Важна тема Констелации между Големите аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• kolevaani1 написа:

Ще отпуснат ли паричен кредит на Ф. ?

Отшелник -4 Пентакли -Звезда

4 Пентакли притиснат между два големи аркана и то какви само .
      Затруднявам се , като погледна картите виждам едно голямо отчаяние да таи човека в себе си -Отшелникът + Звездата , сякаш и той не вярва , че е възможно , но все пак се надява тайно в себе си .

Комбинацията Отшелник + Звезда -сякаш ме отвежда в друго време. Поражда едно чувство на забравено, отминало, изгубено време, за дълъг период. Също така ми прилича на горещи молитви (като видях как образите на картите са така съсреодочени и самовглъбени )
      Но това не може да е свързано с въпроса, защото кредита се опитва от няколко (2-3 месеца) да изтегли. Освен може би , че горещо се моли да му го дадат :D .
      Но 4 Пентакли на средна , като погледна цялата комбинация някак ме връща в "това време " и че става въпрос за житейска ситуация в сегашно време .
      По тези карти според мен няма да му отпуснат кредита , остава му само да се надява .
      Вие как мислите ? Ще се радвам на помощ , защото това ме касае косвено .
      Отказан е бил, кредита.
    • Теглих карти на въпрос "Защо мъжът Х не пише и отговаря на жената, с която има отношения?"

Кулата - Паж Мечове - Магьосникът

Комбинацията ми е интересна, заради Големите Аркани и дворцовата карта между тях.
      Разсъждавам върху тях, но не съм доволна от себе си, сякаш много повърхностно и рамкирано с основните значения на картите. Това не ме задоволява, може би търся под вола теле, но не ми дава мира тази комбинация, интересно ми е какво не виждам.

На първо четене, виждам, че са имали доста премеждия, проблеми,предположих и раздяла (момичето потвърди). Клюки, интриги и манипулации - Пажът с Магът.
      От друга страна имаме Паж Мечове между два Големи аркана, какво иде да ми каже този Паж? Че всъщност мъжът я следи, наблюдава, събира информация, разпитва за нея, но прикрито?
      Паж Мечове +Магът - обмисля нещо, крои нещо, за което момичето си няма представа, само той си знае, има си нещо замислено.
      Кулата +Магьосникът - на изненадващи действия ми прилича . Какво още може да значи? Ако беше обратно - Магьосникът + Кулата - щях да кажа провалени планове, действия, подход, но в този ред ми се струва и нов подход, различен от преди (преди ѝ е писал, звънял, търсил, интересувал много) а сега не.
      Според мен, не я търси нарочно, тя си мисли, че той не се интересува от нея, че тя не го вълнува повече, но според мен е обратното, но го крие умело.
      Виждам едно недоверие в този човек към нея, помислих си, че тя го е изиграла преди или излъгала, поради което той сега се държи така, но момичето ми каза, че не е, а той все се съмнявал в нея ( :D това ми напомня за мен).
      И така, защо не я търси и защо не ѝ пише, си мисля, че е нарочно, някаква негова си стратегия. Но с каква цел?

Затова зададох и въпросът :
      С каква цел, какво цели с това?

Светът - 2 Пентакли - Рицар Чаши

Незнам дали да ги тълкувам тези карти, защото като събирах тестето да разбъркам картите, уж стоят пред мен, не съм взела другите три карти горе, за първи път правя такова нещо. Сега се чудя, дали ще е правилно да ги тълкувам или не ?( . Според вас?
    • kolevaani1 написа:

Теглих карти на въпрос "Защо мъжът Х не пише и отговаря на жената, с която има отношения?"

А дали няма ново запознанство, по кулата+ магьосникът. Иска да постави някакво ново начало.
    • LaVerite написа:

kolevaani1 написа:

Теглих карти на въпрос "Защо мъжът Х не пише и отговаря на жената, с която има отношения?"

А дали няма ново запознанство, по кулата+ магьосникът. Иска да постави някакво ново начало.
      La Verite, бях я попитала още преди да ѝ тегля карти този въпрос, каза че няма, категорична, защото неговия най - добър приятел, е роднина нейн, който щял да ѝ обади, понеже не одобрявал връзката ѝ с него. Пък и тя имала постоянно информация за него от много места. И двамата се дебнат :D смешно ми е, защото получавам де жа вю...
    • Аз мисля, че е влюбен в друга, просто никой не знае още (имаме и паж меч все пак) , затова приятелката не е информирана. Мислех си го заради втората комбинация завършваща на Рицар чаши, влюбения човек, който обаче явно не е влюбен в питащата, щом не я търси... :/
      Отделно специално във втората комбинация мисля че Светът в първа позиция е проекция на самата питаща, която иска Света в краката си, да е щастлива най-сетне, но вместо това получава блудкава дворцова от боя чаши :/

В първата комбинация картите са по-честни, няма изненади с Кулата на първа, дълбоко в себе си знае, че може би няма да го бъде с тоя. А Магът освен за мъжа, е и за нея, като положителен аспект че все пак тя има достатъчно ресурс да се справи сама, не е зависима от тоя човек, може да промени ситуацията и да не стои като жертва. Това е моят анализ, надявам се да е полезен.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Момичета, много ви моля, помогнете ми в тълкуването на следната комбинация. За мен е много важно, държа много на този човек. Днес имахме искрен разговор, искам да знам какво изпитва след него към мен?

7 ЖЕЗЛИ ОТШЕЛНИКА СТРАШНИЯ СЪД

Може би тези карти показват последиците от разговора, а не неговото отношение към мен? Поет е риска по 7 жезли за едни по-искрени и честни взаимоотношения. Някакъв нов устрем може би ще има във взаимоотношенията ни, по комбинацията на отшелник+страшен съд.
    • LaVerite написа:

Момичета, много ви моля, помогнете ми в тълкуването на следната комбинация. За мен е много важно, държа много на този човек. Днес имахме искрен разговор, искам да знам какво изпитва след него към мен?

7 ЖЕЗЛИ ОТШЕЛНИКА СТРАШНИЯ СЪД

Може би тези карти показват последиците от разговора, а не неговото отношение към мен? Поет е риска по 7 жезли за едни по-искрени и честни взаимоотношения. Някакъв нов устрем може би ще има във взаимоотношенията ни, по комбинацията на отшелник+страшен съд.
      7 жезли с Отшелникът- човекът има нужда от пространство и усамотение. Не знам за какво е бил разговора, но няма намерение да отстъпи от позицията си и ще се отдръпне за известно време. Трябва да осмисли всичко, за да се предвижи към нов етап от живота си, да преживее всичко по Отшелника, да прости, да забрави и да продължи напред по Страшния съд. Нищо вече няма да е същото за вас.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Подиграва ли се с мен? (не разбирам отношението и поведението на един човек спрямо мен)

7 Жезли - Влюбените - Глупакът

Картата Влюбените от 3 дена ме преследва за всяко гледане и почти всеки път на втора позиция - любов, работа, обаждане, среща тя почти винаги е там. Какво толкова иска да ми каже?
      Че се намирам на прага да направя избор или трябва да направя избор, аз съм го направила, вярно е че се съмнявам някой път в избора си, но не мисля, че иде да ми говори само за избор? ?(

По картите :
      Ох тази карта на трета Глупакът и на втора Влюбените, малко ме замислиха дали не се подиграва, но 7 Жезли не пасва на това. По скоро показва, че не му е до подигравки и подобни неща, отстоява позициите си и се брани от нападки. Всъщност се бори за нещо този човек, а именно за - Влюбените с Глупакът - [/b]какво мислите за тези карти? На мен ми прилича на позитивно развитие, нов етап, улекване на душата... ново начало... Всичко това след вземане на решение, което ще доведе до едно освобождение...
      Според мен не ми се подиграва. Поне се надявам :D
    • kolevaani1 написа:

Подиграва ли се с мен? (не разбирам отношението и поведението на един човек спрямо мен)

7 Жезли - Влюбените - Глупакът

Картата Влюбените от 3 дена ме преследва за всяко гледане и почти всеки път на втора позиция - любов, работа, обаждане, среща тя почти винаги е там. Какво толкова иска да ми каже?
      Че се намирам на прага да направя избор или трябва да направя избор, аз съм го направила, вярно е че се съмнявам някой път в избора си, но не мисля, че иде да ми говори само за избор? ?(

По картите :
      Ох тази карта на трета Глупакът и на втора Влюбените, малко ме замислиха дали не се подиграва, но 7 Жезли не пасва на това. По скоро показва, че не му е до подигравки и подобни неща, отстоява позициите си и се брани от нападки. Всъщност се бори за нещо този човек, а именно за - Влюбените с Глупакът - [/b]какво мислите за тези карти? На мен ми прилича на позитивно развитие, нов етап, улекване на душата... ново начало... Всичко това след вземане на решение, което ще доведе до едно освобождение...
      Според мен не ми се подиграва. Поне се надявам :D
      Самата комбинация Влюбените+Глупака ми е по-скоро, че няма никакво желание за нищо. Някакво разочарование е претърпял този човек спрямо теб.
    • Попитах картите какъв е основният проблем на един човек. И, честно казано, скоро не съм виждала такава комбинация, а именно:
      Слънцето, Страшният съд, Кулата

Чудно, а :) Кажете какво мислите, момичета.

П.С. зададох същият въпрос и в темата за таро на бг мама
      bg-mamma.com/index.php?topic=943288.225
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Попитах картите какъв е основният проблем на един човек. И, честно казано, скоро не съм виждала такава комбинация, а именно:
      Слънцето, Страшният съд, Кулата

Чудно, а :) Кажете какво мислите, момичета.

П.С. зададох същият въпрос и в темата за таро на бг мама
      bg-mamma.com/index.php?topic=943288.225
      Имал е голям успех в нещо по слънцето и страшния съд. Обаче изведнъж го е загубил и то по много брутален начин (страшен съд+кулата), бързо и неочаквано. От това егото му е било наранено, по слънцето+кулата.
    • Притеснявам се, че съюзната конструкция от Слънцето + Страшният съд, говори за много по-сериозни проблеми, такива, като несправяне с унищожително чувство за вина и за изначално несправяне с живота - да си смешник в собствените си очи никак не е лесно, очевидно, особено, когато си бил в комфорта на някакво измислено "добруване" дълги години наред и при първия конфликт, реагираш инфантилно (Слънцето + Страшният съд).
      Няма как, освен една Кула да те сполети, втора вина върху първата те спохожда, а ти си изгубен сред пясъците на нищото, сиреч върху представат си за "о-смислен" живот и особено на социална конюнктура.
      В този случай депресията става агресия; в такъв момент всички нуминозни несъзнавани нахлувания идват и обемат Аз-а ти, т.е. - тотална липса на контрол, цялата помия се излива навън, без оглед на време, ситуация и условия - ти си едно заедно с езика си, проклинащо слово без смисъл, с малко надвишаващо интелигентността на камъка.

Извън по-горните метафори, човекът не просто е зле, той е на ръба на поведенческия катаклизъм, наречен днес обсесивно-компулсивно разстройство.
      Кулата отключва този процес по изричане на безсмислици. На обвинения.
      Фактът, че са само големи аркани говори именно затова - тотално нахлуване на несъзнавани комплекси от миналото, все пак налице е този така не-Страшен съд с неговите измислени герои от детството и неговите призраци и страхове, които само Слънцето може да освети, но и да затъмни, така че да се видят само сенките.
      Едно ревящо, противно дете. На 45 години. Жена, може би...
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Понеже и аз имах такава комбинция, само че с последна Ас жезли, е, как може да се помогне на такива хора? Защото дотук само оценки, но какво трябва да се случи, за да се промени този човек към по-добро, и за да узрее?
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Мъж и жена имали ли са интимни отношения?

Императрицата - 2 Жезли - Отшелникът

Със сигурност - не, но явно жената се е била почувствала доста желана от него, самочувствието ѝ се понапомпало,но до там, следва отдръпване и отчуждение. Не е продължило, няма и да се получи нещо. Но все пак с тази 2 Жезли предполагам жената има някакви минимални надежди. Защо казвам жената - по Императрицата си мисля, че е тя.

• За мен комбинацията императрица+ отшелник, категорично казва НЕ, не са имали интимни взаимоотношения. Липса на комуникация по-скоро се вижда тук. Дори приключване на каквито и да е било взаимоотношения, самотни са тези карти някак...
    • Мъж ще има ли отново връзка с определена жена ?

Колелото на съдбата - Император - Влюбените

Имат връзка от около година и половина, но последните 5 месеца някъде той се отдръпнал от жената. Дистанциран, студен към нея доста често. Тук Колелото на съдбата и Императорът показват именно тази промяна. Стагнацията, която е настъпила. Императорът не е мъж, а контрол, овладяност с цел да се запази сигурност и стабилност, да се избегнат проблеми. Външни обстоятелства са наложили нуждата от самоконтрол на този мъж, на отдръпване, не издаване на чувствата, ограничена и дори почти липсваща комуникация и той смята, че това е правилното в случая. Но колкото и да се е изолирал един вид, ще трябва да вземе решение, предстои му избор, ще трябва да вземе решението свързано с нея, но тук имаме много различни обстоятелства, проблеми, които налагат някакви ограничения, неща с които трябва да се съобразява, вземат под внимание, които оказват влияние върху отношенията им, върху това да могат да са заедно. Но все пак Влюбените на трета дава сякаш надежда да бъдат отново заедно. Или тепърва ще се решава, Таро не казва- Не няма да са заедно , нито - Да ще са заедно, или аз не виждам, въпреки че все пак картата Влюбените ме кара да си мисля , че чувства има, освен показване на избор тя все пак показва и чувства.
      Чудя се защо Таро не ми дава ясен отговор като събиране или разделяне, а дава избор и не показва какъв ще е?
    • 2 пентакли - Звезда - Светът - дали нещо ще се случи до месец?

Да или не? Според мен, отговорът е Зависи. Зависи дали ще се предприемат конкретни, активни действия. Защото Светът след Звездата може да е едно вторачване, увисване във въздуха, но може и да е преход, след 2 пентакли.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose