Пътуване

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Mona написа:

Пускам 2 комбинации.

Папата, Кралица меча, 3 пентакли
      на въпрос: питащият ще получи ли виза, за да пътува?

8 пентакли, 6 меча, 5 чаши
      на въпрос: питащият ще пътува ли в същата държава, за която пита и за виза?
      И в двете комбинации, ключова роля трябва да отдадем на времето: времето за случване и изминатото време.

Папата - "отваряне на прозирката", след дълго отлагане и невъзможност това да се случи
      Кралицата меча - неслучайно Таро избира най-стойностната и "тежка" кралица, за да подчертае, че времето вече е познаваема материя и отдавна "живее живота си" в реалността, а и кралицата прекрасно го знае: усещане за време е подчертано от острото усещане за наболяло, но и за презряло вече, време
      3 пентакли - най-накрая общността, сборът от много хора, ще го разберат: т.е. имаме главен герой, имаме и публика, която да отчете времето на сценичното действие

8 пентакли - миг от времето, отделен за краткосрочни планове относно пътуването: мисъл, която както е дошла, така си е и заминала
      6 меча + 5 чаши (съюзна конструкция, не може да се анализира отделно) - приказка за рухването на големите надежди за невинните години, вече са неосъществими; пътуване ще има, но какво от това, след като не е станало, когато е било пожелано

...
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Момичета,как мислите?
      Ще пътувам ли за града Х. през септември тази година?
      Светът,5 жезли,7 пентакли
      Аз мисля,че има изглед за пътуване,но плановете ще се объркат,няма да стане както го планирам с тези 5 жезли и ще се наложи да почакам по 7 пентакли. Иначе казано-ще се отлага във времето. Неясноти съществуват.Окончателен отговор не мисля,че има ,по-скоро конструкцията показва,че пластовете не са се наредили още и след известно време ще тегля пак.
    • Moon написа:

Момичета,как мислите?

Ще пътувам ли за града Х. през септември тази година?
      Светът,5 жезли,7 пентакли
      Аз мисля,че има изглед за пътуване,но плановете ще се объркат,няма да стане както го планирам с тези 5 жезли и ще се наложи да почакам по 7 пентакли. Иначе казано-ще се отлага във времето. Неясноти съществуват.Окончателен отговор не мисля,че има ,по-скоро конструкцията показва,че пластовете не са се наредили още и след известно време ще тегля пак.
      Така е, ще се наложи да гледаш отново.
      Картите ти казват, че преди също е трябвало да пътуваш за същот място, но си отложила или се е разпаднала идеята.
      Като цяло картите са стабилни, но изисква и технологично време да се случи.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Ще пътува ли човек в М, по служебни дела?

СМЪРТТА + 7 ЖЕЗЛИ+ ПАЖ ЖЕЗЛИ

Мисля, че ще има голяма промяна в плановете по смъртта. Ще има обстоятелства, независещи от питащия, по 7 жезли. Може да му откажат виза. Тоест, той няма да може нищо да направи. По паж жезли си мисля, че може да намери алтернатива, някаква друга възможност.

Мисли ли, да промени плановете си заради това пътуване?

АСО ЧАШИ+ ДЯВОЛ + АСО ПЕНТАКЛИ

Мисли според мен, по дявола. Дори ми се струва, че е обсебен от тази идея, или по-скоро влага много емоции, дяволът е заобиколен от двете аса.
    • LaVerite написа:

Ще пътува ли човек в М, по служебни дела?

СМЪРТТА + 7 ЖЕЗЛИ+ ПАЖ ЖЕЗЛИ

Мисля, че ще има голяма промяна в плановете по смъртта. Ще има обстоятелства, независещи от питащия, по 7 жезли. Може да му откажат виза. Тоест, той няма да може нищо да направи. По паж жезли си мисля, че може да намери алтернатива, някаква друга възможност.
      Давам обратна връзка, няма да пътува на тези дати човека. Не е зависило от него, иначе той дори и билета си бил резервирал.
    • А. ще пътува ли за Германия до 2 седмици?

Светът - Паж Пентакли - 10 Мечове

Така ясно е, че ще пътува. Но защо е 10 Мечове на трета, а не 6 Жезли например или 6 Мечове? Мен това ме замисли.
      Предполагам 10 Мечове показва, че това заминаване коства доста трудности и притеснения. Пажът показва, че има ентусиазъм, но в комбинация с 10 Мечове и страхове, напрежение. А. ще замине въпреки всичко.
      Ако беше 6 Жезли, щеше да е едно приятно безпроблемно пътуване, лесно уредено, като на почивка.
      Ако беше 6 Мечове например, щях да го тълкувам като,малко тъжно заминаване, но откриващи се нови хоризонти.
      10 Мечове ми говори и за край на един цикъл, период с карта Светът на първа. Няма да е лесно, но всяко начало е трудно.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Ще пътува ли Х до чужбина до края на месеца
      5 ЧАШИ ВЛЮБЕНИ 7 ПЕНАКЛИ
      Тази 5 чаши на първа позиция показва ,че е разочарован за нещо свързано с пътуването и с Влюбените на втора е започнал да се колебае .Предстои му избор,но 7 пенакли по никакъв начин не я свързвам с пътуване,явно ще се откаже
      На прав път ли съм .........................
    • julia написа:

Ще пътува ли Х до чужбина до края на месеца
      5 ЧАШИ ВЛЮБЕНИ 7 ПЕНАКЛИ
      Тази 5 чаши на първа позиция показва ,че е разочарован за нещо свързано с пътуването и с Влюбените на втора е започнал да се колебае .Предстои му избор,но 7 пенакли по никакъв начин не я свързвам с пътуване,явно ще се откаже
      На прав път ли съм .........................
      Има колебания и нищо не е решено. С първа карта чаши според мен човекът не е много наясно какво иска,не е фиксирал детерминация/нагласа за пътуване. По Влюбените са колебанията,има или-или,преценяват се възможности и варианти. С последна 7 пентакли-чакане. Цялостно според мен човекът не е готов за това пътуване и по 7 пентакли се очертава такава тенденция и занапред. Не е дошло времето още. Това е моето мнение. :)
    • Аз се извинявам, че малко като мара подробната, но и в предния пост ми направи впечатление - пентаклите са пенТакли.

До края на месеца пътуване няма да има. Основа - 5 чаши - пак не се знае каква е целта, ако някой е обещал нещо - няма да се спази обещанието. Следва голям аркан, което подчертава като цяло липса на реална възможност, нещата май зависят от някой друг. Ако 7 пентакли беше втора, би могло пътуването да се осъществи, да има предпоставка за него.
      От друга страна Влюбените е преходна карта и е възможно да реализира нещата, но това няма да е до края на месеца. Не знам, може би поне след месец-месец и половина, не съм сигурна 7 пентакли какъв времеви период показва.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • kolevaani1 написа:

А. ще пътува ли за Германия до 2 седмици?

Светът - Паж Пентакли - 10 Мечове

Така ясно е, че ще пътува. Но защо е 10 Мечове на трета, а не 6 Жезли например или 6 Мечове? Мен това ме замисли.
      Предполагам 10 Мечове показва, че това заминаване коства доста трудности и притеснения. Пажът показва, че има ентусиазъм, но в комбинация с 10 Мечове и страхове, напрежение. А. ще замине въпреки всичко.
      Ако беше 6 Жезли, щеше да е едно приятно безпроблемно пътуване, лесно уредено, като на почивка.
      Ако беше 6 Мечове например, щях да го тълкувам като,малко тъжно заминаване, но откриващи се нови хоризонти.
      10 Мечове ми говори и за край на един цикъл, период с карта Светът на първа. Няма да е лесно, но всяко начало е трудно.
      Така,ето ,че А т.е.аз осъществих пътуването. Разбрах и защо е била 10 Мечове на трета,освен да ми каже,че ще пътувам тя ми е показала ,че няма да ми е леко и комфортно по пътя,беше едно от най-отвратителното ми пътуване,което съм имала до сега! Много притеснения покрай майка и съпруга ѝ,когото върнаха унгарците от границата,заради заяждане от страна на унгарските митничари,майка се върна с него в България,за щастие едни хора ги взеха при тях срещу заплащане разбира се,но важното е че имаше превоз,за голям късмет.След като се прибраха в България ,два дена след това със самолет към Амстердам и нямаше никакъв проблем ,но за мен пътят беше мъчителен. Да не ви казвам и как си забравих чантата с всички документи,банкови карти,паспорт,лична карта в една бензиностанция :D и на 200 км пред хотела разбрах 8| Айде обратно още 200км да търсим бензиностанцията и чантата,слава Богу намерих я но бях олекнала с парите ,които имах кеш 100 евро добре ,че не нося много кеш. :D
    • Ще иде ли мъж на море с жена?
      Колесницата - Страшния съд - 9 ЖЕЗЛИ
      Странно ми стана. Въпросът ми не е за нещо кой знае колко сериозно, а тоя Страшен съд по средата ми прави впечатление. С Колесницата в началото смятам че ще идат заедно, но явно с 9-ката и Страшния съд нещо ще стане - някаква кавга ли ще е...не знам... може би преди да отидат или по време. Интересно. Така или иначе до няколко дни ще разбера, но тези карти са ми любопитни.
    • ljubavi написа:

Ще иде ли мъж на море с жена?
      Колесницата - Страшния съд - 9 ЖЕЗЛИ
      Странно ми стана. Въпросът ми не е за нещо кой знае колко сериозно, а тоя Страшен съд по средата ми прави впечатление. С Колесницата в началото смятам че ще идат заедно, но явно с 9-ката и Страшния съд нещо ще стане - някаква кавга ли ще е...не знам... може би преди да отидат или по време. Интересно. Така или иначе до няколко дни ще разбера, но тези карти са ми любопитни.
      Била съм права. Отишли са днес след някаква кавга снощи.
      Задобрявам.
    • Една интересна за мен комбинация.

М. ще пътува ли за определен град до края на 2017г.?
      Висша жрица/Девицата,9 пентакли(Иемайа), Колесницата/Отпътуването на героя
      Аз виждам нещата така: по Девицата си личи голямото й желание,мечтата и вътрешния й стремеж към това пътуване. Иемайа е мостът,който води към Отпътуването на героя. Сякаш по 2-ра и 3-та позиция това пътуване просто трябва да се случи. Не точно неизбежност,по-скоро нещо като "съдба". А и с Девицата на първа позиция ,още повече.
      Как мислите?
    • Да, и аз мисля по същия начин, и нещо повече, това пътуване по някакъв начин е много важно за Героя, за личното му осъзнаване и ситуиране като личност в битието, мисля така заради наличието на 9 пентакли.
      Моят доста малък опит с нея е свързан по някакъв начин с времето, с усещането за себе си, с това че животът е твой и трябва да се ситуираш някак в него,да го навигираш.
      Разни такива размисли за психическо израстване и преодоляване на нещо,в това ми се ориентират мислите и по твоята комбинация.
      А Колесницата е доста бърза карта, впрочем!
      This is who I am!
    • curi0us написа:

Да, и аз мисля по същия начин, и нещо повече, това пътуване по някакъв начин е много важно за Героя, за личното му осъзнаване и ситуиране като личност в битието, мисля така заради наличието на 9 пентакли.
      Моят доста малък опит с нея е свързан по някакъв начин с времето, с усещането за себе си, с това че животът е твой и трябва да се ситуираш някак в него,да го навигираш.
      Разни такива размисли за психическо израстване и преодоляване на нещо,в това ми се ориентират мислите и по твоята комбинация.
      А Колесницата е доста бърза карта, впрочем!
      Сякаш самото пътуване е част от по-голяма картина. Не е просто като ситуация "дали...". Затова и писах тук.
    • Moon написа:

Една интересна за мен комбинация.

М. ще пътува ли за определен град до края на 2017г.?
      Висша жрица/Девицата,9 пентакли(Иемайа), Колесницата/Отпътуването на героя
      Аз виждам нещата така: по Девицата си личи голямото й желание,мечтата и вътрешния й стремеж към това пътуване. Иемайа е мостът,който води към Отпътуването на героя. Сякаш по 2-ра и 3-та позиция това пътуване просто трябва да се случи. Не точно неизбежност,по-скоро нещо като "съдба". А и с Девицата на първа позиция ,още повече.
      Как мислите?
      Жената още не е пътувала. Днес пак й техлих на същия въпрос ,но за ноември тази година.

Висшата жрица/Девицата,9 пентакли/Иемайа,Справедливостта/Съдът

2 от 3 карти се повтарят. Проблемът е ,обаче ,че вместо Колесницата,на трета е Справедливостта...дали вече не е пропуснала момента? Иемайа си стои ,което ме навежда на мисълта,че таймингът не зависи от нея,събитията си следват тяхна си логика. Общо взето със Справедливостта на трета или моментът за действие е минал или трябва да действа сега и да спре да отлага и да се колебае. Второто специално за случая с Иемайа на втора-един своеобразен “мост” между мечтата/желанието/интуицията на Девицата и Справедливостта. Иначе бих тълкувала,че е отминал моментът.Жената се чувства спокойна,много иска да замине,но си има някои страхове.
      Случаят ми се струва необичаен и ще се радвам да се включите. :)

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Moon ().

• Ми аз имам някои мисли,но ме е страх да ги пиша, да не е проекция.
      Случват се някакви промени на вътрешно ниво, сериозни, може да са някакви кризи на ниво личностно ситуиране в живота, посока и място в битието, за такива неща си мисля.
      Справедливостта за мен е разправия. Не е смисъла на скандал или дори скарване. Трябва да срещнеш това което е вътре в теб, да го конфронтираш или пък опознаеш. Не смятам че само за пътуване става дума,но е възможно то да означава нещо за жената. Самото място, асоциациите които има с мястото. Някакво търсене на смисъл.
      Йемая е самотния рай.
      This is who I am!
    • curi0us написа:

Ми аз имам някои мисли,но ме е страх да ги пиша, да не е проекция.
      Случват се някакви промени на вътрешно ниво, сериозни, може да са някакви кризи на ниво личностно ситуиране в живота, посока и място в битието, за такива неща си мисля.
      Справедливостта за мен е разправия. Не е смисъла на скандал или дори скарване. Трябва да срещнеш това което е вътре в теб, да го конфронтираш или пък опознаеш. Не смятам че само за пътуване става дума,но е възможно то да означава нещо за жената. Самото място, асоциациите които има с мястото. Някакво търсене на смисъл.
      Йемая е самотния рай.
      curi0s ,има голяма логика,да. Жената е живяла на това място за кратко преди повече от година. От момента,в който се е върнала,животът й се е променил драстично. Самата тя е като друг човек. Асоциация има в смисъл на щастие и ситуиране в битието. Там по нейни думи се е чувствала повече себе си,отколкото тук. Освен това има и намесен партньор в картинката,но не мисля,че картите акцентират върху това.
    • Висша жрица/ Девица ми вади очите на мен. Лично нямам случай с нея, особено на първа позиция, и случката да се е състояла. При първата комбинация с Колесницата бих казала,че ще има пътуване, планира го, прави нещо по въпроса. Обаче сега, при втората комбинация, Колесницата е заменена от Справедливостта.. не знам, бих казала, че това пътуване няма да се състои.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Да замина ли за града Х. за Нова Година?
      Силата/Борбата с Дракона,Колелото на съдбата/Сляпата фортуна,Иемайа

Пътуването е свързано с голям риск,трябва да се преборя с някои лични проблеми,които ме спират,мисля,че Силата ясно го потвърждава. Има обстоятелства,които не зависят само от мен и това ме плаши,честно. Въпросът е,че с Колелото+ Иемайа май това пътуване ТРЯБВА да се състои. Важно е за мен,личностното ми израстване,ако щете и личното ми щастие. Имам около 2,3 дни да реша окончателно... Аз тълкувам отговора на Таро като едно “трудно да”, защото Борбата е налице,но се налага да бъде преодоляна. Времето е дошло да спра да позволявам на личните ми несигурности да застанат на пътя на желанията ми. Субективна съм,затова ви моля за вашето мнение. Ще бъда много благодарна! <3