Puer Aeternus, World Egg /Глупакът/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Libra написа:

Картите са три Звезда Кралица меч Глупак

Император е картата на цепене,виждам че тук не я обсъждате,така че няма значение...
      Напротив, има голямо значение.

Картата на цепене няма никакво отношение към прогностиката у Таро, това първо.
      Второ, за да ти бъде всичко по-ясно, се ограничи в кратките гледания. Трябва да ти е лесно да тълкуваш поне на прима виста.

Питаш за мъжете в живота си, но картите ти отговарят за твоята лична ситуация, за самат теб - в центъра на вселената си си самата ти:

- какъв минал опит и какво не успяваш да преживееш
      - кога си напуснала някого, заради друг (съвсем спонтанно)
      - какво очакваш да ти се случи и защо смяташ, че си наказана?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Libra написа:

Картите са три Звезда Кралица меч Глупак

Император е картата на цепене,виждам че тук не я обсъждате,така че няма значение...
      Напротив, има голямо значение.
      Картата на цепене няма никакво отношение към прогностиката у Таро, това първо.
      Второ, за да ти бъде всичко по-ясно, се ограничи в кратките гледания. Трябва да ти е лесно да тълкуваш поне на прима виста.

Питаш за мъжете в живота си, но картите ти отговарят за твоята лична ситуация, за самат теб - в центъра на вселената си си самата ти:

- какъв минал опит и какво не успяваш да преживееш
      - кога си напуснала някого, заради друг (съвсем спонтанно)
      - какво очакваш да ти се случи и защо смяташ, че си наказана?
      Гледам с три карти,рядко ползвам Келтски кръст.Да и аз се замислих защо няма дворцови карти обозначаващи мъже,а пък въпроса ми е свързан с това.Права си,самодостатъчна съм си явно,не успявам да преживея една раздяла отпреди 30г. и тази ситуация се връща отново и отново в живота ми и не е разрешена.И аз не зная,или по-скоро не искам да я разреша.Този човек се връща пак и пак в живота ми и мисля че е дошло време за разплата и явно се страхувам...Благодаря Мона!Нито аз,нито той имаме смелостта да кажем край или.......,друг вариант просто не е възможен.Отдавна сме семейни и аз и той...Откакто попаднах на твоя форум,чета,чета и имам чувството че нищо не знам за Таро.Преобърна ми света ти.Затова ми е трудно да тълкувам,имам бариера все още въпреки че се занимавам от няколко години с Таро.Тук съм да се уча.

Мнението бе променено 1 път, последно от Libra ().

• Либра, за всичко има време.
      И ти ще намериш своето.

Просто си дай време да осмислиш изминалите периоди на покруса.
      Винаги има нови хоризонти.

Няма трудно тълкуване, ще се пренастроиш, просто се успокой :)
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Особено, ако се пада на последни позиции, Глупакът винаги означава нов период, ново начало - коренно различно от досегашното. Ако не вярваш в чудесата, ще повярваш, ще се зарадваш на нещо истински, ще се докоснеш до най-дълбокия извор на душата си, ще бъдеш творец на съдбата си - и като дете, и като мъдрец ...
      Това е най-поетичната карта в Таро за мен.
      Пътят, приключението, желанието и любовта - неочаквани случки и срещи. Но трябва да сме отворени и да не поглеждаме надолу - в бездната (често илюзорна пропаст), а да знаем, че тя за нас ще се превърне в единствен мост и преход към осъществяване на мечтите ни.

Но пак ще се самоповторя, всичко написано по-горе е чудесно, ала ако има карти като Ас-а или неактивни карти, всичко се проваля ...
      За съжаление, това е Таро.

За да бъда конкретна, Глупакът на последна позиция след 8 меча, например или след Кулата, е с относително добър изход за която и да е ситуация или въпрос.
      Но комбинации като Магът с Глупакът, Дяволът с Глупакът, Императрица/Император с Глупакът и други, са особено негативни като процес и като послание.
      Иска ми се да обсъдим комбинацията на Магът с Глупакът. От тази тема съм запомнила, че е негативна като послание. Доста пъти съм размишлявала върху това. На мен тази комбинация ми говори за нещо като твърде голяма вяра в собствените възможности, прекалена увереност, която граничи с глупост и недооценяване на обстоятелствата. Теглила съм тези две карти в комбинации и все се питам: третата карта няма ли значение? Няма как да няма значение, зависи и кое на коя позиция е според мен. Може и да греша.

Най-вече ме вълнува ситуацията, в която Глупакът е на трета позиция, но на първа е Магът. Принципно наистина Глупакът на последна позиция в моите гледания води до позитивни промени, ново начало и тн. Въпросът е това актуално ли е, ако Магът е на първа. Например :

1.Магът, 2 жезли, Глупакът (нещо завършило ли е окончателно)

2. Магът, 6 меча, Глупакът (човек може ли да се справи сам с нещо без помощта на специалист)

За съжаление не мога да дам обратна връзка, защото комбинациите са скорошни. Замислям се и за нещо друго. Може би комбинации от този тип говорят за повтарявмост, нещо като въртене в омагьосан кръг.

Първата комбинация на мен лично ми говори за повтаряемост, такова усещане имам. Нещо като подновяване, обновяване наново. В контекста на въпроса, отговорът според мен е “не”.

Първият въпрос не ме касае лично, но човекът във втората е сестра ми, която се бори отдавна с генерализирана тревожност. Сменила е 3-ма психолози досега, последният опит беше повече негативен за нея и се отказа. Започна да се взима в ръце. Въпреки това се упражнява натиск върху нея да започне пак терапия. Въпросът е дали може да се справи сама сама без помощта на психолог. На мен ми се струва, че може заради 6 меча, последвани от Глупакът. Честно казано самостоятелният й напредък многократно надвишава този, който имаше по време на т.нар терапия. И все пак... дали наличието на Магът на първа не променя нещата? Все пак Магът е карта на Аз-а и човешките възможности.

Вие имате ли опит с подобни комбинации (Магът с Глупакът) и как виждате нещата? Къде според вас се крие негативната страна на това съчетание и в какво се изразява?

Замисляла съм се и за Глупакът и Императрицата/ Императорът. Къде се крие разковничето в тези комбинации?

Ще се радвам да обсъдим. :)
    • Муун, според мен втората комбинация, при положение, че питаш за един вид лечение, съвсем не изключва "лекар" , напротив, указва, че за да има прогресивност, трябва професионална намеса. А Глупака сякаш те пита "наистина ли се съмняваш, че трябва да се намеси лекар?"
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose