Важна тема Констелации между Големите аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• kolevaani1 написа:

Ще се оправят ли отношенията между двама? (жената пита)

Императрицата - Слънцето - 8 Мечове

Тази комбинация ми навява няколко неща :
      - едното е, че всъщност няма, какво да се оправят, защото първите две карти за мен като комбинация е много хубава, но 8 Мечове на трета мисля, че показва, че тя не го разбира, а е окована в страхове, нейни си които са в главата ѝ и не може да се освободи от тях. Според мен реално, тя се измъчва излишно. Хубавото е че за любовни въпроси, 8 Мечове отминава бързо като влияние (това от стария форум го зная).

Но мен ме вълнува комбимацията от Императрицата +Слънцето - това за мен е хубава комбинация, хубав период, но в главата ми се върти бременност, че показва (както буквално, така и преносно). Възможно ли е да показва период на една благоприятна промяна, която се случвала (въпреки, че картите не са такива да указват действия), но искам да кажа за промяна извън ежедневието. Например, омесил си питка и я слагаш във фурната да се пече, ти повече нищо не правиш, просто изчакваш тя да стане готова на определените градуси, и повече нищо не зависи от теб, просто този период на печене се случва, независимо от теб и без да правиш нищо. Надявам се да ме разберете.
      Искам да кажа, че въпреки тази 8 Мечове на трета (която в случая я разбирам, като изчакай, или щеш не щеш ще поизчакаш в такова състояние, в което си(което явно е неприятно и притеснително) , защото те очаква нещо хубаво , но то сега зрее,не е още готово, но предстои. И дали Императрицата +Слънцето - може да значи буквално бременност (самостоятелно като комбинация).
      Как мислите?
      Тези карти ме карат да мисля, че жената прави връзката проблемна. Отношенията не могат да се подобрят, според мен, но ще останат такива, каквито са били до този момент. Може връзката да е паралелна с друга за някой от двойката - Императрица и 8 меча. По Слънцето - някой си гради въздушни кули, заравя си главата в пясъка и не иска да види действителността. Пак повтарям - може и да греша напълно.
    • Защо един човек се чувства толкова зле емоционално?

Слънцето - Глупакът - Отшелникът

Лъха ми много на самота тук Слънцето +Отшелникът, освен това по първа Слънцето и Глупак свръх очаквания, мечти, наивност по детски някак с чисто сърце, които явно лицето осъзнава че са били блян , от което боли и те кара да се отдръпнеш от живота, хората - Слънцето + Отшелникът.
      Незнам защо, но ми се сви стомаха, може и да драматизирам, ако трета беше Глупакът щеше да е друго.
    • kolevaani1 написа:

Цоп пак тук :D
      Само, че въпросът е - Ще заминем ли с Г. (брат ми) до две седмици в другия град свързано с новия бизнес ?

Обърната Умереността - Дяволът - Луната

Дяволът +Луната отново :D .
      Тук всичко май е в повече, това по Обърната Умереност. Балансът е нарушен (изникнаха неочаквани проблеми) Мисля също така, че картата показва, че времето се пропуска, в смисъл, трябвало е вече да сме там. От тук следва Дяволът +Луната. Май са ни били и яко омотали, манипулирали. На горния пост съм писала разсъжденията си за двете карти като комбинация. Мога да допълня само, че с Обърната Умереност значението им се усилва, сякаш стените на бент се пропукват и много "помия" ще изтече.
      Тук явно картите ми казват, да обърнем внимание на емоциите, идват в повече и замъгляват ума и може да сгрешим с преценките и решенията, които трябва да вземем. Трябва да обърнем внимание на душевното, психичното състояние, защото то е по важно към момента.
      Не, не заминахме. На всичкото отгоре така ни изиграха...

Извинявам се, аз съм споделила какво се е случило, незнам как да изтрия поста.
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Какво мислите вие за комбинацията Страшният съд +Слънцето?
      За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.
      Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.
      При такава комбинация, заблуди не трябва да има.
      2 жезли реално действа като пусков механизъм: отключва времето, натиска червеното копче, за да се задейства адската машина.

Mona написа:

kolevaani1 написа:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.При такава комбинация, заблуди не трябва да има.
      2 жезли реално действа като пусков механизъм: отключва времето, натиска червеното копче, за да се задейства адската машина.
      Благодаря Мона, сега ще се разтършувам в архива.Тези двамата ги наблюдавам от доста време, ще продължавам, нали трябва да се уча :whistling: Интересно ми е какво им предстои...
      Онова, което е било скрито, ще стане явно.
      Случи се...
      Сега ще видим какво следва...
    • Офф пак имам тази комбинация Страшният съд +Слънцето

До 2 седмици развитие на отношения?

Паж Пентакли - Страшният съд - Слънце

Чак страх ме хваща вече, с този Паж Пентакли на първа, нови неща ще излязат наяве ли? Какво още, то не стига, че е нажежено, объркано и оплетено, но поне се бяха поуталожили нещата ... Как мислите, този Паж Пентакли дали показва подновяване на всичко - отново да се нажежи обстановката и обърка още повече положението, да излязат още неща наяве, които не са били известни, ако има такива, а може би има...

Mona написа:

kolevaani1 написа:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

За тази комбинация много е писано назад във времето, дори още от самото начало е писано, когато станах мод в Порталът за съзнателен живот.Комбинацията е двойно калцираща и калцирана и отново касае времето в Таро. Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. Не се отнася просто до този или онзи въпрос, а изобщо до модел на поведение, който не е от вчера, а продължава отдавна.

При такава комбинация, заблуди не трябва да има.
      Благодаря Мона, сега ще се разтършувам в архива.Тези двамата ги наблюдавам от доста време, ще продължавам, нали трябва да се уча :whistling: Интересно ми е какво им предстои...
      Онова, което е било скрито, ще стане явно.
    • Съдът + Слънцето е доста гадничко, но като цяло отрезвяващо. Реално, поне ще видят нещата, такива каквито са. Да, може и да започнат отначало с този Паж, въпреки че той е 1ви, а не 3ти... знам ли. Мен Пажът ми излиза и за бавно развитие, малко по малко, но все пак някакво, което се случва. Пажът е муден.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Буквални карти, рядко се случва само с Големи Аркани:
      Папата,Влюбените, Кулата

Уникални карти, като по учебник ясни.
      Помощта, Изборът, Вината/Обвинението

...
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ще отпуснат ли паричен кредит на Ф. ?

Отшелник -4 Пентакли -Звезда

4 Пентакли притиснат между два големи аркана и то какви само .
      Затруднявам се , като погледна картите виждам едно голямо отчаяние да таи човека в себе си -Отшелникът + Звездата , сякаш и той не вярва , че е възможно , но все пак се надява тайно в себе си .

Комбинацията Отшелник + Звезда -сякаш ме отвежда в друго време. Поражда едно чувство на забравено, отминало, изгубено време, за дълъг период. Също така ми прилича на горещи молитви (като видях как образите на картите са така съсреодочени и самовглъбени )
      Но това не може да е свързано с въпроса, защото кредита се опитва от няколко (2-3 месеца) да изтегли. Освен може би , че горещо се моли да му го дадат :D .
      Но 4 Пентакли на средна , като погледна цялата комбинация някак ме връща в "това време " и че става въпрос за житейска ситуация в сегашно време .
      По тези карти според мен няма да му отпуснат кредита , остава му само да се надява .
      Вие как мислите ? Ще се радвам на помощ , защото това ме касае косвено .
    • Ани, на прима виста и аз видях отговор "не", тоест без да съм била повлияна от анализа ти, който много ми хареса. Най-вече по 4 пентакли+Звездата, няма мърдане ; ако Отшелникът не беше първа, а последна, можеше да има шанс, мисля... някаква обреченост ми лъха от тия карти...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Жената Х иска ли развод ?

Слънцето -Обърнат Отшелник -Страшният съд

Трудни ми са картите . Тази комбинация е също двойно калцираща и да касае дълъг период от време .
      По горе съм писала комбинация -Страшният съд +Слънцето - която вече знаем какво означава , но тук имаме обратно - Слънцето +Страшният съд .
      Според мен значението се променя , как мислите ?

Слънцето и Страшният съд - тук аз виждам равносметка, болезнена ще е, след такива големи очаквания и надежди, които не са се случили развили във времето, мечтите са били разбити на пух и прах. Животът ѝ, не се е развил според очакванията ѝ , промените , на които се е надявала не са се оправдали , изгубила е мечтата си -Обърнат Отшелник.
      По Страшният съд на трета мисля , че жената мисли и ще пожелае развод , предполагам, защото няма да иска да живее повече в самозаблудите си особено след като ги осъзнава вече .
      Питала съм дали иска -мисля , че да не се но дали ще се разведе предполагам трябва нов въпрос .
    • kolevaani1 написа:

Жената Х иска ли развод ?

Слънцето -Обърнат Отшелник -Страшният съд

Трудни ми са картите . Тази комбинация е също двойно калцираща и да касае дълъг период от време .
      По горе съм писала комбинация -Страшният съд +Слънцето - която вече знаем какво означава , но тук имаме обратно - Слънцето +Страшният съд .
      Според мен значението се променя , как мислите ?

Слънцето и Страшният съд - тук аз виждам равносметка, болезнена ще е, след такива големи очаквания и надежди, които не са се случили развили във времето, мечтите са били разбити на пух и прах. Животът ѝ, не се е развил според очакванията ѝ , промените , на които се е надявала не са се оправдали , изгубила е мечтата си -Обърнат Отшелник.
      По Страшният съд на трета мисля , че жената мисли и ще пожелае развод , предполагам, защото няма да иска да живее повече в самозаблудите си особено след като ги осъзнава вече .
      Питала съм дали иска -мисля , че да не се но дали ще се разведе предполагам трябва нов въпрос .
      Няма да се разведе, не и с трета Страшният съд.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Здравейте.Теглих си карти как се почувства човек,когато ме видя.
      Колелото-Обесения-Умереността.
      Много често му излиза Обесения,но както и да е.Не знам дали съм права,но ми се струва,че картите не са отговор на този въпрос.Аз ги тълкувам като човек пасивен и тъженн,който започва да има едно по-положително мислене.Уф,опитвам се всячески да не влагам нищо,но този човек ми е много проблемен.
      Всъщност не.Умереността не ми е като за "и всичко се наредило".Ще си е все същия депресиран пасивен идиот.

Мнението бе променено 1 път, последно от I Will Survive ().

• Нещо се е отдръпнал, решил е да изчака? Но той по принцип така си реагира, тъй като са големи аркани, а това са нагласите на човек.
      Т.е. той предпочита да играе жертвата и да се оставя на течението, без да поеме отговорност и да действа по някакъв начин.
      Предпочита да си се скрие и да му е удобно? Като че ли е твърде предпазлив и няма импулс за действие...
    • Пускам тази комбинация тук,защото ми се стори интересна

От какво се страхува Х.?
      Сласт /тесте на Тот-Кроули/,Луната,Обесеният

Картата на първа позиция най-често тълкувам като опасни страсти.Мисля,че човекът малко или много е попаднал в капан на някакви свои слабости.Въпреки че може би осъзнава какво се случва,избира да бездейства в това отношение,все едно се прави,че проблемът ще се реши от само себе си.Дали си дава сметка за случващото се с него? Трудно ми е да кажа,но може би се замисля,да.Само че си няма на идея как да постъпи.Имам 1 нещо наум тук,но засега ще си го запазя за себе си.
      Какво мислите вие?
    • Здравейте, отново се включвам с комбинация, която често се повтаря при мен за въпроси свързани с даден човек,а именно Страшният съд със Слънцето.
      Не може да е случайно, но досега бяха на втора и трета позиция, а вече се измести на първа и втора, което ме навежда на мисълта, че този период вече отминава.

Ето предходните комбинации :
      2 Жезли - Страшният съд - Слънце -за отношения е въпроса
      Тук, както беше казала Мона - "... Тепърва ситуациите ще се заплитат, омотават, объркват и нажежават. ...", а 2 Жезли - отново, както каза Мона - [/color]"... При такава комбинация, заблуди не трябва да има.

2 жезли реално действа като пусков механизъм: отключва времето, натиска червеното копче, за да се задейства адската машина..."
      Също така "... онова, което е скрито, ще стане явно."
      Така и стана, трудни времена настанаха, след като нещата се разчуха, но и ние не сме се крили толкова . Ситуацията наложи отдалечаване между нас, което ни тежеше разбира се.

Втората комбинация : (беше със срок до края на октомври, миналия месец)

Паж Пентакли - Страшният съд - Слънце

Мъките продължаваха, но разликата беше, че вече имаше явен интерес от страна на моя човек , макар и положението (ситуацията) да беше още проблемна. Но той започна да ми показва, че не се е отказал от мен много явно и отново публично, без да крие.

Третата комбинация (от тази вечер)
      Теглих карти на въпроса -"С какви намерения той се държа така с мен? "

Страшният съд - Слънце - 3 Жезли

(Нека обясня - преди 2 дена видях силна положителна промяна, близост и внимание от негова страна, въпреки че беше много опасно да го прави)

Така тук вече виждам, че Страшният съд и Слънцето се изместили на първа и втора позиция, според мен това означава, че вече [/color]този период на толкова трудности и болка отминава. Скритото стана явно, беше труден период и имаше болка и безпомощност, нищо не можеше да се направи, за да се спре случващото се, но вина за всичко имахме ние, ние си бяхме отговорни. Последва отдалечаване един от друг, ситуацията, положението го изискваше, последваха новости- казани на втората комбинация от карти , но сега вече има видна промяна - третата комбинация.

3 Жезли е ниска карта - да, но е преходна, т. е. ще последва развитие, макар и след малко изчакване.
      За мен най - важното тук,е че виждам Страшният съд и Слънцето, че са се изместили вече на първа и втора позиция, че отминават, макар и все още да не е отминало, апогея отслабва.

На въпроса ми - с какви намерения се е държал така с мен - не може да се съди много по 3 Жезли, но разбирам, че развитие ще има, няма да е значително, поради ситуацията (първите две карти), които все още влияят на ситуацията, но поне ще има раздвижване,промяна, която предстои, макар и след определен период на изчакване, не мисля че ще е дълъг, а напротив.
      Всъщност, мисля че, картите не ми отговарят на въпроса, а показват, че най - важното сега, е че всичко отминава и този труден период е към своя край?

Извинявам се, че писах толкова и написах и предните комбинации, но исках да ги събера на едно място, защото показват как се менят с времето и се отнасят за едни и същи хора, както и ситуация, която търпи промени във времето.

Какво мислите за третата комбинация?
      Понеже съм участник в ситуациите за което е писано, може да ме питате, ако нещо ви интересува, за да си дадете някои обяснения за картите.