Важна тема Иемайа /9 пентакли/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Иемайа /9 пентакли/

Картата 9 пентакли някак нежно и ефирно минава по тъч линията на всички гадания, ала остава един постоянен стожер и наблюдател на случващото се, не забравя, не отминава. Тя е все там - дали е до малки или до големи аркани, тя вещае съдби.
      Въпросът е защо тази карта е най-малко рабираната в таро, защо над нея се чудят всички, къде се крие нейната магия и дали има такава изобщо - дали това е изобщо магията на всички деветки в таро, или просто, пентаклите в таро имат своя лична история, която няма аналог в нито една друга боя?
      Какво мислите вие за 9 пентакли, доколко тя е силна - например как тя би стояла до Страшния съд или до 10 пентакли защо нейното значение се засилва до големи карти и напротив, до малките - намалява или ги компенсира - ако е на 3-та позиция. Има много да се мисли и разсъждава за 9 пентакли.
      Освен това, знаем, че тази карта участва във всички магически действия в таро и това не е случайно.

За мен 9 пентакли е най-леката възглавница, върху която бих поспала, защото тя ще отмени умората - което упоменава връзка с времето и пространствата на съня, със света на душата ...
      Понякога 9 пентакли е просто една пустиня, пясъци, изнурителни и горещи, в които търсим оазиси за спасение, ала забравяме да видим какво е тайното значение - 9 пентакли е скритият коз на Умереността, на 3 обърнати Ас-а : Ас пентакли, Ас жезли и Ас меча - ала обърнати. Това почти не е възможно в подредбата за човешки върпоси, но тук говорим за таро - тези три обърнати аса включват в себе си всички най-важни карти в таро, а техен мост е 9 пентакли.
      Нека поразсъждаваме извън стереотипите,
      9 е завършващо число, ала и първо след осмицата - помислете за числото на безкрайността - какво следва следва след него - мислим, че е единица, ала не е така, остатътността на творението е 9-та - осмислянето на последния порив - 9 пентакли. И тук идва и на помощ за обяснние и Отшелникът - 9 пентакли е поривът на Отешлникът за Спасение - но не в утробата на съня или в мечтата, а в реалността; като имате често появяваща се 9 пентакли направете анализ на Отшелника в последните ви хвърляния, както и на Умереността.
      Близо до сте до мечта, близо сте до себе си и то по безболезниния път.
      9 пентакли е трудна карта в таро и тя не е единствена, ала е още по-сложна, щото е от малките аркани, а всъщност не е.
      Винаги гледайте на 9 пентакли като мост, това не събитийна карта - ако Ас пентакли е остров - 9 ПЕНТАКЛИ Е ЛОДКАТА ДО ТОЗИ ОСТРОВ.
      И знайте, че имате център, който преди Ас пентакли оформя битието си в реалния ви живот; 9 пентакли подсигурява всеки път, приимете я като колан и като въже, което ви държи здраво за живота.
    • За нея ли става въпрос? -
      Yemoja (Yoruba: Yemọja) is a major water deity from the Yoruba religion.
      She is an orisha and the mother of all orishas, having given birth to the 14 Yoruba gods and goddesses. - уики

Свързват я с водата?
      Yemoja -
      African Goddess of the Oceans and Protector of Pregnant Women

Yemoja represents the divinity of all the oceans. She is said to be the mother of all Orishas & expresses her mothering throughout the earthly & heavenly realms. Yemoja is the matriarchal head of the cosmic universe. Yemoja is known to be very stern & expresses the protective energies of the feminine force. - от тук

Честно казано, не съм сигурна, че мога да уловя връзката между картата и тази Ориша... освен, че вероятно е супер Оправно същество, каквито би трябвало да се всички, показвани през 9 Пентакъла - в състояние да творят собствения си свят.
      Но защо е свързана с водата?

• Да, Йемайя и Ошун са едно и също, едното е дахомейска традиция, проникнала и в Бразилия другото е хаитяско-кубинска.
      Но това на този етап, няма отношение към картата тук в тази тема. На по-късен етап, може да се обсъжда в подфорум за напреднали в темата Таро и Йоруба.
    • Какво е мнението ви за следната комбинация :
      Затворът/Обесеният,Иемайа,Отпътуването на Героя/Колесницата

Става дума за настроението на човек към определно действие. Акт,който не е приключил успешно в миналото и има вероятност сега да се осъществи.

Затворът е калциран ГА,минавайки през Иемайа,се стига до активен ГА-Отпътуването на Героя. За какъв процес става дума според вас? Аз си го представям като отприщване на някаква енергия,сила,на активност,която досега не е намирала никакъв израз. Била е меко казано потисната и тъпкана,без отдушник,без реализация. Сега се дава шанс личните възможности да се отприщят. Бягство от Затвора. Може би и край на мъчителен период,който приключва с освобождаването на индивида от клетката,в която е битувал. Човекът не е могъл нищо да направи,пък и да е искал- не му е било времето. Стагнация. Чрез Иемайа пластовете имат възможност да се разместят. И ще се. Поне според мен.
    • Mona написа:

9 пентакли значи икономика на времето - лично време - личен живот - лична смърт.
      Спиращи дъха теми. Особено, ако се вземе предвид, че тъкмо това лично време, лично свое време ние трябва непристъпно да разположим своите блага при себе си - omnia sua secum - с които сетне разполагаме, и тогава, когато решим доброволно да пожертваме част от времето си като добродеяния в negotum (социални задължения) и в curas (грижи) за своите неща, тяло и душа и за други ближни нам същества.
      Които губим всеки ден. Сбогуваме се.
      Нещо от архива, което много ми хареса, имам някакви бегли наблюдения над картата последни дни, по-късно може и да ги коментирам.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Mona написа:

9 пентакли значи икономика на времето - лично време - личен живот - лична смърт.
      Спиращи дъха теми. Особено, ако се вземе предвид, че тъкмо това лично време, лично свое време ние трябва непристъпно да разположим своите блага при себе си - omnia sua secum - с които сетне разполагаме, и тогава, когато решим доброволно да пожертваме част от времето си като добродеяния в negotum (социални задължения) и в curas (грижи) за своите неща, тяло и душа и за други ближни нам същества.
      Които губим всеки ден. Сбогуваме се.
      Нещо от архива, което много ми хареса, имам някакви бегли наблюдения над картата последни дни, по-късно може и да ги коментирам.
      Добре, че има хора, които още намират забравени неща в Архива. Замислих се и аз.
      Това, което си цитирала е ценно, кой знае кога е писано.
    • Въпрос за работа

2 жезли – Паж жезли – 9 пентакли

2 жезли + паж = едно цяло

Жезлите говорят за повтарящи се събития, видяни са много предложения за работа и много ще се видят. Жезлите говорят за повтаряемост, а пентаклите за стабилност.

9 пентаклиНАЙ-стабилната карта, забиваш корени в земята, в оста на земята си. Независимо от работата, това ще стане, дали на тази, дали на друга – 100 %
      Свързана е и със здравето, стабилна психика, може да понесе всичко. Старият период е свършил, сега идват 9 пентакли.

Няма карта в таро, която да се пребори с 9 пентакли.
      Изстрадано желание, последна фаза на страданието. Отвъд нея няма нищо.

Записки от видео-чата, сетихме се на общата среща за точно тази комбинация, момичето си намери чудесна нова работа, да й е честито!!!

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Хубава карта е, ама и нямаш много почва под краката си.
      Целувката на Съдбата, която те държи точно милиметър над пропастта и някак я прескачаш, това не прави обаче пътуването по-малко страшно.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Имам наблюдения напоследък върху 9 пентакли. Заформило се е някакво общо мнение, че тя е супер положителна карта и всеки й се радва, като я види в подредбата. А тя не е карта за любов (примерно), не е изобщо карта за някакви човешки битовизми. Единственото й положително проявление през годините видях в осъществяване на съкровена идея - и то с усилия и осъзнаване. Да намериш смисъл (личен, той не може да е общовалиден) и да успееш да го осъществиш - това за мен е 9 пентакли. Иначе, падала ми се е и на други въпроси и не помня да са завършвали с някакъв happy end.
    • Kalika написа:

Да намериш смисъл (личен, той не може да е общовалиден) и да успееш да го осъществиш - това за мен е 9 пентакли.
      Да! Аз имам същите наблюдения.

Островът на спокойствието. Уединението. Няма отношение към любовните връзки, защото 9 пентакли е личностна карта, такова спокойствие може да има човек само сам със себе си. На този остров нищо и никой не може да го докосне, а подобно нещо не му и трябва.

Аз й се радвам в повечето случаи, защото показва удовлетворение и спокойствие, в които човек се наслаждава на себе си, на живота си. На фона на 9 пентакли за какви любови да говорим... Има самота в тази карта, но тя е ползотворна, да не кажа дори желана. Просто човек си е самодостатъчен.
    • 9 пентакли е Венера в Дева.

Благородство. Отплата за добри дела. Благодарност от постигнатото със собствени възможности и усилия. Разумна наслада от постигнатото, без да се забравя цената, която е платена и без да се изпада във фиксации. Заслужена наслада. Доволство, достатъчност, оценяване на постигнатото до момента и споделянето му, раздаването му на нуждаещите се, което го прави още по-сладко. Цветята на терасата ти, които си отгледала с много любов, ала оставяш и други да им се любуват. Лечителски умения, които прилагаш. Отзивчивост, благодеяния, благотворителност, помощ навреме. Ръце, които се грижат...
      Спасителният залък за умиращия от глад. Едно палто за премръзващия навън. А също и лека въздържаност, умереност в исканията, защото знаеш - всичко си има цена, няма неплатен обяд и колкото повече искаш, повече плащаш. Картата показва умереност в исканията, но и безлимитно раздаване на постигнатото със собствени умения. Наученият закон на даването: Колкото повече даваш, повече имаш.
      В духовен план е натрупаната мъдрост, заедно със съвсем разумен, премерен, реалистичен оптимизъм. Бегачът на дълги разстояния, който е дръпнал толкова напред, че се е отделил от другите и затова е леко сам, ала достатъчно духовно богат, за да не бъде никога самотен. Интроспекция, развиване на духовността. А също и нови хоризонти. Меките, пастелни нюанси на залеза, който не избожда очите ти като изгрева, но в същото време е богат на цветове и толкова красив, че искаш да му се наслаждаваш дълго. Времето, когато се поспираш, обръщаш назад и си казва: "Ех, че хубаво стана парчето! - Сега мога да си изпуша една цигара с кеф и да помисля: Какво красотичка още да сътворя утре."

Магията й се състои в това, че тази карта е самата добра съдба, която те постига и която е твое съзнателно дело.
      Fiat Lux!
    • Реа, това описание не съвпада с природата на Венера в Дева. Все пак това е една Венера в падение, не е способна на тези неща, нито по този начин.

Колкото до картата, 9 пентакли спокойно може да бъде и ужасяваща.

Добре е, че повечето имаме късмет с добрата й страна.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Реа, това описание не съвпада с природата на Венера в Дева. Все пак това е една Венера в падение, не е способна на тези неща, нито по този начин.

Колкото до картата, 9 пентакли спокойно може да бъде и ужасяваща.

Добре е, че повечето имаме късмет с добрата й страна.

Венера е много силна в Дева според една друга интерпретация. Нищо, че е леко сдържана там. И точно в Дева тя проявява състраданието, обича да се грижи за нуждите на другите.

Както и да е.

curi0us написа:

Хубава карта е, ама и нямаш много почва под краката си.
      Целувката на Съдбата, която те държи точно милиметър над пропастта и някак я прескачаш, това не прави обаче пътуването по-малко страшно.
      Какво й е ужасяващото на 9-ка пентакли? Не почвата под краката ти е условие за щастие, а онова в сърцето ти...
      Fiat Lux!
    • Добре, имаш право на своето мнение.
      Според старите автори Венера е в падение в Дева, и в екзалтация в Риби.
      Т.е. няма как да е силна точно в Дева.

Виждам, че имаш тенденция да коригираш, вкл. в моята тема, с наставления и други, но защо не можеш да приемеш, ако някой теб те коригира?

Питам абсолютно нормално.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Нещо не мога да си припомня в коя "твоя" тема неволно съм те настъпила по мазола, за което смирено моля за извинение, но сега пишем в темата за Йемая и 9-ка пентакли.

И мнението по-горе изобщо не е мое, а на Кирил Стойчев - председател на Българската астрологична асоциация.

Ето какво пише той:

"... планетите променят знака (и градуса), в който имат най-голяма еклиптична ширина и вече не се намират във [i]възвишение в знака (съзвездието), указано от вавилонците. Но в астрологията е останала да се използва система от екзалтации, според която планетите екзалтират в знаците, в които са били във възвишение в древността (когато са били извършени наблюденията – в периода 7-6 век пр. н.е.
      [/i]
      ...

Каква е истината за екзалтациите? Правилно ли е да използваме местата на възвишения на планетите, наблюдавани от вавилонските астролози преди повече от 2500 години, като места на екзалтация на планетите и днес?
      Ако спазим принципът, който са следвали древните вавилонски астролози, трябва да видим къде днес планетите са във възвишение, в кое съзвездие (евентуално знак от сидеричния зодиак).
      Венера достигна максимална южна еклиптична ширина през 21 век на 21.08.2015 година в 19 градуса в тропичния знак Лъв (или 24 гр. в сидеричния знак Рак)
      На 23.08.2007 Венера е била във възвишение в 21 гр. Лъв (26 гр. в сидеричен Рак)
      На 23.03.2009 Венера е достигнала максимална северна еклиптична ширина в 10 гр. Овен ((15 гр. в Риби в сидеричния зодиак)
      Това са датите и градусите в които Венера е била в тайното си място в началото на 21 век."

Екзалтации по реда на знацитеЕкзалтации вследствие отраженията
      Меркурий в Близнаци (екзалтацията съвпада с трона, т.е двойна сила на планетата в този знак)
      Венера в Рак
      Марс в Лъв
      Юпитер в Дева
      Сатурн във Везни
      Меркурий в Риби

Венера във Водолей
      Марс в Козирог
      Юпитер в Стрелец (съвпада с трона, т.е двойна сила на планетата в този знак)
      Сатурн в Скорпион

astrohoroscope.info/exaltation.php

И след като Венера отдавна вече не е в екзалтация в Риби, а в Рак, то не е и в падение в Дева, а в Кози рог.

Същият автор съм цитирала и по отношение на силата на планетите. Той пък се основава на теорията на някои съвременни автори като Баргион и Уилсон, които твърдят, че планетата е силна в знаци, сродни на нейната природа, и слаба в знаци, противоположни на естеството й. Специално за Венера, те казват, че е силна в плодородните знаци Риби и Дева.

Нищо лично, ала както е казал Хераклит "Не можеш да влезеш два пъти в една и съща река", защото "всичко тече и всичко се променя" /на гръцки Панта рей/, включително възходите и паденията на някакви планети, които са определящи за персоната ти единствено в един отрязък от време, наречен твой живот.

Та, за 9-ка пентакли - интересно ми стана какво толкова теб те ужасява в тази карта?
      На мен лично тя ми кореспондира от големите аркани с Императрицата и Отшелникът взети заедно. Коя от тези две карти те плаши? Изобилието или лишенията, през които трябва да преминеш, за да го постигнеш?
      Fiat Lux!
    • Очевидно разбираш повече от всичко и всички.
      Не виждам как такъв диалог може да е конструктивен.

Не споделям мнението на цитирания астролог.
      9 пентакли не ме ужасява, не ми слагай думи в устата. Но преспокойно може да е свързана със сериозни загуби, а не само цветя и рози.

Нивото, с което ме адресираш, смятам за ниско.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Не искам да отклонявам темата, но не мога да си представя, как Меркурий - планетата на логиката и мисълта, ще екзалтира в отнесените Риби. И с другите примери не съм съгласна. Дори да се отчете прецесията, пак няма логика да са това знаците.
      Между другото, преди време проучвах всякакви екзотични астрологии - като езотеричната на Алис Бейли. Там пък Луната екзалтира в Дева, другите не ги помня. Всеки е свободен да си пише свободни съчинения. .
    • По тази схема Меркурий е на трон - екзалтира в Близнаци и се отразява в Риби. Не мисля, че Рибите са отнесени. Никак даже не са. Повърхността на водата е измамно гладка. Ала само повърхността. Не подценявайте Нептун. Морето е нашата майка, а не сушата. Сушата е скучна. Екзюпери е казал, че животът е вода. И е прав. Темата е за Йемайа, а тя е Богиня на водите.

Кюри, не разбирам повече от всички, давам само едно по-различно мнение от общоприетите. А на теб, като ти е ниско, не се навеждай, никой и нищо не те принуждава да правиш това. Вдигни високо глава, вирни нос и отмини.
      Fiat Lux!
    • Rhea написа:

По тази схема Меркурий е на трон - екзалтира в Близнаци и се отразява в Риби. Не мисля, че Рибите са отнесени. Никак даже не са. Повърхността на водата е измамно гладка. Ала само повърхността. Не подценявайте Нептун. Морето е нашата майка, а не сушата. Сушата е скучна. Екзюпери е казал, че животът е вода. И е прав. Темата е за Йемайа, а тя е Богиня на водите.

Кюри, не разбирам повече от всички, давам само едно по-различно мнение от общоприетите. А на теб, като ти е ниско, не се навеждай, никой и нищо не те принуждава да правиш това. Вдигни високо глава, вирни нос и отмини.
      Аз мога да си представя Йемая като Венера в Риби или Венера в Телец. Императрицата за мен е Венера в Телец. Но Меркурий силен / екзалтиращ в Риби.. Просто говорим за различни неща.

Аз имам силен Нептун - в почти точен съвпад с Медиум Цели и на всичкото отгоре - рибешки асцендент. Пределно са ми ясни характеристиките на Нептун - плюсовете и минусите. Да се люшкаш от ролята на жертва в тази на спасител (Христос / епохата на рибите - да не говорим). Но Меркурий определено не е силен там. Венера - да, но не и Меркурий.
    • Дайте да се върнем към 9 пентакли, която във Вуду Йоруба се нарича Йемайя.
      Говорим за Таро, не за Астрология.

Който има желание да пише в темите по астрология, да го направи. И без това там не пише почти никой.