Съобщение За абсолютно начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Така описана ситуацията и на мен ми прилича на присвояване, но сякаш картите не говорят за това. Как реагира майката на това дете? Направи се на луда и я попитай "от къде купихте ключодържателя, че нашия нещо изчезна и искам да купя нов" :evil:

Възможно ли е дъщеря ти да го е дала като подарък?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Така описана ситуацията и на мен ми прилича на присвояване, но сякаш картите не говорят за това. Как реагира майката на това дете? Направи се на луда и я попитай "от къде купихте ключодържателя, че нашия нещо изчезна и искам да купя нов" :evil:

Възможно ли е дъщеря ти да го е дала като подарък?
      Според мен е малко вероятно Никол да го е подарила на другото дете, защото сама дойде да ми каже, че и няма ключодържателя, аз не бях и забелязала, че другото момиче и го е дърпало и се е опитало да го вземе и в този момент се е появил моят мъж да я забира от градина, и тя го е пуснала. Момиченцето е попитало от къде сме го купили и той защото е много изчерпателен е казал: "Ми от магазина" :) Ние го бяхме купили от Хиполенд (благодарение на една реклама :D ).
      След като детето се е появило с този ключодържател Никол я е попитала от къде са и го купили и то отоворило, че е забравило. И ми казва:"Как така, мамо, сутринта тя нямаше ключодържател, а след обяд като станахме вече го имаше? Тя ми го е откраднала!" Аз и обясних, че след като не я е видяла да го краде, не може да я обвинява.
      Но довечера ще задам въпроса на моята дъщеря, дали не и го е подарила въпросния ключодържател, пък на мен да казва, че са и го откраднали :D Макар че тя изобщо не е от дашните :D
      Мислех си да говоря с майката, но не знам дали си струва, пък и бабата на въпросното дете е лелка в групата, ще стане една....

Благодаря ти Armid :) ! Ако има развитие ще пиша :)
    • Здравейте! Чела съм,че когато си под много силен емоционален стрес не е хубаво да си гледаш сам и за това помолих вчера за помощ в една друга тема тук. Благодарения на бързия отговор разбрах, че каруцата е обърната, но както често ми се случва винаги има накъде да стане по-лошо :/ За жалост човека за когото питах дойде на вратата ми и настоя да говорим. Разговорът беше много тежък поне от нещата, които аз казах и не спря да ме човърка цяла нощ. Хем се бях зарекла да не пипам картите днес толкова разстроена, но не се сдържах и изтеглих три карти с въпроса Това ли е края на връзката? Обърнах Глупакът, Жрецът и Страшния съд. Разбирам ги като края, започва нещо ново или вероятно аз така искам, но това ще стане бавно и мъчително. Знам, че ми е още рано, но този Жрец винаги ме смущава и не знам как да го тълкувам, като ми се появи, та камо ли при зададения въпрос. Какво ще кажете?
    • Koki4e написа:

Здравейте! Чела съм,че когато си под много силен емоционален стрес не е хубаво да си гледаш сам и за това помолих вчера за помощ в една друга тема тук. Благодарения на бързия отговор разбрах, че каруцата е обърната, но както често ми се случва винаги има накъде да стане по-лошо :/ За жалост човека за когото питах дойде на вратата ми и настоя да говорим. Разговорът беше много тежък поне от нещата, които аз казах и не спря да ме човърка цяла нощ. Хем се бях зарекла да не пипам картите днес толкова разстроена, но не се сдържах и изтеглих три карти с въпроса Това ли е края на връзката? Обърнах Глупакът, Жрецът и Страшния съд. Разбирам ги като края, започва нещо ново или вероятно аз така искам, но това ще стане бавно и мъчително. Знам, че ми е още рано, но този Жрец винаги ме смущава и не знам как да го тълкувам, като ми се появи, та камо ли при зададения въпрос. Какво ще кажете?

Кокиче, с Малки и Големи Аркани ли гледаш, или само с Големи ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • В такъв случай, градила си въздушни кули за розово бъдеще и още ги градиш... А трябва да погледнеш ситуацията в очите и да продължиш напред. Нищо не се случва в тия карти. Приеми нещата, каквито са, отърси се и продължи.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

А трябва да погледнеш ситуацията в очите и да продължиш напред. Нищо не се случва в тия карти. Приеми нещата, каквито са, отърси се и продължи.
      Благодаря ти! Абе, гледам я аз ситуацията в очите, ама ситуацията и тя ме гледа с насълзени очи и обяснява как всичко е било грешка и не може без мен :) Иска ми се да видя карти, в които нещо се случва. Толкова дълго не съм се усмихвала, че забравих вече как се прави :/ Пак благодаря, че толкова бързо ми отговори!
    • Москва не вярва на сълзи :) Не прощавай унижението. Знаеш ли, и аз повече от 5 години не се бях усмихвала. Вече се усмихвам. Изборът беше мой. Кураж.
    • Roxelane написа:

Москва не вярва на сълзи :) Не прощавай унижението. Знаеш ли, и аз повече от 5 години не се бях усмихвала. Вече се усмихвам. Изборът беше мой. Кураж.
      Благодаря!
    • Koki4e написа:

Здравейте! Чела съм,че когато си под много силен емоционален стрес не е хубаво да си гледаш сам и за това помолих вчера за помощ в една друга тема тук. Благодарения на бързия отговор разбрах, че каруцата е обърната, но както често ми се случва винаги има накъде да стане по-лошо :/ За жалост човека за когото питах дойде на вратата ми и настоя да говорим. Разговорът беше много тежък поне от нещата, които аз казах и не спря да ме човърка цяла нощ. Хем се бях зарекла да не пипам картите днес толкова разстроена, но не се сдържах и изтеглих три карти с въпроса Това ли е края на връзката? Обърнах Глупакът, Жрецът и Страшния съд. Разбирам ги като края, започва нещо ново или вероятно аз така искам, но това ще стане бавно и мъчително. Знам, че ми е още рано, но този Жрец винаги ме смущава и не знам как да го тълкувам, като ми се появи, та камо ли при зададения въпрос. Какво ще кажете?
      Защо те смущава Жрецът?
      При условие, че имаш първа карта Глупакът?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Защо те смущава Жрецът?При условие, че имаш първа карта Глупакът?
      Защото свързвам Глупакът с поемането на нов път, воден от чувствата си, някак безрасъдно, докато Жреца ми говори за разум, за обмислени действия. Кой ме доведе до Страшния съд - Глупака или Жреца? За жалост в цялата история остана нещо скрито за мен. Винаги съм отказвала да го приема и това е, че за жалост в днешно време каквато и обич да има ... стане ли дума за пари, особено за много пари хората са способни на всичко. И този отговор търсех, но вместо Висшата жрица се появи Жреца
    • Здравейте! Моя близка ми сподели, че чака бебенце и понеже съм чела, че Таро може да подскаже пола решихме да изтеглим три карти. 9 меча-обърната, Жрецът-обърнат, 4 меча. Тази подредба нищичко не ми говори. Чудя се дали не отрази проблемите, които има тя в момента с бащата на бебето, тъй като разговора преди това беше за това, че се е изнесла от дома им. Какво ще кажете?
    • Ново

Привет на всички във форума! Всичко, което споделяте е много полезно за мен и ми помага в моето търсене на пътя...
      Срещата ми с Таро стана съвсем случайно в една почивка между изпит и лекции. Спонтанно си купих колодата на Уейт. От тогава мина почти година и аз все още трудно разбирам, какво искат да ми кажат картите. Някъде във форума прочетох, че не трябва да се обръщаме към картите, ако сме тревожни и напрегнати. Затова сега се обръщам към всеки, които би желал да сподели опит.
      Направих важен избор в живота си, който към този момент е без успех. Не съм питала картите, какъв би бил резултатът.
      Трябва да избера между хора, които не познавам и не съм виждала. Бих ли могла да използвам по една карта за всеки човек или трябва да използвам 3 карти?
      Благодаря, на всеки решил да се включи!
    • Ново

Alexia написа:

Привет на всички във форума! Всичко, което споделяте е много полезно за мен и ми помага в моето търсене на пътя...
      Срещата ми с Таро стана съвсем случайно в една почивка между изпит и лекции. Спонтанно си купих колодата на Уейт. От тогава мина почти година и аз все още трудно разбирам, какво искат да ми кажат картите. Някъде във форума прочетох, че не трябва да се обръщаме към картите, ако сме тревожни и напрегнати. Затова сега се обръщам към всеки, които би желал да сподели опит.
      Направих важен избор в живота си, който към този момент е без успех. Не съм питала картите, какъв би бил резултатът.
      Трябва да избера между хора, които не познавам и не съм виждала. Бих ли могла да използвам по една карта за всеки човек или трябва да използвам 3 карти?
      Благодаря, на всеки решил да се включи!
      Привет и добре дошла :)
      Обикновено се гледа с 3 карти и няма практика да се гледа с по 1 за всеки или за нещо.
      Много е важно правилно да формулираш въпроса си също.
      Успех!
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ново

Здравейте отново! Ще разкажа накратко историята, защото според мен картите пак не дават отговор на въпроса ми. Жена с 40-годишен брак се оказа част от любовен триъгълник :/ Била е винаги грижовна съпруга и домакиня, даже бих казала сякаш забравила себе си, че и тя е човек. Неприятната ситуация я разтърси из основи и тя реши да направи един път нещо за себе си - да си закупи кола с малкото спестени пари, които има. Днес трябва да подпише договор и зададохме въпрос на картите Правилно ли е решението за покупката. Обърнаха се Обесеният-обърнат, Дяволът-обърнат и Кралица на чашите-обърната. В картите обаче виждам един човек, който е бил избрал ролята на жертва /Об.-об./ в живота си, според мен съзнателно и сега изведнъж Обесеният се е превърнал в раздразнената Кралица чаши от това, че седейки цял живот в кухнята е забравила да помисли за себе си и сякаш Дяволът-об. ще й помогне да се пребори с тази си зависимост, със страха си, че нищо не може да направи сама. Може би не тълкувам правилно, но така или иначе не виждам отговор на въпроса, който зададохме в картите. Ще съм благодарна за мнения!
    • Ново

Koki4e написа:

Здравейте отново! Ще разкажа накратко историята, защото според мен картите пак не дават отговор на въпроса ми. Жена с 40-годишен брак се оказа част от любовен триъгълник :/ Била е винаги грижовна съпруга и домакиня, даже бих казала сякаш забравила себе си, че и тя е човек. Неприятната ситуация я разтърси из основи и тя реши да направи един път нещо за себе си - да си закупи кола с малкото спестени пари, които има. Днес трябва да подпише договор и зададохме въпрос на картите Правилно ли е решението за покупката. Обърнаха се Обесеният-обърнат, Дяволът-обърнат и Кралица на чашите-обърната. В картите обаче виждам един човек, който е бил избрал ролята на жертва /Об.-об./ в живота си, според мен съзнателно и сега изведнъж Обесеният се е превърнал в раздразнената Кралица чаши от това, че седейки цял живот в кухнята е забравила да помисли за себе си и сякаш Дяволът-об. ще й помогне да се пребори с тази си зависимост, със страха си, че нищо не може да направи сама. Може би не тълкувам правилно, но така или иначе не виждам отговор на въпроса, който зададохме в картите. Ще съм благодарна за мнения!
      Здравей, Кокиче!

Според мен картите ти отговарят на въпроса, само че по своя си начин, разбира се. Показват емоиционалното състояние и нагласата на жената относно тази покупка. Според мен никак не го прави точно за себе си, по-скоро се опитва да се доказва и да раздразни въпросния мъж. Тя самата не е стабилна, взима емоционални решения и съвсем се е оплескала. Това най-вече по факта, че и 3-те карти са обърнати, освен това имаш Дявол и Кралица чаши. Нищо чудно с това си действие да се опитва да изманипулира мъжа да се промени, да я забележи и да се оправят нещата. Иска й се да излезе от ситуацията на зависимост, в която се е вкарала с Обесеният, но зависимостта е вътрешна за съжаление, абсолютна робия на емоционално равнище. Според мен и много се страхува да вземе нещата в свои ръце, защото дълго е разчитала на други хора и основно на партньора си.

Като цяло тази покупка е плод на силно разклатено емоционално състояние. Уж идеята е да “направи нещо за себе си”, обаче мотивите са съвсем други. Жената не е на себе си, а всички знаем, че в такива ситуации не се взимат обмислени решения. Първо да подреди себе си, после всичко останало.

Това е моето мнение.
    • Ново

Благодаря за отговора. Искрено се надявам това да повлияе положително на емоционалното й състояние, защото я подкрепих в това с точно тази надежда.