Хорари онлайн

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nefertiti wrote:

Здравейте , напоследък чета за тази хорарна астрология и реших и аз да й дам шанс. Въпроса ми е : Ще създадем ли със С семейство ( преписан от по - горния пост :) ) София , 9.10.2016г , 16 и 35
      Асц.Водолей, час на Юпитер. Картата е радикална. Между Сатурн /упр.на 1 дом/ и Слънцето /упр. на 7 дом/ има взаимна рецепция, виждат се със секстил. Притеснява ме факта, че аспекта вече е разходящ - разминали са се нещата...... Луната като хода на събитията също няма да помогне. От 12 дом ще "предава светлина за вреда".
      За сега няма да има семейство. :(
    • curi0us wrote:

Според мен не, Сатурн в 7ми дом ми е достатъчен да отсъдя това, но не съм веща толко' в хорарите, така че нека някой от по-вещите да ме поправи.
      Меркурий и Юпитер са почти в съвпад /разходящ/. И двамата имат достойнства във Везните /по триплицитет /. Сатурн се явява общ диспозитор /по екзалтация/ и няма да вреди. Та връзка ще има. Друг е въпроса каква ще е и колко ще продължи.
      Аз лично се въздържам да отговарям на въпроси за "връзки", защото питащите в повечето случаи задават обобщени въпроси /като този/. Не поясняват какво очакват от тази връзка. ?( ?( ?(
      Стана ми интересно, защо Сатурн в 7 дом да дава отговор "не", освен че като цяло, когото в картата има силен / ъглов/ вредител, нещата не се развиват добре. :P
    • Просто така знам от една пр., дето се опитваше да ме учи на хорари, че Сатурн в 1ви или 7ми дава или отрицателен отговор, или такъв, който няма да се хареса на питащия. После, и Лили е писал (чета по skyscript.co.uk) да се отложи гледането, когато имаме Сатурн в 1ви или 7ми, особено 7ми, защото ние (астролога, 7ми) ще разчетем грешно картата.
      Но пък аз не ги забелязах другите подробности и примерно не съм наясно все още с всички тънкости, достойнства, светлина за добро/зло, етц. Така че предполагам Нефертити трябва да се довери по-скоро на твоите знания и умения.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • :) Благодаря ви за бързия отговор.Зададох въпроса,тъй като ми правиха хороскоп със синастрия , от която аз нищо не разбрах. Тук до колкото схващам съм пропуснала момента(тъй като желание от негова страна имаше).Зададох го,тъй като съм във венериен възврат и се чудя какво да предприема. "под за сега" да разбирам ли че процеса не е необратим. Или ако не ставам нахална,(за възврата ми казаха или рестарт на отношенията ви или нова любов),та дали мога да задам още един въпрос; Ще срещна/бъда с нов човек скоро ( не знам скоро да кажем 1- 3м) (питам,за да проверя до колко ми е достоверен хороскопа). 10.03, София,България. Благодаря предварително!
    • curi0us написа:

Просто така знам от една пр., дето се опитваше да ме учи на хорари, че Сатурн в 1ви или 7ми дава или отрицателен отговор, или такъв, който няма да се хареса на питащия. После, и Лили е писал (чета по skyscript.co.uk) да се отложи гледането, когато имаме Сатурн в 1ви или 7ми, особено 7ми, защото ние (астролога, 7ми) ще разчетем грешно картата.

Но пък аз не ги забелязах другите подробности и примерно не съм наясно все още с всички тънкости, достойнства, светлина за добро/зло, етц. Така че предполагам Нефертити трябва да се довери по-скоро на твоите знания и умения.

Благодаря, че сподели това. Тук си пишем, за да се учим заедно. :)
      Сатурн като еталонни качества показва забавяне и препятствия, развитие на нещата за продължителен период от време или задържане на текущото положение (ситуация), защото е най-бавната планета. Докато "Дедо" се помръдне с 1-2 градуса, другите по-бързи планети ще са направили няколко обиколки на зодиака. ;)
      Аз ще споделя личните си разсъждения по въпроса.
      Положението в 1 или 7 дом дава акцидентална сила на планетата, тя е действена.
      "Планета в даден дом, ползва темите на дома, в който се намира, за да подпомага и да решава проблемите на домовете, които управлява".
      Меркурий и Юпитер са във Везни. Венера е в Скорпион в 6 дом- есенциално и акцидентална слаба и не може да опише характера на взаимоотношенията.
      Сатурн е в Стрелец, в 7 дом- /има достойнства по триплицитет/. Не е "зъл". Сатурн екзалтира във Везни и за това е показателен за характера на връзката между Меркурий и Юпитер. Екзалтацията предполага по-бързо развитие, но и по-краткотрайно.
      В картата Сатурн упр. 8,9 и 10 дом по обител, 6 дом по екзалтация и 1,6 и 10 по триплицитет. Почти половината карта е "навързана" от него. Това са "допирни точки', общи неща за двамата /1 и 7 дом/.
      Може "установяването на връзката" да протече по-бавно от желаното / от Меркурий/. Все пак въпросът е дали ще има, а не каква ще е или какво ще стане за в бъдеще.
      Та Сатурн в 1 дом ще бави /ще описва задръжки/ у питащия. В 7 дом ще създава забавяния, които няма да зависят от 1 дом, а от други хора или теми. Хорарните карти по подразбиране се правят за кратки периоди от време или за някакво моментно състояние.
      В този въпрос, който касае взаимоотношения между 1 и 7 дом, как ще различим обекта на питането и астролога?
      Ако имаме в 1 или 7 дом Сатурн в обител /Козирог или Водолей/, той няма да е "зъл", дори обратното?
      Това са си само мои размишления, но ще е добре да има и обратна връзка от потребителката, за можем да проверим двете мнения.
      :) ;) :P
    • novobranka wrote:

blagodaria vi za otgovorite. Moga li da zadam togava vuprosa po drug nachin? Dokude shte stigne tazi vruzka i kakvo e neinoto budeshte? 9:47, sofia. Blagodaria
      Пиши на български, моля те. Такива са правилата на форума, а и на латиница трудно се чете. Аз ще се пробвам по тоя въпрос, макар че, както натъртвам постоянно, заниманията ми с астрология са крайно нередовни и може би точността на преценките ми не е от най-големите.

Докъде ще стигне тази връзка?
      Tи си питащата, връзката мисля че трябва да се разглежда по 7ми дом (съюзи, приятелства, вражди). Разглеждаме отношенията между теб и връзката, така да се каже.

Картата е с асцедент Скорпион, десцендент Телец респективно. Управител на часа е Меркурий, мисля че картата в този случай не е радикална.

Ти (управител на асцендента) - Марс в Козирог, екзалиран Марс, следователно силен. Във 2ри дом, сравнително силен дом. Имаш сила на действие сама.

Връзката (Венера) е в Скорпион (заточение; не се чувства добре, слаба), но пък в силен дом, освен това е в твоя дом, много го мислиш това, тревожи те, гложди те. Венера освен че е слаба, скоро ще смени знака и вече няма да се вижда Марс. Доскоро го е "виждала" чрез секстил, но той е разходящ, т.е. разминало се е.
      "Връзката" е подчинена на теб по един или по друг начин, така го виждам. Т.е. от теб зависи. Ти според мен ще я оставиш и вече няма да ти се занимава, защото ти тежи, дърпа те назад. А може би скоро и изобщо няма да те интересува. Твърдя това, защото твоята планета (Марс) е в по-силна позиция и е Диспозитор на Венера, а след няколко дни като смени знака и стане слаба, съвсем..
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • А аз се тревожа, че пиша глупости, така че ми е интересно да чета твоя опит, който е по-голям. Напр. в случая на новобранка не знам какво се случва с диспозитора на самия Марс, трябва ли да го смятаме, все пак планетата е силна сама по себе си. И примерно какъв е казуса с това, че Венера като влезне в Стрелец след време ще се съедини с нейния диспозитор и двете планети общо (връзката, диспозитора на Марса) са подчинени на Юпитер... Няк'ва огромна каша ми е как се разсъждава, кое по-напред да гледам :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • мерси Розин , май не ми се очертава много хубав неделен ден.Цяла ситуация е ,че влизам в лична година 1 ( била мн хубава , само готини неща ме очаквали).За това си направих натален хороскоп - в него цялата ми година пак е описана чудесно кариерно и лично. Добре,обаче - тези 3 дни имам нещо много важно,което ме е ужасило - дано ми се получи ( ето въпроса Ще мина ли успешно изпита понеделник-сряда , София,България , 11 и 13 - ако чуя още едно не вече ше ми се отще света). Та - за хороскопааа - значи рестарт или нова любов - точно обаче с моя човек се бяхме изпокарали и се чудя дали и как да се оправим. Та личните ми размисли са,че предпочитам да си оправя отношенията с него , от колкото да започвам нови отношения(явно обаче изпуснах момента), а хороскопа казва - възврат(демек рестарт) иначе пише ,че подходящи любовни периоди са ми сега,началото на годината до октомври ми пише пълно с възможности за любов и кариера.Понеже явно много общо ми описа астроложката се опитах тук някак да разбера какво ще се случи.Т е хороскопа ми е супер,а реалната ми ситуация е доста неприятна - работата ми се прецака,сега ще търся други варианти ; докато се изпокарвам с моя не чета и утре ще се надявам на късмет , любовта явно ми се разпърдява,а по звездите пише,че всичко ще ми е наред :(
    • Nefertiti,
      има раздел за натални карти. Можеш да публикуваш там наталната си карта, да споделиш мнение по нея. Който има желание и време ще се включи. Може да поставиш за обсъждане само определена сфера от нея, партньорските взаимоотношения например.
      Има теми за прогностика и т.н. Без натална карта няма как да се прави прогностика.
      Венера прави пълна обиколка на зодиака в рамките на една година приблизително. То всяка година рестарт ли ще има? Венера може да описва партньорските взаимоотношения а може и да няма връзка с тях в твоята карта. :P
    • Розин,намерих само за синастрии , не знам до колко да се възползвам от гостоприемството.Това за възврата и т н - астроложката това ми каза - не ми е обяснявал кое в съвпад с кое, 4 дни се рових по книги да чета и т н,но няма как за това време аз нещо да разбирам.АКо е възможно - дай ми линк ,където бих могла да я кача( или ако не е нахално и можеш да ми погледнеш картата,някаква конкретика и аз да придобия,дори не знам в кой сайт тя ми я е правила,защото аз в 2 бях и различни неща излязоха - 18.10.1986 , 9 и 20 сутринта ,София)Мерси и се извинявам предварително ако вече прекалявам
    • благодаря за изчерпателния отговор и извинете за латиницата. Искам да ви питам ако такъв въпрос за взаимоотношения се зададе след време отговора търпи ли промяна т.е. има ли развитие във времето или отговора към настоящия момент е съобразен и с бъдещето т.е. има ли обстоятелства които биха могли да променят ситуацията в една или друга посока и да не са ясни в момента?
    • taninka13 wrote:

Здравейте! Да се включа с едно въпросче ако може!. Иска ли мъжа ,в който съм влюбена да бъде с мен? 21.10.2016. 12.27ч Бургас

По данните, които си дала, картата е нерадикална - няма действителна ситуация, която да доведе до история, пък и той не е заинтересован, но като гледам картата е по-добре, че не е.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина