Тренирам - питайте ме

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Здравейте, бих искала и аз да се включа в темата. От съвсем скоро се занимавам с Таро, едва прохождаща съм. Страшно съм впечатлена от уменията на участниците тук да тълкуват картите. От известно време следя форума, но все не набирам смелост да се включа, тъй като още не съм на такова ниво по отношение на картите. Ето първи въпрос: В България ли съм в момента? и втори: Какви ще са събитията, които ще доведат до смяна на работата?
    • Didi написа:

Имам и аз своего рода допитване, но то ще бъде просто чрез карти и дали може да се разбере за какво става въпрос. А ето ги и тях:

6 пентакли, 6 меча, 8 жезли

Вие сте :P
      Възможно ли е без въпрос да има отговор? Аз сякаш не мога да навържа картите, не виждам никаква картина. Единственото, което ми хрумва е някакъв вид пробуждане, възстановяване, преход, за което обаче субекта не е готов или е прекалено нетърпелив.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Nelly написа:

Здравейте, бих искала и аз да се включа в темата. От съвсем скоро се занимавам с Таро, едва прохождаща съм. Страшно съм впечатлена от уменията на участниците тук да тълкуват картите. От известно време следя форума, но все не набирам смелост да се включа, тъй като още не съм на такова ниво по отношение на картите. Ето първи въпрос: В България ли съм в момента? и втори: Какви ще са събитията, които ще доведат до смяна на работата?
      Всеки админ или мод може да види ай пи то и да види къде си.
      Тоова първо. Второ, това са подвеждащи въпроси и не са Таро въпроси пар екселанс.
      А контрапунктът между първия и втория ти въпрос говори за излишна самоувереност, зад която се крие тотален колапс - търсиш и не се намираш, дори и да си скрита зад уютна черупка, всичко е измамно, особено ако "ние" живеем в същата илюзия.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Наследствени заболявания? Могат ли такива да се видят преди да са се проявили? Т.е. майка ми има разни заболявания и бих искала да разбера дали ще наследя нещо от тях. Имам ли наследсвени заболявания от майка ми? Обесения - 5 пентакли - Светът Тъй като нямам опит с подобни въпроси, цитирам само това, което ми хареса за Светът - Спокойна смърт в края на дълъг живот, изпълнен със събития. ;) Ако имате коментари, ще се радвам да ги чуя.
    • Armid написа:

цитирам само това, което ми хареса за Светът - Спокойна смърт в края на дълъг живот, изпълнен със събития. ;) Ако имате коментари, ще се радвам да ги чуя.
      Откъде е това значение на Светът?
    • Mona написа:

Досега всеки пита за компенсации, хайде питайте за реални неща.
      Например за наследствени заболявания.
      Ясно е, че всеки има някаква унаследеност, когато става дума за заболявания.
      Идеята ми беше да се тренира върху вече известни случаи (на познати или не), да се правят сравнителни анализи на картите.

Колкото до Светът: подобно тълкуване е твърде романтично и нереалистично. Това е поредната митологизирана карта в Таро. По-натам може би ще обясня какво имам предвид в темата за Големите Аркани.
    • Mona написа:

Nelly написа:

Здравейте, бих искала и аз да се включа в темата. От съвсем скоро се занимавам с Таро, едва прохождаща съм. Страшно съм впечатлена от уменията на участниците тук да тълкуват картите. От известно време следя форума, но все не набирам смелост да се включа, тъй като още не съм на такова ниво по отношение на картите. Ето първи въпрос: В България ли съм в момента? и втори: Какви ще са събитията, които ще доведат до смяна на работата?
      Всеки админ или мод може да види ай пи то и да види къде си.Тоова първо. Второ, това са подвеждащи въпроси и не са Таро въпроси пар екселанс.
      А контрапунктът между първия и втория ти въпрос говори за излишна самоувереност, зад която се крие тотален колапс - търсиш и не се намираш, дори и да си скрита зад уютна черупка, всичко е измамно, особено ако "ние" живеем в същата илюзия.
      Благодаря за отговора Мона. Изобщо не се сетих за айпи-то, изискването беше да задам първо въпрос, на който се знае отговора и това беше първото, което ми хрумна. Не съм искала в никакъв случай да прозвуча самоуверена. Ти си напълно права - намирам се в тотален колапс, може би затова се обърнах към картите таро и реших да ги изучавам. Затова и зададох въпроса си тук, въпреки че явно не съм го направила по правилния начин. Искам да изкажа възхищението си от всички във форума и в частност от теб, впечатлена съм от знанията и отдадеността. Пожелавам на всички да са все така целеустремени към самоусъвършенстване по отношение на Таро и само мога да се надявам, че един ден и аз ще достигна такова ниво. Благодаря още веднъж.
    • Нели, твърде много благодарности, излишни са.
      Впусни се още днес в анализи, не чакай утре-то. Знаеш, то идва ужасно бързо, само след минута :)
    • Не знам сега, в коя тема да пиша... но Мона като затвориш темата за начинаещи, това предполага, че няма да идват нови хора, които да се нуждаят от такава тема.
      Сега не мога да се редактирам там, но виждам, че не е вярно, онова което съм казала... най-малкото като гледах комбинацията за пътуване, си помислих точно това - че е време да се тръгне и Кралицата най-вероятно ще го направи.

(Картите са Вюбените, Колелото на съдбата, Кралица меча)

• Sha написа:

Не знам сега, в коя тема да пиша... но Мона като затвориш темата за начинаещи, това предполага, че няма да идват нови хора, които да се нуждаят от такава тема.
      Сега не мога да се редактирам там, но виждам, че не е вярно, онова което съм казала... най-малкото като гледах комбинацията за пътуване, си помислих точно това - че е време да се тръгне и Кралицата най-вероятно ще го направи.

(Картите са Вюбените, Колелото на съдбата, Кралица меча)

Таро и пътуване не е затворена. Не виждам защо си писала в тази тема.

Темата за съвсем начинаещи е затворена. Ами 100 години да минат, все ще има нови съвсем начинаещи, а аз нямам толкова време, че да повтарям едно и също до припадък. Има какво да се чете, ученето е самостоятелен процес. Наготово да не се чака.
    • Tanya написа:

Didi написа:

Преследва ме огромното желание да се отърва по някакъв начин от тарото си, при вас случвало ли се е такова нещо?
      Има ли някакво скорошно събитие, което да е провокирало подобно желание?При мен има периоди, в които блокирам, трудно разбирам картите и започвам да се съмнявам, дали изобщо има смисъл да се занимавам с Таро, но това са временни явления и отшумяват.
      Иначе, няколко месеца, след като бях си взела колодата, гледах за близка, която беше в тежко здравословно състояние и скоро след това почина. Тогава ме бяха обзели някакви проективни страхове и прекъснах за известно време заниманията си с Таро, но това беше в самото начало.
      От около близо месец съм в такова състояние, което описваш Таня-"... При мен има периоди, в които блокирам, трудно разбирам картите и започвам да се съмнявам, дали изобщо има смисъл да се занимавам с Таро, но това са временни явления и отшумява... " Още чакам да отшуми, но не спирам с редя карти, нищо че в повечето случаи немога да ги анализирам - имам в предвид с думи, въпреки, че усещам какво искат да ми кажат, т. е. чувствам... но усещам, също, че чувството на съмнение в правотата ми се засили. Преди не се съмнявах толкова...
      От около близо месец, се намирам в едно такова състояние на блокаж, не мисля че причината е Таро, а по скоро мое вътрешно състояние, което се отразява във всичко. Но когато редя карти и анализирам имам чувството, че в съзнанието ми има една стена, висока летва и трябва да я прескоча, но не успявам... Опитвайки се да прескоча летвата се бия все едно в стената и падам, но не спирам да опитвам... И аз си казвам, че не ставам за Таро в такива случаи, особено, когато се виждам, че немога да свържа две изречения от картите, или не виждам посланието им когато съм теглила карти, отчайвам се, но колкото и да съм си казвала, че не ставам, вътрешно никога не съм се отказвала наистина, аз съм ужасно търпелива ии упорита, а и усещам, че ще напредна с времето.
      Надявам се скоро да приключи този объркан период, защото ме е яд че губя време за Таро и по принцип , искам съзнанието ми да е ясно и да възприемам на макс, а не да умувам и съмнявам и пуля само
    • Здравейте, иска ми се да пробвам някоя по-голяма подредба - Келтския Кръст или една Циганска, която ми е интересна.
      Някой желаещ? Може да е за разясняване на ситуация или нещо с по-бърза обратна връзка, защото за мен ще е важен после коментарът по тълкуването което съм направила.
    • Sha, мога доброволно да се подложа на подредба. Писах в "Таро комбинации", интересува ме една проверка, данъчна по ДДС, ако искаш питай за това. Но ако не, можеш и друго да питаш. :)
    • Armid написа:

Sha, мога доброволно да се подложа на подредба. Писах в "Таро комбинации", интересува ме една проверка, данъчна по ДДС, ако искаш питай за това. Но ако не, можеш и друго да питаш. :)
      Без специфичен въпрос - просто я поставям като тема - проверката?
    • Ами да, как ще протече и какъв ще е резултата.
      Надявам се до края на месеца да има резултат.
    • Добреее :) Да види сега, първо ще напиша картите, а после започвам с тълкуването. Ползвам Night Sun Tarot. Това е циганската подредба – интересна ми е, тъй като разказва истории.

Основа – 7 Жезъла
      О РИЦАР ЧАШИ – О 7 ПЕНТАКЪЛА – 9 ПЕНТАКЪЛА – О КРАЛИЦА ЧАШИ – ОБЕСЕН
      2 ПЕНТАКЪЛА – 2 МЕЧА – О КРАЛ ПЕНТАКЪЛ – О РИЦАР МЕЧ – КРАЛИЦА ЖЕЗЪЛ
      О РИЦАР ПЕНТАКЪЛ – О 5 ПЕНТАКЪЛА – О ЛЮБОВНИЦИ – О 9 ЖЕЗЪЛА – О 3 ЖЕЗЪЛАО ДЯВОЛ – 6 ПЕНТАКЪЛА – 7 ЧАШИ – О ЖРИЦА – 5 ЧАШИ

Като начало, ми правят впечатление наличието на Пентакли, което се подразбира при такъв въпрос, но са в комбинация предимно с Чаши, което показва емоционалната ти въвлеченост в това. Появяват се няколко дворцови карти, което предполага участието на няколко души.

Големите Аркани – ОБЕСЕН – О ЛЮБОВНИЦИ – О ДЯВОЛ – О ЖРИЦА.
      Естествено е да се чувстваш жертва, това е най-силното значение, което ми хрумва тук за Обесения.

Изхвърляне, недовършеност и несигурност е енергията по обърнатите Любовници и като цяло от подредбата.

Дали не става въпрос за някакви грешни мотиви? Все едно сте принесени в жертва – последните две ми говорят за манипулиране.
      По обърнатите Любовници и Дявол съществува проблем, с който не можете да се справите и несигурността ви от това.
      Предполагам, че това са твоите чувства – големите аркани би трябвало да показват нагласите ти в тази ситуация.

Имаме три обърнати Рицаря – Чаши, Меч и Пентакъл. Това също ми говори за инерция и блокирана енергия – няма промяна, няма движение, има следване на скучен протокол, неразбиране?

Първият ред го възприемам като причина и откъде се идва. Интересното е, че такава силна карта като 9 Пентакъла е сред останалите, които показват нищоправене. Това го виждам като силна позиция, която обаче е опропастена, заради недомислени и непроследени планове, незаинтересованост... Чета ги като използване/ възползване от положение.
      Чудя се това дали сте вие или хората, които извършват проверката.

Скоро прочетох, Мона да определя 2 Пентакъла като работа с документи, което добре се връзва със ситуацията, а двата меча показват стигане до никъде, най-вече, защото са комбинирани с обърнатия Крал Пентакъл. Заради обърнатия Рицар Меч имаме проблемна комуникация, скриване на инфо или неправилно използвана такава, но едновременно с това имаме оправна Кралица, която знае как да се справя с такива неща – надявам се това да си ти :)

Рицарят Пентакъл обърнат е тоталната ѝ противоположност – страхлив, паникьосва се при промени в рутината, която си е изградил – дали има такава личност около теб?
      Или става въпрос за материален застой?
      Това второто е доста вероятно заради комбинацията с обърнати 5 Пентакъла, които предполагат невъзможност за развитие в материалната сфера – мисля го заради петицата, която е израстване и излизане от четворката – тук обаче е обърната и съответно имаме страх и застой, нерешителност заради обърнатите любовници...

Всъщност целият ред е за неувереност и невъзможност да се развиваш, нито може да се вземе решение, нито има вяра в собствените възможности.
      Какво може да означава това... не знам, какви са им правомощията, но могат ли да ви спрат от ползване на активите ви, от взимане на решения за вашата собственост?

Картите никак не са позитивни – показват, че някой иска да се възползва от друг.
      6 Пентакъла е силна карта и обикновено показва, че получаваме помощ или онова, от което се нуждаем, но следващите карти разкриват, че не е онова, което сме желали и по-скоро ни обременява емоционално.

Като цяло картите показват спряна активност, неспособност да се действа, объркана информация... Имам чувството, че ти казват да погледнеш на ситуацията от позицията на силата, а не да се чувстваш жертва... някак позволяваш на това да те тормози и да изпива енергията ти... заради обърната Жрица имам чувството, че е чувстваш слаба и се оставяш да те водят, вместо ти да водиш.

Иска ми се да видя и оракула, какво би казал. Ползвам Тао Оракъл – базиран е на И-Дзин.
      Интересното е, че излязоха и двата принципа :) Ин и Ян.
      Основата е Приемане – Ин, женският принцип.
      Отговорът е Стабилност, Продължителност.
      А резултатът – Градивност – Ян , мъжкият принцип.

Какво ни казват тези карти – спри да се тревожиш дали е правилно или грешно. Онова, което можеш да направиш е да си в синхрон със себе си. В момента е на ход промяна и фина трансформация. Важно е да избягваш публичност и да привличаш внимание, а също дисциплината, въпреки че точно сега не е лесно. Така ще избегнеш агресия и завист от другите.

Доколкото разбирам, картите показват, че се развиваш и показваш зрял подход или поне това те води към опитност, която е важна за вътрешната ти твърдост, увереност и осъзнатост.
      Също показват земен и практичен подход.

Говорят, че очакваш твърде много, твърде бързо, а така се отрязват възможности, преди още да са заели мястото си. Този подход не води до благоденствие. Съветът е да се намали темпото и да сме реалистични за времето, което е нужно.

Казват, че е нужен подход, който да пасва на нас самите, но и че безпокойството подкопава доверието в нас.
      Резултатът е огромен потенциал.

Като цяло тези карти ми казват, че е нужно да си спокойна, уверена в себе си и всичко ще се балансира от само себе си дори.
      Очевидно някакви неща се променят, но те водят до стабилност и разгръщане.
      Не е точно отговор на въпрос, но с времето се надявам да ги усещам по-дълбоко и тези карти :)

Би ли споделила, моля, как ти ги усещаш картите? Резонират ли с теб?
      Много ми е интересно как се порявяват тези обрънати рицари например.
      Притесняват ме и обърнатите Дявол и Висша Жрица.
      Подредбата по принцип показва развитие на история.
      Всъщност може да се задълбае доста повече, но засега само се пробвам на такива по-дълги подредби.
    • Здравейте ! Ша, дали би споделила значението на редовете тук или в "Подредби" ? Харесва ми тази подредба, аз като "циганска" знаех една друга.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."