Таро. Как започнахте?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Josephine написа:

Защо смяташ , че всичко ,което пише в книгите за Таро е абсолютна лъжа .?!
      Не смятам да ставам обстоятелствена, писала съм го преди 7 години.
      След като теб са те научили на много неща, е лесно - почни да правиш точна прогностика. Не виждам проблем.
    • Josephine написа:

Има много още какво да науча .Не мисля , че правя точни прогностики. И това е защото не поглеждам в книжките .
      Сега пък не поглеждаш, уточни се накрая. И наистина попълни теста, ще ти е полезен.

В този форум за Таро, книжките не са на почит, книжките за Таро, а сериозните анализи и трудове на Юнг, Блаватска, Леви-Строс, Адлер и т.н.
    • Как започнах - подарено тесте от приятелка + книгата, вървяща към тестето. Тинейджърски години. Любовни гледания. Изнасилване на картите. :D

Как продължих. А продължих ли? Пак се сетих за тях.. Защото при мен е on & off, бях осъзнала в един момент, че навиците ми не са здравословни (относно езотериката изобщо, не само Таро), и така ги оставих, както ги бях емнала. При мен често е така, все съм на кръстопът да се "отдавам" и вдълбавам в езотерични практики или да живея само и изцяло в реалността, без да вярвам в транзити, че нищо не е случайно и т.н.; Малко като едно писване - каквото ще става, ще става и без да го зная (без да се интересувам).
      Мисля, че напоследък осъзнавам, че да бъда достатъчно реална, а не инфантилна, и все пак да си се интересувам от езотерика, не се изключват напълно.

И така пак се присетих за картите, признавам си, по любовен повод, но вече ми омръзна да си гледам в чувство на безпомощност.
      Волево и целенасочено искам да си "гледам" само когато съм спокойна, и за по-практични, daily неща, вече стартирах дневник, за който дори се радвам, че не е пълен с комбинации, ще си карам с моето си темпо.
      Това е и причината да не споделям много във форума засега, ала всичко с времето си.
      Харесва ми, че тук се окуражава реалният поглед над нещата, и че не е типичния форум за магии, невероятност, предопределеност.
      Ще видим как ще се развият при мен нещата.

Сега зорът е в най-скоро време да се сдобия с колодата на Уейт, просто съм си навила на пръстта, че искам с нея и това е :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Сега зорът е в най-скоро време да се сдобия с колодата на Уейт, просто съм си навила на пръстта, че искам с нея и това е :D
      Не знам с какви колоди си работила досега, но колодата на Райдър-Уейт, е най-подходящата за начинаещи и не само. Само в тая колода символите са на едно човешко ниво на възприемане, за разлика от колодата на Кроули (говоря за него, защото с Уейт са съвременници и са били близки), така, че колодата на Уейт е правилният избор.

И още нещо, тази колода се доближава и най-много до Марсилското Таро, което е прието за класически първоизточник на картите Тароки.
    • Една вметка, аз не съм фен на честата смяна на колоди за работа, работи се само с една колода, поне 8 години, може да се ползват и други, да се колекционират и окото да свиква с различни символи и образи, но трябва да се работи с една основна колода и то дълго време.
    • Досега само с Артуровото и трудно може да се нарече работа. :D Това е единствената ми колода, подарена.
      Но не я харесвам и това като че ли се отразява и на "гледанията". Не ми харесват изображенията, като цяло не съм фен на тази легенда и така... Просто трудно ме спечелва, но се отнасям с уважение - в крайна сметка ми "служи", помага ми...

За Уейт знам, че е най-предпочитаната за начинаещи в Таро. Определено ще ходя да си купувам скоро!
      Марсилкото таро имах удоволствието да го видя в Музея на картите, в Търнхаут. <3
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Досега само с Артуровото и трудно може да се нарече работа. :D Това е единствената ми колода, подарена.
      Но не я харесвам и това като че ли се отразява и на "гледанията". Не ми харесват изображенията, като цяло не съм фен на тази легенда и така... Просто трудно ме спечелва, но се отнасям с уважение - в крайна сметка ми "служи", помага ми...

За Уейт знам, че е най-предпочитаната за начинаещи в Таро. Определено ще ходя да си купувам скоро!
      Марсилкото таро имах удоволствието да го видя в Музея на картите, в Търнхаут. <3
      Напротив, Артуровото Таро е добро. Просто изисква специален подход.
    • curi0us написа:

Досега само с Артуровото и трудно може да се нарече работа. :D Това е единствената ми колода, подарена.

Има най-различни колоди Таро , вземи си тази , която най ти харесва , а не тази за която са ти казали ,че ще ти е по лесно ;)
      Първо ги разгледай и си прецени ,коя ти допада най много :)
    • Josephine, аз просто харесвам колодата на Уейт, не се влияя единствено от това кой какво е казал за нея, просто искрено ми харесва и искам да я имам, мисля за нея постоянно и т.н.

Мона, не исках да прозвучи така, все едно не е добра колода, просто нещо не ми харесва в нея, сякаш аз съм се заинатила да не я приемам. Разбира се, може да се мисли и по това, какво толкова не й харесвам, защо се запъвам да работя с нея (като желание, техниката я остави, че я нямам никаква).
      Но да не забравяме, че не съм я избирала и аз, просто я получих, това е подарък.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Josephine, аз просто харесвам колодата на Уейт, не се влияя единствено от това кой какво е казал за нея, просто искрено ми харесва и искам да я имам, мисля за нея постоянно и т.н.

Мона, не исках да прозвучи така, все едно не е добра колода, просто нещо не ми харесва в нея, сякаш аз съм се заинатила да не я приемам. Разбира се, може да се мисли и по това, какво толкова не й харесвам, защо се запъвам да работя с нея (като желание, техниката я остави, че я нямам никаква).
      Но да не забравяме, че не съм я избирала и аз, просто я получих, това е подарък.
      Нормално, не можеш да се припознаеш във всичко. Има привличане към нещо или няма, но то не идва от колодата, а от нашите сигнали. Картите нямат общо с това.
    • Mona написа:

curi0us написа:

Josephine, аз просто харесвам колодата на Уейт, не се влияя единствено от това кой какво е казал за нея, просто искрено ми харесва и искам да я имам, мисля за нея постоянно и т.н.

Нормално, не можеш да се припознаеш във всичко. Има привличане към нещо или няма, но то не идва от колодата, а от нашите сигнали. Картите нямат общо с това.
      Ако наистина много искаш и желаеш тази колода и ако нямаш някакви сериозни финансови затруднения - ами не чакай някой да ти я подари , още утре иди и си я вземи ;) Във всеки езотеричен магазин я има :)
    • curi0us написа:

Как започнах - подарено тесте от приятелка + книгата, вървяща към тестето.
      Това с подареното Таро остава загадка за мен. Визирам, че по форуми и т.н. се пише, че първото Таро трябва да е подарено, откъде идва това?

Все едно ако ми подарят картина на Караваджо или на Гоген, аз ще стана един от двамата ...
    • Ааа, аз никога не съм имала такива съображения. :D
      С момичето си говорехме за езотерика, и тя ме попита дали искам да ми подари тестето си, понеже видя, че се интересувам от Таро.
      Е, подари ми го. Иначе тя лично си го е купила преди някакво време.

Никога не съм вярвала в тези съображения с подаряването, просто така се случи.
      Мен само ме притеснява, че е вече използвано Таро, не знам дали това не влияе по някакъв начин, все още, след тези години, приемам, че това Таро е нейно, независимо, че така охотно ми го подари.

Не виждам нищо лошо в това човек сам да си купува колодите, даже по-добре - за да си избере сам тази, която го привлича най-много.
      И в освещаване не вярвам, бтв :D
      Оставям си колодата на спокойствие, ако преценя, че е уморена, не ги разбирам тия неща с морската сол, освещаване със запалки, камъни, специални кафезчета и т.н. Всичко е до нагласа:)
      DIGNITY ALWAYS WIN.