Таро и Пътуване

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ще бъда ли в Рим до 6м.?

Хвърлиха ми се в ръцете (не са изпаднали): об. Крал жезли ... после Крал чаши, 6 пентакли

отговор: 2 жезли, Кралица жезли, Паж меча

Да, ама междувременно хем съм взела цялото тесте (то не беше в кутийката си), хем е "останала" извън тестето 7 чаши.

Ми, май няма да се ходи до Рим. :D

Вижда се обаче, истеричността (по Кралица жезли). When I'm dissappointed, I want to travel far away...
      Да, обаче Кралицата е зле придружена (Кралица жезли+паж Х - имам опит с такава конструкция, само че Паж чаши - не става!), тая "двойка" не може да я бъде. Въпреки, че много искам да видя света (2 жезли). Обаче по тотално грешните причини.
      Тая 7 чаши преебава абсолютно всичко.

Изпадналите карти, и цялостната конструкция - сякаш ми говорят за нещо съвсем различно, което ме тормози, и то не е никак свързано с това ще се пътува ли до Рим или няма. Прекалено много искам да се видя в двойка, явно. Прикачам огромно (и съвсем отделно) значение на това имам ли мъж до себе си, или не. Определено прекалявам. И не е нормално. Ала и достойни мъже, съжалявам, но на тоя етап - няма.

Но, хей, обичам си картите.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ще пътува ли Х с мен в понеделник?
      8 пентакли, Крал меча, 6 чаши

Пътуването е по работа (8пентакли). Извън картите: Х няма отношение към работата, но понеже изглежда заинтересован от мен, смятам, че ще пътува. Обаче по картите се колебая - ако средната карта описва питащия, то Х няма да е очарован да прекара деня си с някой от женски пол, който се държи като Крал меча. Дали в този случай последната карта не е съвет да смекча поведението си и да проява повече емоция, да му покажа, че ще ми е приятно.

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Kalistro написа:

Ще пътува ли Х с мен в понеделник?

Пътуването е по работа (8пентакли). Извън картите: Х няма отношение към работата, но понеже изглежда заинтересован от мен, смятам, че ще пътува. Обаче по картите се колебая - ако средната карта описва питащия, то Х няма да е очарован да прекара деня си с някой от женски пол, който се държи като Крал меча. Дали в този случай последната карта не е съвет да смекча поведението си и да проява повече емоция, да му покажа, че ще ми е приятно.
      Аз мисля така - няма да пътува с теб, вече го е решил, но може би не иска да ти откаже веднага. Според мен Крал меч е той. А е възможно и в понеделник самия той да има работа и затова.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Kalistro написа:

Ще пътува ли Х с мен в понеделник?

Аз мисля така - няма да пътува с теб, вече го е решил, но може би не иска да ти откаже веднага. Според мен Крал меч е той. А е възможно и в понеделник самия той да има работа и затова.
      Отказа ми.
    • Mona написа:

Moon написа:

Да замина ли за града Х. за Нова Година?
      Силата/Борбата с Дракона,Колелото на съдбата/Сляпата фортуна,Иемайа

Пътуването е свързано с голям риск,трябва да се преборя с някои лични проблеми,които ме спират,мисля,че Силата ясно го потвърждава. Има обстоятелства,които не зависят само от мен и това ме плаши,честно. Въпросът е,че с Колелото+ Иемайа май това пътуване ТРЯБВА да се състои. Важно е за мен,личностното ми израстване,ако щете и личното ми щастие. Имам около 2,3 дни да реша окончателно... Аз тълкувам отговора на Таро като едно “трудно да”, защото Борбата е налице,но се налага да бъде преодоляна. Времето е дошло да спра да позволявам на личните ми несигурности да застанат на пътя на желанията ми. Субективна съм,затова ви моля за вашето мнение. Ще бъда много благодарна! <3
      Не е точно така.
      Появи ли се Силата, нещата никак не са довършени на ниво "съдба", въпреки, че трета е 9 пентакли. Ако тя беше първа, щеше да е така, както казваш ти.
      Мисля, че преувеличаваш значението на това пътуване.
      Тук няма безличен модален глагол като трябва или подобен (за да стане по-ясно, на англ, ще звучи така: must, should, have to. have got to), въпреки, че в нашия език няма точно такива модални глаголи. А в едно още по-високо ниво, ще отидем и до "осмелявам се" - (to dare to be ...), за да стане по-ясно какво означава Силата в този контекст.

Ти просто много би искала да отидеш, но според мен ще останеш разочарована на едно съвсем материално ниво. Не зная дали се изразявам добре - емоционално ще осъществиш посланието, но не и човешката му целеустременост. Т.е. да има реален резултат.

На първа позиция, Силата не означава, че има риск или че има съмнения някакви, а че концентрацията на времето не допуска разгръщане на потенциала, който има една 9 пентакли, например, след Колелото на съдбата - хем имаш шанс, хем нямаш.
      Съдбата е известна с тъпите си и безвкусни шеги, които ние предполагаме като "велики" предизвикателства, ами не, не са такива. Силата убива поривите и трябва вианги да имаме едно наум.

Разбира се, че ще отидеш (то си зависи от теб), но просто свали нивото на очаквания.
      Както някои от вас може би се досещат,пътуването се състоя. Както Мона се е изразила “шегите на съдбата” не се оказаха малки. Имах проблем още с купуването на билетите- размениха посоките и доплатих доста за промяната. Имах здравословни проблеми и бях притеснена отгоре на всичкото.

Но пък да,емоционалното послание беше осъществено. Случиха се много неща,които ме направиха по-силна,неочаквано. Въпреки това съм щастлива,че заминах. Изкарах си чудесно на личностно ниво,това допринесе за развитието ми,но да-за материалното Мона беше права както винаги. Пречки,пречки.

Независимо от това съм доволна. Осмелих се against the odds. “Dare to”. Силата не прощава.
    • Moon написа:

Мой колега е кандидатствал за практика в 3 държави за 2018г. До няколко седмици ще се разбере къде е приет.

Д. ще замине ли на практика през 2018г. в :

Йордания : 9 пентакли,3 чаши,7 пентакли

Ливан : 2 жезли,Императрица,Крал жезли

Израел : 4 жезли,8 меча,Слънце

Една от държавите му е фаворит. Така като гледате картите,коя е според вас?

С наличието на 9 пентакли на първа мисля,че Йордания е мястото за него. С 3 чаши ще завърже интересни познанства също,но по 7 пентакли ще почака за резултатите от труда си. Само в тази комбинация няма жезли,затова си мисля,че за другите държави има повече мерак,но Йордания ще е най-ползотворна за него.

Най-неприятна е третата комбинация. Според мен има твърде големи очаквания за Израел,които няма да се задоволят. Даже е доста субективен заради собствените си представи и истории,които е слушал за там. Няма обективна преценка,не виждам и нещо ползотворно. 8 меча+Слънце ми е много кофти като послание. Мисля,че Израел няма да е,въпреки че го планира и замисля по 4 жезли.

За втората комбинация съм на кантар. Кралят жезли на трета е добър показател.Бих казала ,че и там има поле за неговото развитие. 2 жезли обаче показва само колебание.

Прави ми впечатление,че отсъстват традиционните карти за пътуване. Това ме навежда на мисълта,че е възможно и да не замине изобщо.
      Ще пиша,когато се разбере къде е приет.

Какво мислите вие? :)
      Приет е в Йордания.

Израел му е фаворит /конкретно Йерусалим/,по времето ,когато теглих тези карти даже имаше планирано пътуване там през декември,но заради размириците проектът беше отложен. Тези карти са теглени преди изявлението на Тръмп,мисля,че ясно показват,че пътят му натам е запрещен,въпреки огромното му желание и високите очаквания. Не е спрял да търси начин да отиде,даже учи езика активно.
    • Ще осъществя ли едно пътуване в рамките на година - 8 чаши, Слънцето, 5 жезли. Въпросът е чисто финансов, понеже става въпрос за пътуване до друг континент. Ако разполагах с нужните средства, изобщо нямаше и да питам. Тук обаче, имам чувството, че Таро набляга на друго. Като отново да прогледнеш, да видиш светлината по Слънцето, след дългия период на 8 чаши (едно самотно лутане, което ми напомня Отшелника ). Да се завърнеш обратно в света, да намериш сили да се бориш (5 жезли ). Прилича ми на пробуждане от дълъг сън.
    • И аз съм задавала въпроси към Таро за дълъг период от време, понякога и за цял живот :). И то без да съм предприела никакви стъпки по осъществяването на тези мои въпроси, но ми се струва, че ще има раздвижване по това твое питане, възможно е да се измени като параметри в мислите ти, да не искаш точно това след време, вътрешна борба, топка, която се блъска като пинг понг. Ще го мислиш още, ще се промени самото желание, ще те отведе другаде, може би на правилния път.
    • Ще пътувам ли за Монако в следващите 2 месеца?
      Смъртта, Рицар жезли, Императрицата

След като теглих си дадох сметка, че 2 месеца е твърде кратък период и няма как да успея в тези рамки.

Картите са ми интересни, обаче. Не съм се задействала по никакъв начин, сещам се от време на време, но няма някакво планиране. Финансово не съм го планирала, нито съм говорила сериозно с човека, при когото би трябвало да отседна. Отлагам го и защото малко се притеснявам,че ще ми откаже.

Само Рицарят жезли е действен и е карта на пътуването в конструкцията, ГА са тежки и бавят много. Императрицата на 3-та ми дава някакъв оптимизъм. Забавянето в случая не ме притеснява толкова. Бих казала, че пътуване ще има, но след доста повече от 2 месеца. Няма да повтарям гледането за по-дълъг период сега, мисля,че тези карти са достатъчни.

Какво е вашето мнение? :)
    • Moon написа:

Ще пътувам ли за Монако в следващите 2 месеца?
      Смъртта, Рицар жезли, Императрицата

След като теглих си дадох сметка, че 2 месеца е твърде кратък период и няма как да успея в тези рамки.

Картите са ми интересни, обаче. Не съм се задействала по никакъв начин, сещам се от време на време, но няма някакво планиране. Финансово не съм го планирала, нито съм говорила сериозно с човека, при когото би трябвало да отседна. Отлагам го и защото малко се притеснявам,че ще ми откаже.

Само Рицарят жезли е действен и е карта на пътуването в конструкцията, ГА са тежки и бавят много. Императрицата на 3-та ми дава някакъв оптимизъм. Забавянето в случая не ме притеснява толкова. Бих казала, че пътуване ще има, но след доста повече от 2 месеца. Няма да повтарям гледането за по-дълъг период сега, мисля,че тези карти са достатъчни.

Какво е вашето мнение? :)
      Ще пътуваш, но поне след 4-5 месеца. Смъртта може да те предизвиква да приключиш наистина с нещо, за да пристъпиш към това пътуване.
      La vie en rose
    • Здравейте на всички, въпросът ми беше: Как ще мине полетът ми /днес/ ?
      Осмица чаши - Двойка чаши - Петица пентакли

Помислих си- има само ниски карти, от менливите чаши до бързо „изгарящите” жезли, може би, защото се отнася за кратък период време, все пак е само един полет, затова прецених, че описват много емоции някакви неприятност или моите притеснения и цялото тичане докато мина проверките и се кача на самолета... е, не се получи точно така, затова ми е интересно вие как усещата комбинацията, може би някои от картите са в устойчива комбинация и посланието е било очевидно.
    • meeryungfrau написа:

Здравейте на всички, въпросът ми беше: Как ще мине полетът ми /днес/ ?
      Осмица чаши - Двойка чаши - Петица пентакли

Помислих си- има само ниски карти, от менливите чаши до бързо „изгарящите” жезли, може би, защото се отнася за кратък период време, все пак е само един полет, затова прецених, че описват много емоции някакви неприятност или моите притеснения и цялото тичане докато мина проверките и се кача на самолета... е, не се получи точно така, затова ми е интересно вие как усещата комбинацията, може би някои от картите са в устойчива комбинация и посланието е било очевидно.
      Добре дошла във форума. Първо, явно имаш грешка в изписването на комбинацията. Второ, надявам се, не ни изпитваш, нали?
      La vie en rose
    • Благодаря, да наистина има грешка 8ч-2ч- 5 жезли , не бих могла да ви изпитвам, защото съм доста по-назад като опит и всичко, но с оглед на вече отминалата ситуация, бих казала, че има голяма доза подценяване недоглеждане, едно витаене в облаците човека се е приготвил за някакви си негови неща, /би било съвсем на място да се прокрадва и една седмица чаши в тази подредба/, приготвил се е за едно,а получава накрая бой с пръчки...по главата.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от curi0us: болд на комбинацията, за по-добра четивност ().

• meeryungfrau написа:

Благодаря, не бих и могла, защото съм доста по-назад като опит и всичко, 8ч-2ч-5ж, но с оглед на вече отминалата ситуация, бих казала, че има голяма доза подценяване недоглеждане, едно витаене в облаците човека се е приготвил за някакви си негови неща, /би било съвсем на място да се прокрадва и една седмица чаши в тази подредба/, приготвил се е за едно,а получава накрая бой с пръчки...по главата.
      имах пред вид 5 пентакли - 5 жезли
      Ех, само се надявам боя с пръчки да е метафоричен, не че е приятен.
      Както и да го подуването - чаши с жезли е неприятна комбинация.
      La vie en rose
    • curi0us с 5 пентакли предполагам, че някакъв подсъзнателен мазохизъм имаш предвид, за мен отговора на картите щеше да е съвсем ясен като послание с една петица чаши накрая, но спирам с търсенето на някакви скрити смисли по комбинацията, защото тази двойка чаши едва не ми извади очите най-накрая, все пак тя си е доста ясна като схема и то на средна позиция, затова вече не мисля, че има нещо интересно тук, в картите ми, освен очевидното, и така продължаваме смело напред, към петицата пентакли, най-вероятно.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Meerjungfrau ().

• Не се притеснявай да разсъждаваш по комбинациите си, нали идеята е да се учим на Таро.

Няма присъди. Никой не е казал, че трябва да се върви към 5 пентакли.

По картите мисля, че не просто полетът не е бил особено приятен/успешен?, на теб нещо не ти е добре и то от едно известно време насам.

Каквото и движение да правиш, то удря о камък. Така ми се струва. Последно време, нещо няма смисъл, губи ти се.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Аз не разбрах - 5 жезли или 5 пентакли е на 3-та?

В тези 2 чаши няма нищо толкова особено. Комбинацията на мен ми се струва ситуационна. В случая има някакво неудовлетворение, то е ясно.

Не знам какъв скрит смисъл търсиш, но според мен се изразяваш много неясно. Какво точно питаш или искаш да знаеш? След като полетът е минал, вече можеш да дадеш обратна връзка. Напиши какво е станало и как навръзваш обстоятелствата с картите. Може и ние да научим нещо. От такива гатанки няма полза никой.
    • Да, разбира се, права си, че съм се изразила неясно, и затова може би е редно пак да кажа, че вече не търся смисли, и точно двойката ме наведе на тази мисъл, защото ако не греша няма устойчиви конструкции с тази карта. Иначе полетът не се осъществи мен, стряха ме на последната проверка, заради грешка в системата, въпреки това се наложи да изчакам полиция, за да разпише документите, закъсняха с половин час и самолетът излетя.