-възрастен от мен. 10 пентакли на първо място ги свързвам изцяло със ситуации, в които са намесени материални неща, а тук въпроса е изцяло емоционален- обърках се. 7 меча???????? Съпротивление?! Помощ от приятел?!
    • alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Хем само Големи Аркани, хем и обърнати - няма логика.Събери цялата колода и тогава гледай. Препоръчвам с 3 карти и задай кратък срок.

Опитай пак и пиши.
      Опитах и ето го резултата на същия зададен въпрос:10 пентакли- Крал жезли- 7 меча
      Четох из темите, че високите дворцови карти, особено когато са в средата се олицетворяват с конкретен човек- ок, до тук добре- прилича ми на крал жезли, егоист е, деспотичен, по-възрастен от мен. 10 пентакли на първо място ги свързвам изцяло със ситуации, в които са намесени материални неща, а тук въпроса е изцяло емоционален- обърках се. 7 меча???????? Съпротивление?! Помощ от приятел?!
      Напоследък забелязвам, че 10 пентакли се появява, кога човекът за когото се пита има семейство, т.е. обвързан е по някакъв начин. Така ли е за този когото питаш?
      Ако въпросът ти е бил "как ще се развие връзката във времето" без определен срок, 7 меча дава според мен не особено приятен отговор. Показва период на ухажване, но без сериозни намерения. Едно такова малко подмолно - ще се забавлявам докато мога.

Ох, прочетох ти горния пост, да, щом е женен, 10 пентакли е ясна, 7 меча - също . Той не желае да се разчува за вашата връзка. Не, не възлагай никакви надежди.
      La vie en rose
    • Здравейте момичета :)
      На въпрос: Защо К не иска да шофира кола? Само да уточня, че К има шофьорска книжка.
      При разбъркване изпада 7 жезли

Принцеса/паж/ пентакли - Сила - Кралица жезли

По първата карта смятам, че в началото той е бил много ентусиазиран. Силата ми говори, че го е страх, но тази Кралица жезли не знам как да я тълкувам.