Таро/Тренирам - питайте ме

• Добре...

Сетих се, че гледах на приятелка и на 3-та позиция 2 пъти, за 2 различни човека, към когото има намерения се падна 10 пентакли. Като цяло това ми показа, че тя търси в тези хора материални облаги и сигурност. Тук картата не е на 3-та позиция, но последно време разглеждам композициите от три карти като колело, което има взамовръзка във всеки един момент.

Т.е. предполагам, че този човек, може би е искал да се възползва по някакъв начин от теб, да намери облага в теб(дом, пари, положение...). Моето предположение е дом, бил е от път, ти от София.

Събитийно мисля, че раздялата е била предизвикана на път, на семейно събиране, където си видяла лицето му, което не ти е харесало, видяла си го сред повече хора, а когато човек е с любимия си в голяма компания може да си извади много поуки и заключения, кой е човека до него.

Колесницата според мен означава, че си осъзнавала, че този човек по някакъв начин спира развитвието ти, не ти позволява да вървиш напред и те връзва към едно статукво, от което няма излизане. А ти си знаела, че можеш да постигнеш повече, че не е време за тази стъпка.

Е... това е моя опит, кажи сега как e било :D

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Eх, за съжаление, си тръгнала в друга посока. Не е възползване, а и тогава и двамата бяхме доста млади, още учехме.
      Той си отиде една нощ в планината - докато е спял в палатката си, го е помела лавина. Мисля си, че Колесницата би могла да се приеме за стихията на лавината - помита всичко.
      10 Пентакъла, както и дворцовите са ми показвали смърт... Кралят Жезъл... може би се проявява като обърнат - енергията му се стопира от тежката земя на пентаклите около него.
      С кое тесте работиш? Интересно ми е да видя дали картинките намекват по някакъв начин за историята. :)

Мнението бе променено 1 път, последно от Sha ().

• Не бях подготвена за това, определено...

Много съжалявам, нека почива в мир :/

Работя със стандартната на Уейт. Не знам до колко подсказват, но е факт, че в гледането си влагам малко или много личното си възприятие и склонност да мисля, че хората имат винаги задни цели.

Реално картите са далеч от това, а и като усещане за мен бяха далече от такива намерения за пари, но ето... Така си помислих. Трябва да мисля повече преди да говоря, да усещам повече.

От части се питам защо в Таро виждам само част, половината от нещата, но никога не мога да достигна до крайната цел, до съществото на въпроса... Сякаш по някое време забравям какво са ме питали и обръщам внимание на друго. На нещо, което всеки може да ти каже:бил е сериозен, бла бла...

Интересно ми е, чисто и просто като въпрос: има ли случаи в които Смъртта действително показва смъртта? Досега не обръщах толкова внимание на комбинациите, за които говорите за смъртта, ката събитие, но трябва.

Мерси за бързия отговор, Ша :)

• Ново

И. /мъж/ има ли наследствено заболяване? Ако има - какво е?

ПП Такъв въпрос става ли? :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ново

Ceca написа:

Слънце- рицар жезли - Крал жезли

Ако има някакво заболяване, трябва да е свързано със сърцето. Не знам до колко може да е наследствено - тахикардия, сърдечни пристъпи..
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Ново

E, очевидно са ме преварили.

Моят въпрос към картите по-скоро е, какъв е основният здравословен проблем на И. към момента.
      Разчитам на картите, че ще покажат, ако проблем всъщност няма.

8 жезли, 10 меча, 6 пентакли

Преди това изпаднаха Смъртта със 7 жезли; 4 меча

Аз си мисля също нещо по-посока "кръв", както е писала по-горе и Армид. Просто си помислих веднага за кръвно налягане - пристъпи на високо кръвно. Сякаш нещата не са отървани до степен инсулти, инфаркти. Но разбирам притеснението.
      Заради наличето на жезли си мисля, дали скорошно събитие не е провокирало да се запиташ за това. Да си била притеснена за И., да е имал някакъв пристъп, гърч или обща отпадналост. Нещо такова.

Обща нервност у човека. Той не се чувства много добре последно време май. И не само физически.
      Това са асоциациите по изпадналите карти, особено 4 меча.

Държа да отбележа, че това е първото ми гледане за здраве изобщо. Определено е много висока топка и благодаря за въпроса.
      Възможно е да съм изписала неверни неща, тъй като нямам опит за този тип въпроси и ги избягвм - изключително отговорно е да се гледа за здраве. Не можеш да си позволиш да подвеждаш никого за такива тематики.

Дай ОВ после :)
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ново

curi0us написа:

E, sori. Реванширам се: Какъв ми е основния проблем напоследък?
    • Ново

Е, форумът е за всички. Добре се получи, че гледахме повече от 1 човек за този въпрос. Всички печелим.
      Няма да гледам за основния ти проблем :P
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ново

Armid написа:

curi0us написа:

Питах :)

Рицар пентакли - Справедливост - 2 пентакли

По картите съдя, че имаш някаква цел към която вървиш бавно, но моментът за действие е назрял и точно сега. 2 пентакли е несигурност преди време, но път се отваря, има преход. Каквото и да си намислила - действай по въпроса!

Аз имам въпрос, който му се ще може да изтегли. Какъв е съветът на Таро към мен?

• Ново

Armid, curi0us - Благодаря, че се включихте :) Темата е полезна и май по-често трябва да я навестяваме.

Armid написа:

Слънце- рицар жезли - Крал жезли
      Ако има някакво заболяване, трябва да е свързано със сърцето. Не знам до колко може да е наследствено - тахикардия, сърдечни пристъпи..
      Да, има и проблем със сърцето. Преди няколко месеца му поставиха пейсмейкър.
      Задобряваш ;)

curi0us написа:

Моят въпрос към картите по-скоро е, какъв е основният здравословен проблем на И. към момента.
      Разчитам на картите, че ще покажат, ако проблем всъщност няма.

8 жезли, 10 меча, 6 пентакли

Преди това изпаднаха Смъртта със 7 жезли; 4 меча

Аз си мисля също нещо по-посока "кръв", както е писала по-горе и Армид. Просто си помислих веднага за кръвно налягане - пристъпи на високо кръвно. Сякаш нещата не са отървани до степен инсулти, инфаркти. Но разбирам притеснението.
      Заради наличето на жезли си мисля, дали скорошно събитие не е провокирало да се запиташ за това. Да си била притеснена за И., да е имал някакъв пристъп, гърч или обща отпадналост. Нещо такова.

Обща нервност у човека. Той не се чувства много добре последно време май. И не само физически.
      Това са асоциациите по изпадналите карти, особено 4 меча.

Държа да отбележа, че това е първото ми гледане за здраве изобщо. Определено е много висока топка и благодаря за въпроса.
      Възможно е да съм изписала неверни неща, тъй като нямам опит за този тип въпроси и ги избягвм - изключително отговорно е да се гледа за здраве. Не можеш да си позволиш да подвеждаш никого за такива тематики.

Дай ОВ после :)
      Да, има обща отпадналост напоследък. Нервност - не бих казала. Няма сили за това според мен, но "...нещо по-посока "кръв"..." - да. С кръвното в момента не се сещам как стоят нещата, но ще проверя и ще кажа.

Признавам си за здраве до сега съм питала картите всичко на всичко три пъти. Това си е нещо много, много сериозно и най-вече отговорно. Така, че ми е и доста трудно да ги тълкувам. Познавайки ситуацията бих навързала някой от картите към ситуацията, което май не е ОК, но пък можем да поразсъждаваме :)
      Въпросът е за мой познат с доста сериозно здравословно състояние. Точната диагноза на основното заболяване мога да я кажа утре или до няколко дни - трябва да попитам точно как се нарича - не мога да я запомня :( Но ако искате мога да обясня какво му е :)
    • Ново

Armid написа:

curi0us написа:

Паж Пентакли, 5 Жезли, 2 Меча

Преосмисляш някаква своя идея за по-добра финансова стабилност, която отстояваш нищо, че и на теб още не ти е много ясно как точно могат да се случат нещата.
      Имаш ли дете, което да е кандидат студент примерно или да има изпити/конкурси някакви? Мисля, че и това го има.
    • Ново

Ceca написа:

Armid написа:

curi0us написа:

Паж Пентакли, 5 Жезли, 2 Меча
      Преосмисляш някаква своя идея за по-добра финансова стабилност, която отстояваш нищо, че и на теб още не ти е много ясно как точно могат да се случат нещата.
      Имаш ли дете, което да е кандидат студент примерно или да има изпити/конкурси някакви? Мисля, че и това го има.
      Задавайки въпроса си мислех точно за материална стабилност. Но много ме занимава и втория въпрос - да, имам голям син, на когото предстои да кандидатства и е в голяма чуденка какво да е. Смятах тези дни да тегля карти за това :)
    • Ново

Ceca написа:

Девойки, човекът има "диастрофична миопатия", което е наследствено генетично заболяване.
    • Ново

Ceca написа:

Ceca написа:

Девойки, човекът има "диастрофична миопатия", което е наследствено генетично заболяване.
      Кое от трите е:
      адреномиодистрофия, миастения гравис, дистрофия на Бекер.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ново

Ceca написа:

Ceca написа:

Май няма нищо общо нито със сърцето, нито с кръвта - Дистрофичната миотиния
    • Ново

Mona написа:

Ceca написа:

Ceca написа:

Кое от трите е:адреномиодистрофия, миастения гравис, дистрофия на Бекер.
      Наследственост виждам само в проявление като множествена склероза.
    • Ново

Mona написа:

Ceca написа:

Ceca написа:

Дистрофия на Бекер. Майката също имаше тази дистрофия. Той я наследява от майка си, тя от баща си. Правили са им генетични изследвания и от там са разбрали какво точно е.
    • Ново

Ceca написа:

Mona написа:

Ceca написа:

Ceca написа:

Дистрофия на Бекер. Майката също имаше тази дистрофия. Той я наследява от майка си, тя от баща си. Правили са им генетични изследвания и от там са разбрали какво точно е.
      За да има категоричност, трябва да са изследвани най-малко 20 генетични маркери. Освен това, е скъпо това изследване.
      На това му се казва множествена склероза с разновидности.
    • Ново

Mona написа:

Ceca написа:

Mona написа:

Ceca написа:

Ceca написа:

За да има категоричност, трябва да са изследвани най-малко 20 генетични маркери. Освен това, е скъпо това изследване.На това му се казва множествена склероза с разновидности.
      Може и да е някакъв вид множествена склероза,но на тях са им казали дистрофия. А за изследванията намам идея колко маркери са им правени. Знам само, че са правени в Мюнстер,защото тук нямало такава лаборатория тогава /1993г./