Таро за съвсем начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• mimik78 написа:

Здравейте момичета :)
      На въпрос: Защо К не иска да шофира кола? Само да уточня, че К има шофьорска книжка.
      При разбъркване изпада 7 жезли

Принцеса/паж/ пентакли - Сила - Кралица жезли

По първата карта смятам, че в началото той е бил много ентусиазиран. Силата ми говори, че го е страх, но тази Кралица жезли не знам как да я тълкувам.
      Защото по Пажа явно е нов в карането, не де чувства уверен и му се иска да е още под надзор (предполагам майка му кара с него).

По 7 жезли, чувства го повече като задължение и очакване. Не му е приятно да е ангажиран, възприема го като отговорност, която надхвърля възможностите му, а очакванията към него са по-големи отколкото той самия смята, че има.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Благодаря, ви за отговорите, момичета.
      А възможно ли е Кралицата жезли да съм аз, защото питането е за мъжа ми, аз шофирам, а той е навигатор и не иска да шофира :D
    • Точно това значи Кралица жезли, тя е съпруга или майка, ама аз много се подведох и се сетих по-късно, защото си спомих на срещата на форума, че ти ще караш :Д :Д

И аз не знам как да тълкувам, сега ще тегля едни карти, а ти на-добре го питай в прав текст, защо така се дърпа :D

Крал меч - об Висша жрица - Кралица чаши

Ох, боже... тая обърната Висша жрица... вече два пъти я изправям и двата ми се обръща :D
      Нищо не мога да кажа по комбинацията, освен, че може би това те кара да се чувстваш като Кралица чаши, т.е. таиш си в себе си негодуванието и нищо не казваш...

• По първата комбианция какво си мисля, ще го кажа директно, ако има проблем, ще изтрия мнението, само кажи.

Този ти е под нивото - Паж до Кралица, няма начин. Иска да владее положението и да управлява Кралицата. Парадоксално, прави опити да го прави чрез нешофирането му, опитва се да те контролира по този начин, за да караш или за да не караш ти, и изобщо да не се ходи никъде.
      Опитва се да те притиска чрез външни обстоятелства (Силата сочи за това).

Само свирни, и ще го изтрия, ако това мнение ти дава дискомфорт. Но го мисля искрено, и смятам че това казват картите.

А по комбинацията на Вълк, ами той може и да иска да е Крал меча (уверен, нахъсан, хладен, в действието, тук и сега), обаче е една Кралица чаши (той) и е много объркан, много объркан от теб, ти просто си повече от него и той не знае какво да те прави.
      Освен да се опитва да те оковава.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • (y) за поста на кюриъз

сетих се и нещо друго, което Мона е казвала: "Висшата жрица е образа на любимата жена, на мечтаната жена, на онази, за която се копнее, но все още е нереализиран идеал, но има ПОТЕНЦИЯТА да стане и възможен - от конкретния човек зависи това.

В тази връзка Висшата жрица има пряко отношение и се припокрива с образа на Кралица чаши.

Не зная какво си мислите за нея, но и тя, като Магът е проявление на един чудовищен егоизъм, не във всички гледания, разбира се."

• mimik78 написа:

Благодаря, ви за отговорите, момичета.
      А възможно ли е Кралицата жезли да съм аз, защото питането е за мъжа ми, аз шофирам, а той е навигатор и не иска да шофира :D
      Има бекграунд в тази кралица жезли - тя е на ръба.

У жезлите винаги има подтекст, особено когато са дворцови карти. Има тежка опашка, говорят за конфликт - скорошен.
      И шофирането е само повод.
      По паж пентакли, говорим за събития, които преди са били само ППРЕМЪЛЧАВАНИ, но вече са казани, дори и наполовина.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Благодаря ви за отделеното време, момичета ☺

Wolf, питала съм го в прав текст, но отговорът беше незадоволителен. Не искал и това е. За това се опитах чрез картите да разбера, защо не иска.

Curi0us, в никакъв случай не искам да си триеш поста. Написаното не ме кара да се чувствам дискомфортно по никакъв начин, напротив ☺

Mona, наскоро споделих на сестра ми, че това нещо започва да ми тежи.

Спокойна нощ на всички и БЛАГОДАРЯ!
    • Здравейте, на въпрос " Ще има ли положителна промяна в отношенията между жена и мъж?" изтеглих 8 меча, 2 чаши, Умереността. Връзката има следната предистория- бяха се скарали преди време, сдобриха се и преди няколко дни се видяха да си доизгладят отношенията. Доста чепати характери са и двамата. Моето тълкуване е следното: 8 меча са ограничения, които си налагаме, 2 чаши, предполагат че тези ограничени са от емоционално естество. Умереността като резултат е баланса, един вид постигната някаква златна среда.
    • Здравей, Alissa, за мен тази комбинация говори и за теб, незнанието ти и идеализма като цяло. Не знам на каква възраст си, но това е по-скоро единият пласт на тази комбинация. Двойка чаши с Умереност, не е добра комбинация за любовни отношения. Умереността в случая за мен е ограничено развитие на порива, дори и да има такъв между тях, дори и да се възстановят тези отношения ще бъде на определена цена. Ограничено щастие е това, дори да са заедно.
    • На мен тези техни отношения са ми доста странни още от когато започнаха, но вече 6 месеца продължават. Доста са различни и мислех, че ще се разделят отдавна..
    • alissa написа:

Здравейте, на въпрос " Ще има ли положителна промяна в отношенията между жена и мъж?" изтеглих 8 меча, 2 чаши, Умереността. Връзката има следната предистория- бяха се скарали преди време, сдобриха се и преди няколко дни се видяха да си доизгладят отношенията. Доста чепати характери са и двамата. Моето тълкуване е следното: 8 меча са ограничения, които си налагаме, 2 чаши, предполагат че тези ограничени са от емоционално естество. Умереността като резултат е баланса, един вид постигната някаква златна среда.
      8 меча са неща, за които не знаем, не си налагаме нищо.
      Въпросът е кой на кого ще прости.
      И дали изобщо това е възможно.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Ina написа:

Здравей, Alissa, за мен тази комбинация говори и за теб, незнанието ти и идеализма като цяло. Не знам на каква възраст си, но това е по-скоро единият пласт на тази комбинация. Двойка чаши с Умереност, не е добра комбинация за любовни отношения. Умереността в случая за мен е ограничено развитие на порива, дори и да има такъв между тях, дори и да се възстановят тези отношения ще бъде на определена цена. Ограничено щастие е това, дори да са заедно.
      По кои значения на картите достигахте до това заключение? Явно тук е разковничето, а ми се изплъзва..Какво говори 8 меча самостоятелно, какво е значението в комбинация с 2 чаши. Какво значат 2 чаши + Умереност, защо не са добра комбинация при взаимоотношения, при положение, че самостоятелно са благоприятни???
    • alissa написа:

Ina написа:

Здравей, Alissa, за мен тази комбинация говори и за теб, незнанието ти и идеализма като цяло. Не знам на каква възраст си, но това е по-скоро единият пласт на тази комбинация. Двойка чаши с Умереност, не е добра комбинация за любовни отношения. Умереността в случая за мен е ограничено развитие на порива, дори и да има такъв между тях, дори и да се възстановят тези отношения ще бъде на определена цена. Ограничено щастие е това, дори да са заедно.
      По кои значения на картите достигахте до това заключение? Явно тук е разковничето, а ми се изплъзва..Какво говори 8 меча самостоятелно, какво е значението в комбинация с 2 чаши. Какво значат 2 чаши + Умереност, защо не са добра комбинация при взаимоотношения, при положение, че самостоятелно са благоприятни???
      Малко оф топик - в този сайт си говорим на "ти".
      Pulvis et umbra sumus.
    • Няма благоприятни карти сами по себе си както и зли сами по себе си. Всяка карта може да реже остро/да гали или да се обезсилва спрямо някоя съседна до нея.

Ако трябва да се концентрирам над комбинацията и над въпроса който си задала, нещата отиват на предела вече между тия двамата.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • alissa написа:

Ina написа:

Не знам дали разбрах правилно какво искаш да кажеш, но Умереността и 2 чаши "самостоятелно" не са благоприятни за отношения. Нито заедно. За чашите вече стана дума предния път.
      Прави ми впечатление, че задаваш много въпроси един след друг,а не се опитваш сама да свържеш казаното от момичетата и картите, които си изтеглила. Поразрови се из Таро Архива и старите теми. Има мноого информация , особено в темите за любов - препълнили сме ги с подобни въпроси. Записвай си комбинациите, които си теглила и въпросите и после се върни ,за да поразмислиш върху отговора на Таро. Без усилие знанието няма да дойде само. Пак : успех от мен :)
    • alissa написа:

Ina написа:

Здравей, Alissa, всичко съм ти написала, :)))) Казах ти, че от една страна комбинацията разкрива теб като начинаещ, има два пласта. Понякога Таро прави това. Чета как тълкуваш картите по отделно, без да анализираш дадената конструкция. Мона ти е написала значението на 8 меча. Дали са толкова благоприятни и 2 чаши и Умереността самостоятелно, трябва ли да ги разчитаме като отделни значения? Напротив много по-добър практичен начин за разчитане езика на Таро е в Конструкции. Не случайно има и такава тема. Запаметявай конструкции, това са цели изречения в Таро образно казано. Само тогава ще го усвоиш. :))))Върни се и прочети, какво сме ти написали и се опитай да осмислиш. Добре е и да започнеш да си водиш Таро дневник с комбинации от въпроси и конструкции. :)))Надявам се, не се сърдиш. Само се опитваме да сме ти полезни. Поздрави!
    • Ina написа:

alissa написа:

Ina написа:

Здравей, Alissa, всичко съм ти написала, :)))) Казах ти, че от една страна комбинацията разкрива теб като начинаещ, има два пласта. Понякога Таро прави това. Чета как тълкуваш картите по отделно, без да анализираш дадената конструкция. Мона ти е написала значението на 8 меча. Дали са толкова благоприятни и 2 чаши и Умереността самостоятелно, трябва ли да ги разчитаме като отделни значения? Напротив много по-добър практичен начин за разчитане езика на Таро е в Конструкции. Не случайно има и такава тема. Запаметявай конструкции, това са цели изречения в Таро образно казано. Само тогава ще го усвоиш. :))))Върни се и прочети, какво сме ти написали и се опитай да осмислиш. Добре е и да започнеш да си водиш Таро дневник с комбинации от въпроси и конструкции. :)))Надявам се, не се сърдиш. Само се опитваме да сме ти полезни. Поздрави!
      Не се сърдя и си водя дневник. Също чета и стари теми, но за да намериш конкретна комбинация, трябва да прочетеш много теми- в търсачката рядко излизат.
    • Това е като да научиш нов език - естествено, че отнема време. И то много. Никой не очаква моментално да си схванала всичко, не го очаквай и ти от себе си. :)

Когато започнах във форума и аз бързах ли бързах, но така не става. Трябва търпение и практика. Най-вече практика. Ние ще помагаме с каквото можем, но няма как да покрием абсолютно всички възможни комбинации по всички въпроси.

Таро дневникът е добро начало. Хубаво е, че си започнала. Не се отказвай и след време ще видиш, че знаците вече не са ти съвсем непознати.
    • Как тълкувате комбинация крал пентакли-кралица меч-колесницата? Въпроса е дали връзката между двама души ще стане официална до 1 година? Като видях картите... ми той определено е крал пентакли, а тя със сигурност е кралица меч, но колесницата какво значи- че ще стане преди определения срок, или че единя ще се оттегли?