Важна тема Иемайа /9 пентакли/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalika написа:

Rhea написа:

По тази схема Меркурий е на трон - екзалтира в Близнаци и се отразява в Риби. Не мисля, че Рибите са отнесени. Никак даже не са. Повърхността на водата е измамно гладка. Ала само повърхността. Не подценявайте Нептун. Морето е нашата майка, а не сушата. Сушата е скучна. Екзюпери е казал, че животът е вода. И е прав. Темата е за Йемайа, а тя е Богиня на водите.

Кюри, не разбирам повече от всички, давам само едно по-различно мнение от общоприетите. А на теб, като ти е ниско, не се навеждай, никой и нищо не те принуждава да правиш това. Вдигни високо глава, вирни нос и отмини.
      Аз мога да си представя Йемая като Венера в Риби или Венера в Телец. Императрицата за мен е Венера в Телец. Но Меркурий силен / екзалтиращ в Риби.. Просто говорим за различни неща.
      Аз имам силен Нептун - в почти точен съвпад с Медиум Цели и на всичкото отгоре - рибешки асцендент. Пределно са ми ясни характеристиките на Нептун - плюсовете и минусите. Да се люшкаш от ролята на жертва в тази на спасител (Христос / епохата на рибите - да не говорим). Но Меркурий определено не е силен там. Венера - да, но не и Меркурий.
      Това е рисунка на Йемайа:

Прилича на Звездата, която астрологично се свързва с Водолей. Или, ако се върже с Венера, то тя е Венера Урания:

За католиците това е Богородица и я наричат Stella Maris:

На изток е Лакшми:

Ала това е Звездата /Венера/ и е трансценденталната земя, която не дава кармични и циклични плодове тук, на тази Терра.

9-ка пентакли е Венера в земен знак и по-специално в Дева.

Тя дава земни плодове и материално изобилие.

Тя е Богинята, която слиза на Земята и здраво стъпила там, ни дава малък остров от блажено убежище /морето понякога е толкова уморително/:

А от където преминава, превръща тази планетка в Райска градина:

Тя е малко бягство в Земен Рай, макар и краткосрочен. Тя е надежда и обещание за един по-красив свят. И е самата Радост.

Ех, тази 9-ка пентакли, тази Венера в Дева!!!

Fiat Lux!
    • 9 пентакли е усмивката на Мона Лиза, която е вървяла в обувките на Ван Гог.

По пътя първо се сбъскваш с Ас пентакли на първа позиция, който показва мечтите, желанията и най-вече Егото.
      Аса се мести от първа към втора и отива на трета, когато най-накрая се чупи като огледало, напомнящо ти, че твоето отражение не е най-важното.

След като този процес вече е бил изпълнен идва редът и на 9 пентакли.
      Тя е осъзнаването, потвърждението, което идва след Ас пентакли. Ако не сме можели да видим себе си правилно с Ас пентакли на първа позиция, то с 9 пентакли вече ЗНАЕМ КОИ СМЕ.
      Най-вече знаем колко МАЛКИ сме, нямаме заблуждения относно личността си, приели сме себе си, реални сме.

Мона Лиза се усмихва, но това е усмивка на щастие след страданието.

9 пентакли е потвърждение, заслужен подарък, изстрадан. Тя не е обещание за нищо, тя е реална до болка, откровена.
      Тази карта побира в себе си цялата болка на човешкия живот, цялата мъка, цялата красота на това да се бориш...

Да се усмихнеш, когато краката ти кървят, но да ликуваш, че си жив!

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • От известно време тегля карти с 9 пентакли на средна позиция. Трудно ми е да проумея значението на картата. Например днес зададох въпрос, свързан с работата ми - предстои назначаване на нов шеф и се готвя да се кандидатирам за позицията, та попитах "Ще заема ли мястото на Х?" и изтеглих Кулата, 9 пентакли, Крал меч.
      Позицията е много атрактивна, съответно има кандидати колкото щеш. Иска ми се да вярвам, че всичко лошо - сътресения, драми и прочие вече се е състояло и ще мога да разгърна потенциалните си възможности, да заявя ясно претенциите си и в крайна сметка безапелационно да ми дадат мястото. Обаче все си мисля, че тези карти могат да показват, че никой няма намерение нищо да ми дава и някой Крал меч ще ми затръшне врата под носа (за пореден път).
    • Здравейте! Аз доста често тегля като дневна 9П в конструкция от три карти и винаги ми показва, че ще се занимавам с неща, които ми носят удовлетворение - най-вече таро. Не я възприемам само в материален аспект. Според мен носи удовлетворение на всяко ниво.
    • Isis написа:

Здравейте! Аз доста често тегля като дневна 9П в конструкция от три карти и винаги ми показва, че ще се занимавам с неща, които ми носят удовлетворение - най-вече таро. Не я възприемам само в материален аспект. Според мен носи удовлетворение на всяко ниво.
      9 пентакли няма нищо с материалните неща :)