Съобщение За абсолютно начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• По мои наблюдения, картите не дават съвети.
      Обади му се, пиши му. Нямаш нищо да загубиш. Стига си се презастраховала. Разсей мъглата, 7те чаши!
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Въпросът е зададен неправилно, не може картите да решават вместо теб. По-добре попитай Какъв ще е резултатът, ако направя еди какво,( или ако не направя ...)
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Да, да...аз всъщност това питам за резултат, за съвет.

Curi0us, благодаря, истината е,ч е всъщност има какво да загубя. това е пореден опит за контакт и може да е последен.

Мнението бе променено 1 път, последно от Samsara ().

• Samsara написа:

Днес ми беше един такъв особено мiнорен ден, тъжен и с размисли и към края на деня, репух, че ще напарвя нещо, което ме мъчи от известно време. Но преди това си наредих простичка комбинация с въпроса - Да пиша ли на един човек или не до края на седмицата? И какви карти излязоха ...

Смъртта - 7 чаши - Колеото на съдбата
      Здравей и добре дошла в сайта!

Сега, за картите ти: много добре знаеш, че нещата вече са отекли (казано на жаргон), вече са се състояли, доколкото изобщо са били. Няма какво особено да направиш в тази ситуация, освен да се оттеглиш на първо време.

Смъртта на първа позиция показва две времеви действия/две послания в 1: едното се отнася до миналото като вече състояло се, а другото е твоето желание за промяна.
      По анализ 1 - в конструкцията ти има място само за една карта - Смъртта, по анализ 2 - конструкцията говори, че желанието ти за драматичен обрат на ситуацията, е безпочвен (7 чаши + Колелото). Картите са така конструирани, просто защото няма как с 3 карти да се появят 4 (конкректно в твоя случай - да има две Смърти, например).

Т.е. получила си ясна и категорична Таро позиция. Доброто в този случай е: твоите карти работят, което е голям плюс.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Благодаря Мона!

Изключителен анализ. Много точен. Да, нещата са в миналото, да - не се състояха както трябваше, да аз искам обрат :) Явно към момента невъзможен.

Предполагам, това, че картите ми работят означава, че към момента Таро и аз и започналото наше съвместно пътуване е успешно :)

П.С. ( Сега като си прочетох поста колко съм бързала и как съм го написала с разместени и пропуснати букви, извинявам се, за което)
    • Samsara написа:

Благодаря Мона!

Изключителен анализ. Много точен. Да, нещата са в миналото, да - не се състояха както трябваше, да аз искам обрат :) Явно към момента невъзможен.

Предполагам, това, че картите ми работят означава, че към момента Таро и аз и започналото наше съвместно пътуване е успешно :)

П.С. ( Сега като си прочетох поста колко съм бързала и как съм го написала с разместени и пропуснати букви, извинявам се, за което)
      Еййй, посмали малко де :)
      Никакъв изключителен анализ не съм направила - това разказва Таро.

Радвам се, че картите ти работят, това е най-важното, останалото ще мине, всичко зависи от това, какво ти правиш - и няма как нещо, което не е станало някога/досега, да стане днес или утре, Смъртта ти го е казала - една хубава, добра и отрезвяваща карта. С нея не се спори :)

Пиши и в другите теми.
    • Mona написа:

и няма как нещо, което не е станало някога/досега, да стане днес или утре
      fuck, значи никога няма да имам нормална и здравословна връзка :D

• Да, Смъртта е отрезвяваща карта. Но, и аз се замислих - това, че нещо не е станало и Смъртта го показва, означва, че никога няма да стане или не сега? Има ли връзка с КС?

Защото сега се разрових в тетрадката си и намерих една подредба, която съм си правила преди време с въпрос относно същата ситуация и човек и ...

1. Ситуация - КС!, 2. Пречки - Смъртта!, 3. Съвет- 3 чаши, 4.Резултат - 7 мечове

И аз разбира се , нищо не успях да прочета какво ми казват картите - оставих я, и реших, че ще върна към нея след време.

И похвалата ми е съвсем заслужена, картите разказват, но не всеки може да ги чуе, разбере, прочете :) - да види посланието им.
    • Здравейте,
      Имам дилема - дали да се търся активно информация по даден въпрос или да чакам да получа такава.
      Попитах картите "Как да постъпя?" Изтеглих:
      Рицар чаши, Обесен, Рицар жезли

Според мен съм обсебена от идеята да науча как се развиват събитията /чаши + Обесен/. Обесеният като средна карта ми показва, че съм затънала в тресавището на отчаянието до уши. Някаква надежда за измъкване проблясва по Рицар жезли - може неочаквано да науча положителни новини. Тази ситуацият е от много време - все нещо да се случи и все не се случва, все нещо забавя развръзката, което ме натоварва, ядосва и фрустрира. Като цяло ме тревожи големият аркан на средна позиция. Напоследък много от конструкциите ми са такива - първа и трета карта - дворцови, средната - голям аркан.
      В резюме: активните действия от моя страна ще са безсмислени, ситуацията ще получи неочакван тласък за разрешаване от външен източник.
    • Kalistro написа:

Здравейте,
      Имам дилема - дали да се търся активно информация по даден въпрос или да чакам да получа такава.
      Попитах картите "Как да постъпя?" Изтеглих:
      Рицар чаши, Обесен, Рицар жезли

Аз мисля, че дори и да търсиш и получиш информация, тя би била грешна. Може и умишлено да те заблудят с това, което искаш да чуеш. И рискуваш да се впуснеш в необмислени действия под влияние на погрешна информация. Аз бих изчакала и търсила сама, но не веднага.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Имам една позната, чието поведение ме озадачава. Понякога ми се струва, че е напълно открита, понякога изглежда сякаш крие нещо, но упорито търси контакт с мен. Попитах:
      Какво е отношението й към мен?
      Жрица, 8 меча, Императрица

Нескромно реших, че изпитва възхищение към мен /Жрица+Императрица - образът на жената във всичките му аспекти/ и й се иска да има живот като моя, но не може да си го позволи /8 меча/, затворена във връзка, която не й носи радост и в която се чувства като жертва.
    • Помолих картите как да постъпя в учебната си ситуация, имайки предвид, че съм притисната от много къси срокове, а късно започнах подготовка. Сама съм си виновна за което, и все пак:

Паж пентакли, Колелото, Звезда

Страшноооо. Какво е един малък глупав Паж до тези карти? Като съвет виждам (или ми се иска да виждам) е да продължавам в същия дух, както сега, малко по-малко, с полагане на усилия, и да си завърша всички невзети изпити и проекти, дори и неспазвайки по-големите срокове. Като нищо и да стоя поне още една година, вземайки недовършените неща и да се размина с магистратурата, която е важна за мен и не ми се искаше да я отлагам.

Никак не ми харесва какво следва след Колелото. Звездата никога не ми е "говорила", но сега ме плаши, а и по-често от необходимото ми се появява в подредбите :/ Страх ме е че следва само "хаос" и объркване. Излишно е да казвам, че учебната ми ситуация е симптом на други проблеми при мен, изобщо.

• curi0us написа:

Помолих картите как да постъпя:

Паж пентакли, Колелото, Звезда
      Според мен трябва да направиш каквото трябва, пък да става каквото ще. Ако ти си пажа, се опитай да претърколиш Колелото, като не спираш да вярваш в успеха си. Всъщност ти имаш само един път - да се явиш на изпитите. Без да се явиш не е възможно до ги вземеш, нали? Така, че продължавай да се подготвяш. Възможно е да не успееш на 100 процента, защото си се надценила, но и няма да загубиш.
    • Здравейте.
      Днес ми се случи да ме питат "Има ли направена магия човекът Х?". Обикновено избягвам въпроси с отговор да/не, но жената, която ме попита искаше да получи отговор много. Паднаха ми се Луната - обърнат Император - обърнат Крал мечове. Откровено й казах, че не мога да й дам отговор. Мисля, че самият въпрос ме обърка повече от колкото картите, защото ме наведе на други въпроси, лични.
      Но все пак ми е интересно да чуя нечия гледна точка. Всъщност за пръв път ми се случва да попадам на Луната и Императора заедно и в началото се обърках, защото ги поставям в съвсем различни сфери. После пък се зачудих дали не е логично да изтегля Луната, когато питам за магия. А накрая поникна съмнението дали въобще означават нещо.
    • warrior написа:

Здравейте.
      Днес ми се случи да ме питат "Има ли направена магия човекът Х?". Обикновено избягвам въпроси с отговор да/не, но жената, която ме попита искаше да получи отговор много. Паднаха ми се Луната - обърнат Император - обърнат Крал мечове.
      Картите показват нескопосаност.
      Няма магия, има тотално объркан човек, който не знае, какво да прави със себе си. Лута се и никъде не стига.

Трябва да започне от някъде и това някъде е собствената му представа за себе си, какво иска и как да се реализира, за да се чувства удовлетворен. Объркани представи за мъжко и женско, липса на вътрешна стабилност, която да му помогне да се изяви като личност.

Вероятно има конфликт в родителското тяло, който му се е отразил доста зле и не може да излезе от детските си нагласи.

Трябва да поеме отговорност за себе си.
    • Здравейте!
      Утре имам рожден ден и зададох въпрос дали един човек ще ми се обади .
      Паднаха се РИЦАР ЖЕЗЛИ 5 ЧАШИ КРАЛ МЕЧ
      С въпросния господин сме скарани и той е чужденец ,за което говорят според мен първите две карти .По скоро първата карта описва него,а втората моето душевно състояние.Третата карта я тълкувам като категорично решение от негова страна и май отговора е не.
      Някой ще ми помогне ли в разтълкуването ,на прав път ли съм
    • julia написа:

Здравейте!
      С въпросния господин сме скарани и той е чужденец ,за което говорят според мен първите две карти .По скоро първата карта описва него,а втората моето душевно състояние.Третата карта я тълкувам като категорично решение от негова страна и май отговора е не.
      Здравей, Юлия.
      Не съм видяла поста ти, какво стана с теб :)

И честит рожден ден на патерица, бъди много здрава и щастлива!
    • Mona написа:

julia написа:

Здравейте!
      Здравей, Юлия.Не съм видяла поста ти, какво стана с теб :)

И честит рожден ден на патерица, бъди много здрава и щастлива!
      Благодаря много за пожеланията :)
      Нищо не стана,както и очаквах .Явно Кралят Меч на последна позиция не дава благоприятно развитие на нещата . Така или иначе имам чувството ,че ще се обади ,но след известно време.
      И отново изтеглих карти ,дали ще се обади до края на месеца,
      6 МЕЧ 6 ЖЕЗЛИ КУЛА
      И кулата на последна позиция разваля всичко
      Даже малко ме е страх от тази карта :(