Tarot Constellations/Major Arcana

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Смъртта с Кулата дава голямо напрежение, но от там идва и големия потенциал, може би катализатора, който е необходим за откъсването на връзката. Прекъсването на такава връзка няма да е без сътресения, но ще е веднъж за винаги. Според мен друг път тук няма.
      При втората комбинация Слънцето ще те заслепи, ще те омагьоса, с Дявола се опитва да те оплете в мрежите си и в никакъв случай да не допусне това прекъсване на връзката.
      Комбинациите ми приличат на река - с едната плуваш по течението, с другата си срещу него. Само трябва да решиш това, което искаш къде се намира!
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Moon написа:

Здравейте :)
      Днес теглих във връзка седно решение,което ме гони от няколко дни.
      Картите малко ме притесниха и бих се радвала да ми дадете вашето мнение.
      Ще бъде ли по-добре за мен,ако прекъсна комуникация с Х.?
      4 меча,Смъртта,Кулата

Ще бъде ли по-добре за мен,ако продължа да комуникирам с Х.?
      Дявол,6 чаши,Слънцето

Аз разсъждавах доста върху тези карти. Първата комбинация ми напомня нещо катастрофално с Кулата и Смъртта,възможно е да се освободя от ситуацията,но може би щеше да е така,ако Кулата и Смъртта разменят местата си?
      По втората комбинация акцентът пада върху 6-цата чаши-нещо,което се корени в миналото,точно така е. Съществува нещо като закономерна цикличност,от която може би е време да се освободя. То там е борбата-дали да оставя това нещо в миналото или това ще се окаже по-лошият вариант за мен в момента.
      Моля ви за вашите мнения,това е важно за мен. :)
      Според мен комбинацията смърт+ кула означава, че за да имаш хармония във взаимоотношенията си, трябва да бъдеш търпелива.

Дявол+ слънце за мен е като силна емоция, изпълваща и изпепеляваща.
    • Ще бъде ли по-добре за мен,ако прекъсна комуникация с Х.?
      4 меча,Смъртта,Кулата

Тук картите за мен показват, че всичко се е изчерпало. Аз дори не виждам комуникация тук, виждам отчуждение, болка, тъга, съжаление, нещо вече е "умряло" и трябва да се изкорени... Има много болка тук... Имало е надежди за промяна, но... ще се наложи да се сбогуваш с тях. Сякаш си била като в един невидим затвор, който те "разболявал"... Труден период си преживяла и преживяваш... Този човек ти причинява мъка, разочарование с постъпките си (с действията си или бездействието си) това трябва да свърши и ще се случи. Картите показват положението между вас, определено не си щастлива. Мъчно ми стана като видях картите.

Ще бъде ли по-добре за мен,ако продължа да комуникирам с Х.?
      Дявол,6 чаши,Слънцето

Комуникацията ти с този човек ще е "прах в очите ти" нищо няма да е истинско, същата история се повтаря и ще се повтаря, като порочен кръг, прилича ми на блато затъване и затъване в лъжи и заблуди. Той мисли за себе си, Дяволът + Слънцето - голям егоизъм има тук. Много фалшиви и празни приказки...

• Много благодаря на всички за включването! :) .Не уточних в първия пост,но аз нямам връзка с този човек,имаше такава преди,но приключи преди доста време.Просто "уж" си поддържаме връзка от време на време,но аз започвам да имам чувството,че вместо да бъде добре за нас,"от уважение",както беше идеята,това пречи на мен самата.
      kolevaani,много си права.Изключително тежък период,някакъв чист ад.Комуникация в момента няма,поне не честа,което си личи по 4-те меча.Страшен егоист е,да,до голяма степен това е причината връзката ни да приключи.Надежди за промяна и да е имало,вече неизбежно си отиват и както казваш ти "нещо вече е умряло и трябва да се изкорени".
      Още веднъж много благодаря на всички! Имах нужда от вашите независими мнения,много ми помогнахте. :)
    • Не съм сигурна къде да пиша,но се спрях на тази тема.
      Заинтригува ме една комбинация между 2 от Големите аркани,а именно Дяволът и Справедливостта. Записала съм си само словосъчетанието "заслужено наказание",но съм убедена,че нещата не се изчерпват дотам,даже напротив-смисълът ми бяга.Конкретно въпросът е "Крие ли човек нещо от мен?" отговор : Крал меч,Справедливостта,Дяволът.
      На пръв поглед изглежда сякаш отговорът е "да" с Дявол на трета,но пък Справедливостта също трябва да изиграе своята роля. Таро в момента според мен представя човека като Крал мечове,по мои наблюдения действително има такова проявление на характера. Дяволът обаче ме разчовърка,има нещо гнило тук,а не желая да съм неподготвена.
      Попитах "Какво крие от мен С.? " и излязоха 5 жезли,9 чаши,2 меча,което пък съвсем за озадачи,но и се поуспокоих. Според мен крие нещо,което е свързано само с него самият. Има някакви противоречия,но е избрал да се справя сам,общуването ни обаче,може би го кара да преосмили желанието си и да се зачуди дали да не ми сподели.
      С втората комбинация не излезе нищо притеснително и се чудя какво иде точно да каже този Дявол със Справедливостта преди него.
      Ако някой има опит или желание,ще бъда благодарна да сподели. :)
    • Това, че крие той от теб нещо е заради нещо конкретно в твоя характер или вашите отношения от преди. Т.е. той се съобразява с това, че не смята, че ще реагираш добре. Охх, не знам как точно да го обясня. :)) Има обоснован от нещо страх от твоя реакция. Това е по справедливост и дяволът.
    • Silver Light написа:

Това, че крие той от теб нещо е заради нещо конкретно в твоя характер или вашите отношения от преди. Т.е. той се съобразява с това, че не смята, че ще реагираш добре. Охх, не знам как точно да го обясня. :)) Има обоснован от нещо страх от твоя реакция. Това е по справедливост и дяволът.
      Май се сетих какво е-права си и за двете. Мисля,че крие дали в момента е обвързан,защото имахме пререкания в мнението относно неговата половинка.
      За дали е обвързан картите са Светът,5 пентакли,Кралица пентакли,което за мен е отговор "не". Не са заедно и той не иска да ми каже,за да не се ядосам и да не й стъжня живота. :D Май картите го потвърдиха.
    • Moon написа:

Silver Light написа:

Това, че крие той от теб нещо е заради нещо конкретно в твоя характер или вашите отношения от преди. Т.е. той се съобразява с това, че не смята, че ще реагираш добре. Охх, не знам как точно да го обясня. :)) Има обоснован от нещо страх от твоя реакция. Това е по справедливост и дяволът.
      Май се сетих какво е-права си и за двете. Мисля,че крие дали в момента е обвързан,защото имахме пререкания в мнението относно неговата половинка.За дали е обвързан картите са Светът,5 пентакли,Кралица пентакли,което за мен е отговор "не". Не са заедно и той не иска да ми каже,за да не се ядосам и да не й стъжня живота. :D Май картите го потвърдиха.
      Хмммм.... тази Кралица не се дава лесно... не съм сигурна дали не са заедно...
    • Sha написа:

Moon написа:

Silver Light написа:

Май се сетих какво е-права си и за двете. Мисля,че крие дали в момента е обвързан,защото имахме пререкания в мнението относно неговата половинка.За дали е обвързан картите са Светът,5 пентакли,Кралица пентакли,което за мен е отговор "не". Не са заедно и той не иска да ми каже,за да не се ядосам и да не й стъжня живота. :D Май картите го потвърдиха.
      Хмммм.... тази Кралица не се дава лесно... не съм сигурна дали не са заедно...
      5-цата пентакли ,обаче...в комбинация със Светът...Аз го тълкувах,че С. е сам и по Кралицата се чувства добре така,един вид си му е комфортно,не ще да си го разваля.
    • Аз тази комбинация за това, дали е обвързан я видях по съвсем друг начин. Смятам, че е но е самотен в тези отношения, те са му трудни, но натежава и позицията на Кралицата Пентакли с всичките й характеристики - тази жена няма лесно да го пусне.

Не се връзва да е сам и доволен от това, защото тогава това положение, че е сам нямаше да се прояви в пет пентакли - толкова тежка карта - тежка като усещане - това е страшно усещане на емоционална мизерия и самота.
    • Накарахте ме да се замисля,техлих карти за тях двамата. По-скоро за него се притеснявам аз. Убедена съм,че комбинациите,които изтеглих са свързани с неговата връзка. Той замина за Австрия (където живеят с въпросната му приятелка) и ще мога да дам обратна връзка чак когато се върне в България.
      Ще бъде ли обвързан С.,когато се прибере?
      Умереност,Император,5 чаши
      Получавам усещането за клоустрофобия от тази комбинация. Мисля,че ще бъде,но ще е нещастен,депресиран...изобщо в миналата комбинация 5 пентакли,тук 5 чаши... чак ми стана мъчно. Тази жена го депресира ужасно...и после как да не го е страх да ми каже какво става...

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Silver Light написа:

Мда... интересно е да се види, какво ще покажат картите на въпрос, защо той е още в тази връзка в такъв случай.
      Защо е във връзка с тази жена?
      Паж пентакли,4 чаши,Дявол
      Аз съм субективна по този въпрос по принцип. Аз смятам,че го върти,манипулира го и се възползва от неговите качества. Той се чувства зле, (пак депресивна карта,май вече почти всички се изредиха :D ) но тя търпеливо го е въртяла на шиша и го е "заклещила" - такова усещане получих за 4-ката по средата. Дяволът пак излиза след първата комбинация...нещо гнило се случва тук. :huh:
    • Тези карти като , че ли показват него - не дават точно отговор защо е станало така. Аз ги виждам така - по пажа е станало постепенно (до някъде в кръга на шегата, все едно тази жена като, че с теоритична подготовка го е обработила :D) и от там нататък по 4 чаши депресията, апатията му в тези отношения и Дяволът е най-общо казано тяхната токсичност.
    • Какво изпита човек към Б?

Справедливост + Глупак + Крал пентакли

Мислите ли, че тук комбинацията от справедливост+ глупак означава желание за бягство, отдръпване, иска да избяга от присъствието на човека. Или обратното, разумът му казва едно, по справедливостта, а той е под влияние на емоции, по глупака. И понеже слуша разума си, се държи студено и дръпнато по крал пентакли.
    • Аз мисля че единия от двамата (вероятно този, за който се пита) се е взел твърде много насериозно, но без никакво покритие и не осъзнава колко глупаво изглежда (Глупак+Крал пентакли). Така е от много време (Справедливост) и то до състояние на вкаменелост (Крал пентакли), ригидност. Но ще се случи нещо, което ще му промени поведението и нагласата, може би малко насилствено. Справедливост на 1ва - крайно време е това да се случи... Така тълкувам тези карти.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Не съм сигурна, curi0us, понеже никой от двамата не се прави на важен, но като се замисля, може вътрешно да се усеща за нещо повече...Аз отново питах картите, понеже Б ме помоли станало е нещо и тн...

Какво е изпитал днес към Б?

Влюбените+ 6 пентакли + Императрицата

И тук май картите показват подобно на твоето тълкуване по-горе. Усетил се е превъзходен, пред Б, по императрицата. По някакъв начин е усетил, че Б е зависима от неговите интелектуални качества, или се е опитал да блесне с такива. С една дума, останал е доволен, понеже смята, че отново я е впечатлил...по влюбените+императрицата.
    • Днес ми се паднаха Страшния съд и Смъртта в комбинация. Малко се шашнах като ги видях заедно,особено за някакъв елементарен въпрос. Аз тълкувам като край на етап,който ще дойде с/чрез голямо решение. Само че направих и грешката да попрочета насам натам и сега ми се вижда,че може да значи и възраждане,възобновяване. Винаги съм избягвала да гледам на Смъртта негативно и винаги да я свързвам с "край" на каквото и да е. Освен аспекта на естествения завършек на нещо,се забелязва и преобразуването,трансформацията,сиреч и възраждането на нещо. В Смъртта няма как да няма никакво начало. А Страшният съд до нея стои някак си по-различно от просто "решавам и слагам край на нещо". Досега не са ми се падали заедно и поразмишлявах доста.
      Цялата комбинация е : 6жезли,Страшният съд,Смъртта
      Ако някой има опит с подобна ситуация,ще се радвам да изкаже своите разсъждения. :)
      Сега се сетих да вметна и още нещо без да пиша нов пост-вълнува ме и комбинацията Луната и Кулата. Преди време съм записала,че означава негативно енергийно влияние,не ми се вярва да е точно това,но питащата ми е близка и бих ви помолила за разяснение преди да я наплаша. :D

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Moon ().

• За първата комбинация беше какво чувства жена към мъж,колеги са ми.
      За втората-моя приятелка и дългогодишния й приятел се разделиха много неочаквано и тя се беше наплашила,че са им правили "магия" :D Въпросът беше "Каква е причината да се разделят".