Таро и Любовта I

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро и Любовта I

Въпреки моят скепсис относно подобна тема, я пускам.
    Има много хора, които това ги вълнува и са решили, че Таро ще даде отговори. Да, добре е да се обсъди и това, дори и само за да се отсъди проективността и илюзията от реалността.

Ако имате комбинации, споделяйте :) Вие сте.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Предлагам ви следната комбинация за анализ. Въпросът в случя е излишен, защото картите сами показват всичко.
    Странно е, че в тази тема не се пише ;), изоставаме от другите форуми за Таро в това отношение.

Колкото до комбинацията, тя е интересна по всички правила на Таро.

Ето и картите: Страшният съд, 2 чаши, Обесеният.
  • Mona написа:

Чудя се възможно ли е когато картите ни се струват толкова ясни и буквални, точно тогава много да грешим в анализа - точно защото ни се струва преклаено лесно и очевидно? По тези карти бих казала поредните неосъществени отношения, неосъществени, защото истинско свързване е нямало, няма и да има, само проекции на Анима и/или Анимус, последвалото опреснително събуждане и разочарование, неприемане на истинската същност на другия и разочарованието като единствен възможен изход. От друга страна смътно си спомням, а може и да се бъркам, че преди време сме обсъждали комбинации за отношения, които имат положителен изход с Обесен и Отшелник като трета карта. И все пак картите ми изглеждат като за учебник.
  • Mona написа:

Предлагам ви следната комбинация за анализ. Въпросът в случя е излишен, защото картите сами показват всичко.
    Странно е, че в тази тема не се пише ;), изоставаме от другите форуми за Таро в това отношение.

Колкото до комбинацията, тя е интересна по всички правила на Таро.

Струва ми се, че нещо е пожертвано и тази жертва е осъзната, защото Обесеният е след Страшният съд. Любовта в тези карти ми изглежда невъзможна поради някакви обстоятелства, които са външни, наложени.
    Чудя се, дали има карти сенки тук по 2 чаши - Крал или Кралица чаши?
  • Акцентът в тази комбинация е различен.Става дума наистина за жертване, но не в общоприетия смисъл.
    2 чаши + Обесеният са показателни за този процес. Колкото до Страшният съд, този процес е отшумяващ и вече не е валиден.
    И слава богу, че е така.

И в този смисъл, комбинацията е изключително положителна: Борбата по Страшният съд е приключила неуспешно и в крайна сметка, истината е приета като такава, борбата е невъзможна.
    Пред фактите и Боговете мълчат. Пред фактите на любовта визирам.
    Егото е жертвано, както е редно при всяка една любов.
  • Малко пояснения:
    Пуснах горната комбинация, защото често можем да се подведем по уж очевидното: Страшният съд, някаква си там 2 чаши и накрая Обесеният, една недобра компания за подобен тип въпроси. Но пък от друга страна, за да има "заключена" 2 чаши между затворите на Страшният съд и Обесеният, то има причина.

И трябва да се сетим, че това е единственият начин 2 чаши да бъде опазена, скрита, потулена и съхранена. Често за подобно "цвете" е необходима оранжерия с изкуствено осветление, защото ако това цвете бъде пуснато на свобода, то директно ще загине. И .т.н
  • Lora написа:

Една комбинация и от мен по темата :)

Как ще се развият отношенията между мъж и жена до месец - Ас чаши, Колелото на съдбата, 6 чаши
    На пръв поглед лежерни карти, как мислите?
    Притеснява ме само Ас чаши на първа позиция.
  • Не е проективна, просто не дава никаква основа, никакъв базис. Не ме отпраща никъде.

Все едно Таро ти казва, и без тоя въпрос, е все тая.
  • Да ме извинява Таро, а и няма какво да ме, но Ас-а на първа позиция, е един от най-непрактичните варианти за каквото и да било.

В системата на Таро, която в момента правя, за Асата няма място. Оттам не може да се извлече никаква информация, с изключение на Ас пентакли и Ас чаши, които сами по себе си, пак не пеят в хора.
  • Lora написа:

Една комбинация и от мен по темата :)

Как ще се развият отношенията между мъж и жена до месец - Ас чаши, Колелото на съдбата, 6 чаши
    На пръв поглед лежерни карти, как мислите?
    Те приключват ли отношенията си?
  • Как ще се развият отношенията между мъж и жена до месец ? ?(
    Обърната 6 ПЕНТАКЛИ - Обърната 6 МЕЧОВЕ - СМЪРТТА
    Това край на отношенията ли е?
    Обърната шестица пентакли може да показва, че една от страните се чувства използвана – дава и дава, а насреща няма нищо. Също така може да описва и ревност, макар, че тук малко не ми се връзва.
    Oбърната 6 мечове - емоционално обяснение или достигане до такъв тип излияния. Обърната 6 ПЕНТАКЛИ с Обърната 6 МЕЧОВЕ - две шестици, мисля, че някой не получава това, което иска.
    Смъртта на трета позиция винаги ми е давало край.
    Зачудих се дали това е край или единият просто не може да изрази чувствата си на другия и ще ги таи в себе си. Очаквам мнения, днес нещо съм блокирала,има все някакви съмнения в мен, което затруднява тълкуването и настава хаос в главата ми и дори простите неща ми се струват сложни и объркващи :S :(
  • Просто трябва да се внимава да не се стигне до скандал, податки за това имаме в 6 пентакли обърната и 6 меча обърната, така че нещата да станат невъзвратими по Смъртта или поне един много дълъг период на трансформация, след който не се знае какво ще се случи.
  • Досега тук, в предишния форум, а и по всички други форуми, когато се пита за любов и любовни отношения, се задават комбинации и се пита обикновено как ще се развият отношенията, дали някой обича някой друг, какво е отношението и т.н. 99% това са все жени и е малко странно, защото това разбива мита за прословутата женска интуиция.

Ако всички жени бяха толкова интуитивни, щяха да се сетят сами дали който и да е мъж има отношение към тях или няма. Дали ги обича или му е все едно. А в още по-лошия случай, дали просто изитва една досада, раздразнение или просто се чуди къде да изговори куп глупости, които после биват приемани като любовни излияния ...

Предлагам тук да изговорим и коментираме всички онези карти и комбинации, които ни представят в една недобра светлина, когато яко сме се изложили, направили сме куп глупости водени единствено от егоизма си, от това, че не искаме да пускаме куклата с парцалите или сме обсебили който и да е мъж. Казвам всичко това, защото гореспоменатото е най-разпространения случай, който се превежда като любов. За съжаление, не е.

Изключително държа на реалната самооценка на ситуации и на собственото ни поведение. Разбира се, без това да се превръща в самобичуване, защото и това да се правим на жертви, е във висша степен женска манипулация.
  • Първите ми самозаблуди са били с карти от боя чаши - Асо чаши, 2 чаши, 10 чаши, както и дворцовите от тази боя. Пълна боза, а аз съм си мислела, че нещо романтично предстои..

Дяволът също сме го коментирали в тази светлина, не знам защо още се налага мнението, че значи някаква изпепеляваща страст, секс и подобни.

Звездата също ме е подвеждала на въпроси от любовно естество, но след като минаха месец, два, три и нищо не се случи, разбрах, че звездите са твърде високо и това, за което питам, няма как да се реализира.

Сещам се и за Колесницата и 7 жезли - не знам защо съм си мислела, че значи усилия връзката да се запази. Това са изключително егоцентрични карти, при които има борби за власт и надмощие, но не и любов.