Девицата, Marie Laveau /Висшата жрица/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Девицата, Marie Laveau /Висшата жрица/

И сега за образа на Висшата жрица, пречистена от икуменическите си наслоявания и трафаретна символика. Безкрайно е опростенческо да я наречем символ на духовно единение и познание.
      Аз бих я нарекла Змията в Таро, какво е тя и как може да бъде "събудена"?

И какво имат предвид старите автори, когато казват, че само един изчистен буддхи (интелект) или един изчистен интелект, може да я събуди, нея, Змията. А какво е Змията, ако не Кундалини?

Напредъкът в познанието е възможен единствено, ако събудите Змията, а тя, може да бъде събудена, само от правилна нагласа .. Изразено на езика на психологията, това значи, че можете да доближите несъзнаваното само по един път - с пречистен дух и без мислене за Доброто и за Злото с благословията на Небето, условно казано, което е именно Кундалини.

Какво е нужно - онази специална Искра, стремежът, който ви тласка през водата към следващия център. Тук водата има единствено и само метафорично значение. Този център, този Остров (от предишния ден, ала и от тукашния), е Кундалини, нещо тотално непознаваемо, за което лингвистиката, езикът като цяло, е недостатъчен. Но лесно можем да си я представим като страх, активно въображение, нещо извън нашата воля, иначе няма минаване през и над водата.
      При първата пречка следва връщане назад и регрес - щом се види Левиатана, следва и бягство. Неизбежно.

Но, ако целта е постигане на оживяване на енергията, която носи Висшата жрица, която ще ви хване и притисне за врата, така че бягството да е невъзможно, няма връщане назад и ще трябва да се посрещне с иронична усмивка музиката на паралелните светове

П.С. Разбирам, че така написаното от мен, звучи фрагментарно, но няма начин, това е стилистиката на писането във форуми. По-натам ще продължа с връзката между Висшата жрица и Луната, особено в различните религиозни практики, защо например, в индийската традиция (шиваизмът специално, полумесецът е мъжки символ (но не и в тибетската практика, където Шива често е рисуван в женска форма, танцуваща върху починалите в гробището), а в западната традиция, тъкмо напротив, е женски, както и връзката с юдаизма, визирам специално образа на Яхве в ролята на мъже-женствен бог. При всички случаи, Луната винаги се разбира като приемник на душите на умрелите (билата вече земя и майка на днешната Земя в теософията).
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Предлагам ви за анализ следната верига от митични персонажи за произхода на Таро образа на Висшата жрица (обединяващ и разделящ) персонаж, който не може да живее извън психичното си време. Идеята да се обогати разбирането и тълкуването на картата, като се внесат нови смисли, значения и най-вече тълкувания.

Има много образи на богини и митични същества, които са пряка (и непряка) генеалогия и на Висшата жрица. Ще спомена само някои:
      Лилит (Великата змия), още позната като Астарте, Истар, Ищар, Милита, Инини и Инана; "Виждаща през нощта" (в образа на сова или на кукумявка), Савската царица (реални доказателства за нейното фактическо съществуване няма); като Медуза (пазителка на сакрални тайни), Медея (пазителка на Златното руно), да не пропусна и Тройната Бригит (Богиня, Проститука и Царица на отвъдното/вечната ялова Девица), както и Мария-Магдалена ... Лорелай също. Много са, но споменах някои от най-важните образи, без да включвам много други персонажи от останалите континенти.

Важното е да отделим езотеричния кич и разкрасяването на образа на Висшата жрица (защото малко или много нейният образ ни кара да мечтаем, дава ни нуминозна сила да фантазираме "духовност и промисъл" и често бъркаме привидното с реалното), да не се прехласваме и по възможностите й за социална адаптация, защото тя обикновено е извън контекста на случващото се: най-често тя се появява в конструкции, които изискват "насилствено" да приемем даден факт, събитие, ситуация, човешко поведение, т.е. нейната природа е да противоречи на другите карти, фалшиво подканяйки ни да потърсим цел и битие точно в противоположното - комбинацията изисква вглеждане и промяна на модела ни на мислене, но за повечето тя е изява на правилността ... Погрешно, подвеждащо, манипулативно.

Сами влизаме в ролята на мистификатори, докато нейният глас ни омайва. Нашата роля, като тълкуватели на Таро, е да демистифицираме всеки проективен сюжет, който ни налага тази или онази Таро карта.
      Случаят с Висшата жрица е по-особен, защото не само че трябва да се отървем от склонността си към свръхценни мисли, но и от желанието си да се противопоставяме на промените, мислейки самите себе си за различни, за бунтари, за владеещи "тайнствени сили", за изричащи истини хора.
    • Мона, не зная дали тук е мястото да попитам дали разбирам правилно написаното по-горе за Висшата жрица. Въпросът е за чувствата на мъж към жена:
      8 пентакли, 7 пентакли, Висша жрица
      Мъжът няма чувства, според мен пентаклите показват общата им работа ( колеги са). Но се чудя защо се появява Жрицата тук - индикатор на заблудената жена ли е, която вярва, че мъжът е влюбен в нея?
    • Момичета, здравейте :) .
      Искам да споделя нещо важно с вас и съм сигурна, че ще е от полза за всички ни.
      Разказах ви раздела Чат, за периода, в който се намирам, кризата в която се оказах най - неочаквано, за съмненията които се появиха в мен, защото усещах, че има нещо повече от това, което виждам, усещах как нещо се променя в мен, дори и картите... Исках да знам повече, не ми стигаше да тълкувам, както до сега, но все едно имаше бариера, която трябва да прескоча, а аз така и не успявах, защото не знаех какво се случва... , защо се случва..., няма да се впускам в подробности, в чата бях доста детайлна, но ще повторя нещо - това е едно специфично чувство, нищо общо с онова негодувание, когато не можеш да разгадаеш някоя комбинация, това е нещо различно, специфично, където мозъка ти сякаш работи на някакви бързи честоти и това те панирва... След като прочетох и обясненията на Мона, за което искам още веднъж да благодаря, се поуспокоих и замислих и знаете ли момичета,какво се сетих и осъзнах, през последната седмица, дори седмица и половина , всеки ден, на всяко гледане, без значение за какво Висшата Жрица беше там! Когато размесвам картите Тя се обръщаше, хвърчеше от тестето, дори в лицето ми е хвърчала колко пъти , прибирам тестето и тя отгоре, толкова настоятелно ме преследваше и толкова се чудех, умувах какво иска да ми каже... Не разбирах и не разбирах, до сега.
      Тя ме е предупреждавала за предстоящото, Таро ме е предупреждавало през цялото време, но аз не разбирах това. Предупреждавало ме е чрез Висшата Жрица, за промяната, пренастройката, която предстои, за ситуацията в която ще изпадна.

Висшата Жрица спря да се появява точно в деня, в който изпаднах в това състояние, сега ги осъзнавам вече тези неща.
      Така, че момичета и момчета (ако има във форума), ако започне да ви се появява толкова настоятелно Висшата Жрица, знайте какво ще последва, бъдете подготвени и не се стряскайте и чудете като мен какво се случва. Надявам се да съм ви помогнала с този пост. Вече имам съвсем различно отношение към Висшата Жрица, тя крие голяма сила и познание и със сигурност ще ѝ обръщам по-голямо внимание. Сега чувствам едно спокойствие след като разбрах, осъзнах изживях и все още изживявам тази нова за мен ситуация. Както Мона е написала - довери се на Таро, така и направих.
    • Имам някои нови опитности с тази карта.

Тя просто действа по други начини и на други нива на съзнанието ни.
      Тя не се възприема в будно състояние, ето защо вече мога спокойно да говоря за карти на съня и карти на будуването в Таро.

Не говоря просто така да сънуваме някакви карти или опитности с тях насън, не. Всичко е съзнателен процес. Нарочен. Техники.

Методиката на Таро изисква различна опитност, да стигнеш и до невъзможни неща, за да извлечеш максималната есенция от посланието на Таро. Просто, картата Висшата Жрица се възприема САМО от спящото съзнание, което, само то, може да бъде преход и към будното, но това е по-скоро пожелателно на това ниво (еволюционно) на човека.
      Направих някои експерименти с нея и това се доказа. Това не е ситуационна карта, както винаги съм писала, знаела, а в началото - само усещала.

Да отделиш формата от символа, да разчлениш и фрагментираш структурата на тази карта, да я поставиш на мястото й - където й е мястото, е правилно решение. Така, картата ще се чувства в свои води, а ти няма да си виновен, че не я разбираш.

И само така, тази карта, Висшата жрица, ще облее всички със светлината.
      Ослепителна.
    • Това е тя за мен
      Изображения
      • FB_IMG_14962570256601335.jpg

508 kB, 720×968, прегледано 7 пъти
      • FB_IMG_14962572523070075.jpg

594.45 kB, 712×1,230, прегледано 6 пъти

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.