Съобщение За абсолютно начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• alissa написа:

Как тълкувате комбинация крал пентакли-кралица меч-колесницата? Въпроса е дали връзката между двама души ще стане официална до 1 година? Като видях картите... ми той определено е крал пентакли, а тя със сигурност е кралица меч, но колесницата какво значи- че ще стане преди определения срок, или че единя ще се оттегли?
      Защо си мислиш, че кралят значи мъж, а кралицата - жена?

Къде са ситуационните парадигми в картите, какви са боите им и как се съчетават?
      Какво общо може да има един крал пентакли с една кралица меча, първият е пентакъл, втората е меча, за да завършим с Голям Аркан?

Какво означава, че отговорът на картите ти започва с подобна стагнираща фигура, като Кралят пентакли?
      Защо средна и определяща в конструцията карта е Кралица меча, какво разделя тя?

Какво е времето в тази конструкция и кое го определя? И защо?

И защо реши, че в картите става дума за една година, а не става дума за състояние, не за ситуация?
      Как определяш времето в Таро?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • alissa написа:

Защото описанието на краля и кралицата се покриват с характерите им, защото въпроса е с конкретен срок от 1 година....
      Какво описание?
    • Mona написа:

alissa написа:

Защото описанието на краля и кралицата се покриват с характерите им, защото въпроса е с конкретен срок от 1 година....
      Какво описание?
      тези:
      Кралица мечове – Най-интелигентната от всички кралици; образ на жената-интелектуалка. Притежава силно развита интуиция, но за нея логиката и фактите стоят над всичко. Други автори я смятат за най-властната от кралиците. Аз не мисля така обаче: по-самодоволна и властолюбива от Кралица пентакли, няма. Кралица мечове блезсти с хладнокръвие и адекватни реакции в сложни ситуации; тази кралица винаги ще се притече на помощ и то бързо и с реални действия. В някои съчетания, може да значи и физическа смърт или сериозно заболяване на женските полови органи.
      Крал пентакли – Този крал, най-много от всички други крале, изисква подчинение и уважение. Само при това условие ще получите от него каквото искате. Иначе – не. Той е методичен, предпазлив, избягва да прави грешки. Това е най-ревнивият от кралете, но и най-верният партньор по отношение на бизнеса. Изключително собственическо мислене и съзнание – от една страна, и изключителна стабилност и надеждност в отношенията, от друга. В някои съчетания (с Дяволът, Луната или Страшния съд), може да означава и склоноост към сексуални перверзии. В други съчетания, които по-горе описах, е образ на отеца/бога, при когото всички един ден се завръщаме…
    • alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Какво описание?
      тези:Кралица мечове – Най-интелигентната от всички кралици; образ на жената-интелектуалка. Притежава силно развита интуиция, но за нея логиката и фактите стоят над всичко. Други автори я смятат за най-властната от кралиците. Аз не мисля така обаче: по-самодоволна и властолюбива от Кралица пентакли, няма. Кралица мечове блезсти с хладнокръвие и адекватни реакции в сложни ситуации; тази кралица винаги ще се притече на помощ и то бързо и с реални действия. В някои съчетания, може да значи и физическа смърт или сериозно заболяване на женските полови органи.
      Крал пентакли – Този крал, най-много от всички други крале, изисква подчинение и уважение. Само при това условие ще получите от него каквото искате. Иначе – не. Той е методичен, предпазлив, избягва да прави грешки. Това е най-ревнивият от кралете, но и най-верният партньор по отношение на бизнеса. Изключително собственическо мислене и съзнание – от една страна, и изключителна стабилност и надеждност в отношенията, от друга. В някои съчетания (с Дяволът, Луната или Страшния съд), може да означава и склоноост към сексуални перверзии. В други съчетания, които по-горе описах, е образ на отеца/бога, при когото всички един ден се завръщаме…
      Картите Таро работят в съчетание едни с други, не като отделни карти. И това е описвано навсякъде.
      Колкото до въпроса - не е важно какво питаме ние, важно е какво ни отговаря таро - ние можем да питаме за каквото време си искаме, Таро обаче може и да не мисли така, а да ни отговори с карти, които касаят различен период от време. И така.
      :)
    • Здравейте дами,
      Днес зададох въпрос какво ще се случи с двойка, която в момента се намира в "зациклила" ситуация. Тази вечер в неделя ще си обсъждат бъдещето на връзката и отношенията Падна се 9 петакли-смъртта- силата. Мона на няколко места пише, че 9 пентакли е специална карта. За мен комбинацията смърт+сила значи буквално възраждане, ново начало. С 9 пентакли като първа карта означава ли благоприятна нова посока на отношенията или значението е раздяла за добро?
    • Би ли дала повече информация около ситуацията им?
      От колко време са заедно, защото това е информативно.

Едно е да си зациклил на месец 3 от връзката, друго е на година 3.

Нещо ми харесва, и не ми харесва в тези карти.

Смятам, че и двата изхода са възможни - от раздяла до продължаване заедно, но последното би било много неблагоприятно.
      Не знам бе, нещо се случва там, на което всячески се опитват да се противопоставят, огромна съпротива. Но ерозията е започнала.

Такива асоциации имам по картите.
      9 пентакли не е много добра карта за любов, също така.
      Определено те кара да преразгледаш някои неща, вкл. цената си.

От друга страна може просто да сочи за неизбежни неща, неща, които се случват.

Извини ме, ако само повече съм те объркала.

Но картите са интересни и с история. И с подчертано задържан характер, има задържане, противостоене, противопоставяне, инатлък на някакви естествени процеси.
      Твърде възможно е да не са един за друг. Няма нищо страшно в една раздяла, ако вече мисловно и духовно не са един с друг.
      Има значение и кой от какъв сой е. Не може всички да са заедно заради едната "любов", и защото имат някакви социални представи.
      Ако има нещо да се пука, да се пука, край, да се реже болното място.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Би ли дала повече информация около ситуацията им?
      От колко време са заедно, защото това е информативно.

Едно е да си зациклил на месец 3 от връзката, друго е на година 3.

Нещо ми харесва, и не ми харесва в тези карти.

Смятам, че и двата изхода са възможни - от раздяла до продължаване заедно, но последното би било много неблагоприятно.
      Не знам бе, нещо се случва там, на което всячески се опитват да се противопоставят, огромна съпротива. Но ерозията е започнала.

Такива асоциации имам по картите.
      9 пентакли не е много добра карта за любов, също така.
      Определено те кара да преразгледаш някои неща, вкл. цената си.

От друга страна може просто да сочи за неизбежни неща, неща, които се случват.

Извини ме, ако само повече съм те объркала.

Но картите са интересни и с история. И с подчертано задържан характер, има задържане, противостоене, противопоставяне, инатлък на някакви естествени процеси.
      Твърде възможно е да не са един за друг. Няма нищо страшно в една раздяла, ако вече мисловно и духовно не са един с друг.
      Има значение и кой от какъв сой е. Не може всички да са заедно заради едната "любов", и защото имат някакви социални представи.
      Ако има нещо да се пука, да се пука, край, да се реже болното място.
      Заедно са от година- голяма любов, голямо чудо :D Ама наистина...обаче от около месец нещо се случва, не знаят на къде да тръгнат. Иначе има много страст, някой и друг скандал, до колкото знам бурни отношения още от самото начало. И сега - 9 пентакли....
    • alissa написа:

Здравейте дами,
      Днес зададох въпрос какво ще се случи с двойка, която в момента се намира в "зациклила" ситуация. Тази вечер в неделя ще си обсъждат бъдещето на връзката и отношенията Падна се 9 петакли-смъртта- силата. Мона на няколко места пише, че 9 пентакли е специална карта. За мен комбинацията смърт+сила значи буквално възраждане, ново начало. С 9 пентакли като първа карта означава ли благоприятна нова посока на отношенията или значението е раздяла за добро?
      Здравей, раздяла няма - Силата бетонира това.
      То е особено подчертано от 9 пентакли на първа позиция. Смъртта на средна е подковаване на 9-та в другата й същност, като вестител на промени, но това е по-скоро далечен тътен, много неща ще бъдат казани, но повече - премълчани.
    • Разкажи повече.
      Ще е полезно и за теб, и за картите, и след време като се върнеш към тая комбинация.

За мен тези карти не указват любов, указват ми циклене. Големите страсти често са прикритие и за нещо нередно, също.

И го казвам, като човек, който имаше 9 пентакли на два пъти, за дълга и уж добра връзка. Разбира се, съседните бяха други.
      Абсолютни ерзаци.

Не можеш да бъдеш с всекиго. Не всеки е на нивото ти. И не всички хора си подхождат, дори на хартия, за пред обществото да изглежда иначе.
      Възможно е твоите приятели да се разделят. Сигурно до година.
      Ако останат заедно, ще е по тотално грешни причини (имаме и Сила за разкош).

И ще цитирам едно мнение на Мона, което е старо, мисля, че го е писала в Архива още - КОН ЗА КОКОШКА.
      Няма как да имаме добра равносметка при такава сметка.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ще дам обратна връзка, щом разбера подробности. Стана ми много интересна тази комбинация- записвам си. Ако някой друг има мнение, ще ми е интересно да го сподели.
    • curi0us написа:

Разкажи повече.
      Ще е полезно и за теб, и за картите, и след време като се върнеш към тая комбинация.

За мен тези карти не указват любов, указват ми циклене. Големите страсти често са прикритие и за нещо нередно, също.

И го казвам, като човек, който имаше 9 пентакли на два пъти, за дълга и уж добра връзка. Разбира се, съседните бяха други.
      Абсолютни ерзаци.

Не можеш да бъдеш с всекиго. Не всеки е на нивото ти. И не всички хора си подхождат, дори на хартия, за пред обществото да изглежда иначе.

И ще цитирам едно мнение на Мона, което е старо, мисля, че го е писала в Архива още - КОН ЗА КОКОШКА.
      Абе гризе ме любопитството много, въпреки, че малко го виждам като вмешателство, все едно нахлувам в личния живот на хората, ама реших да изтегля още няколко изясняващи ситуацията комбинации... Нищо не ми се изясни- напротив, стана ми още по любопитно. Зададох следните въпроси:
      1. Как се чувства тя във връзката:
      9 жезли-9чаши-паж меч

2. Как се чувства той?
      Глупакът-5 чаши- справедливост

3. Има ли шанс за преодоляване на този негативен период от връзката
      3 пентакли- 3 жезли- 7 чаши

Първата комбинация ми говори директно: Страхува се от него, от това дали е искрен, от интриги (9 жезли+ паж меч), от възможността да я направи на глупачка (9 жезли+9 чаши). Странни ми станаха и 2-те 9-ки една до друга- събрах им цифрите- 9+9- 18 (Луна)- още несигурност, вътрешни страхове, абе изобщо пълна каша... А мацката изглежда доста уверена принципно и това още повече ме озъдачава..

Втората нз дали изобщо да я тълкувам заради Глупака на първа- Мона пише, че при тази позиция гледането е несъстоятелно. Но Глупак+ 5 чаши ми изглежда като силна емоционална болка, причинена от импулсивни действия. 5 чаши между два Големи аркана- Глупака се хвърля с главата надолу в тази връзка, но неизбежно ще си понесе последствията (Справедливостта), които ще са емоционална болка. Но пък въпроса беше какво е усещането на човека- значи ли, че се страхува буквално тя да не го направи на Глупак и да страда от това?

Третата: 3 Пентакли/разработва+3жезли/размножавам+7 чаши/емоции, вместо преодоляване, тълкувам тази комбинация като разгаряне (някъде четох във форума "жезлите имат нужда от земя, за да горят) на много нови неизпълними желания.

Като прочетох какво съм изтълкувала, зададох още два въпроса: Искрен ли е той с нея?- за да разбера основателни ли са нейните страхове по първия въпрос и Как я вижда той? за да разбера дали действително се страхува,че тя ще го няправи на глупак.
      Искрен ли е?- Луна- Крал Пентакли-7 жезли- О, определено крие нещо. И според мен това нещо е болестно състояние на ревност, вманиаченост и деспотизъм... Дано не съм права, ама ми изглежда като маниак..

Как я вижда- 4пентакли+9 чаши+ Императрица-4 пентакли – „Моето си е мое и не го давам на никого.”, ни казва тази карта. Значенията на 4 пентакли варират от супер елементарен егоизъм и ревност до параноичен страх от обедняване. В някои значения е и стабилност, сигурност, но и ограниченост и тесногръдие. Зависи отново от съседните карти в подредбата. 4 пентакли+7 жезли+Крал пентакли....Вижда я като негова собственост, удоволствието (9 чаши) да притежава една Императрица. Или другия вариант е - майката на бъдещите ми деца...
    • Хора, може и да съм изписала пълни глупости, ама направо много се омотах, ама съм командировка и няма да мога да разбера скоро какви са ги свършили, а пък пусто женско любопитство..
    • alissa написа:

curi0us написа:

Разкажи повече.

Абсолютни ерзаци.

Абе гризе ме любопитството много, въпреки, че малко го виждам като вмешателство, все едно нахлувам в личния живот на хората, ама реших да изтегля още няколко изясняващи ситуацията комбинации... Нищо не ми се изясни- напротив, стана ми още по любопитно. Зададох следните въпроси:1. Как се чувства тя във връзката:
      9 жезли-9чаши-паж меч

2. Как се чувства той?

Първата комбинация ми говори директно: Страхува се от него, от това дали е искрен, от интриги (9 жезли+ паж меч), от възможността да я направи на глупачка (9 жезли+9 чаши). Странни ми станаха и 2-те 9-ки една до друга- събрах им цифрите- 9+9- 18 (Луна)- още несигурност, вътрешни страхове, абе изобщо пълна каша... А мацката изглежда доста уверена принципно и това още повече ме озъдачава..

Втората нз дали изобщо да я тълкувам заради Глупака на първа- Мона пише, че при тази позиция гледането е несъстоятелно. Но Глупак+ 5 чаши ми изглежда като силна емоционална болка, причинена от импулсивни действия. 5 чаши между два Големи аркана- Глупака се хвърля с главата надолу в тази връзка, но неизбежно ще си понесе последствията (Справедливостта), които ще са емоционална болка. Но пък въпроса беше какво е усещането на човека- значи ли, че се страхува буквално тя да не го направи на Глупак и да страда от това?

Третата: 3 Пентакли/разработва+3жезли/размножавам+7 чаши/емоции, вместо преодоляване, тълкувам тази комбинация като разгаряне (някъде четох във форума "жезлите имат нужда от земя, за да горят) на много нови неизпълними желания.

Като прочетох какво съм изтълкувала, зададох още два въпроса: Искрен ли е той с нея?- за да разбера основателни ли са нейните страхове по първия въпрос и Как я вижда той? за да разбера дали действително се страхува,че тя ще го няправи на глупак.
      Искрен ли е?- Луна- Крал Пентакли-7 жезли- О, определено крие нещо. И според мен това нещо е болестно състояние на ревност, вманиаченост и деспотизъм... Дано не съм права, ама ми изглежда като маниак..

Как я вижда- 4пентакли+9 чаши+ Императрица-4 пентакли – „Моето си е мое и не го давам на никого.”, ни казва тази карта. Значенията на 4 пентакли варират от супер елементарен егоизъм и ревност до параноичен страх от обедняване. В някои значения е и стабилност, сигурност, но и ограниченост и тесногръдие. Зависи отново от съседните карти в подредбата. 4 пентакли+7 жезли+Крал пентакли....Вижда я като негова собственост, удоволствието (9 чаши) да притежава една Императрица. Или другия вариант е - майката на бъдещите ми деца...
      Алиса, няма смисъл от тези тегления. Твърде много въпроси си задала.

Първите 2 до 3 въпроса казват каквото трябва. Оттам нататък- няма смисъл. Особено с ясните индикации в твоите карти. /Глупак на 1-ва; 7 чаши на 3-та и тнт. / Първата комбинация дава нужната информация. После картите се “разводняват” ,както се вижда. Ниски+ чаши+Глупакът...

Извинявам се, ако съм твърде директна, обаче тези карти за теб ли са? Ако искаш не отговаряй, просто се усъмних по картите. Може и да бъркам.
    • А сега прочетох какво пише Мона за 9 пентакли- а именно, че е кармична карта. Възможно ли е в най-първото теглене да показва именно кармата? Защото току що си спомних разказа как са се запознали. И двамата илмали дълги връзки по 6-7 години.Били в накакъв клуб във Велинград, тя на почивка по женски, той с компания от 9-10 мъже, обаче единствен с гаджето си. Та в тоя клуб, той започва открито постоянно да я зяпа, а тя естествено не забелязва (късогледа от дете+а и обвързана). Приятелката на въпросния обаче не е била късогледа, следва скандал и цялата компания си тръгва. Месец по-късно момичето влиза с фирмен акаунт в някакъв сайт за недвижими имоти и се свързва с продавача, който и казва, че има друг кандидат и започва да и се държи наставнически и тя съответно рязко го отрязва. Обаче той звъни след 2 дни и и заявява, че ще и продаде имота, защото кандидата се отказъл (излъгал, просто казал на човека че вече не продава). Та на мястото на сделката тя праща посредник, той пък разочарован, че не се е запознал с жената с интересния глас, която го навикала ( още не са се виждали) започва да и пише... Е месец по-късно край на дългите им връзки ☺ Та това на мен ми звучи като мноого съвпадения.
    • alissa написа:

А сега прочетох какво пише Мона за 9 пентакли- а именно, че е кармична карта. Възможно ли е в най-първото теглене да показва именно кармата? Защото току що си спомних разказа как са се запознали. И двамата илмали дълги връзки по 6-7 години.Били в накакъв клуб във Велинград, тя на почивка по женски, той с компания от 9-10 мъже, обаче единствен с гаджето си. Та в тоя клуб, той започва открито постоянно да я зяпа, а тя естествено не забелязва (късогледа от дете+а и обвързана). Приятелката на въпросния обаче не е била късогледа, следва скандал и цялата компания си тръгва. Месец по-късно момичето влиза с фирмен акаунт в някакъв сайт за недвижими имоти и се свързва с продавача, който и казва, че има друг кандидат и започва да и се държи наставнически и тя съответно рязко го отрязва. Обаче той звъни след 2 дни и и заявява, че ще и продаде имота, защото кандидата се отказъл (излъгал, просто казал на човека че вече не продава). Та на мястото на сделката тя праща посредник, той пък разочарован, че не се е запознал с жената с интересния глас, която го навикала ( още не са се виждали) започва да и пише... Е месец по-късно край на дългите им връзки ☺ Та това на мен ми звучи като мноого съвпадения.
      Съмнявам се в този смисъл с Мона да говорите за едно и също нещо.

Ако си видяла някакви кармични отношения и Големи любови в тези карти, няма такива. Може да съм малко рязка, но и аз някога съм се изразявала като теб. После разбрах, че смисъл няма. :)
    • не мога да цитирам от телефона- не Муун, не са за мен, решила съм да не тегля за себе си, докато не "задобрея". Тренирам върху други хора, щом някава ситуация ми се стори интересна. Става въпрос за бившата ми шефка
    • alissa написа:

Абе гризе ме любопитството много, въпреки, че малко го виждам като вмешателство, все едно нахлувам в личния живот на хората, ама реших да изтегля още няколко изясняващи ситуацията комбинации... Нищо не ми се изясни- напротив, стана ми още по любопитно. Зададох следните въпроси:
      9 жезли-9чаши-паж меч

2. Как се чувства той?

Както и първата комбинаия - 9 пентакли - Смърт - Сила

Един евентуален разговор няма да доведе до никакво разрешаване на "зацилкянето". Ситуацията ще си остане такава още известно време.
      Тя смята, че има друга май? И е възможно наистина да има трети в тази връзка. (5 чаши-справедливост). Възможно е той да обмисля/ да гледа на страни.

Според мен е заблуда, че техните отношения ще се подобрят.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Алиса, въпросите, които си задала, наистина са много.

Но 1вите три тегления са информативни:

alissa написа:

9 жезли-9чаши-паж меч

2. Как се чувства той?

Тя не се чувства добре във връзката, но държи козовете.
      Той е един неориентиран глупак, и по всяка вероятност от него произтичат проблемите.

Шанс за преодоляване на трудностите няма, не защото нещо в тях не е добре, те просто не са един за друг. След като няма добър match, няма над какво да се работи, като база.
      Всичко отива по дяволите.

Псевдощастие и псевдоборба по псевдолюбовта им.
      DIGNITY ALWAYS WIN.