Съобщение За абсолютно начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Здравейте, бях решила да не гледам на себе си, но снощи, след сериозен спор, май си развалих отношенията с един човек.
      Зададох въпрос: Това ли е края на отношенията ни?
      паж пентакли- рицар жезли- 2 пентакли
      Аз по тази комбинация виждам абсолютна раздяла - рицар жезли+2 пентакли
      Паж пентакли говори за съобщение- и точно това стана- написа ми- не искам да те виждам....Моля ви за малко помощ, защото не съм много трезво мислеща в момента.
    • alissa написа:

Здравейте, бях решила да не гледам на себе си, но снощи, след сериозен спор, май си развалих отношенията с един човек.
      Паж пентакли говори за съобщение- и точно това стана- написа ми- не искам да те виждам....Моля ви за малко помощ, защото не съм много трезво мислеща в момента.
      Здравей, Алиса!
      Раздяла няма в тези карти конкретно, но нищо все още не е решено. Обсъждали сме няколко пъти, че 2 пентакли на 1-ва и 3-та позиция дава движещо се положение- нещата още са в ход и изходът не е ясен. Аз го приемам като прозорец на съдбата, който още е отворен- може всеки момент да стане нещо, което да преобърне ситуацията. Картите не са обезспокоителни. Развитие предстои според мен.
    • Moon написа:

alissa написа:

Здравейте, бях решила да не гледам на себе си, но снощи, след сериозен спор, май си развалих отношенията с един човек.
      Здравей, Алиса! Раздяла няма в тези карти конкретно, но нищо все още не е решено. Обсъждали сме няколко пъти, че 2 пентакли на 1-ва и 3-та позиция дава движещо се положение- нещата още са в ход и изходът не е ясен. Аз го приемам като прозорец на съдбата, който още е отворен- може всеки момент да стане нещо, което да преобърне ситуацията. Картите не са обезспокоителни. Развитие предстои според мен.
      Благодаря ти много!
    • alissa написа:

Доста свободно интерпретираш картите, наслагваш ги спрямо фактологията, това е погрешно.

Паж пентакли + Рицар жезли е конструкцията, а 2 пентакли е краткосрочното развитие на ситуацията.
      Първите две карти говорят за незрялост в поведението и изпадане в манипулативност/заблуда, подвеждане относно някаква информация. затова е и "скандалът", възможна е и ревност.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

alissa написа:

Доста свободно интерпретираш картите, наслагваш ги спрямо фактологията, това е погрешно.
      Паж пентакли + Рицар жезли е конструкцията, а 2 пентакли е краткосрочното развитие на ситуацията.
      Първите две карти говорят за незрялост в поведението и изпадане в манипулативност/заблуда, подвеждане относно някаква информация. затова е и "скандалът", възможна е и ревност.
      Така като се замисля си много права. Не за пръв път чувам " Ще правиш каквото ти казвам, защото иначе се разделяме"
    • alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Доста свободно интерпретираш картите, наслагваш ги спрямо фактологията, това е погрешно.Паж пентакли + Рицар жезли е конструкцията, а 2 пентакли е краткосрочното развитие на ситуацията.
      Така като се замисля си много права. Не за пръв път чувам " Ще правиш каквото ти казвам, защото иначе се разделяме"
      Не разбирам от подобни закани, важно е ти какво ще направиш, ще останеш в токсичните отношения или ще продължиш напред.
      Просто е всичко.
    • Показах 3 карти (без въпрос, поризволно цепени) на човек, който нито има представа от Таро, нито пък изобщо е изкушен от тази наука. Накарах жената да каже по една дума за всяка една от картите. Картите бяха:
      Звездата, Императрицата, Влюбените, все Големи Аркани.

Тълкуванията бяха по ред на номерата :)

Игра, Власт, Изкушението на Ябълката (взира се Адам и Ева)

Намирам ги за доста интересни, поне за мен. Като човек, който работи с Таро от 20 години, този поглед е безкрайно свеж, но и проникновен, защото ме отърсва от рутината.

Мисля, този подход да приложа и към деца. В този ред на мисли, съм убедена, че картите са и Онова Неизказано Архетипно НЕЩО, произнесено от устата на неприобщените, придобива търсената рефлексия на всеки сийкър.
      Изумена съм.

Искам да изляза извън себе си в рефлексията си за картите, защото си станах безумно досадна, че и скучна да ЗНАЯ Таро.
    • И още тълкувания от същата жена:

Силата - Доброта да приласкаеш лъва
      Слънцето - Спомен за щастливите отминали дни
      Светът - според нея картата е лишена от смисъл
      Колелото на Съдбата - Безвремие
      9 пентакли - Усамотение. В търсене на Смисъла

:)
    • Здравейте момичета!
      На въпрос: Какво е отношението на Х/Мъж/ към У/жена/?

7 пентакли - 9 чаши - 10 жезли

Бих искала да направя едно уточнение, че Х и У имат както професионални, така и лични взаимоотношения. Като Х е шефа, а У е подчинена.

Според мен мъжът е бил с по-големи очаквания. Надявал се е да получи много повече от тази жена. Въпреки това, той се наслаждава на тази връзка с пълна сила /9 чаши/, но тези 10 жезли накрая ме объркват. Дали се чувства претоварен от работата или тази връзка започва да му тежи ?(

Бих искала да чуя какво мислите и вие, защото стринката на У и е гледала и аз не знам на какво и и е казала, че всичко е идеално :)
    • mimik78 написа:

Здравейте момичета!

Бих искала да направя едно уточнение, че Х и У имат както професионални, така и лични взаимоотношения. Като Х е шефа, а У е подчинена.

Според мен мъжът е бил с по-големи очаквания. Надявал се е да получи много повече от тази жена. Въпреки това, той се наслаждава на тази връзка с пълна сила /9 чаши/, но тези 10 жезли накрая ме объркват. Дали се чувства претоварен от работата или тази връзка започва да му тежи ?(

Бих искала да чуя какво мислите и вие, защото стринката на У и е гледала и аз не знам на какво и и е казала, че всичко е идеално :)
      аз мисля, че тези взаимоотношения ще приключат, заради 10 жезли. 10 жезли на последна позиция за емоционални въпроси е стопирано развитие, няма на къде повече, а и това е подкрепено от 9 чаши - непълно щастие, все нещо ти липсва, все нещо не е така както ти се иска.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • mimik78 написа:

Здравейте момичета!

Далееече от “идеално” е това. Продължава от известно време, но няма взаимност в тези карти. Няма чувства, нито перспектива. Аз мисля, че някой вече е натоварен от тези отношения. Нищо хубаво не усещам от тези карти аз.
    • Благодаря ви, че се включихте, момичета . И аз не видях нищо идеално, но исках да чуя и вашето мнение. Все пак от много кратко време се занимавам с Таро. Пък и по принцип съм скептична към тази връзка. Не знаех, дали разсъждавам в правилна насока :)
    • Това е темата, в която могат да пишат всички абсолютно начинаещи.
      Моля да четете темите преди да пишете. Четете какво е писано преди вас, за да сте сигурни, че пишете в коректната тема и да избегнете евентуално изтриване на постовете си.

Още нещо, което е важно: ВСЕКИ, КОЙТО ПУБЛИКУВА СВОИ КОМБИНАЦИИ, ПЪРВО СИ ГИ ТЪЛКУВА САМ. Едва после, може да си позволи да поиска помщ при тълкуването от друг участник в сайта.
    • Здравейте, как тълкувате комбинацията кула+страшния съд. От няколко дни ми се пада за различни въпроси и за различни хора, така че според мен отговора няма общо с въпросите. Доста ми се стряскаща тая комбинация, нещо като тотален крах. първия път беше страшния съд-кула- ас пентакли, после кула+съд- 2 жезли, все безнадеждни и ужасни
    • Ето ме пак тук :D
      На въпрос: Ще спечели ли мъж Х пари в определена държава:

І Магьосникът - 10 чаши - Рицар на мечовете

Според мен има предварително обмислен план, ще има и възможност нещата да се случат. Всичко е в ръцете на човека Х. Но този рицар на мечовете на трета позиция ме притесни ?(
      Уж всичко точно, обмислено, но ще има яд, агресия, скандали ?(

Ще се радвам да видя какво мислите и вие :)
    • мен повече ме притеснява 10 чаши на втора, защото показва, че човека доста хвърчи в небето, иска му се да е Маг, да му се отдава всичко, с което се захване, но... май се заблуждава.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Armid написа:

мен повече ме притеснява 10 чаши на втора, защото показва, че човека доста хвърчи в небето, иска му се да е Маг, да му се отдава всичко, с което се захване, но... май се заблуждава.
      Благодаря, Armid! Не познавам добре този човек и нямам представа, какви са му възможностите.
      А аз имам още мнооооого да уча,за да ви догоня :)
    • Бременна ли е М?

Крал Пентакли - Колесницата - Двойка чаши

Някъде бях чела, че Крал пентакли благоприятства за запазването на бренността, но не пишеше, че показва наличие на бременност.
      Картите са за моята приятелка, която има две дечица и това евентуално ще и е трета бременност, непланувана :) Колесницата нали говори за ясни решения и преследване на целите? По принцип те са обсъждали въпроса за трето дете, но не са взели категорично решение, но пък не са се и пазили ?(
      Отговора ще го разбера в края на месеца :)
    • Откраднат ли е ключодържателят на Никол?

2 пентакли - Светът - Паж чаши

Ключодържателят си е сменил собственика (2 пентакли - преминаване от едно състояние в друго). Светът + Паж чаши - благоприятен шанс това да се случи.

Вие как мислите :)
      Става въпрос за ключодържател на дъщеря ми, който беше закачен на раницата, с която ходи на детска градина. Друго момиченце преди няколко дни се беше опитвало да и го вземе, но не беше успяло. След няколко дни нашият ключодържател изчезна и същото дете се появи със същият :)
      Не че е толкова важен един ключодържател, но ми стана интересно :)