Важна тема Констелации между Големите аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Констелации между Големите аркани

Спомнете си за онези случаи, когато става дума за болести и се появява Умереността между чаши - тя крещи вече. 100% преди това някъде се е мяркала и Справедливостта, но никой не й е обърнал внимание. Друг индикатор би бил и една 8 меча (сестра на Справедливостта). В този контекст темата Картите Таро и техните сенки е полезна.

Този триптих от Справедливостта, Умереността и Звездата може да се прояви и чрез други карти, но ние говорим за техния вид пар екселанс. Колкото повече се разбира, че всичко има своята предистория и нинщо не идва случайно като карта, толкова по-добре. Сигналите не винаги идват като птици от ада, често са поредица от синхроничности. Като етап, това се символизира от Умереността, някои канали се отварят.

Измерението на Висшата жрица или Ars erotica срещу Scientia sexualis в лицето на Императрицата, поражда редица недоразумения в Таро за афиширането на женствеността, на живота изобщо.

Много често двете са менливи понятия и съществуват под привидността на другата: под помадата на своя благочестив позитивизъм, не функционира поне в някои измерения, като Ars erotica - удоволствието да пленяваш, да очароваш, да си харизматичен, да изповядваш тайните на другите, да си единосъщ, ала и различен, да си сянка и образ, слънце и отразено битие, са все качества на Висшата жрица, на Ars erotica, на онова усещане за битието, преди неговата окончaтелност на свършване, отвъд която, си нищожество, жалък червей, просто сексуален свят, но не и одухотворен обект на обичане.

Нормализиращата сила нa битието, неговата иронична усмивка я виждаме у Импeратрицата, тази страстна Принцеса на отчаянието, на беглата среща със себе си в Огледалото, на увереността, че боязънта е кратка, а царството – ще е вечно.

Радостта да се чувстваш интерпретиран, някак неуко пресъздаден, го притежава Принцесата на всички царства и на ничие свое, запалването на огромното любопитство към чуждото имане, води до трагични произшествия; вторачено о битието на другия - не въвличаш в нуминозност своя свят, а обричаш другия на присмехулност.

Изправянето от гроба на мълчанието не е ново за Висшата Жрица, чиято роля, неблага, е да я възприемат за изтънчена форма на самата себе си.
      Ars erotica и Scientia sexualis са привидно загубените сестри на една древна традиция, когато Ерос и Танатос, са означавали.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Пускам една комбинация, която за мен е сложна. Въпроса няма значение :)

Звездата, Страшния съд, Слънцето

В стара тетрадка съм си записвала комбинации посочвани от Мона, и като изтеглих тези карти се сетих, че имах нещо записано по специално за Страшния съд + Слънцето. Мона го тълкува като божие наказание и като карти рядко падащи се.

Аз разглеждам тези карти като да се прекръстиш да получиш ново кръщение, нещо като прераждане, но да си изпепелен до край, Слънцето е изгорило всичко, което може да се гори.
      Мисля, че комбинацията е интересна и има поле за размисли, аз ако се сетя нещо ще пиша пак. Вие какво мислите?
    • Здравей, Лора, и на мен не са ми абсолютни картите, които си пуснала, но ще напиша каквото мисля, свързано с тях. По Слънцето на последно място, може би предупреждава за ненаучен урок и непреодоляно его - нещо, което е трябвало да се случи по Звездата със Страшния съд. Също така, може би показват, че не се задава правилния въпрос, особено ако има конкретен проблем... че решението изисква жертва (в най-общ смисъл), която не е напрвена. Жертвата може да се отнася и до това осъзнаване/урок, който споменах. Това ми хрумва на мен засега.
    • Здравей Лора
      Моето тълкуване на картите ти е,че нещо,за което много си се надявала,таила надежди,че може да се осъществи,да стане ,да се случи,ще разбереш ,че няма да се осъществи,очите ти ще се "отворят",неяснотата ще се разсее,няма да е по приятния начин,а изненадващо по Страшният съд-който ще те разтърси и разбие надеждите,мечтите и илюзиите(Слънцето),ще те опомни.
    • Lora написа:

Пускам една комбинация, която за мен е сложна. Въпроса няма значение :)

Тук има един основен проблем и той е свързан с умението да се прощава и да се забравя съответно. Докато това не се случи, не може да има и развитие. Акцентът е Звездата, която е застанала като бетон и която не се променя, каквито и страшни съдилища да има и каквито и слънца да огряват пространството.

Не е казано обаче, че трябва да се прости непростимото, а да се научи човек да живее с него; да не се правят компримиси също, няма противоречие тук, а закономерност. Но Звездата също така ни препраща и към ситуация на самоизолация. На крайна вяра, но и на крайна обезвереност ...
      Сещам за библейската притча за Йов, на когото Господ му взема всичко, но до последно Йов не се отказва да обвинява същият този Бог.

Кой е прав ли?
      Няма отговор. Не може и да има, затова конструкцията, която Лора е предложила, няма врата за изход - тя е вътрешно преживяване.
      То изисква време - на Звездата й е нужно време да започне да свети за света с отразената си светлина преди милиони години, когато се е раждала. И е повярвала. А после някой друг да помни, че е огрявала света. Животът често е безкомпромисен.

Малко метафорично се изразих, ала Лора ще ме разбере прекрасно.
    • Mona написа:

Lora написа:

Пускам една комбинация, която за мен е сложна. Въпроса няма значение :)

Тук има един основен проблем и той е свързан с умението да се прощава и да се забравя съответно. Докато това не се случи, не може да има и развитие. Акцентът е Звездата, която е застанала като бетон и която не се променя, каквито и страшни съдилища да има и каквито и слънца да огряват пространството.
      Не е казано обаче, че трябва да се прости непростимото, а да се научи човек да живее с него; да не се правят компримиси също, няма противоречие тук, а закономерност. Но Звездата също така ни препраща и към ситуация на самоизолация. На крайна вяра, но и на крайна обезвереност ...
      Сещам за библейската притча за Йов, на когото Господ му взема всичко, но до последно Йов не се отказва да обвинява същият този Бог.

Кой е прав ли?
      Няма отговор. Не може и да има, затова конструкцията, която Лора е предложила, няма врата за изход - тя е вътрешно преживяване.
      То изисква време - на Звездата й е нужно време да започне да свети за света с отразената си светлина преди милиони години, когато се е раждала. И е повярвала. А после някой друг да помни, че е огрявала света. Животът често е безкомпромисен.

Малко метафорично се изразих, ала Лора ще ме разбере прекрасно.
      Да, разбрах те :) .
      И прекрасно описваш всичко. Явно едно от големите усилия на човек е да прости и да забрави. :)
    • 5 жезли - Колелото на съдбата - Светът
      Интересува ме Колелото на съдбата последвано от Светът физически край ли показва?

Цитати на Мона: "Колелото на съдбата винаги значи застой и спиране на времето, освен в един единствен случай - когато тя е на средна позиция (говоря за гледане от три карти) и след нея има карти на развитието (независимо дали от малките или от големите аркани). ........; заедно със Светът образуват двойката на време-пространството и то като проекция, но това е а друга тема. Колелото на съдбата е онова време, с което ние не разполагаме, което сме изгубили, което пилеем и което предстои да се случва на битиен план, но ние отново няма да го помним, защото минутите за нас са много видими и съвсем невидими за универсума."
      Може ли Мона или някой друг да разясни какво се има пред вид с подчертаното. И каква е връзката Колелото на съдбата-Светът.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Искам да прочета повече за архетиповете. Сложно ми е и ми е трудно да вникна в това. Искам да ми препоръчате нещо разбираемо, като за хора-буквалисти.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Искам да прочета повече за архетиповете. Сложно ми е и ми е трудно да вникна в това. Искам да ми препоръчате нещо разбираемо, като за хора-буквалисти.
      Във форума доста е коментирана темата за архетиповете, особено фигурата на Карл Юнг. Потърси книгата му Архетиповете и колективното не съзнавано и я прочети. Разбира се, прочети повече книги на Юнг и нещата ще ти се изяснят.

Фактът, че си потърсила Таро, е достатъчно да се замислиш защо не си човек-буквалист, а търсиш посредието на символа ...
    • Здравейте чудех се къде да споделя комбинацията, която изтеглих - мислех в Таро и отношения, но е само Големи Аркани и реших да я постна тук.
      Защо един човек не реагира днес като ме видя?
      Колесница - Кулата - Дяволът

Тези карти много ме учудиха, защо ми се паднаха такива карти, сякаш искат да ме предупредят за нещо по важно, извън въпроса, който съм задала. .. първото, което ми мина през главата е - катастрофа Колесница +Кулата. Нещо лошо ли ще се случи с този човек се запитах
      По въпроса - картите ми показват вътрешните "настройки" на този човек и то е страх... по Колесницата съдя, че желание за действия от негова страна има, но външни обстоятелства(Кулата) и страхове (Дяволът) са го приковали. Няма възможност да постъпи така, както иска, както е бил решил, пред Колесницата има пропаст, няма как да следва "целта" или това, което иска.
      Честно казано блокирах, на такъв въпрос не очаквах такива карти - въпреки, че отговарят на въпроса - защо не е реагирал -но ако бях мъж щях да кажа ами страх, притеснения... Но аз съм жена, не разбирам, обърках се много, моля за помощ.

За какво говорят тези карти? :S
    • kolevaani1 написа:

Здравейте чудех се къде да споделя комбинацията, която изтеглих - мислех в Таро и отношения, но е само Големи Аркани и реших да я постна тук.
      Защо един човек не реагира днес като ме видя?
      Колесница - Кулата - Дяволът

Тези карти много ме учудиха, защо ми се паднаха такива карти, сякаш искат да ме предупредят за нещо по важно, извън въпроса, който съм задала. .. първото, което ми мина през главата е - катастрофа Колесница +Кулата. Нещо лошо ли ще се случи с този човек се запитах
      По въпроса - картите ми показват вътрешните "настройки" на този човек и то е страх... по Колесницата съдя, че желание за действия от негова страна има, но външни обстоятелства(Кулата) и страхове (Дяволът) са го приковали. Няма възможност да постъпи така, както иска, както е бил решил, пред Колесницата има пропаст, няма как да следва "целта" или това, което иска.
      Честно казано блокирах, на такъв въпрос не очаквах такива карти - въпреки, че отговарят на въпроса - защо не е реагирал -но ако бях мъж щях да кажа ами страх, притеснения... Но аз съм жена, не разбирам, обърках се много, моля за помощ.

За какво говорят тези карти? :S
      отговорът е много прост, въпреки тежките големи аркани, ключът от ребуса е в Колесницата + Кулата и Дяволът: имал е един много лош ден, не му е било до това или до онова.
    • Емоционалното състояние на човек
      Кулата - Жрецът - Магьосникът

По първата карта разбирам, че този човек е претърпял нещо болезнено. Загуба. Предполагам е вярвал в нещо или някой много,дори сляпо, но е бил разочарован много.

Жрецът +Магьосникът =според мен е силен човек. Също така мисля, че този човек си е сложил "маска" и не издава чувствата си. Има силна воля и потенциала да превъзмогне нещото, което го е разтърсило.
      Поуките са взети.
      Направи ми впечатление, че номерацията на картите са низходящи, незнам дали има значение това в случая.

Кулата +Магьосникът - тук ми изплува една картина пред очите - а тя е срината кула, разпръснати парчета от съборената кула - камъни, дъски, пръст абе отломки и този Маг от тези парчета започва да сътворява отново нещото, което иска. Има волята, има план в главата и хъс.
      Исках да споделя тази картина, която ми изплува пред очите.
      Аз в тези карти видях и характера на този човек.
    • kolevaani1 написа:

Емоционалното състояние на човек
      Кулата - Жрецът - Магьосникът

По първата карта разбирам, че този човек е претърпял нещо болезнено. Загуба. Предполагам е вярвал в нещо или някой много,дори сляпо, но е бил разочарован много.

Жрецът +Магьосникът =според мен е силен човек. Също така мисля, че този човек си е сложил "маска" и не издава чувствата си. Има силна воля и потенциала да превъзмогне нещото, което го е разтърсило.
      Поуките са взети.
      Направи ми впечатление, че номерацията на картите са низходящи, незнам дали има значение това в случая.

Кулата +Магьосникът - тук ми изплува една картина пред очите - а тя е срината кула, разпръснати парчета от съборената кула - камъни, дъски, пръст абе отломки и този Маг от тези парчета започва да сътворява отново нещото, което иска. Има волята, има план в главата и хъс.
      Исках да споделя тази картина, която ми изплува пред очите.
      Аз в тези карти видях и характера на този човек.
      Минал е през Кулата . Научил си е урока ( Висшият жрец ). Преминал е един етап от живота си и сега започва нов ( Магът ). Израстнал е , променил се е ( или си е променил отношението ) , .Нещото което преди го е тормозило , вече е в миналото , нов подход...
      Продължава с ентусиазъм напред ..
      Струпването на ГА показва , че няма ситуация или действие , а "личностна трансформация " , по първата карта - Кулата , в низходящ ред - напредък .

Ще обобщя накратко за да стане по-ясно :

Имаме модел на мислене или отношение към нещо или някого извън личността ( Кулата ) което тенденциозно се повтаря , но сега развитието ще е в правилната посока , и ще доведе до израстване и напредък личността.

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Една жена днес (моя позната) , в момент на силен яд е направила нещо, с цел да навреди на други хора. Сподели ми, че не съжалява (били си го заслужили) и иска да разбере, дали ще им причини това, което е целяла.

9 Пентакли /Колесница - Висшата Жрица - Звездата

След като изтеглих картите и започнах да ги обръщам, видях, че съм изтеглила две за първа позиция, явно били слепени.

Комбинацията ме затруднява много.
      9 Пентакли с Колесница - незнам какво е направила (не ми сподели), но мисля, че е била сигурна и безкомпромисна, устремена и сякаш с тази 9 Пентакли е уцелила момента за действие, като точното време и място ?(
      Продължението по Висшата Жрица,според мен е действала интуитивно, водена и доверявайки се на вътрешното си чувство, за да достигне до един вид лечение на наранената си душа - Звездата (лечение, за да има лечение има и нараняване).
      Колесницата преминава в Звездата, целта е недостижима сякаш, Колесницата е последвана от две пасивни карти, особено Звездата на трета, ми говори за дълъг период от време.
      Това, което е целяла да им причини, според мен няма да се случи.

Моля и за вашето мнение по картите момичета ^^
    • kolevaani1 написа:

Една жена днес (моя позната) , в момент на силен яд е направила нещо, с цел да навреди на други хора. Сподели ми, че не съжалява (били си го заслужили) и иска да разбере, дали ще им причини това, което е целяла.

След като изтеглих картите и започнах да ги обръщам, видях, че съм изтеглила две за първа позиция, явно били слепени.

Комбинацията ме затруднява много.
      9 Пентакли с Колесница - незнам какво е направила (не ми сподели), но мисля, че е била сигурна и безкомпромисна, устремена и сякаш с тази 9 Пентакли е уцелила момента за действие, като точното време и място ?(
      Продължението по Висшата Жрица,според мен е действала интуитивно, водена и доверявайки се на вътрешното си чувство, за да достигне до един вид лечение на наранената си душа - Звездата (лечение, за да има лечение има и нараняване).
      Колесницата преминава в Звездата, целта е недостижима сякаш, Колесницата е последвана от две пасивни карти, особено Звездата на трета, ми говори за дълъг период от време.
      Това, което е целяла да им причини, според мен няма да се случи.

Моля и за вашето мнение по картите момичета ^^

Според мен, в гнева си, по Колесницата и 9 Пентакли е задвижила нещо със страшна сила. Висша Жрица и Звезда обаче ! Аз виждам между тях една Луна, която, както знаем, не свети сама, а отразява чуждата светлина. И то като криво огледало. Както щитът на Персей - една ужасна горгонска глава. Аз мисля, че всичко ще се стовари върху нея самата със същата страшна сила, а тя нищо няма да разбере, защото, по Звездата, отдавна ще е забравила стореното, но Висшата жрица няма да е забравила.
      Извинете ме, ако се изразявам твърде абстрактно, но при такива Големи Аркани ми е малко трудно да го кажа иначe.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Рокселане благодаря много за включването!
      9 Пентакли с Колесница - както си го написала тълкуването си, в главата ми беше същото като мисъл и чувство , но не знаех как да го предам като думи, описала си точно това което чувствах. Наистина незнам какво е направила, но каза, че е изгаряла от яд, гняв и болка.

Надявам се да не си изпати от постъпката си, защото е много мила и добричка, но явно много са я ядосали.
      Звездата накрая помислих, че ще си остане само като някаква надежда и мечта да е успяла с постъпката си.
    • Ани, на мен напослъдък ми е трудно да тълкувам Звездата, остава си моя любима карта, но вече рядко я тълкувам като надежда ; или по-скоро, тълкувам я почти само според останалите карти.
      В случая я свързах с две неща : с 9 Пентакли, нещо необратимо, задвижила е процес, от който няма да има връщане назад. После, свързвайки я с Висшата Жрица виждам там Луната ; от една страна като светително тяло, което също свети с мъртва светлина, и като другото лице на Жрицата, от втора. А оттам вече видях отражение на постъпката и.
      Със сигурност има някакво значение позицията и на трето място, но имам чувството, че ни убягва :(
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Ани, на мен напослъдък ми е трудно да тълкувам Звездата, остава си моя любима карта, но вече рядко я тълкувам като надежда ; или по-скоро, тълкувам я почти само според останалите карти.
      В случая я свързах с две неща : с 9 Пентакли, нещо необратимо, задвижила е процес, от който няма да има връщане назад. После, свързвайки я с Висшата Жрица виждам там Луната ; от една страна като светително тяло, което също свети с мъртва светлина, и като другото лице на Жрицата, от втора. А оттам вече видях отражение на постъпката и.
      Със сигурност има някакво значение позицията и на трето място, но имам чувството, че ни убягва :(
      Рокси, мен също ми е трудна Звездата и Висшата Жрица също.
      Като писах надежда за Звездата имах предвид напразна надежда, не съм се изяснила точно. Някак си недостижима и далечна ми е.
      Но съчетанието Висшата Жрица +Звездата ме отвеждат в "други светове", друга материя или липсата на такава, като енергия,незнам как да го обясня.
      Звездата знам, че когато се появи е свързана с миналото.
      Казваш виждаш Луната, като карта сянка ли имаш в предвид?
    • kolevaani1 написа:

Рокси, мен също ми е трудна Звездата и Висшата Жрица също.Като писах надежда за Звездата имах предвид напразна надежда, не съм се изяснила точно. Някак си недостижима и далечна ми е.
      Но съчетанието Висшата Жрица +Звездата ме отвеждат в "други светове", друга материя или липсата на такава, като енергия,незнам как да го обясня.
      Звездата знам, че когато се появи е свързана с миналото.
      Казваш виждаш Луната, като карта сянка ли имаш в предвид?
      Ами, на мен още ми е трудно с картите-сенки, но предполагам, че е това, да... Не е някакво шесто чувство, а като логична връзка между Звездата и Жрицата някакси, все едно взимаш по едно лице от всяка от двете и получаваш трето - Луната. Много бих искала да поразвием тази тема, между другото, за картите-сенки, искам да науча повече...
      Звездата - свързана с миналото, така знам и аз, тъй като изворът на светлината и е отдавна угаснал, сложна карта, защото в същото време в нея тече и вода, живот... Обаче се питах, с кое минало в случая ? Тъй като имаме (почти) само Големи Аркани, и то не какви да е, дали не е минало, но в бъдещето ?
    • kolevaani1 написа:

Една жена днес (моя позната) , в момент на силен яд е направила нещо, с цел да навреди на други хора. Сподели ми, че не съжалява (били си го заслужили) и иска да разбере, дали ще им причини това, което е целяла.

Не знам какво си е помислила, че е направила, но според Таро не е направила нищо кой знае какво - картите не са отчели нищо подобно. В тази конструкция няма никаква причинно-следствена връзка, особено с такива карти, като 9 петнакли, Висша жрица и Звездата. Всичко се е размило.
      Има човек от нейното обкръжение (един от онези, на които си мисли, че е навредила), с огромна защита и изобщо не е в ситуация някой да го уязви, дето се казва - пази го Господ. Все едно дали става дума за мъж или за жена. Непробиваем.