Пътуване

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Пътуване

Tanya написа:

Нека има и такава тема
      Картите, които свързвам с пътуване са Светът, Колесницата, рицарите от различните бои, 6 меча, понякога - 8 чаши, 2 пентакли.
      Направило ми е впечатление, че често Таро не отговаря конкретно, дали пътуването ще се състои или не, а описва причината за пътуването или вътрешното състояние на питащия. Сещам се за комбинацията Дяволът с 3 меча, казах си: "абсурд, ще пътувам със сигурност, каква е тази 3 меча на 3-та позиция". Случиха се обаче непредвидени събития и вместо дългоочаквана среща, това пътуване се превърна в тъжно сбогуване.

Споделете вашите впечатления по темата, нека обсъдим различни комбинации и техните проявления.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Много добре

Искам да попитам, на въпроси за пътуване, при трета карта 10 жезли какво да очакваме.
      Визирам какъв период?
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Tanya написа:

Предполагам, че подобно пътуване ще е свързано с работа, евентуално - преместване в чужда държава, няма да е за развлечение / удоволствие. Ще отнеме дълго време и усилия, за да се осъществи ( ако изобщо се осъществи ).
    • Да, за пътуване 10 жезли на последна позиция дава отрицателен отговор, докато човека чака, минава много време и ту има надежди, че нещо аха и ще стане, и после всичко рухва. Като последица от всичко, плановете се провалят.
    • 10 жезли на трета позиция слага бариера за пътуване за около 3 години напред.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

10 жезли на трета позиция слага бариера за пътуване за около 3 години напред.
      Така е, но може и за 10, че и повече :)
    • Реших да се занимая с проблематиката, разисквана от тази тема, като съответно зададох въпроси за една жена.

– Какви намерения да замине има - 4 пентакли, Паж жезли, Глупакът;
      – Ще има ли заминаване до края на календарната година - 6 меча, Звездата, 5 пентакли;

4 пентакли и Паж жезли обуславят една особена ситуация, където питащият, дори да се е устремил към резултатност и да има хъс, реалността на 4 пентакли го придърпва обратно на земята. Буквално "той е тук, ала част от неговият свят е далеч (Паж жезли) и това изисква част от вниманието му". Глупакът, онази мечта по осъществяването, се оглежда у Звездата и вижда своето битие, плахо съществуващо все още само в света на образите.
      Не, няма да бъде осъществено заминаване, вижда се страх.
      Освен това на мен елементите ми изглеждат разпокъсани.
    • DiDi написа:

– Какви намерения да замине има - 4 пентакли, Паж жезли, Глупакът;
      – Ще има ли заминаване до края на календарната година - 6 меча, Звездата, 5 пентакли;
      Диди, на мен ми се струва, че иска да замине, за да избяга, направо да емигрира ей така, защото й се струва, че навън ще има по-голяма възможност за осъществяване. Обаче, както мнозина, не е изобщо готова за такава стъпка, въпреки че с тези 6 меча в началото на втората комбинация, може би след година пак ще се пробва и този път да не се стигне до Звездата, причина за чиято поява на този етап е най-вероятно е 5 пентакли... От тези карти като цяло лъха някакво отчаяние, а не сериозен и подплатен ентусиазъм.
    • Въпреки, че не ни е на дневен ред, не го планираме в скоро време, а по-скоро като нещо "след известно време, като си свършим работатата тук", занимава ме въпросът "Ще се преместим ли да живеем другаде ( в друга държава, в друг град)? - Глупакът - 8 пентакли - 8 чаши
      Мотивацията ми е сякаш търся новото и освежаващато без да си давам сметка за риска и евентуалните проблеми. 8 пентакли пак показва някакво ново начинание, нов период в живота. Не знам защо, чувствам 8 чаши дори като задължаващо да го направя, да скъсам със старите познати и обкръжаваща среда, без обаче да съм наясно какво следва. Друго, което ми хрумва, е че ще заминем след доста време, когато дойде време за "пенсия" (пак по 8 чаши - "оттегляне от активна дейност, поради пенсиониране).
      Като цяло си мисля, че ще заминем, може би накрая просто няма да има какво да ни задържа тук.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Armid написа:

Въпреки, че не ни е на дневен ред, не го планираме в скоро време, а по-скоро като нещо "след известно време, като си свършим работатата тук", занимава ме въпросът "Ще се преместим ли да живеем другаде ( в друга държава, в друг град)? - Глупакът - 8 пентакли - 8 чаши
      Мотивацията ми е сякаш търся новото и освежаващато без да си давам сметка за риска и евентуалните проблеми. 8 пентакли пак показва някакво ново начинание, нов период в живота. Не знам защо, чувствам 8 чаши дори като задължаващо да го направя, да скъсам със старите познати и обкръжаваща среда, без обаче да съм наясно какво следва. Друго, което ми хрумва, е че ще заминем след доста време, когато дойде време за "пенсия" (пак по 8 чаши - "оттегляне от активна дейност, поради пенсиониране).
      Като цяло си мисля, че ще заминем, може би накрая просто няма да има какво да ни задържа тук.
      С Глупакът на първа позиция картите ти отговарят, че въпросът ти е неточен. Задай ясен и конкретен въпрос, а не нещо като "някога" и "някой ден". Прави впечатление наличието на много осмици в картите(малки аркани). Техен аналог под номер осем от Големите Аркани е Силата, т.е. контрол над себе си, над чувствата и емоциите, а това не дава развитие.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Armid написа:

"Ще се преместим ли да живеем другаде ( в друга държава, в друг град)? - Глупакът - 8 пентакли - 8 чаши
      Аз пък мисля, че отдавна го мислите това и сте имали постъпки, възможно е да сте имали някакъв шанс за това преди /Глупакът/, но да не сте готови все още напълно да го направите. Но ситуация или нещо друго ще ви принуди. Отделно от това си мисля, че се намирате в нелека ситуация и е крайно време да промените нещо /8 чаши/.
    • Alfa_Kentavar написа:

Armid написа:

Въпреки, че не ни е на дневен ред, не го планираме в скоро време, а по-скоро като нещо "след известно време, като си свършим работатата тук", занимава ме въпросът "Ще се преместим ли да живеем другаде ( в друга държава, в друг град)? - Глупакът - 8 пентакли - 8 чаши
      С Глупакът на първа позиция картите ти отговарят, че въпросът ти е неточен. Задай ясен и конкретен въпрос, а не нещо като "някога" и "някой ден". Прави впечатление наличието на много осмици в картите(малки аркани). Техен аналог под номер осем от Големите Аркани е Силата, т.е. контрол над себе си, над чувствата и емоциите, а това не дава развитие.
      Алфа, не мисля, че можеш да дадеш такова константно значение на Глупакът... в края на краищата зависи от въпросът и от самата комбинация.

Тук и аз виждам готовността да тръгнеш към новото и дори да си заработиш напускането на старата среда.
      Глупакът като стремеж живее в тях и подхранва усилията им.
    • Съгласна съм, стремеж има, но за мен това са само надежди и вяра, имали са възможности и са ги пропуснали , защото тук няма голям аркан, който да показва ,че има реални намерения и действия в посока пътуване или смяна на местожителство. Дори напротив, 8 чаши на мен винаги ми е показвала, че целта на човека не е самото заминаване, истинската му цел е да промени живота си, да преглътне болката и да продължи да търси щастие, но това е духовен път, не физически.
    • Alfa_Kentavar написа:

Съгласна съм, стремеж има, но за мен това са само надежди и вяра, имали са възможности и са ги пропуснали , защото тук няма голям аркан, който да показва ,че има реални намерения и действия в посока пътуване или смяна на местожителство. Дори напротив, 8 чаши на мен винаги ми е показвала, че целта на човека не е самото заминаване, истинската му цел е да промени живота си, да преглътне болката и да продължи да търси щастие, но това е духовен път, не физически.
      Хммм, бих казала, че е духовен, когато имаме Голям Аркан. Когато е Малък имаме реални действия на физическо ниво.
    • Вярно е, че имахме възможност за заминаване, но беше преди 12-тина години и не знам дали толкова назад във времето показва този Глупак. Какво ще се случи в действителност след 2-3-5 години... ще поживеем, ще видим :) Но ви благодаря за коментарите, така добивам опит с картите.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Пускам карти, касае се, разбира се, за пътуване. Въпросът е дали то ще се осъществи?

Докато гледах, изпадна обърнат Крал чаши.
      Картите са Вюбените, Колелото на съдбата, Кралица меча

Какво мислите?

По принцип не питам за подобни неща, защото обикновено те са ясни - човек ще пътува, ако даде съотвената сума, има цел и си купи билет, най-вече. В случая обаче, ситуацията е по-различна и да кажем, доста по-рискована.
    • Mona написа:

Пускам карти, касае се, разбира се, за пътуване. Въпросът е дали то ще се осъществи?

Какво мислите?

По принцип не питам за подобни неща, защото обикновено те са ясни - човек ще пътува, ако даде съотвената сума, има цел и си купи билет, най-вече. В случая обаче, ситуацията е по-различна и да кажем, доста по-рискована.
      Мисля, че това пътуване ще се осъществи. Имало е някакви пречки по Колелото, които са на път да бъдат преодолени. Кралица меча я виждам като продължение на Влюбените - решението е било взето отдавна, възпрепятствано е поради някакви причини, но сега назрява моментът то да се реализира.
      Обърнатият Крал чаши смятам, че е като пояснение към Колелото. Не знам, дали описва причините за отлагането на това пътуване ( обърнатият крал ) или е индикация за емоционалното състояние на питащия ( огорчение, разочарование поради пречките към момента ).
    • По начало като видях картите си казах, колко е дезоорентиран емоционално човекът (Крал Чаши). По Влюбените с Колелото на Съдбата се вижда, че предстои голям, сложен, съдбоносен избор, като повратна точка, от което ще зависи до голяма степен живота му занапред(предполагам избора е дали да предприеме пътуването) :huh:
      Колелото на съдбата е на втора позиция, но която в случая не дава запор или стопирване, защото е последвана от активна карта и то Кралица Мечове, което за мен означава - да пътуването ще се осъществи.... Ноо този Обърнат Крал Чаши обърква положението - той ми е излизал почти винаги, когато има измама, лъжа, бягство от реалността, хитрост, много слаб и лабилен характер.
      И затова моят отговор е че, това пътуване няма да се осъществи, по една единствена причина-човекът няма решителността и качествата на една Кралица Мечове.
      За мен изпадналата карта Обърнат Крал Чаши е отговорът, а трите карти съвет - ако искаш да се осъществи това пътуване вземи се в ръце и се отърси от емоциите, те са размътили мозъка ти, стани Кралица Мечове.
      Това е моето разсъждение.
      Този Обърнат Крал Чаши много ме замисли :huh:
    • Картите се отнасят до мен.

Обърнатият Крал чаши значи друго.
    • Tanya написа:

Mona написа:

Пускам карти, касае се, разбира се, за пътуване. Въпросът е дали то ще се осъществи?

Какво мислите?

Мисля, че това пътуване ще се осъществи. Имало е някакви пречки по Колелото, които са на път да бъдат преодолени. Кралица меча я виждам като продължение на Влюбените - решението е било взето отдавна, възпрепятствано е поради някакви причини, но сега назрява моментът то да се реализира.Обърнатият Крал чаши смятам, че е като пояснение към Колелото. Не знам, дали описва причините за отлагането на това пътуване ( обърнатият крал ) или е индикация за емоционалното състояние на питащия ( огорчение, разочарование поради пречките към момента ).
      Колелото казва, че точно сега е дошъл момента и нищо друго не казва. След премного чакане. Времето на Кралица меча е дошло.
      Кралят чаши обърнат говори за закъснялото време, за останките от време, за обърнатият свят, за изчезналата същност, за изчезналата надежда, за прокудената красота, за умрелите илюзии, за лутането и за търсенето на нищото в свят, където няма вече какво да се намери. За пътя на предците, на Блаватска - тя е минала нелегално, другата ще мине легално, като победител в свят, който не принадлежи на никого. В свят, лишен от мечти, от магия.

За намирането на остатъци лотос, за млякото от якове, за въздуха, пропит от невежи, молещи за спасение, за тъгата да си някъде и никъде, да си търсещ, да пропътуваш 3000 км нависоко, да се изкачваш към нищото ... За ловците-орли.

За звука от камбани и от монашески хорове, да бият камбаните, за да усложниш пътя си ще стигнеш до най-източната точка, за да се изкачиш на най-високата. От 1500 метра до 4000 метра. Да преминеш от страната на кучеядците към страната на обичащите.
      Не е много. Много е.

Самоубийствено е.

Обърнат Крал чаши говори за самоубийство. Небуквално, разбира се.