Констелации между Големите аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Moon написа:

За първата комбинация беше какво чувства жена към мъж,колеги са ми.
      За втората-моя приятелка и дългогодишния й приятел се разделиха много неочаквано и тя се беше наплашила,че са им правили "магия" :D Въпросът беше "Каква е причината да се разделят".
      Луната и Кулата са за нея ли?
      А откъде си записала, че тази комбинация значи "негативно енергийно влияние".

И още нещо, ако тя ти е добра приятелка, й кажи да не мисли глупости. Обикновено за раздяла са нужни двама, третият (човек или въображаема магия), дори и да го има (третият човек), не пее в хора. Той е симптом, не е причина.
    • Moon написа:

Днес ми се паднаха Страшния съд и Смъртта в комбинация. Малко се шашнах като ги видях заедно,особено за някакъв елементарен въпрос. Аз тълкувам като край на етап,който ще дойде с/чрез голямо решение. Само че направих и грешката да попрочета насам натам и сега ми се вижда,че може да значи и възраждане,възобновяване. Винаги съм избягвала да гледам на Смъртта негативно и винаги да я свързвам с "край" на каквото и да е. Освен аспекта на естествения завършек на нещо,се забелязва и преобразуването,трансформацията,сиреч и възраждането на нещо. В Смъртта няма как да няма никакво начало. А Страшният съд до нея стои някак си по-различно от просто "решавам и слагам край на нещо". Досега не са ми се падали заедно и поразмишлявах доста.
      Не знам дали отговаря на въпроса, според мен картите просто показват, че нищо няма да се случи между тях. 6 жезли като начална показва, че жената евентуално е била развълнувана от някакви мисли, но със Страшния съд - това не води до никъде, то показва един бавен етап от някакво съзряване, на някаква емоция. Според мен буквалния отговор е, че нищо не би произлязло от това.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Имат ли връзка (жена и мъж)?

Слънцето - Обесеният - Жрецът

Тези двамата имат връзка от около 2 години и доста изтрадала, но в последно време не се мяркат заедно, доколкото подучух и комуникацията им куца, затова говори и Обесеният.
      Интересното тук е появата на три големи аркана за този въпрос , притеснява ме Слънцето на първа позиция. Писали сме за нея - дали нещото, за което питаме съществува ли, има ли го реално? Но понеже знам, че тази връзка съществува, не е копнеж.
      Слънцето с Обесеният ми говорят именно за изтърпяното страдание, лишения, саможертва, което е правено и все още се прави. От друга страна, имам записано, че тази комбинация означавало - да желаеш нещо много, но това нещо няма да стане, каквото и да направиш, ако изходя от това, съдя, че желанието е било да се оженят,или поне да бъдат сериозно заедно, обвързани и това просто е нямало как да се случи, поради сериозна причина (има такава да).
      Сега дилемата ми тук е - Жрецът на трета позиция. Променя ли тя изхода като показва, че обвързването, което е така желано (от жената и това го знам) ще стане реалност - Слънце с Жрецът за мен е страхотна комбинация, това което е не можело да се случи, толкова желаното и как да кажа "преболедувано", изтърпяно толкова много, да бъде "възнаградено" и да се случи, защото Обесеният с Жрецът също ми говори за сериозно обвързване в тази комбинация. Или картите просто показват, че са заедно, имат все още връзка, която ще продължава така както до сега с още много компромиси. Слънцето и Обесеният ми навяват мисли като за един дълбок сън също. Какво мислите по картите момичета?
    • kolevaani1 написа:

Имат ли връзка (жена и мъж)?

Слънцето - Обесеният - Жрецът

Тези двамата имат връзка от около 2 години и доста изтрадала, но в последно време не се мяркат заедно, доколкото подучух и комуникацията им куца, затова говори и Обесеният.
      Интересното тук е появата на три големи аркана за този въпрос , притеснява ме Слънцето на първа позиция. Писали сме за нея - дали нещото, за което питаме съществува ли, има ли го реално? Но понеже знам, че тази връзка съществува, не е копнеж.
      Слънцето с Обесеният ми говорят именно за изтърпяното страдание, лишения, саможертва, което е правено и все още се прави. От друга страна, имам записано, че тази комбинация означавало - да желаеш нещо много, но това нещо няма да стане, каквото и да направиш, ако изходя от това, съдя, че желанието е било да се оженят,или поне да бъдат сериозно заедно, обвързани и това просто е нямало как да се случи, поради сериозна причина (има такава да).
      Сега дилемата ми тук е - Жрецът на трета позиция. Променя ли тя изхода като показва, че обвързването, което е така желано (от жената и това го знам) ще стане реалност - Слънце с Жрецът за мен е страхотна комбинация, това което е не можело да се случи, толкова желаното и как да кажа "преболедувано", изтърпяно толкова много, да бъде "възнаградено" и да се случи, защото Обесеният с Жрецът също ми говори за сериозно обвързване в тази комбинация. Или картите просто показват, че са заедно, имат все още връзка, която ще продължава така както до сега с още много компромиси. Слънцето и Обесеният ми навяват мисли като за един дълбок сън също. Какво мислите по картите момичета?

Заедно са, според мен, но в тази връзка те много се съобразяват с това, че хората ги наблюдават.
    • Ще разговарят ли двама души утре по между си?

Отшелникът Кулата Паж жезли

Мислите ли, че тук комбинацията отшелник+ кула е като предупреждение. Тоест, картите съветват питащия да действа бавно, да не насилва нещата. Разговор ще има, но трябва да има търпение. Или чрез разговор, ще сложат рязък и драстичен край на комуникацията си по между си?

Давам обратна връзка, категорично НЕ. Дори не са се видели.

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• Ще се срещнем ли с А отново преди да си замине?
      ЖРЕЦЪТ - СПРАВЕДЛИВОСТ - ЖРИЦАТА
      Трудно ми е да тълкувам 3 големи аркана като тези, но все пак си мисля, че буквално ЖРЕЦЪТ и ЖРИЦАТА сме ние двамата, а Справедливостта идва, за да каже, Че ще се срещнем, макар пречките.
    • ljubavi написа:

Ще се срещнем ли с А отново преди да си замине?
      Трудно ми е да тълкувам 3 големи аркана като тези, но все пак си мисля, че буквално ЖРЕЦЪТ и ЖРИЦАТА сме ние двамата, а Справедливостта идва, за да каже, Че ще се срещнем, макар пречките.
      Не искам да те разочаровам, а може и да бъркам разбира се, но на мен единственото което ми навява тази комбинация, е - човекът крие от теб, че смята да сключи брак или да предприеме друга голяма и важна стъпка в живота си, но с Жрец+Справедливост мисля точно за брак. Би било проблем, че няма активни аркани, ако не беше на трета Жрицата - нищо не се случва реално, всичко е една голямо нищо и все пак нещо, забулено в мъгла.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

ljubavi написа:

Не искам да те разочаровам, а може и да бъркам разбира се, но на мен единственото което ми навява тази комбинация, е - човекът крие от теб, че смята да сключи брак или да предприеме друга голяма и важна стъпка в живота си, но с Жрец+Справедливост мисля точно за брак. Би било проблем, че няма активни аркани, ако не беше на трета Жрицата - нищо не се случва реално, всичко е една голямо нищо и все пак нещо, забулено в мъгла.
      Той е женен. Аз нямам илюзии. Нито той. Чувства няма никой!
    • ljubavi написа:

Справедливост + Жрица ми е като прекалено внимателен, предпазлив и разумен човек или поне така ще действа в дадената ситуация. От друга страна жрец+ жрица е желание са усамотяване, опознаване... Има желание, но според мен в крайна сметка ще заложи на сигурното жрец+ справедливост и може би няма да се видите. Ще обмисля много и в крайна сметка ще предпочете нещата да останат в ''правилния ред''.
    • ljubavi написа:

Roxelane написа:

ljubavi написа:

Той е женен. Аз нямам илюзии. Нито той. Чувства няма никой!

LaVerite написа:

ljubavi написа:

Справедливост + Жрица ми е като прекалено внимателен, предпазлив и разумен човек или поне така ще действа в дадената ситуация. От друга страна жрец+ жрица е желание са усамотяване, опознаване... Има желание, но според мен в крайна сметка ще заложи на сигурното жрец+ справедливост и може би няма да се видите. Ще обмисля много и в крайна сметка ще предпочете нещата да останат в ''правилния ред''.
      Видяхме се още снощи. И нещата не останаха в "правилния ред".
    • Дадено нещо ще стане ли до няколко дни?

Жрицата 10 чаши Глупака

Не знам защо, но ми се струва, че ако стане ще бъда по-скоро разочарована. В самата комбинация жрица+глупак, силата на жрицата намалява, дори се губи. Ако нещата започнат добре, то някой накрая ще се държи като един глупак и ще развали всичко, което ще провокира разочарование в мен.
    • Как тълкувате комбинацията:

Светът +Кулата +Паж жезли

Въпросът е дали ще се получи приятелство между 2 жени?

Светът и кулата ми е като разруха, или по-точно може би край на някакви илюзии. Осъзнаване, че няма смисъл да се надява на успешно общуване и комуникация (паж жезли). Или пък точно обратното? Някакъв нов цикъл на взаимоотношенията ще започне, неочаквано, един нов тласък на взаимоотношенията и ще се стигне до добра комуникация?

Как ще се развият взаимоотношенията им, след като започнат да работят заедно?

Магът + Влюбените + 8 Жезли

Тук според мен, картите показват променливи настроения и взаимоотношения. Комуникацията им ще бъде противоречива, може и леко напрегната, по влюбените. Може някоя от двете да бъде малко по-активна, но бързо ще премине ентусиазмът и, по 8 жезли.

Ще се радвам, ако кажете какво мислите! <3

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• ljubavi написа:

Как да тълкувам Кула + Звезда?

Слагане на точка и край след много страдания и Започване на нещо ново, което носи приятни емоции???
      Период на адаптация, след преживяното сътресение, нито лош, нито хубав период в смисъла, който ти влагаш.
      От моя гледна точка е добър, едно затишие и преоценяване на грешките, които се допуснали, оголване на нещата, за които са се затваряли очите и отхвърляли, поради нежелание да се приеме истината.
    • kolevaani1 написа:

ljubavi написа:

Слагане на точка и край след много страдания и Започване на нещо ново, което носи приятни емоции???
      Период на адаптация, след преживяното сътресение, нито лош, нито хубав период в смисъла, който ти влагаш.От моя гледна точка е добър, едно затишие и преоценяване на грешките, които се допуснали, оголване на нещата, за които са се затваряли очите и отхвърляли, поради нежелание да се приеме истината.
      Точно това беше. Всъщност това са първите 2 карти от Келтски кръст който си редих оня ден.
    • ljubavi написа:

kolevaani1 написа:

ljubavi написа:

Период на адаптация, след преживяното сътресение, нито лош, нито хубав период в смисъла, който ти влагаш.От моя гледна точка е добър, едно затишие и преоценяване на грешките, които се допуснали, оголване на нещата, за които са се затваряли очите и отхвърляли, поради нежелание да се приеме истината.
      Точно това беше. Всъщност това са първите 2 карти от Келтски кръст който си редих оня ден.
      Голяма грешка е да се тълкуват карти от КК извън контекста на другите карти, особено първите две, които са "кръвно" свързани със седмата.
    • Mona написа:

ljubavi написа:

kolevaani1 написа:

ljubavi написа:

Голяма грешка е да се тълкуват карти от КК извън контекста на другите карти, особено първите две, които са "кръвно" свързани със седмата.
      Всъщност 7-та беше Паж чаши. Това бях аз - самоцаблуждаваща се и повече живееща в мечти, вместо приемаш истината.
    • ljubavi написа:

Mona написа:

ljubavi написа:

kolevaani1 написа:

ljubavi написа:

Всъщност 7-та беше Паж чаши. Това бях аз - самоцаблуждаваща се и повече живееща в мечти, вместо приемаш истината.
      В такъв случай, постът ти бе за темата Келтският кръст и да му се направи обстоен анализ, както е редно.