Важна тема Констелации между Големите аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Мона, а тук виждаш ли възможност за изцеление на самата жена? В портала си писала, че Звезда+9 пентакли може да е лекуване на душата от много стари пластове. В конкретната комбинация виждаш ли го това нещо?
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Защо Х се държи безразлично и страни от приятелката си? (мъжът е женен)

Дяволът - Луната - Кралица Чаши

Първия ми пост изчезна :(

Според мен става въпрос за дълбоки психични страхове, заблуди, някакъв ужасен лабиринт, от който изход не се намира. Някакъв въображаем свят и затъване, всичко ми е сякаш изкривено тук, реалността се губи. Страховете са пуснали дълбоки корени (Дяволът) и ръководят психиката и емоциите на жената. Мисля, че картите описват нея и дават по този начин отговор. Т. е. тя е подвластна на емоциите и страховете си (да не се разделят) и си съчинява страшни сценарии в главата, но не може да разбере и отграничи - истина ли е или плод на въображението и страховете ѝ.
      Кое е истина, реално и кое не е?
      Отговорът тук мисля, че е - всичко е в главата на жената, оплела се е във въображението и не вижда нещата реално. Заблудена е и тълкува, и приема, и вижда страховете си като кошмари ,които се сбъдват. Просто реалността е заменена със сценариите, които рисува психиката ѝ и не знае истина ли е или си втълпява и заблуждава. Кое е истина и кое не е, вярно ли е или си въобразява...
      Може и да греша, но мисля, че картите дават отговор, че всичко е в главата на жената, че тя си въобразява, че той я отбягва или страни от нея.
      Картите са тежки. Особено с първа Дяволът и последвана и от Луната.

От друга страна долавям и едно недоверие от страна на мъжа към нея, сякаш и той ѝ няма доверие, но пък има някакви фантазии с нея - Луната +Кралица Чаши, сякаш и тя владее мислите му, някак и като зависимост - Дяволът (тук си разсъждавам)

Въпреки, че тя ми сподели, че той не я търси като преди, не и обръща внимание, все бил зает, обещавал, че ще се обади не и се обаждал и се чувствала маловажна.

Затова попитах :
      Има ли реален проблем във връзката им?
      Асо Чаши - Кралица Пентакли - Кралица Чаши
      Това е за темата за дворцовите карти (не искам да смесвам темите) но е свързан с предния въпрос, незнам къде да пиша, ако трябва ще я преместя.
      Ще бъда кратка -Кралица Пентакли преминава в Кралица Чаши с Асо Чаши на първа ми показва, поне аз така тълкувам, че емоциите на жената са проблема, явно не става така както иска, желае и това я кара да психясва. Душевният и мир, спокойствието и са нарушени и тя става нестабилна, по този начин и неадекватна, емоциите я командват и влияят. Не разсъждава, не възприема нещата реално, като оголен нерв ми се струва, че е. Губи контрол.
      И какво е заключението сега, че проблемът е в нея ли? Но все пак има много неизяснени неща между тях сякаш.
      Момичета какво мислите, как виждате вие тези карти?
      Какво мислите за комбинацията Дяволът +Луната?

• kolevaani1 написа:

Защо Х се държи безразлично и страни от приятелката си? (мъжът е женен)

Дяволът - Луната - Кралица Чаши

Първия ми пост изчезна :(

Според мен става въпрос за дълбоки психични страхове, заблуди, някакъв ужасен лабиринт, от който изход не се намира. Някакъв въображаем свят и затъване, всичко ми е сякаш изкривено тук, реалността се губи. Страховете са пуснали дълбоки корени (Дяволът) и ръководят психиката и емоциите на жената. Мисля, че картите описват нея и дават по този начин отговор. Т. е. тя е подвластна на емоциите и страховете си (да не се разделят) и си съчинява страшни сценарии в главата, но не може да разбере и отграничи - истина ли е или плод на въображението и страховете ѝ.
      Кое е истина, реално и кое не е?
      Отговорът тук мисля, че е - всичко е в главата на жената, оплела се е във въображението и не вижда нещата реално. Заблудена е и тълкува, и приема, и вижда страховете си като кошмари ,които се сбъдват. Просто реалността е заменена със сценариите, които рисува психиката ѝ и не знае истина ли е или си втълпява и заблуждава. Кое е истина и кое не е, вярно ли е или си въобразява...
      Може и да греша, но мисля, че картите дават отговор, че всичко е в главата на жената, че тя си въобразява, че той я отбягва или страни от нея.
      Картите са тежки. Особено с първа Дяволът и последвана и от Луната.

От друга страна долавям и едно недоверие от страна на мъжа към нея, сякаш и той ѝ няма доверие, но пък има някакви фантазии с нея - Луната +Кралица Чаши, сякаш и тя владее мислите му, някак и като зависимост - Дяволът (тук си разсъждавам)

Въпреки, че тя ми сподели, че той не я търси като преди, не и обръща внимание, все бил зает, обещавал, че ще се обади не и се обаждал и се чувствала маловажна.

Затова попитах :
      Има ли реален проблем във връзката им?
      Асо Чаши - Кралица Пентакли - Кралица Чаши
      Това е за темата за дворцовите карти (не искам да смесвам темите) но е свързан с предния въпрос, незнам къде да пиша, ако трябва ще я преместя.
      Ще бъда кратка -Кралица Пентакли преминава в Кралица Чаши с Асо Чаши на първа ми показва, поне аз така тълкувам, че емоциите на жената са проблема, явно не става така както иска, желае и това я кара да психясва. Душевният и мир, спокойствието и са нарушени и тя става нестабилна, по този начин и неадекватна, емоциите я командват и влияят. Не разсъждава, не възприема нещата реално, като оголен нерв ми се струва, че е. Губи контрол.
      И какво е заключението сега, че проблемът е в нея ли? Но все пак има много неизяснени неща между тях сякаш.
      Момичета какво мислите, как виждате вие тези карти?
      Какво мислите за комбинацията Дяволът +Луната?
      Оф, Дяволът с Луната, че и Кралица Пентакли... по-късно ще седна за по-подробен анализ, но така на прима виста ми идва, че се появила нова звезда на хоризонта.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Цоп пак тук :D
      Само, че въпросът е - Ще заминем ли с Г. (брат ми) до две седмици в другия град свързано с новия бизнес ?

Обърната Умереността - Дяволът - Луната

Дяволът +Луната отново :D .
      Тук всичко май е в повече, това по Обърната Умереност. Балансът е нарушен (изникнаха неочаквани проблеми) Мисля също така, че картата показва, че времето се пропуска, в смисъл, трябвало е вече да сме там. От тук следва Дяволът +Луната. Май са ни били и яко омотали, манипулирали. На горния пост съм писала разсъжденията си за двете карти като комбинация. Мога да допълня само, че с Обърната Умереност значението им се усилва, сякаш стените на бент се пропукват и много "помия" ще изтече.
      Тук явно картите ми казват, да обърнем внимание на емоциите, идват в повече и замъгляват ума и може да сгрешим с преценките и решенията, които трябва да вземем. Трябва да обърнем внимание на душевното, психичното състояние, защото то е по важно към момента.
    • Виждам, че нещо те преследват тоя Дявол и Луна, както мен преди ме преследваха обърнати Кулата и Ас Пентакли, на когото и за каквото и да гледам. Да не би някой умишлено да те държи в заблуждение относно нещо ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Виждам, че нещо те преследват тоя Дявол и Луна, както мен преди ме преследваха обърнати Кулата и Ас Пентакли, на когото и за каквото и да гледам. Да не би някой умишлено да те държи в заблуждение относно нещо ?

Рокси напълно е възможно това, което пишеш. Нещата се променят в последно време , докато са добре и излизат неща свързани с новия бизнес, който са били скрити от нас, доверието се разклати, уж всичко беше уредено и изведнъж нищо не е. Сега нищо не е сигурно.
      В личния ми живот уж всичко е стабилно няма проблеми, но ме измъчват едни страхове, едни съмнения,без видима причина, просто едно чувство на притеснение.
      Бизнеса е несигурен вече, човека с който ще работим, излезе несериозен. Ще редя още карти за това. Всичко се обърка. Не разбирам какво става.
    • kolevaani1 написа:

Roxelane написа:

Виждам, че нещо те преследват тоя Дявол и Луна, както мен преди ме преследваха обърнати Кулата и Ас Пентакли, на когото и за каквото и да гледам. Да не би някой умишлено да те държи в заблуждение относно нещо ?

Рокси напълно е възможно това, което пишеш. Нещата се променят в последно време , докато са добре и излизат неща свързани с новия бизнес, който са били скрити от нас, доверието се разклати, уж всичко беше уредено и изведнъж нищо не е. Сега нищо не е сигурно.В личния ми живот уж всичко е стабилно няма проблеми, но ме измъчват едни страхове, едни съмнения,без видима причина, просто едно чувство на притеснение.
      Бизнеса е несигурен вече, човека с който ще работим, излезе несериозен. Ще редя още карти за това. Всичко се обърка. Не разбирам какво става.
      Ясно. Има някакви подводни течения, щом не излизат Малки Аркани засега, може би няма да разбереш веднага, но споделяй. Някакво лъгане и мазане обаче според мен със сигурност има.
    • Въпрос - какви са отношенията на мъж и жена ?

2 Жезли - Страшният съд - Слънцето
      Нямаше да постна комбинацията, но ми се стори интересна,а именно Страшният съд +Слънцето.
      Имаме преход това по първата карта, но към какво? Страшният съд +Слънцето, поначало си помислих, че ето лошият период приключва и отговорностите ще се поемат и следват добри времена, да ама не,това беше за секунди и нещо ме подтисна тази двойка карти. Разбира се, че много неясноти ще се прояснят, ще се прочисти погледа, ще се осъзнаят неща, но мисля, че това ще е съпроводено с болка. Мечти или представи ще рухнат, замаскираното ще падне и ще блесне реалността, която едва ли ще е приятна (съдя по това, че именно Страшният съд е там).
      Незнам какво следва, в какво ще се изрази това, но ще боли. А дали след това тези двамата ще продължат или не, ще тегля карти по нататък.
      Какво мислите вие за комбинацията Страшният съд +Слънцето?
    • Roxelane написа:

kolevaani1 написа:

Roxelane написа:

Рокси напълно е възможно това, което пишеш. Нещата се променят в последно време , докато са добре и излизат неща свързани с новия бизнес, който са били скрити от нас, доверието се разклати, уж всичко беше уредено и изведнъж нищо не е. Сега нищо не е сигурно.В личния ми живот уж всичко е стабилно няма проблеми, но ме измъчват едни страхове, едни съмнения,без видима причина, просто едно чувство на притеснение.Бизнеса е несигурен вече, човека с който ще работим, излезе несериозен. Ще редя още карти за това. Всичко се обърка. Не разбирам какво става.
      Ясно. Има някакви подводни течения, щом не излизат Малки Аркани засега, може би няма да разбереш веднага, но споделяй. Някакво лъгане и мазане обаче според мен със сигурност има.
      Сега разбирам и преследването на Асо Пентакли и Дяволът +Луната.
      Асо Пентакли е червената лампичка, че нещо става, но и защитата, предпази ни от големи загуби (финансово) а и въобще. Луната +Дяволът - именно, че сме заблудени, лъгани и подведени, така са ни били вързали очите, направили ни слепи и ни представили друга реалност, която е измислена или по точно преправена така, че да е в полза за егоистичните цели на съдружника. Отделно, колко неща са скрити или ни спестени, интрига - зад гърба ни се въртяли други сметки и то само, за да си угоди съдружника ни на себе си. Бизнеса пропадна, по точно отказахме се сами, защото мъглата се вдигна и съм сигурна, че Асо Пентакли ни помогна едно да видим истината, друго да го видим на време.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Радвам се Ани, че всичко е завършило добре. Таро съвсем буквално ви е предупредило, а аз продължавам да се учудвам на многопластието на Асо Пентакли (май няма такава дума, ама ме разбрахте.)
      За другата ти комбинация 2 Жезли - Страшният съд - Слънцето не знам много какво да добавя, освен може би че напълно съзнателен избор е довел до тази заблуда и това неибежно разкритие което предстои, човекът всъщност е знаел какво рискува, но се е надявал на щастлива развръзка въпреки всичко.
    • kolevaani1 написа:

За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.

Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.
      При такава комбинация, заблуди не трябва да има.
      2 жезли реално действа като пусков механизъм: отключва времето, натиска червеното копче, за да се задейства адската машина.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.
      Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.
      2 жезли реално действа като пусков механизъм: отключва времето, натиска червеното копче, за да се задейства адската машина.
      Благодаря Мона, сега ще се разтършувам в архива.
      Тези двамата ги наблюдавам от доста време, ще продължавам, нали трябва да се уча :whistling:
      Интересно ми е какво им предстои...
    • kolevaani1 написа:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.
      Благодаря Мона, сега ще се разтършувам в архива.Тези двамата ги наблюдавам от доста време, ще продължавам, нали трябва да се уча :whistling:
      Интересно ми е какво им предстои...
      Онова, което е било скрито, ще стане явно.
    • Мона, четейки и архива, оставам с впечатление, че жезли от нисък регистър на първа позиция действат като натискане на спусък, отлючване на процеси, така ли е ?
    • Roxelane написа:

Мона, четейки и архива, оставам с впечатление, че жезли от нисък регистър на първа позиция действат като натискане на спусък, отлючване на процеси, така ли е ?
      Ами зависи, не всички жезли и не при всички ситуации, щото ако имаш 2 жезли, последвана от чаши, пентакли и т.н., няма как да задвижи нищо.
    • Mona написа:

Roxelane написа:

Мона, четейки и архива, оставам с впечатление, че жезли от нисък регистър на първа позиция действат като натискане на спусък, отлючване на процеси, така ли е ?
      Ами зависи, не всички жезли и не при всички ситуации, щото ако имаш 2 жезли, последвана от чаши, пентакли и т.н., няма как да задвижи нищо.
      Ясно, мерси !
    • Аз имах комбинация Слънце + Съд, в тази последователност. Преди месеци, важи още.
      Усещам напрежение, сякаш се чистя от самата себе си, от пластове, това е съпроводено със страх от катастрофа. Дори да стане, знам че ще е полезно за мен.

Комбинацията е абсолютно уникална. Метла.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Таро може да бъде безкрайно безразлично към какъвто и да е проблем. Но де факто, това му е и работата - да е индиферентно към емоциите и към дадената ситуация на който и да е човек.
      Ако съм постигнала нещо в Таро, то е картите да са тотално независими от моето емоционално състояние. Те живеят собствения си тотално самостоятелен живот извън мен и въпреки мен.
      Днешната комбинация го доказа безапелационно:

Императорът, Магът, Висшата жрица

На въпрос, който касае само и единствено мен, жестока резачка беше тази комбинация. Конструкция, която не натоварва с очевидни камъни в градината, говори именно за това - изискан стил на говорене е придобило моето Таро, killing me softly е речта му.
      Вторият превод е "знаеш си", сиреч "гледай си работата".

Много фино, бърза смърт.

Ако искате, може да коментирате комбинацията. Просто този път избързвам с резултата.
    • Ще се оправят ли отношенията между двама? (жената пита)

Императрицата - Слънцето - 8 Мечове

Тази комбинация ми навява няколко неща :
      - едното е, че всъщност няма, какво да се оправят, защото първите две карти за мен като комбинация е много хубава, но 8 Мечове на трета мисля, че показва, че тя не го разбира, а е окована в страхове, нейни си които са в главата ѝ и не може да се освободи от тях. Според мен реално, тя се измъчва излишно. Хубавото е че за любовни въпроси, 8 Мечове отминава бързо като влияние (това от стария форум го зная).

Но мен ме вълнува комбимацията от Императрицата +Слънцето - това за мен е хубава комбинация, хубав период, но в главата ми се върти бременност, че показва (както буквално, така и преносно). Възможно ли е да показва период на една благоприятна промяна, която се случвала (въпреки, че картите не са такива да указват действия), но искам да кажа за промяна извън ежедневието. Например, омесил си питка и я слагаш във фурната да се пече, ти повече нищо не правиш, просто изчакваш тя да стане готова на определените градуси, и повече нищо не зависи от теб, просто този период на печене се случва, независимо от теб и без да правиш нищо. Надявам се да ме разберете.
      Искам да кажа, че въпреки тази 8 Мечове на трета (която в случая я разбирам, като изчакай, или щеш не щеш ще поизчакаш в такова състояние, в което си(което явно е неприятно и притеснително) , защото те очаква нещо хубаво , но то сега зрее,не е още готово, но предстои. И дали Императрицата +Слънцето - може да значи буквално бременност (самостоятелно като комбинация).
      Как мислите?