Пътуване

• Moon написа:

Да замина ли за града Х. за Нова Година?
      Силата/Борбата с Дракона,Колелото на съдбата/Сляпата фортуна,Иемайа

Пътуването е свързано с голям риск,трябва да се преборя с някои лични проблеми,които ме спират,мисля,че Силата ясно го потвърждава. Има обстоятелства,които не зависят само от мен и това ме плаши,честно. Въпросът е,че с Колелото+ Иемайа май това пътуване ТРЯБВА да се състои. Важно е за мен,личностното ми израстване,ако щете и личното ми щастие. Имам около 2,3 дни да реша окончателно... Аз тълкувам отговора на Таро като едно “трудно да”, защото Борбата е налице,но се налага да бъде преодоляна. Времето е дошло да спра да позволявам на личните ми несигурности да застанат на пътя на желанията ми. Субективна съм,затова ви моля за вашето мнение. Ще бъда много благодарна! <3
      Не е точно така.

Появи ли се Силата, нещата никак не са довършени на ниво "съдба", въпреки, че трета е 9 пентакли. Ако тя беше първа, щеше да е така, както казваш ти.
      Мисля, че преувеличаваш значението на това пътуване.
      Тук няма безличен модален глагол като трябва или подобен (за да стане по-ясно, на англ, ще звучи така: must, should, have to. have got to), въпреки, че в нашия език няма точно такива модални глаголи. А в едно още по-високо ниво, ще отидем и до "осмелявам се" - (to dare to be ...), за да стане по-ясно какво означава Силата в този контекст.

Ти просто много би искала да отидеш, но според мен ще останеш разочарована на едно съвсем материално ниво. Не зная дали се изразявам добре - емоционално ще осъществиш посланието, но не и човешката му целеустременост. Т.е. да има реален резултат.

На първа позиция, Силата не означава, че има риск или че има съмнения някакви, а че концентрацията на времето не допуска разгръщане на потенциала, който има една 9 пентакли, например, след Колелото на съдбата - хем имаш шанс, хем нямаш.
      Съдбата е известна с тъпите си и безвкусни шеги, които ние предполагаме като "велики" предизвикателства, ами не, не са такива. Силата убива поривите и трябва вианги да имаме едно наум.

Разбира се, че ще отидеш (то си зависи от теб), но просто свали нивото на очаквания.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Moon написа:

Една интересна за мен комбинация.

М. ще пътува ли за определен град до края на 2017г.?
      Висша жрица/Девицата,9 пентакли(Иемайа), Колесницата/Отпътуването на героя
      Аз виждам нещата така: по Девицата си личи голямото й желание,мечтата и вътрешния й стремеж към това пътуване. Иемайа е мостът,който води към Отпътуването на героя. Сякаш по 2-ра и 3-та позиция това пътуване просто трябва да се случи. Не точно неизбежност,по-скоро нещо като "съдба". А и с Девицата на първа позиция ,още повече.
      Как мислите?

Moon написа:

Moon написа:

Една интересна за мен комбинация.

М. ще пътува ли за определен град до края на 2017г.?
      Висша жрица/Девицата,9 пентакли(Иемайа), Колесницата/Отпътуването на героя
      Аз виждам нещата така: по Девицата си личи голямото й желание,мечтата и вътрешния й стремеж към това пътуване. Иемайа е мостът,който води към Отпътуването на героя. Сякаш по 2-ра и 3-та позиция това пътуване просто трябва да се случи. Не точно неизбежност,по-скоро нещо като "съдба". А и с Девицата на първа позиция ,още повече.
      Как мислите?
      Жената още не е пътувала. Днес пак й техлих на същия въпрос ,но за ноември тази година.
      Висшата жрица/Девицата,9 пентакли/Иемайа,Справедливостта/Съдът

2 от 3 карти се повтарят. Проблемът е ,обаче ,че вместо Колесницата,на трета е Справедливостта...дали вече не е пропуснала момента? Иемайа си стои ,което ме навежда на мисълта,че таймингът не зависи от нея,събитията си следват тяхна си логика. Общо взето със Справедливостта на трета или моментът за действие е минал или трябва да действа сега и да спре да отлага и да се колебае. Второто специално за случая с Иемайа на втора-един своеобразен “мост” между мечтата/желанието/интуицията на Девицата и Справедливостта. Иначе бих тълкувала,че е отминал моментът.Жената се чувства спокойна,много иска да замине,но си има някои страхове.
      Случаят ми се струва необичаен и ще се радвам да се включите. :)
      Жената ми писа за обратна връзка. Армид,беше права-и този месец не е имало пътуване. Взела си е билети за декември,обаче.

Съответно за първата комбинация с времева рамка до края на годината : Висшата жрица,9 пентакли,Колесницата отговорът е бил ДА.
      За втората комбинация с времева рамка месец ноември : Висшата жрица,9 пентакли,Справедливостта отговорът е бил НЕ.

Беше ми интересно какво ще се случи тук. Както съм писала,събитията са си следвали собствена логика,през ноември не е имало почва да се осъществи пътуването. Разликата е само в третата карта - по Висшата жрица се вижда нейното желание,мечта да не кажа,усет,9 пентакли показват потенциала за реализация,но в крайна сметка всичко е зависело от третата решаваща карта. Отговорът е налице - Колесницата на трета за пътуване си е казала думата.Във втората комбинация Справедливостта слага тапата и казва,че въпреки желанието и потенциала, сега това няма как да стане.Може би един вид - за да пътува в този период е трябвало да предприеме действия по-рано (преди момента на питането),тя е изпуснала този момент и вече е късно. Това е моето виждане за случая. :)

Надявам се да е полезно и за ваши бъдещи тълкувания. :)
    • Мой колега е кандидатствал за практика в 3 държави за 2018г. До няколко седмици ще се разбере къде е приет.

Д. ще замине ли на практика през 2018г. в :

Йордания : 9 пентакли,3 чаши,7 пентакли

Ливан : 2 жезли,Императрица,Крал жезли

Израел : 4 жезли,8 меча,Слънце

Една от държавите му е фаворит. Така като гледате картите,коя е според вас?

С наличието на 9 пентакли на първа мисля,че Йордания е мястото за него. С 3 чаши ще завърже интересни познанства също,но по 7 пентакли ще почака за резултатите от труда си. Само в тази комбинация няма жезли,затова си мисля,че за другите държави има повече мерак,но Йордания ще е най-ползотворна за него.

Най-неприятна е третата комбинация. Според мен има твърде големи очаквания за Израел,които няма да се задоволят. Даже е доста субективен заради собствените си представи и истории,които е слушал за там. Няма обективна преценка,не виждам и нещо ползотворно. 8 меча+Слънце ми е много кофти като послание. Мисля,че Израел няма да е,въпреки че го планира и замисля по 4 жезли.

За втората комбинация съм на кантар. Кралят жезли на трета е добър показател.Бих казала ,че и там има поле за неговото развитие. 2 жезли обаче показва само колебание.

Прави ми впечатление,че отсъстват традиционните карти за пътуване. Това ме навежда на мисълта,че е възможно и да не замине изобщо.
      Ще пиша,когато се разбере къде е приет.

Какво мислите вие? :)

• Moon написа:

За мен най-перспективен е Ливан. 2 жезли отключва пътя, случването и е подкрепена от Императрица и Крал жезли.

Йордания с тази 7 пентакли... хич не я разглеждам даже, ще има да почака за Йордания.
      Израел също. Той бил ли е в Израел до сега? Въпреки, че може да го одобрят, но ще последват някакви пречки и в края на краищата няма да отиде там.

Макар, че смятам, трябва да се отбележи, в никоя от комбинациите няма конкретни карти на пътуването...
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Moon написа:

За мен най-перспективен е Ливан. 2 жезли отключва пътя, случването и е подкрепена от Императрица и Крал жезли.
      Йордания с тази 7 пентакли... хич не я разглеждам даже, ще има да почака за Йордания.
      Израел също. Той бил ли е в Израел до сега? Въпреки, че може да го одобрят, но ще последват някакви пречки и в края на краищата няма да отиде там.

Макар, че смятам, трябва да се отбележи, в никоя от комбинациите няма конкретни карти на пътуването...
      Не е бил там досега,но му е мечта от много време. Тази седмица ще пътува за там ,не по работа обаче.
    • Ще замина ли в командировка в Ю. Африка?

3 Чаши+ Императрицата (имаго на майката)+ Асо чаши

Според мен, картите показват че съм зависима от обстоятелства, по 3 чаши и императрица. Присъствието на асо чаши на 3-та позиция предполага според мен, по-скоро положителен отговор, показва тласък, импулс на нещо. Може и да замина.
    • LaVerite написа:

Ще замина ли в командировка в Ю. Африка?

3 Чаши+ Императрицата (имаго на майката)+ Асо чаши

Според мен, картите показват че съм зависима от обстоятелства, по 3 чаши и императрица. Присъствието на асо чаши на 3-та позиция предполага според мен, по-скоро положителен отговор, показва тласък, импулс на нещо. Може и да замина.
      Няма индикации за пътуване тук.
      2 от 3 карти чаши-нищо стабилно не може да има. За мен ас чаши на трета не е и не може да е положителен отговор за такъв въпрос,пък и за каквото и да е. Това е най-слабият ас,най-зависимият.

Може да теглиш отново след известно време,но с тази комбинация категорично бих казала,че индикация за пътуване няма.
    • Жена ще отиде ли в друга определена държава до 3 месеца?

Светът(Индивидуация) -6 Жезли (оплождане на духа) -8 Мечове

(Тя се намира в друга държава сега, кани се да замине в друга държава, но преди това да се прибере първо в България и след това, да отиде в определената държава)

Постнах картите, защото ме изненадаха.Извън картите, по всичко личи, че ще отиде в държавата, която иска, имам предвид уговорките, така наглася нещата си, връзката, която е направила с хората там, но картите казват друго.

По първата и втората карта, виждаме пътуването, както, че е в чужбина и се готви да пътува, но 8 Мечове спира пътя. Външни обстоятелства, забрани, стопирват заминаването ѝ. По картите съдя, че ще отпътува за България, но за държавата, за която се гласи, няма да може в рамките на тези 3 месеца.
      За пореден път, съм изненадана, как по всичко личи, че дадено нещо, събитие изглежда, че ще се случи по еди какъв си начин, или всичко говори за едно определено развитие на нещата, а когато наредя карти, те показват съвсем различен развой на нещата, от очаквания и уж сигурния развой на нещата. Тогава, оставам като гръмната, че няма да се случат така нещата, както изглеждат, а по друг начин или изобщо няма да се случат. Както сега, бях убедена, че тази жена ще отиде в определената държава, дори до нова година, защото така уж се гласи и урежда всичко, а картите казват друго.
      Какво виждате вие в тези карти момичета?
    • В последните дни съм много активна с картите :)
      На въпрос ще се прибере ли мъж за нова година в Бг ми излязоха следните карти
      ЛЮБОВНИЦИТЕ 8 ЖЕЗЛИ СИЛА
      На първа позиция е изборът,който трябва да бъде направен,осмицата показва движение и бързина,но с последна карта Сила нещата се стопират.От друга страна Мона е писала ,че когато имаме два големи аркана ,а в средата малък трябва да се обърне особено внимание на последния,а в случая той показва движение.И друго прочетох,че Сила след чаши и други показва липса на финанси.Може и това да е причината за стопирането на нещата.

Жена ще замине ли до три месеца в Германия
      Отново ЛЮБОВНИЦИТЕ 8 ПЕНТАКЛИ 2 ЧАШИ
      Може би още се колебае с ЛЮБОВНИЦИТЕ на първа позиция,но с двойка Чаши на последна позиция е по скоро категорично не ?(
    • Ново

Здравейте,момичета
      Чисто нова съм тук,първо писане.
      От известно време ви чета и реших да се включа.
      Преди месец се сдобих с класическа колода на Уейт, до преди това ползвах дзен таро на Ошо, около две години. Чак сега,когато имам Уейт разбрах колко не съм разбирала картите на Ошо... Напоследък тегля доста буквални карти,но в гледания,които не са свързани с лични взаимоотношения.
      Та ето и първото ми конкретно включване по темата. Въпрос :
      Ще имам ли промяна на местожителството до края на соларната ми година? (въпросът задавам, тъй като такава промяна е описана в соларния ми хороскоп,а няма изгледи към този момент)
      8 жезли - 2 жезли - 2 чаши
      Тълкуването ми е доста лаично,но ето:
      Ще имам,ще се се случи много неочаквано и бързо ( 8 жезли, дори сега виждам че тази карта е кръстена traveling в Ошо колодата), ще трябва да направя някакъв избор, вероятно да се откажа от нещо, всичко което е познато (комфортна зона,дом), 2ка жезли тълкувам и като "възможности", пак заради опита ми с дзен тарото. И последната двойка чаши ми идва само твърде буквалното,че ако това се случи ще е свързано с някакъв вид съюз,взаимодействие с друг човек, приятел или пък романтично увлечение... Доста ми се пада тази двойка чаши напоследък. Ще се радвам да дадете и различни мнения или да ме насочите към нещо,което не виждам.
    • Ново

Здравей, Хана,
      Мисля,че имаш идеята и заряда, но чак до края на соларната година не знам дали ще се случи.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Ново

curi0us написа:

Здравей, Хана,
      Мисля,че имаш идеята и заряда, но чак до края на соларната година не знам дали ще се случи.
      Здравей, curi0us.
      Благодаря ти за включването. Не знам дали разбра от поста ,че става въпрос за соларния ми хороскоп, който в случая важи до май месец 2018. Хороскопът ми бе направен съответно началото на май 2017 и повечето от акцентите,които обсъждах с астроложката се случиха. Останаха няколко от "важните",които още не са се случили и смяна на местожителството ( чужбина) е един от тях. Ако ти се коментира още би ли се аргументирала защо мислиш така, всичко ми е полезно като тълкувание, тъй като съм съвсем newbie с класическото Таро.
    • Ново

Hannah написа:

Ще имам ли промяна на местожителството до края на соларната ми година? (въпросът задавам, тъй като такава промяна е описана в соларния ми хороскоп,а няма изгледи към този момент)
      Честно казано аз по тия карти никакво преместване не виждам. 8 жезли са ми хаотични в желанията и намеренията. После - една след друга 2 карти от боя жезли - прегарят. И трето - жезли в съчетание с чаши - тотално се изгася и малката искра, която е имало.
    • Ново

Armid написа:

Hannah написа:

Честно казано аз по тия карти никакво преместване не виждам. 8 жезли са ми хаотични в желанията и намеренията. После - една след друга 2 карти от боя жезли - прегарят. И трето - жезли в съчетание с чаши - тотално се изгася и малката искра, която е иима
      Благодаря за коментара :)
      [/quote]
    • Ново

Мой приятел от известно време обмисля да работи и живее в чужбина. Като причина изтъква финансови проблеми.

Ще замине ли Х в чужбина?
      Жрец, Кралица меча, Глупак

Ще остане ли Х в града У?
      6 пентакли, 2 пентакли, Рицар жезли

Аз, че съм пристрастна, пристрастна съм - искам Х да остане около мен, но смятам, че финансовите му проблеми ще се решат и няма да замине. По първата комбинация мисля, че семейните връзки ще се окажат силни и ще го задържат тук. Глупакът на последна позиция не знам как да тълкувам - всичко ще се разреши от само себе си или Х е лекомислен и готов да захвърли всичко, за да опита да постави ново начало другаде.
      По втората комбинация май Х ще започне ентусиазирано ново начинание и това ще го задържи тук.

Какво мислите?
    • Ново

Kalistro написа:

Мой приятел от известно време обмисля да работи и живее в чужбина. Като причина изтъква финансови проблеми.

Ще замине ли Х в чужбина?
      Жрец, Кралица меча, Глупак

Ще остане ли Х в града У?
      6 пентакли, 2 пентакли, Рицар жезли

Аз, че съм пристрастна, пристрастна съм - искам Х да остане около мен, но смятам, че финансовите му проблеми ще се решат и няма да замине. По първата комбинация мисля, че семейните връзки ще се окажат силни и ще го задържат тук. Глупакът на последна позиция не знам как да тълкувам - всичко ще се разреши от само себе си или Х е лекомислен и готов да захвърли всичко, за да опита да постави ново начало другаде.
      По втората комбинация май Х ще започне ентусиазирано ново начинание и това ще го задържи тук.

Какво мислите?
      Аз мисля, че ще замине (Рицар жезли ) и вече го е решил (Кралица меча + Глупакът). Не знам, как да тълкувам Жреца - дали човекът иска да избяга от статуквото и да започне отначало по кралицата с Глупакът или има протекции / обещана помощ за заминаването (или и двете). Мисля, че ще замине и то скоро.
    • Ново

Моето мнение е също, че ще замине. Клише или не, с Глупака започва на чисто. Решил го е, да. Папата най -вероятно ще иска първо да уреди нещо и тогава да замине, а не да тръгва на сляпо.
      А рицар жезли от втората комбинация си е човек, пътуващ, той вече е там, мислено. 2 пентакли са буквално колелата, движението, пътуването.
      Времето, времето... Мисля, че в най-скоро време ще е. 2-3 месеца.