Tarot Constellations/Major Arcana

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mona wrote:

Притеснявам се, че съюзната конструкция от Слънцето + Страшният съд, говори за много по-сериозни проблеми, такива, като несправяне с унищожително чувство за вина и за изначално несправяне с живота - да си смешник в собствените си очи никак не е лесно, очевидно, особено, когато си бил в комфорта на някакво измислено "добруване" дълги години наред и при първия конфликт, реагираш инфантилно (Слънцето + Страшният съд).
      Няма как, освен една Кула да те сполети, втора вина върху първата те спохожда, а ти си изгубен сред пясъците на нищото, сиреч върху представат си за "о-смислен" живот и особено на социална конюнктура.
      В този случай депресията става агресия; в такъв момент всички нуминозни несъзнавани нахлувания идват и обемат Аз-а ти, т.е. - тотална липса на контрол, цялата помия се излива навън, без оглед на време, ситуация и условия - ти си едно заедно с езика си, проклинащо слово без смисъл, с малко надвишаващо интелигентността на камъка.

Извън по-горните метафори, човекът не просто е зле, той е на ръба на поведенческия катаклизъм, наречен днес обсесивно-компулсивно разстройство.
      Кулата отключва този процес по изричане на безсмислици. На обвинения.
      Фактът, че са само големи аркани говори именно затова - тотално нахлуване на несъзнавани комплекси от миналото, все пак налице е този така не-Страшен съд с неговите измислени герои от детството и неговите призраци и страхове, които само Слънцето може да освети, но и да затъмни, така че да се видят само сенките.
      Едно ревящо, противно дете. На 45 години.
      6 жезли- страшният съд - кулата. Важи ли в тази комбинация горенаписаното? Значи ли, че е настъпил разрушително-агресивен момент, който назрява от дълго време. Нещо като начало на края?
    • Пускам две комбинации само от Големи Аркани, те са от вчера. Въпросите към тях са свързани.
      Първата комбинация беше на въпрос, има ли смисъл нещо да се направи?
      Императорът, Висша жрица, Светът

Вторият въпрос беше до какво ще доведе това, нещо такова:
      Магът, Смъртта, Кулата

Инфо: Така или иначе, нещото се направи. Още по-интересното е, че това доведе и до желан/очакван резултат, колкото и да е стресиращ по Смъртта и Кулата от втората конструкция.

Какво мислите вие?
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Първата комбинация на мен ми звучи буквално като "Целта оправдава средствата." Сякаш резултатът е все още невидим също така, но Магът ще ускори нещата.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Здравейте! Надявам се че тук трябва да пиша. Бих искала да Ви попитам на въпрос "ще се съберем ли да живеем отново заедно" се паднаха справедливостта, императрицата и звездата, какво значи? Благодаря!
    • Vesigrigorova wrote:

Здравейте! Надявам се че тук трябва да пиша. Бих искала да Ви попитам на въпрос "ще се съберем ли да живеем отново заедно" се паднаха справедливостта, императрицата и звездата, какво значи? Благодаря!
      Здравей и на теб! :)

Правилото във форума е, че всеки, който пуска карти, първо дава и своя анализ на изтеглените комбинации. Независимо от това какво е нивото му и откога работи с картите. Останалите потребители се включват с тълкуване, ако желаят.

Давай смело! Какво виждаш ти по картите и защо според теб си изтеглила само Големи аркани?
    • Vesigrigorova wrote:

Защото имам само тези. Случайно ги намерих, и реших да опитам, но нищо не ми говорят. Затова реших да попитам.
      Виждам, че не се разбираме.

Имаш своя колода Таро, която използваш сама. В тази част на форума пишем всички, които искаме да се научим да тълкуваме комбинации. Ако и твоето желание е да се научиш, попрочети темите, има страшно много информация. Виж темите за Големите аркани, които си изтеглила и си задай въпроса защо са само те. Това ще ти даде насока. После пиши и някой от останалите може да се включи и да помогне.

Ако нямаш желание да се учиш, а искаш само някой да тълкува вместо теб, мястото за това е темата Таро онлайн.

Такива са правилата, писано е многократно. Нека да уважаваме пространството, в което навлизаме. :)