Таро. Как започнахте?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Sha написа:

Lola написа:

...
      Мисля обаче, че има друга по-важна причина да започна работа с Таро. От години се занимавам с астрология (Стивън Аройо е астрологът, на когото се доверявам и разбира се личния ми опит), езотерика (почти всичко съм изчела), психология....
      Здравей! Само да спомена, че и аз съм фен на Стивън Аройо! :)
      :) Той не е събитиен астролог ако мога така да се изразя. Всеки с приноса си към цялото. Години съм се доверявала на знанията му, но вече ми е необходим друг подход. По-смел, по-действен.
      Днес съм по-млада от утре
    • важно е да не свършим така, не че не е опция ...
      благодаря за снимката наживо от днес - автор Roxelane

мисля, че по тази снимка може да се напише роман, история за неслучването

Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • kolevaani1 написа:

Първо червеният лак на краката ѝ :D обичам червеният цвят, второ тази жена е толкова отегчена... И някак душевно празна...
      Червеният лак - белег за отминала слава, но и за стил, начин на съществуване.
      Червено червило, черна коса, назолабиални дълбоки бръчки, 2 евро на въпрос.

Тази снимка просто ме покърти.
    • Tъжна е наистина, което обаче наживо никак не се забелязваше. Уловил го е обективът явно само. Наживо изглеждаше отегчена и малко точно тип "отминала слава", все пак позволи да я снимам, макар да пита защо. Ако имах повече дребни, щях да и дам 2 евро, но ми трябваха за тоалетна (Мона ще се смее, защото беше свидетел на отчаяното ми търсене на място за пишкане сред лудницата и пияните шведи :D при това с детето тотално ошашавено в количката)

Недейте така за червения лак за крака момичета, че аз друг не нося като нищо ще свърша, опнала едно дюкянче насред пазарЯ

Друго вижте, блузата и е много чиста.
      Колкото повече я гледам, толкова по-жал ми става. Един хляб струва 90 стотинки...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • LaVerite написа:

В Париж ли живеете?
      Не, в Ница. А, май съм се изразила погрешно, освен ако не ми говориш на Вие, Мона ми беше виртуален свидетел :D
      тоест, предавах и на живо по чата, когато попаднах на колежката от снимката.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Първата колода таро,която видях беше на майка ми.Те с баба обичаха да си гледат от време на време и покрай тях ми стана интересно.На 15 си гледах за първи път мисля,че за любов беше.След това много се увлякох за около година някъде.После спрях не знам защо .. нямах време сигурно.Поднових гледанията след една година и почнах по-сериозно да се науча.Гледах на приятелки и така до сега.Даже това е първият форум за таро в който се регистрирам. :)
    • Каква интересна тема.Аз започнах преди почти 4 години.Бях бременна с първото дете,мъжа ми изгуби работата си,семейството ми/майка ми и баща ми/ преживяваха страшни времена.Разделиха се,майка ми избяга от вкъщи,обвини ме,че аз съм виновна,разведоха се.Нямах абсолютно нищо сигурно в живота си.Така посегнах към тарото,първоначално в бг мама,след това започнах да чета в Aeclectic tarot forum,таро архива и разни сайтове.Пишех комбинации,тълкувания,сравнявах.Около 4-5 месеца интензивно,така зверски се обърках,че изоставих всичко.Преди да разбера,че съм бременна с второто дете започнах да сънувам картите.Леко по леко пак започнах да чета,но този път не всичко на куп,а капка по капка-вир да става.Много малко карти разбирам,надявам се това да се промени и да ми се изяснят нещата.
    • I Will Survive написа:

Каква интересна тема.Аз започнах преди почти 4 години.Бях бременна с първото дете,мъжа ми изгуби работата си,семейството ми/майка ми и баща ми/ преживяваха страшни времена.Разделиха се,майка ми избяга от вкъщи,обвини ме,че аз съм виновна,разведоха се.Нямах абсолютно нищо сигурно в живота си.Така посегнах към тарото,първоначално в бг мама,след това започнах да чета в Aeclectic tarot forum,таро архива и разни сайтове.Пишех комбинации,тълкувания,сравнявах.Около 4-5 месеца интензивно,така зверски се обърках,че изоставих всичко.Преди да разбера,че съм бременна с второто дете започнах да сънувам картите.Леко по леко пак започнах да чета,но този път не всичко на куп,а капка по капка-вир да става.Много малко карти разбирам,надявам се това да се промени и да ми се изяснят нещата.
      Благодаря за споделеното, не знам дали знаеш, но Таро Архива е предшественик на този форум/сайт за Таро.
    • Здравейте. Ще прозвуча като дете на Коледа, но все пак... Днес си направих страхотен подарък за новата година. Досега ползвах едни карти, които случайно ми подариха преди години в Гърция. От известно време ги преоткрих, а този форум ме запали толкова, че ми се прииска да си взема други. И днес го направих. Сега се надявам, че ми предстоят много вълнуващи моменти с тях. А на всички вас благодаря, че ме заинтригувахте толкова, че да ме върнете към Тарото.
    • ljubavi написа:

Здравейте. Ще прозвуча като дете на Коледа, но все пак... Днес си направих страхотен подарък за новата година. Досега ползвах едни карти, които случайно ми подариха преди години в Гърция. От известно време ги преоткрих, а този форум ме запали толкова, че ми се прииска да си взема други. И днес го направих. Сега се надявам, че ми предстоят много вълнуващи моменти с тях. А на всички вас благодаря, че ме заинтригувахте толкова, че да ме върнете към Тарото.
      Айде сега ги подреди по ред на номерата, да се пренастроят на тяхната си вълна. Остави ги за около час така на масата и после ги подреди отново, но в колодата: Големи Аркани, чаши, жезли, мечове и накрая пентакли. Отново ги остави за час. После почни да си ги разбъркваш, гледай да нямаш обърнати карти.
      И така.
    • Аз да ви попитам, забелязах, че 5 карти ми липсват от тестето. После ги намерих, но през това време съм се допитвала до картите. Дали липсата на тези карти е повлияло, тоест да не зачитам това, което съм изтеглила.
    • LaVerite написа:

Аз да ви попитам, забелязах, че 5 карти ми липсват от тестето. После ги намерих, но през това време съм се допитвала до картите. Дали липсата на тези карти е повлияло, тоест да не зачитам това, което съм изтеглила.
      Не, не се притеснявай никак. Преди 10 години беше, изгубих 8 чаши и я търсех навсякъде, през това време гледах. При мен беше различно, защото периодът ми беше 8 чаши и загубата й ме накара да се замисля и да взема крайно решение, така и направих. Но това по никакъв начин не се отразява на прогнозите ти, не. Таро има навика да се регенерира и с по-малко карти. И с една да останеш, цялото Таро е вътре!

Когато взех решението си, картата сякаш долетя от нищото и намерих близо до себе си.
    • Mona написа:

Айде сега ги подреди по ред на номерата, да се пренастроят на тяхната си вълна. Остави ги за около час така на масата и после ги подреди отново, но в колодата: Големи Аркани, чаши, жезли, мечове и накрая пентакли. Отново ги остави за час. После почни да си ги разбъркваш, гледай да нямаш обърнати карти.И така.
      Супер. Мислех да питам дали има нещо, което да направя, за да се настроят, но ме хвана срам. Много ти благодаря!!!
    • ljubavi написа:

Mona написа:

Айде сега ги подреди по ред на номерата, да се пренастроят на тяхната си вълна. Остави ги за около час така на масата и после ги подреди отново, но в колодата: Големи Аркани, чаши, жезли, мечове и накрая пентакли. Отново ги остави за час. После почни да си ги разбъркваш, гледай да нямаш обърнати карти.И така.
      Супер. Мислех да питам дали има нещо, което да направя, за да се настроят, но ме хвана срам. Много ти благодаря!!!
      Какъв срам, за какво. Нали искаш да знаеш, просто питай.
    • Официално (!) обявявам, че започвам да редя с обърнати карти. Наскоро си взех нова колода, където на обърнатата страна не си личи дали картата е права или обърната, което при мен се оказа проблем с предната ми колода (явно на подсъзнателно ниво).
      Много ми е трудно, направо все едно гледам с 2 колоди, а не с една!
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose