Таро за съвсем начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Един такъв въпрос - може ли с таро да се прогнозира времето? метеорологично?
      Може, стига да се разбират картите.
      Ето следния въпрос: ще вали ли на концерта? Картите са 10 жезли, 8 чаши, Кралица чаши

Преглеждам си май само единствения останал дневник с Таро кобинации, търсех нещо друго и като видях този записан въпрос, се сетих за теб. Комбинацията е от 25 август 2013.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Sha написа:

Проливен дъжд! :evil:

Проливен заради 10-те жезъла :saint:
      по 8 Чаши, засилени с Кралицата, може би дори отложен концерт?
      Не, нямаше проливен дъжд. Концертът се състоя.
    • Mona написа:

Sha написа:

Проливен дъжд! :evil:

Проливен заради 10-те жезъла :saint:
      по 8 Чаши, засилени с Кралицата, може би дори отложен концерт?
      Не, нямаше проливен дъжд. Концертът се състоя.
      Ох, знам си аз, че на теб (и очевидно на твои карти) не мога да гледам :)))
    • Ами не мисля, че моите карти имат изобщо нещо общо: хващаш се за първата карта, която няма как да е индикатор за дъжда, а за други неща. Индикатори са 8 и Кралица чаши. И няма как да е имало силен и проливен дъжд, а по-скоро леко преваляване, по-скоро ръмене за определен период от време.
    • Ами при мен не е точно така. Ако аз ги бях изтеглила - 10 Жезъла са силна енергия, нещо, което е в големи количества - толкова много, че чак ти тежи и после 8-те Чаши (това са цели 8, не 2 или 3 Чаши) и то със символ за тръгване и напускане, заедно с Кралицата на Водата, която съжалява за пропуснатото.
      Но, както казах, тези карти отговарят на твоята енергия.
    • Sha написа:

Ами при мен не е точно така. Ако аз ги бях изтеглила - 10 Жезъла са силна енергия, нещо, което е в големи количества - толкова много, че чак ти тежи и после 8-те Чаши (това са цели 8, не 2 или 3 Чаши) и то със символ за тръгване и напускане, заедно с Кралицата на Водата, която съжалява за пропуснатото.
      Но, както казах, тези карти отговарят на твоята енергия.
      Ша, по твоята логика, щях да съм най-зле като прогностика. Няма моя и твоя енергия: има карти Таро - Таро е едно. И какво значи това с енергиите пак не го разбрах. Откъде накъде ще проецираме себе си, енергиите си уж върху точния анализ?

Няма как за една и съща комбинация, ти да тълкуваш проливен дъжд, а аз - леко преваляване. Фактите са факти. И точно такова беше: леко преваляване.
      Както и няма как по моите карти някой да е болен от злокачествен тумор, а по твоите - да има настинка или обратно.
    • Аз съм на друго мнение. Таро може и да е едно, но ние се свързваме с него по различен начин.
      На мен картите ще отговорят по един начин, на теб по друг, но и двете ще опишат събитието така че да го разбере боравещия с картите... чрез архетипни образи или не...
      Интерпретирането вече е друг въпрос.

Mona написа:

Няма как за една и съща комбинация, ти да тълкуваш проливен дъжд, а аз - леко преваляване. Фактите са факти. И точно такова беше: леко преваляване.Както и няма как по моите карти някой да е болен от злокачествен тумор, а по твоите - да има настинка или обратно.
      Ами точно затова казвам, че сме супер различни - на друг комбинацията най-вероятно щях да я усетя по-точно.
      И все пак дори това, което казваш, за една и съща комбинация, че не може да значи различни неща, не го приемам.
      Смятам че е до ситуация и човек. Дори и да има константни значения, то те идват от практиката на един индивид, но не се съотнасят с опитността на друг.

Уф, много съм уморена сега, а това май е по-дълбоко, отколкото имам сили сега да го пиша...

Знам, че не мога да се свържа с всеки, но %-та е сравнително малък. Точно както не мога да предавам рейки на брат си - той е затворен за мен, дори и да ми е позволил... единствения с когото не съм успяла да се свържа.
      Така е и с картите... но си ги тренирам и нещата си идват на мястото. Постепенно, бавно, но супер интересно и вдъхновяващо.
    • Попитах как ще се развие определена ситуация (не касае емоционални отношения):
      Влюбените, Кулата, 8 чаши
      По Влюбените - било е взето решение, имало е възможност за избор, но той вече е направен. По Кулата - предпочетената алтернатива е драстична, крайна, може да се каже и неочаквана от участниците, води до внезапно нарушаване на статуквото, поставя ги пред свършен факт, нямат възможност да повлияят на процеса. По 8 чаши - обратът, дефиниран от Кулата, води до оттегляне, отдръпване на участващите лица. Четох, че 8 чаши се появява, когато някой е надценил себе си и е пожелал неизпълними неща, чувства се зле, но знае, че урокът, който е получил е за добро. Не мога обаче да преценя всъщност тази ситуация дали ще продължи по-скоро пожително или не. Като че ли клоня към идеята, че след "взрива" ще последва затишие, а после - нищо все още не се знае.
    • А може би направеният избор от самото начало е бил погрешен (Влюбените+Кулата) и е довел до срив. Дори и новите възможни пътища за момента като че ли са запушени заради тази Кула, ако беше 6 мечове а не 8 чаши накрая, друго щеше да е спред мен. Може би трябва да се изчака някакво ново събитие, което ще промени нещата.

Ако ми позволите, бих направила и първи плах опит с картите-сенки. Не знам защо ми се привижда някакъв Жрец отзад, човек, символизиращ определена обществена институция, с когото взимащите решението е трябвало да се съобразят.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Roxelane ().

• Kalistro написа:

Попитах как ще се развие определена ситуация (не касае емоционални отношения):
      Влюбените, Кулата, 8 чаши
      Решението по някакъв проблем /ситуация е бил дълго отлаган,трябвало е преди да се вземе някакво решение, да се действа на време, но понеже не е - се появява Кулата.
      8 Чаши е продължение на Кулата - случилото се е болезнено, незадоволително, очакванията неоправдани. Също така говори и за търсене на друг начин или подход за излизане от неприятната ситуация или положение.
      Влюбените +Кулата - освен за погрешен избор ми говори и за това, че някой не е искал да поеме отговорност.
      Тук вина има човекът от неговите действия или по точно бездействие, когато е трябвало. Ще се търси изход, алтернатива, макар и да не е лесно.
      Какво ще е развитието, ами едва ли ще е много задоволително, към момента има доста болка и разочарование, трябва различен подход от досегашния.
    • Благодаря ви за мненията. Вярно, че решението дълго е отлагано, но вина има само човек, който сега не участва в уравнението. Усеща се напрежение в отношенията, несигурност. Мисля, че решението ще нагнети още повече ситуацията и участниците ще се отдръпнат.
    • Kalistro написа:

Благодаря ви за мненията. Вярно, че решението дълго е отлагано, но вина има само човек, който сега не участва в уравнението. Усеща се напрежение в отношенията, несигурност. Мисля, че решението ще нагнети още повече ситуацията и участниците ще се отдръпнат.
      Мисля, че имаш сериозен проблем с тази ситуация, която продължава от много време, аз наблюдавам.
      Имаш 2 пътя: тотална искреност или тотално потъване в маската на възприемането на ситуацията като "нито лоша", "нито добра" - по 8 чаши. Отърви се от това усещане за капан.
    • Благодаря ти, Мона. Решенията тук са извън моя контрол, но начина, по който ги възприемам си зависи от мен. Сега като че ли комбинацията ми се проясни - дава ми се възможност каквото и да става, да заявя мнението си, да покажа позиция, а не да стоя като малка уплашена мишка в ъгъла и да чакам бурята да премине.

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Радвам се, че темата е налична отново. Мисля да публикувам тук 2 комбинации, които нямат нищо общо помежду си, но просто ми се занимаваше с картите доста днес. Просто ме сърбяха много ръчичките.

1. Има ли основание F1 да се притеснява от F2? Тук става дума за една патова/смешна ситуация, но все пак исках да задам въпроса. А ще мога да я проследя във времето. Имаме две жени, които се конкурират не особено отявлено, но забележимо. Едната много се дразни на другата. Лично аз смятам, че тези негативни емоции не са оправдани. F1 се чувства безсилна и/или унижена пред другата, но не осъзнава, че до голяма степен тези състояния са резултат от личен избор!

6 жезли, Паж чаши, Колелото - това ми заприлича на въртележка. Много ми стана смешно като ги видях тези карти, не знам защо. Комични са ми.
      Колелото връща в изходна позиция и не дава разрешение, развръзка. И отново, и отново! Странно защо, но видях 6те жезли като "провокаторката". Все едно ми е дворцова карта. Да, тя дразни, закача се, и е леко агресивна, но не го прави от истинско зло чувство. Паж чаши е приятелката, която се чувства като "жертва" в тази комуникация.
      Приятелката ми за 3 път ми излиза като Паж чаши, това ми говори, че не постъпва много зряло, а по-скоро от позиция на уплаха, на безпомощност, чувство за слабост. Огън+Вода, не особено добра комбинация :D И двете момичета са съоветно огнена зодия (провокаторката) и водна (жертвата). Стори ми се любопитно. Все едно тук всеки е за себе си, всеки в неговия си филм, няма адекватност, няма компромис и замисляне, всеки си кара с неговите си егоистични причини, но истински повод за притеснение мисля, че няма. И нито едната не е заплаха за другата. Но тук нямаме и среща, само леко взаимодействие. Намирам комбинацията за описателна.

2. Ще си намери ли Х. работа по специалността до 2 месеца? Мъж, образование юрист, последно време е без работа, а преди това е работил по някакъв проект. Не се познаваме лично, общуваме от един форум.
      10 жезли, Асо меч, 7 пентакли // Паж меча
      Паж меча на два пъти "подскочи" от тестето след цепене и явно е информативен за ситуацията; Честа поява като инвенция на Звездата, 8 чаши, и 2 меча об.

Мисля, че човекът е в кофти период, от едно известно време е без работа и само се ослушва, но от никъде нищо. Все пак картите поне на мен ми оставят оптимистично усещане заради 7 пентакли на края. А и има смислова връзка между 10 жезли и 7 пентакли, с тая разлика, че при последната имаме някакво удоволствие от труда, и се вижда смисъл и дългосрочна перспектива. Бих тълкувала, че колкото и да е отчайващо положението на питащия, не е сега моментът да се отказва, вероятно ще си намери нещо, но трябва внимателно да се огледа, да проучи всички възможности, да пита приятели, да се оглежда и ослушва внимателно за каквато и да е възможност (по Паж меча);
      Ако си намери нещо, то ще е натоварващо и трудно, ще трябва да работи като пчеличка, но в дългосрочна перспектива ще е задоволяващо, с прилично заплащане (по 7 пентакли накрая);
      Колебая се да кажа, че на 100% ще си намери нещо, защото няма добра свръзка на 1ва и 3та карта, а и ако приемем, че всичко се случва "на фона на" Звездата, може би точно от това питане няма смисъл... Може би си има и по-важни проблеми за решаване.

БЪРЗА ОВ: Разбрах защо на 2х ми изскочи Паж меча. Задала съм си въпроса некоректно и на базата на мои предположения. Последната информация, която току-що получих от самия човек, че кандидатства в конкурс с друга насоченост! Сиреч не си търси нищо по специалността за момента, и чака отговор дали продължава напред! Таро е уникално просто!!! <3
      И въпреки всичко няма да питам наново за работната ситуация на човека.
      DIGNITY ALWAYS WIN.

Мнението бе променено 1 път, последно от curi0us: печатни грешки, допълнения и други ().

• Здравейте! :)
      Аз съм начинаеща с Таро, и много вдъхновенна от магията им ( не буквално :)) и светът, който разкриват пред нас. Не съм убедена дали аз намерих таро, или то ме повика, защото от една година се привличаме и дойде моментът, в който да се сдобия със собствена колода, книги и регистрация в този форум, разбира се! ( това май не е темата за представяне, но ...ще пиша и там)
      Изключително интересено виждане има Мона за картите и чета с удовлствие и интерес темите тук.

Днес ми беше един такъв особено минорен ден, тъжен и с размисли и към края на деня, реших, че ще напрвя нещо, което ме мъчи от известно време. Но преди това си наредих простичка комбинация с въпроса - Да пиша ли на един човек или не до края на седмицата?
      И какви карти излязоха ...

Смъртта - 7 чаши - Колеото на съдбата

Гледам я комбинацията, мисля, разсъждавам ...Ако пиша може Смъртта да разчисти илюзиите ми и да е за добро ( макар и болезнено) От друга страна мога да я тълкувам, че каквото и да направя е все едно, защото промени, които не зависят от мен ще настъпят. Тълкувам я по-скоро като положителна, въпреки, че аз не мога да разбера съветът на Таро - да пиша или да не пиша :)
      Ще се радвам на Вашите мнения

П.С. Ах, ах, сега се сетих и прочетох какво беше написала Мона за КС на трета позция ...застой, не...

Мнението бе променено 3 пъти, последно от Samsara ().