Таро. Как започнахте?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро. Как започнахте?

Темата досега е била широко обсъждана във всички форуми за Таро, на които съм била модератор и участник.
      Сега я подновявам, това е същностно за изучаването на Таро. Дали се повтарям? Неизбежно е.

Разкажете вашият път с картите, споделете.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Това е една от най-важните теми за Таро, надявам се да го разбирате.
      Никога личните мотиви не са причина да почнеш с Таро, това не може да е мотив, нито причина, нито повод.
      Това определя и по-нататъшното ти развитие с Таро.
    • Започнах съвсем неочаквано и изненадващо. Винаги неизвестното и мистичното ме е влечало. Но като че ли ме беше страх. Един ден просто реших да опитам, избрах си тесте, купих си го и започнах. Това се случи преди около 3 месеца. Никой не ме подкрепяше в това ново, непознато, но така интересно и интригуващо начинание, освен един приятел. От него съм научила повечето неща,той ме насочи и ми каза, че съм имала усет за това, просто трябва да се развия. Сега след 3 месеца разбирам, че имам да уча адски много неща. Но колкото и да ми е трудно не бих се отказала. Имам чувството,че се преродих. Все едно съм нов човек.. Предполагам, че е нормално. Надявам се, да напредна бързо.
    • Колкото повече чета, толкова повече се чудя "започнала ли съм изобщо"? Колко е приятно всъщност, невежеството, обгръщайки ни в илюзорната си мрежа на "знание" и "можене". Смятате ли, че човек трябва да започне с Таро, само ако има дарба за това?
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Armid написа:

Колкото повече чета, толкова повече се чудя "започнала ли съм изобщо"? Колко е приятно всъщност, невежеството, обгръщайки ни в илюзорната си мрежа на "знание" и "можене". Смятате ли, че човек трябва да започне с Таро, само ако има дарба за това?
      Таро, като наука, не може да се усвои за месец, два, година. Нужни са вяра, търпение и постоянство. Мисля, че усетът идва постепенно с времето, с различните комбинации и съдби, с които се сблъскваме.
      Малко са тези, които са родени с дарба за Таро, но има много, които са напреднали, благодарение на своята упоритост.
      По мои наблюдения, промяна се забелязва приблизително след третата година.
    • Tanya написа:

По мои наблюдения, промяна се забелязва приблизително след третата година.
      Така е, третата година е важна - по принцип обаче.
      Но имаме двупосочни примери: форуми за таро има от доста години, стига само форума в Портала, който е на 7 години; т.е. би трябвало вече да има хора с доста опит в боравенето с картите, т.е. да имаме една сериозна група от напреднали. Има ли ги? Къде потънаха тези хора??
      Няма ги.

Всички са вечно начинаещи, всички са взели картите си оня ден и аз се питам тия дни и не само тия дни: как може за толкова години да вземаш колоди вечно и винаги оня ден - това е малко шизофренно, нали :)

Първият извод е, че всички се отказват да гледат с Таро в даден етап, защото виждат, че няма месен и обесен и че да гледаш с Таро е изключително сложна работа, най-вече отговорна, и че не винаги упорството помага. Защото без грандиозна интелектуална и духовна подготовка, Таро е невъзможно. Както и без естествена дарба да го правиш.

Второ, познавам много момичета (жени), които гледат от доста време и още не могат да се справят със сериозни въпроси.
      Т.е. нивото не се променя.

Трето: Таро, освен всички парадигми на системата и на ученето, е и летлива материя, създава нишки между обекта и субекта, нещо, което, например го няма в Астрологията.
      Т.е., когато се вижда една Таро конструкция, веднага в мозъка се създава един холограмен образ на картината и това е първият момент на оживяването, това е дълбоко субективно преживяване: това се появява през първите седмици на работата с картите, за да се създаде една стабилна връзка с тях.

И понеже темата е как започнахте: при мен тази връзка стана в нощта още, когато си взех първата колода, дори не бях и гледала, то пък ми е разбирала главата нещо. Събудих се на другия ден и вече знаех, че притежавам нещо по-ценно от моя живот.
    • Освен интелектуална и духовна подготовка, освен дарба и много работа с картите, Таро иска пълно себеотдаване. В замяна на познанието, което получаваш, Таро иска теб, а не всеки може да се отдаде напълно. И тогава спираш, защото осъзнаваш, че не е по силите ти, че не си пълноценен в това, което правиш, че не се справяш, че пропускаш много неща, тогава разбираш, че не си за Таро. Но то е като в любовта, остава голямата ти, но несбъдната мечта, остава копнежа по нея, който никога няма да отмине, но се примиряваш. Обичам картите си и съм сигурна, че и те ме обичат такава каквато съм.
    • issa написа:

Освен интелектуална и духовна подготовка, освен дарба и много работа с картите, Таро иска пълно себеотдаване. В замяна на познанието, което получаваш, Таро иска теб, а не всеки може да се отдаде напълно. И тогава спираш, защото осъзнаваш, че не е по силите ти, че не си пълноценен в това, което правиш, че не се справяш, че пропускаш много неща, тогава разбираш, че не си за Таро. Но то е като в любовта, остава голямата ти, но несбъдната мечта, остава копнежа по нея, който никога няма да отмине, но се примиряваш. Обичам картите си и съм сигурна, че и те ме обичат такава каквато съм.
      Не би било лошо отвреме-навреме Таро и да ни понамразва, за да не си вирим много носа и да ни държи нащрек.
    • Първата си колода Таро докоснах преди повече от 10 години и споменът се е запечатал дълбоко в съзнанието ми, защото беше свързан главно със страх. Както беше обяснено в книжката, за да се свържеш енергийно с картите, трябва да медитираш над всяка и да влезеш в нея. Аз погледнах над това с лека надсмешка и започнах моята медитация с 0- Глупакът. Това, което усетих след известно време беше как се озовах в самата карта, присъствах реално до него, сякаш всичко беше реалност, и той започна да комуникира с мен, но не си спомням да ми е казал нещо страшно. Но това, което ме уплаши, е как толкова директно и реално картата навлезе в мен и аз в нея, реших, че още не е дошло моето време за сериозни занимания, защото не знаех как да се предпазя. След това преживяване казах, че няма да се занимавам с Таро и подарих моята колода на моя приятелка, която също искаше да се занимава с него.
      След известно време моята приятелка ми гледа, беше се обучавала да гледа именно на тази колода карти и я извади. Това веднага събуди в мен старите спомени за преживяването. Картите, които ми изтегли разбира се описаха идеално ситуацията, в която бях, предсказа ми събития, които нямаше как да знаем още тогава, а също разкрихме нещо, което беше скрито от мен в семейството ми и което разбрах благодарение на него.
      Аз бих казала, че съм в началото на моето учение в Таро, за мен най-важно е усещането, изчистено от лични желания и разчитането на картите без да внасям именно тези желания, защото те замъгляват съзнанието и научаването. Когато отначал моята нова колода карти беше до мен вечер няколко пъти в съня ми се яви Висшата жрица..предполагам, че ме е приветствала.
    • Бе аз имам една теория, за която споменах в една друга тема, която временно затворих: а именно какво бихте направили с колодите си таро, най-вече с онази, която работите, какво бихте дали да си я върнете, ако ви я отнемат.

Някак само така можем да схванем кой колко обича Тарото си.
    • Да, разбирам какво имаш предвид, аз нямам илюзии, че съм била достатъчно силна тогава, за да го задържа при мен..и защо да задържам нещо, което би се развивало по-добре не при мен за дадения момент. Както и се е случило с времето специално с тази колода карти.
      Благодаря ти за акцентът, който поставяш..
    • Най-тъпото е, че при мене няма никаква сложна задача тук, нито сюжет. Търся подобна легендарност, ала няма, няма нищо подобно.
      Дори нямам спомен защо си взех картите, грам спомен нямам затова. Нито любов ме е вълнувала, нито здраве, нито нищо. Просто поредният експеримент в моя живот.

А и преди 16 години нямаше нито форуми за Таро, нито нищо, нито имаше с кого да споделя, нито нищо. А и да е имало, никак не ме е интересувало това. И така, преминаха 7 години,, когато направих първия форум за Таро. После минаха още 7 години.

И сега, какво мога да кажа.
      Нищо, освен, че искам да има хора, които да разбират от Таро и това да не се приема за свръхзадача.
    • Mona написа:

Препоръчвам на неписалите тук да се отчетат и да разберем защо са посегнали към Таро.
      От интерес ...

По -важното не е ли , как се научихте да гледате на Таро ?

Има ли някаква формула ?!

Дай личен пример ? Само опит и практика ли ? Ти как се научи ?!?!?
    • Josephine написа:

Mona написа:

Препоръчвам на неписалите тук да се отчетат и да разберем защо са посегнали към Таро.
      От интерес ...
      По -важното не е ли , как се научихте да гледате на Таро ?

Има ли някаква формула ?!

Дай личен пример ? Само опит и практика ли ? Ти как се научи ?!?!?

Какво е провокирало интереса ти в случая с Таро? От постовете ти виждам, че се смяташ за доста опитна в тази сфера, бих искала да разбера ти как разбра нещата.
    • Не . Не се смятам за много опитна . Ако се смятах за много опитна ,нямаше да чета книжки . Та ...
      Опитът ми :
      Ами просто един реших да си взема карти Таро и да се пробвам .Отначало гледах на себе си . Постепенно и на други хора . Разчитах основно на книжките при тълкуването им . И продължавам понякога - важни са ми . Това е . :) Нищо по-специално няма :)
    • Josephine написа:

Не . Не се смятам за много опитна . Ако се смятах за много опитна ,нямаше да чета книжки . Та ...

Опитът ми :
      Ами просто един реших да си взема карти Таро и да се пробвам .Отначало гледах на себе си . Постепенно и на други хора . Разчитах основно на книжките при тълкуването им . И продължавам понякога - важни са ми . Това е . :) Нищо по-специално няма :)
      За 6 години би трябвало да си оставила книжките.
    • Някой хора трупат вещи ,като дрехи например .Аз трупам книги до степен , че ми се иска домът ми да е библиотека или аз самата да съм ходеща библиотека . Дават ми ценна информация без която не мога .